Vánoční prostření stolu a výzdoba

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eldarka
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 13.11.12 15:01
Vánoční prostření stolu+výzdoba

Jak prostíráte vánocni stul? My máme sklenený a vlastne je cely rok bez ubrusu, je to tak jednoznacne hezci, ale co na Vánoce? Dát tam nejaký a pokud ano, jaky? Nebo jen behoun? A co jinak máte jeste na vánocním stole, co se týká vyzdoby, myslím na Štedrý den? A jeste nejaké tipy, co se týká vánoční vyzdoby v byte?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Krkael
Generální žvanilka 21876 příspěvků 13.11.12 15:04

My máme teda normální stůl a mám v plánu ho nechat jak je, mám tam takovej červenej běhounek, akorát obyč celoroční svíčky vyměnit za věnec nebo svícen a kolem dát nějaký kravinky… Nějak to neprožívám, nepotřebuju všude santy klause, soby a tak… :D V jednoduchosti je krása :)

Bábi Zlopočasná
Extra třída :D 10834 příspěvků 13.11.12 15:10

Biely slavnostny obrus, na to dam mensi vianocny. Ziadne soby a santaklausov (fujtajbl) mam vysivane vetvicky, sviecky, zvonceky. A vianocny svietnik so zlatou svieckou, kvoli „zivemu“ ihliciu a plamienku.
Inak ja potrebujem stol prazdny, aby sa nan voslo vsetko jedlo – aby bolo na dalsi rok vsetkeho hojnost. Takze tam stoji ovocie, kolac ku kapustnici, oblatky s medom…

zichisek
Kelišová 5416 příspěvků 13.11.12 15:11

My máme klasický obdélníkový dřevěný stůl, po většinu roku bez ničeho. Na vánoce mám vínový ubrus a na něj takový průsvitný běhoun se zlatým. A zlato-vanilkové ubrousky.
Pak máme na stole adventní věnec a nazdobené jablíčko od dcery :)
Jinak my zdobíme okna a pak stromeček, to je asi vše :think: Na štědrý den máme mísu s ovocem, tác s cukrovím a talíř se štrůdlem. to je nejlepší dekorace :D

Krkael
Generální žvanilka 21876 příspěvků 13.11.12 15:21

Jo a ještě mě napadlo, pokud taky nejsi na ty sobíky a santíky a další kýče, tak moc hezky a tradičně vypadá i perníková chaloupka, event. třeba hvězdičky z perníku nějak hezky nazdobený po stole… Pokud si netroufneš na chajdu nebo svícen…

sikorka
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 13.11.12 15:28
Dávám bílý ubrus, na něj bílé prostírání a to zdobím z filcu vystřiženými třeba hvězdičkami, přes stůl natáhnu dlouhou stužku, mám malé hliněné květináčky a do těch dávám tlusté svíčky a malou větvičku smrčku a čevenou mašličku, pár svíček dám mimo bez květináčku každý rok to máme do jiné barvy, střídáme červeno zlaté vánoce s modro-stříbrnými nebo zlato-oranžovými, případně tam ještě položím ozdobně tkaový ten řetěz co se dává na stromeček a doprostřed malý vánoční kaktus nebo kalanchoe minule jsem ho zabalila do ubrousku s vánočním motivem no a vánoční ubrousky
@eldarka píše:
Jak prostíráte vánocni stul? My máme sklenený a vlastne je cely rok bez ubrusu, je to tak jednoznacne hezci, ale co na Vánoce? Dát tam nejaký a pokud ano, jaky? Nebo jen behoun? A co jinak máte jeste na vánocním stole, co se týká vyzdoby, myslím na Štedrý den? A jeste nejaké tipy, co se týká vánoční vyzdoby v byte?

sikorka
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 13.11.12 15:33
vánoce

Například takhle

Nainuva
Neúnavná pisatelka 17273 příspěvků 13.11.12 15:37

Dávám vánoční ubrus, doprostřed buď adventní věnec, nebo svícen na menší dečce, nebo pěkném ubrousku. Vyndavám lepší skleničky :mrgreen: A prostě líp prostřu- poskládaný ubrousky a pod. Jinak na konferenčáku máme vyskládané cukroví, oříšky a ovoce, ráda zapaluju v pokoji aromalampičku(jeh­ličnatý stromy, mandarinky, nebo vánoční směs) františek mi nevoní

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15203 příspěvků 13.11.12 15:52

Mám bílý běhoun vyšívaný bílou nití (takže nenápadné zdobení) na tmavě hnědém stolu a uprostřed je patrový svícen, v prvním patře se „houpou“ 4 svíčky a pod nimi je dekoračka (jablka, ořechy, větvičku…)

Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 13.11.12 15:57

Ahoj. Přes rok na stole nemám ubrus, ale na Vánoce dávám červený vánoční. Na kraji mám adventní věnec z bukvic. Uprostřed je svíčka, kterou si na začátku večeře zapálíme. Pustíme si koledy a ještě nám voní vůně z aromalampičky. Pod miskou na polévku je schovaná šupina a koruna.

eldarka
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 13.11.12 18:55
@Romiša píše:
Ahoj. Přes rok na stole nemám ubrus, ale na Vánoce dávám červený vánoční. Na kraji mám adventní věnec z bukvic. Uprostřed je svíčka, kterou si na začátku večeře zapálíme. Pustíme si koledy a ještě nám voní vůně z aromalampičky. Pod miskou na polévku je schovaná šupina a koruna.

Nemáte fotku s tím ubrusem? O červeném dost premýslím, tak by byla aspon inspirace. A co vlastne presne znaci supina a koruna?

Romiša
Ukecaná baba ;) 1517 příspěvků 13.11.12 20:29
@eldarka píše:
Nemáte fotku s tím ubrusem? O červeném dost premýslím, tak by byla aspon inspirace. A co vlastne presne znaci supina a koruna?

Fotku bohužel nemám :( ale já miluji červenou a Vánoce bez ní si neumím představit. Mám dokonce 3 ty červený ubrusy :lol: Šupina= štěstí a peníze, koruna =peníze. Dávám obojí ;) a šupinu si dáváme s manželem do peněženky.

ellen.k
Povídálka 49 příspěvků 14.11.12 09:47

Ja mam strasne rada prirodni materialy, takze stul zdobim behounem v neutralni bezove barve a delam si na stul vyzdobu hlavne z prirodnich materialu – svicinek zdobeny siskama, listim, vetvickama, kastany, zaludy – cokoliv s malou najdeme a ususime pres listopad + do toho nakoupime nejake hvezdicky a ozdubky a dozdobime. Letos jsme si konecne dokoupili i dostatek slamenych ozdob na stromecek, tak budeme mit 100% prirodni Vanoce :)

vehon70
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 14.11.12 11:49

Ahojik, my mame kazdy rok jinak sladeny jak stul, tak i vanocni stromecek, minuly rok to bylo cerveno zlata a letos chci cerveno zelenou :-) Mame tmavezelkeny pruhledny ubrus se zlatyma hvezdickama a zelene a cervene prostirani. Zelene i cervene velike umelohmotne talire, ktere prijdou pod normalni talire a nejake male ozdubky a svicky taky v techto barvach. Jeste bych chtela do prestred stolu zrcadlovou vlnku, na kterou nektere ty ozdoby a svicky prijdou :-)

Katchi
Echt Kelišová 7543 příspěvků 30.09.14 21:50

Ozivuji diskuzi – sice je teprve konec zari, ale zacinam premyslet, jak nazdobit vanocni stul. Koupili jsme nedavno novy, kulaty, rozkladaci na oval. Takze resim, jaky vybrat ubrus a pripadne prostirani. Na Stedry den budeme stul rozkladat na oval, protoze nas tu bude vic, takze kulaty ubrus se nehodi. Ma nekdo napady, jaky vybrat ubrus, jak nakombinovat prostirani atd…? Budu rada za fotky, odkazy a dalsi inspirace ;)

Příspěvek upraven 30.09.14 v 22:02

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist