Vánoční prostření stolu a výzdoba

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eldarka
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.12 15:01
Vánoční prostření stolu+výzdoba

Jak prostíráte vánocni stul? My máme sklenený a vlastne je cely rok bez ubrusu, je to tak jednoznacne hezci, ale co na Vánoce? Dát tam nejaký a pokud ano, jaky? Nebo jen behoun? A co jinak máte jeste na vánocním stole, co se týká vyzdoby, myslím na Štedrý den? A jeste nejaké tipy, co se týká vánoční vyzdoby v byte?

Reakce:

Krkael
Generální žvanilka 21874 příspěvků 13.11.12 15:04

My máme teda normální stůl a mám v plánu ho nechat jak je, mám tam takovej červenej běhounek, akorát obyč celoroční svíčky vyměnit za věnec nebo svícen a kolem dát nějaký kravinky… Nějak to neprožívám, nepotřebuju všude santy klause, soby a tak… :D V jednoduchosti je krása :)

Bábi Zlopočasná
Extra třída :D 10343 příspěvků 13.11.12 15:10

Biely slavnostny obrus, na to dam mensi vianocny. Ziadne soby a santaklausov (fujtajbl) mam vysivane vetvicky, sviecky, zvonceky. A vianocny svietnik so zlatou svieckou, kvoli „zivemu“ ihliciu a plamienku.
Inak ja potrebujem stol prazdny, aby sa nan voslo vsetko jedlo – aby bolo na dalsi rok vsetkeho hojnost. Takze tam stoji ovocie, kolac ku kapustnici, oblatky s medom…

zichisek
Kelišová 5160 příspěvků 13.11.12 15:11

My máme klasický obdélníkový dřevěný stůl, po většinu roku bez ničeho. Na vánoce mám vínový ubrus a na něj takový průsvitný běhoun se zlatým. A zlato-vanilkové ubrousky.
Pak máme na stole adventní věnec a nazdobené jablíčko od dcery :)
Jinak my zdobíme okna a pak stromeček, to je asi vše :think: Na štědrý den máme mísu s ovocem, tác s cukrovím a talíř se štrůdlem. to je nejlepší dekorace :D

Krkael
Generální žvanilka 21874 příspěvků 13.11.12 15:21

Jo a ještě mě napadlo, pokud taky nejsi na ty sobíky a santíky a další kýče, tak moc hezky a tradičně vypadá i perníková chaloupka, event. třeba hvězdičky z perníku nějak hezky nazdobený po stole… Pokud si netroufneš na chajdu nebo svícen…

sikorka
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.11.12 15:28
Dávám bílý ubrus, na něj bílé prostírání a to zdobím z filcu vystřiženými třeba hvězdičkami, přes stůl natáhnu dlouhou stužku, mám malé hliněné květináčky a do těch dávám tlusté svíčky a malou větvičku smrčku a čevenou mašličku, pár svíček dám mimo bez květináčku každý rok to máme do jiné barvy, střídáme červeno zlaté vánoce s modro-stříbrnými nebo zlato-oranžovými, případně tam ještě položím ozdobně tkaový ten řetěz co se dává na stromeček a doprostřed malý vánoční kaktus nebo kalanchoe minule jsem ho zabalila do ubrousku s vánočním motivem no a vánoční ubrousky
@eldarka píše:
Jak prostíráte vánocni stul? My máme sklenený a vlastne je cely rok bez ubrusu, je to tak jednoznacne hezci, ale co na Vánoce? Dát tam nejaký a pokud ano, jaky? Nebo jen behoun? A co jinak máte jeste na vánocním stole, co se týká vyzdoby, myslím na Štedrý den? A jeste nejaké tipy, co se týká vánoční vyzdoby v byte?

sikorka
Zasloužilá kecalka 763 příspěvků 13.11.12 15:33
vánoce

Například takhle

Nainuva
Neúnavná pisatelka 17068 příspěvků 13.11.12 15:37

Dávám vánoční ubrus, doprostřed buď adventní věnec, nebo svícen na menší dečce, nebo pěkném ubrousku. Vyndavám lepší skleničky :mrgreen: A prostě líp prostřu- poskládaný ubrousky a pod. Jinak na konferenčáku máme vyskládané cukroví, oříšky a ovoce, ráda zapaluju v pokoji aromalampičku(jeh­ličnatý stromy, mandarinky, nebo vánoční směs) františek mi nevoní

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15143 příspěvků 13.11.12 15:52

Mám bílý běhoun vyšívaný bílou nití (takže nenápadné zdobení) na tmavě hnědém stolu a uprostřed je patrový svícen, v prvním patře se „houpou“ 4 svíčky a pod nimi je dekoračka (jablka, ořechy, větvičku…)

Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 13.11.12 15:57

Ahoj. Přes rok na stole nemám ubrus, ale na Vánoce dávám červený vánoční. Na kraji mám adventní věnec z bukvic. Uprostřed je svíčka, kterou si na začátku večeře zapálíme. Pustíme si koledy a ještě nám voní vůně z aromalampičky. Pod miskou na polévku je schovaná šupina a koruna.

eldarka
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 13.11.12 18:55
@Romiša píše:
Ahoj. Přes rok na stole nemám ubrus, ale na Vánoce dávám červený vánoční. Na kraji mám adventní věnec z bukvic. Uprostřed je svíčka, kterou si na začátku večeře zapálíme. Pustíme si koledy a ještě nám voní vůně z aromalampičky. Pod miskou na polévku je schovaná šupina a koruna.

Nemáte fotku s tím ubrusem? O červeném dost premýslím, tak by byla aspon inspirace. A co vlastne presne znaci supina a koruna?

Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 13.11.12 20:29
@eldarka píše:
Nemáte fotku s tím ubrusem? O červeném dost premýslím, tak by byla aspon inspirace. A co vlastne presne znaci supina a koruna?

Fotku bohužel nemám :( ale já miluji červenou a Vánoce bez ní si neumím představit. Mám dokonce 3 ty červený ubrusy :lol: Šupina= štěstí a peníze, koruna =peníze. Dávám obojí ;) a šupinu si dáváme s manželem do peněženky.

ellen.k
Povídálka 49 příspěvků 14.11.12 09:47

Ja mam strasne rada prirodni materialy, takze stul zdobim behounem v neutralni bezove barve a delam si na stul vyzdobu hlavne z prirodnich materialu – svicinek zdobeny siskama, listim, vetvickama, kastany, zaludy – cokoliv s malou najdeme a ususime pres listopad + do toho nakoupime nejake hvezdicky a ozdubky a dozdobime. Letos jsme si konecne dokoupili i dostatek slamenych ozdob na stromecek, tak budeme mit 100% prirodni Vanoce :)

vehon70
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 14.11.12 11:49

Ahojik, my mame kazdy rok jinak sladeny jak stul, tak i vanocni stromecek, minuly rok to bylo cerveno zlata a letos chci cerveno zelenou :-) Mame tmavezelkeny pruhledny ubrus se zlatyma hvezdickama a zelene a cervene prostirani. Zelene i cervene velike umelohmotne talire, ktere prijdou pod normalni talire a nejake male ozdubky a svicky taky v techto barvach. Jeste bych chtela do prestred stolu zrcadlovou vlnku, na kterou nektere ty ozdoby a svicky prijdou :-)

Váš příspěvek

TOPlist