váží 9,6 kg v 5 měs a to plně kojím

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  10.11.03 18:24

moje dosud plně kojená dcera při narození vážila 3,77 kg, nyní v necelých 5 měsících vázi 9,6 kg. tj. dle perc. tabulek je vysoce nad čarou 97 %. Oba s manželem jsme malého vzrůstu a štíhlí. V laktační lize vám řeknou, ze když mate přechodne málo mleka ,máte často prikládat a střídat prsa. Někdy jsem kojila denně i 10 hodin- večer často i přes 3 hodiny v kuse, manžel vařil, uklizel?. V laktační lize vám řeknou, ze nemáte ani v léte dávat caj, bohužel jsem zjistila ? není ani pravda ze dítě se ve vedrech pouze krátce napije. Výsledkem bylo ze si zvykla na permanentní přísun potravy, na to být stále u prsu. Nakonec jsem uz chtěla přikrmovat ale malá nevzala láhev, u lžičky křičela, o stříkačce raději nemluvím.

V laktační lize vám řeknou, ze si dítě vezme tolik mléka, kolik potřebuje. Z hezkého miminka je baculatá koule, která se dosud ale nepřekuluje, uz brečí i když je na boku. Nevejde do autosedačky. Hýbe se sice ve vodě, ale pak chce o to víc pít.

Před 2ma týdny jsem vznesla dotaz na laktační ligu, zajímal mne jejich názor co by ted dělali, ale stále neodpověděli. Budu ráda pokud mi někdo napiše svůj názor. Dnes jsem se opet bez uspěchu snazila dat ji ze lžičky vodu nebo čaj.

Jitka

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 10.11.03 21:29

Ahojky,

váha Tvé holčičky mě opravdu zarazila. Věřím, že Vás to trápí. Nejsem odborník a ani jsem se nesetkala s takovou vysokou váhou. Kamarádka má chlapečka, který měl taky dost vysokou váhu, byl opravdu samý faldík. Kojila v podstatě celodenně a dělala tímto chlapečkovi dudel.

Podle informací, které jsem získala, by dítě nemělo být u prsa déle než 30 minut. Pak už prý nepije na hlad. Laktační liga by se mnou určitě nesouhlasila, ale je to věc názoru.

S přikrmováním vám budu moc držet palečky. Bude to chtít hodně trpělivosti.

Napiš jak se vám daří a co vám odpověděli v laktační lize.

Ajka+Lenička 14,5 měs.

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 11.11.03 08:37

Ahoj.

Moje holčička začala po porodu hodně rychle nabírat (dneska už má zase málo, člověk se v nich nevyzná) a já jsem říkala naší doktorce, že se bojím, že budem chodit na odtučňování. Ona mě ujistila, že pokud bude vykrmená z mateřinky, tak to zase shodí a srovná se po přechodu na umělou stravu. Horší je obézní dítě ze sladkých a tučných jídel, to už jen tak neschodí a ohrožuje to jeho zdraví.

Neporadím ti, jak malé omezit přísun, ale snad jsem tě trochu uklidnila, že ji tahle váha moc neublíží. Naše malá začala brát lahvičku v pohodě, ale lžičkou do ní taky nic nedostanu.

Zuzka

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 11.11.03 09:13

Ahojky,

muj manzel vazil pri narozeni 3,7 kg, byl plne kojen a v peti mesicich mel taky pres 9 kilo, v roce ke 20:-))) na fotkach vypadal jako prisernej tlustoch. Cela jeho rodina, i sourozenci jsou mali a stihli. Dneska je taky stihlej (akorat se vytahl do vysky 2 metru).

Neboj, az tvoje holcicka zacne behat, shodi to.

Jediny problem by mohl byt, pokud by to napriklad byla porucha metabolismu (napr. stitne zlazy), ale v porodnici ti urcite delali krevni test z paticky, tak to bys vedela.

Mej se

slunicek

Anonymni  11.11.03 18:12

Vykašli se na laktační ligu,podle nich by člověk kojil do plnoletosti dítěte!! Věřím, že jsi Chtěla jsi pro své dítě to nejlepsí,ale trochu se to zvrhlo,myslím,že nic není,ztraceno.Musíš tedˇbýt hodně trpělívá a udělat malé režim . Nekoj častě než po čtyřech hodinach ,pokud bude křičet ,dej ji lahev .Pokud bude mít velký hlad napije se jestli se nechytí dej ji prso, ale až po tech čtyřech hodinach,nekoj dýl jak půl hodiny.Pokud budou čtyři hodiny moc ,můžeš dát častěji,ale té doby se drž nikdy nekoj rychleji musí si zvyknout na to že nemusi baštit pořád . co se týka odstavování je tu čerstvý članek Jak odstavit bez pomoci ....... Ničeho se neboj nic neni ztraceno!!! Držím palce tobě i holčičce! Katka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 11.11.03 20:09

Milá Jitko,

vzhledem k tomu,že můj chlapeček je taky plně kojen a má ve čtyřech měsících 8,20 kg,tak přesně chápu,jak ti je.Rozhodně člověka nepotěší,když si tady navíc přečte,že někoho taková váha zaráží a ještě navíc navrhuje lahev jako řešení!!!

Dítě si vezme co potřebuje a je nesmysl ho v přijímání mateřského mléka omezovat.Hodně povzbuzující je debata na toto téma na Rodině.cz,všechny názory se shodují v tom,že každé dítě ,které bylo plně kojeno a přibývalo víc,kolem roku až roku a půl svou váhu srovnalo.

Adina

Anonymni  11.11.03 20:25

Ahoj Jitko,

Věřím, že tě to trápí, bohužel nedokážu odborně poradit, jen bych chtěla reagovat na předešlý text. Myslím si, že zkrácení doby kojení je asi správné, ale zavádět zničeho nic čtyřhodinové intervaly to mi přijde příliš drastické. Nic nejde naráz a zejména ne u tak malého dítěte!!! Zřejmě to bude chtít poradit se s více odborníky, a pak si z toho udělat vlastní závěr. Pokud je jinak děťátko zdravé, určitě se postupně jeho hmotnost srovná.

Tina

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 11.11.03 21:55

Milá jitko,

taky si myslím že se nemusíš zneklidňovat. Moje kamarádka měla se svojí dcerkou stejný „problém“ a teď je malé 2 apůl roku a je stená jako jiné děti jen trošku víc vysoká.

I můj syn nejvíc přibíral do roka a pak od roční kontorly do kontroly v roce a půl přibral jen 10 dkg a vytáhl se do délky.

Tak hlavu vzhůru a dej vědět jak ti poradili v té Lize

Nikol

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 11.11.03 22:14

Ahojky,

Pro Adinu:

moc mě mrzí jestli se tě má věta dotkla. Nemyslela jsem to vůbec ve zlém, ale opravdu jsem se s takovou váhou nesetkala. Omlouvám se ti.

Sama jsem kojila dceru plně do 5 měsíců, dále pak do 9 a tento problém jsme neměli. Nepodařilo se mi u dcery dosáhnout ani 3 hodinových intervalů. Většinou to byli 2 hodiny a v noci pak 3. Dočetla jsem se, že mezi kojením by měla být pauza min. 1,5 hodiny a to kvůli žaludku miminka. Určitě je dobré mít režim, ale interval 4 hod si nedovedu představit.

Ajka

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.11.03 15:36

Ahoj,mám 6.měsíčního chlapečka a váží 10kg,taky plně kojím a začala jsem se zeleninkou,ale mlíko vyžaduje každé dvě hodiny a toi v noci,ale kojím asi pět minut.Nemyslím si,že je to nějaká katastrofa,když váží víc než ostatní děti,určitě to jak začne lézt vyběhá a taky kdyby byl nemocný,aspoň má z čeho brát.Nic si z toho nedělej,jen zkus aby mimi nepilo tak dlouho a pokus se zavádět zeleninu ikdyž bude řvát.Náš malý taky řve,ale dokud to nesní,tak mu prso nedám.Jo a taky se ještě neotáčí na bříško,ale ono to všechno přijde,nebo,lepší když je baculka než aby ti doktorka spílala,že nepřibírá.Hodně trpělivosti přeje Zizi

Anonymni  12.11.03 18:02

Ahoj ! Nemyslela jsem to zle čerpala jsem ze skušenosti své kamarádky .Nejsam pro trapení mimi hlady ,chtěla jsem jen vysvětlit ,aby se snažila dodržet nějaký interval mezi kojením a aby nekojila tak dlouho jsou prostě miminka které nemají svou míru budou jíst dokud teče . Cose týče dokrmování tak Jitka sama píše že zkoušela lahev tak jsem se snažila poradit .Každý má svůj nazor,ale nesouhlasím s tim ,že to vyběhá .Měli jsme v rodině taky miminko kterému moc chutnalo ,pak začalo chodit a pořad mu chutnalo a pak se zamykala lednčka protože mu pořád chutnalo.Toje samozřejmě extrém nechci tím říct ,že Jitčina holčička dopadve stejně ani nikoho strašit jen uvádim přiklad.Doufám že jsem nikoho nepobouřila a věřím že jitčina holčička vyroste v krásnou slečnu které nebude nic chybět ani přebývat.Ahoj Katka

Adina
Kecalka 127 příspěvků 12.11.03 19:51

Ajko a Katko,

vím,že jste se snažily jen pomoct a poradit,je mi jasný,že to nemyslíte špatně…to je jen nevýhoda psaného textu,že bez intonace a mimiky někdy něco vyzní hůře,než má člověk na mysli.

Taky jsem to ohrazení nemyslela zle.

Mějte se krásně Adina

Anonymni  12.11.03 20:30

Ahoj, fakt nechápu tvoje obavy a nechápu, jak v dnešní době, kdy se toho o kojení tolik ví, můžou mít holky tady takové hloupé názory!! Kojené děti se NEOMEZUJÍ ani v četnosti ani v délce trvání kojení, přibírají podle svého tempa a je úplně jedno, jestli váží v půlroce 7 nebo 10 kilo! Do roka se případná baculatost srovná. Nesmysl je dávat jiné tekutiny zbytečně, nesmysl je dávat láhev, nesmysl je zavádět 3-4 hodinové komunistické intervaly! Naopak, kojené děti mají v pozdějších letech MENŠÍ sklony k obezitě než ty „sunarové“.

Je mi z takových debat nanic, holky, hledejte informace jinde než u svých matek a předdůchodových pediatriček!

Olina a 8měsíční Nikolka, stále skoro plně kojená, por. váha 3,80, váha v půlroce skoro 10 kg, nyní 11 kg

Anonymni  13.11.03 16:04

Ahoj! Jenom taková poznámka .Sto lidí sto nazorů,od toho diskuzní forum je,ale pokud někdo používá termíny jako "komunistické ,předdůchodové " by měl mít tolik slušnosti aby se podepsal!! Meně emocí a více slušnosti ! Je mi 26 a mám pořad maminku né MATKU !!! Petra

Anonymni  13.11.03 17:51

Omlouvam se za ten podpis .Taky se mnou zalomcovaly emoce! Ještě jednou se za tu jednu větu omlouvám za vším ostatním si stojím . Petra

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama