Váš názor na jméně Jonat(h)a

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.06.17 23:31
Váš názor na jméně Jonat(h)an.:

Ahoj,

prosím napište svůj názor na toto jméno. Ještě se nám moc líbí Natanael, Nathan, Noah, Ruben, William, Theodor, Gabriel a Simeon. Ale ten Jonatan, případně Jonathan u nás zatím vede. Jenom si nejsme jistí oslovením a případnými reakcemi okolí. Já myslím, že teď jsou takováto jména celkem moderní a nemělo by to chlapečkovi nějak ublížit. Ale zase nerada bych dala za každou cenu netradiční jméno, aby na něj potom lidé reagovali příliš negativně. Tak si tu chci udělat takový průzkum :lol:

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Schifera
Kecalka 102 příspěvků 19.06.17 23:35

Jo me se libi vesměs vsechny co jste jmenovala. a Jonathan je moc pekny…i Theodor a Simeon ;)

Uživatel je onlineberta-atreb
Povídálka 13 příspěvků 19.06.17 23:46

Já moc nevím, jak ho oslovovat..Jonatane je dlouhé, asi by to ve škole moc nepoužívali. Možná Jony (a to je pro mě - prosím neberte to nikdo osobně - spíše na pejska :oops: ). Případně pak by z toho mohli udělat anglickou výslovnost a říkat mu Johny… těžko říct, ale samo o sobě to jméno zní hezky. A pak tedy asociace s pejskem z Macha a Šebestové je taková úsměvná :)

Jogrr
Závislačka 2869 příspěvků 19.06.17 23:58

Nelibi, ani jedno z vypsanych. Jonatan jako ten pes z animaku.
Nerozumim aktualni vlne se za kazdou cenu odlisovat, ale to je muj „problem“. Pravo rodicu je pojmenovat potomka dle sveho vkusu.

Limi123
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 20.06.17 00:11

Na ceske dite se mi nelibi ani jedno, Jonatan je pes :-)
Ale kdyz uz, tak z vaseho vyberu Theodor nebo Simeon.
Mne se moc libi z techto netradicnich jmeno Noel.
Negativne si myslim, ze moc lidi reagovat nebude, dnes se deti jmenuji vselijak.
Ale u Jonathana (a cehokoliv s DŽ) bych si tise poklepala na celo ;-)

Enmamma
Ukecaná baba ;) 1375 příspěvků 20.06.17 00:13

Jonatan je pes z Macha a Šebestové :mrgreen:

Uživatel je onlinemroe
Extra třída :D 13030 příspěvků 20.06.17 00:15

Mne se nelibi ani jedno. Pokud mate normalni ceske prijmeni a nebydlite mimo republiku, bude to vypadat jako snaha byt za kazdou cenu zajimavy (kdyz uz jsem to nezvladl sam, treba to pujde prostrednictvim ditete). Cizim lidem to bude fuk a rodine nezbyde nez si zvyknout.

PapeJ
Ukecaná baba ;) 1386 příspěvků 20.06.17 00:18

Mě se to Jonathan moc nelíbí. Taky mi to připomíná pejska od Macha a Šebestové. To Nathan, Nathaniel se mi líbí, nad tím jsem uvažovala, taky nad Sebastianem. Nakonec máme Gabriela Jiřího. Ale Gabriel to bylo moje vysněné jméno už když jsem čekala dceru před čtyřmi lety. Dceru máme Izabellu. A teď v diskuzích koukám, že jdou obě jména do módy :mrgreen: A to jsem u dcery na chvíli uvažovala o jménu Emma :mrgreen:

Lenka_Hal
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 20.06.17 01:06

Mne se libi Gabriel, ale mozna proto, ze jednoho znam a je to vyborny kluk. :) Jinak jsem spis na tradicni jmena. Jonatan, ee, maji pravdu, Mach a Sebestova.

ohlodana_broskev
Povídálka 37 příspěvků 20.06.17 04:35

Nejdriv zvazit zna do jde k prijmeni..
Me osobne se nelibi Nathaniel Novák treba..
My mame vyhodu..muz pochazi z nemecka..nemecke prijmeni.. :D akorat teda..ac jsem vzdycky chtela Zacharyho nebo Dariena..budeme mit jmeno česky no…muz je konzervicka:D

Uživatel je onlineAenne
Ukecaná baba ;) 2128 příspěvků 20.06.17 05:29

Moc hezké jméno. A taky Gabriel a Noel.

Já keď počujem Tomáš, Šimon a Ema, tak už mi vlasy dupkom stávajú a naskakujú mi vyrážky…a tým viac sa mi páčia mená, nad ktorými uvažujete.

Russet
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 20.06.17 05:57

@Aenne
Já bych se stoprocentně otočila po dítěti, na které by někdo volal Jonathane nebo Noeli. K českým jménům se mi to nelíbí, jde spíš ale o zvyk. Kdybych žila v cizině, asi bych to vůbec neřešila.
Nechápu, že někdo potřebuje ujištění okolí, že jméno, které dává, je ještě OK. Prostě ho dám a basta. Moje dítě, můj výběr. Okolí to přijme, hlupáčci se budou posmívat, ale to je jejich problém.

Judithkaj
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 20.06.17 06:10

Jedině snad Gabriel. Jednoho znám a říká se mu Gábin. Taky divný, že jo… Jsem učitelka a tyhle výstřelky jsou pomstou pro dítě. Dejte mu jméno, které bude mezinárodní, ale zde běžné užívané. Robert, Robin, je jich spousta. Nechápu, když rodiče dají k českému příjmení jméno Jonathan, Noel…Proč? Ani nevíte, jak mu budete říkat, hlavně, že se bude odlišovat. To bude teda…

Russet
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 20.06.17 06:45

@Judithkaj
Gábin?! Lidi mají teda nápady :mrgreen:

Kelsey
Hvězda diskuse 41191 příspěvků 20.06.17 06:55

Mi se libi vsechny co pises.
Jen Simon ne, kazdy Simon co mame ve skole je grazl a jsou s nimi jen problemy. Mame jich v ruznych tridach, dohromady 5 a vsichni, jak pres kopirak.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama