Vdaná či svobodná?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  22.09.03 18:52
Vdaná či svobodná?

Ahoj všichni, poslední dobou se hodně mluví o tom, že je finančně nevýhodné se vdát - může to prosím někdo podrobněji popsat? Na co má nárok svobodná matka a za jakých podmínek a na co její vdaná „kolegyně“? Co otec dítěte, místo bydliště atd.? Z toho, co dostane vdaná žena s dítětem, se přece nedá žít ani týden.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 23.09.03 09:23
Vdaná či svobodná?

Ahojky!

Pokud jsi svobodná a žiješ v domácnosti s partnerem, tak máš stejné podmínky, jako kdybys byla vdaná. Vyšší dávky v mateřské jsou pouze v případě, kdy jsi matka „osamělá“ tzn. žijící sama s dítětem - k tomu je vhodné otce neuvádět ani do rodného listu …

Měj se fajn zdraví Sýkorka

amater
Povídálka 15 příspěvků 23.09.03 15:23
Vdaná či svobodná?

Ahoj!

Když jsi svobodná …

• A NEUVEDEŠ DO RODNÝHO LISTU OTCE, náleží ti v podstatě všechny možný dávky (na bydlení, sociální atd.) a všechno dohromady ti to musí dát životní minimum (dvoučlenná domácnost + tvoje ŽM + ŽM dítěte). Je to částka někde kolem 7000 Kč. Když ale není tatínek v RL, nemůže prakticky nic v oficálním vztahu s dítětem.
  • A OTEC DÍTĚTE JE UVEDEN V RODNÝM LISTĚ, musíš mít aspoň sepsanou dohodu o výživném pro dítě, které je více méně odvozené z příjmů otce. Když se nedohodneš, jde to k soudu a soudíte se o výživné. Pokud máš dohodu a z příjmů otce vyplývá, že víc dát nemůže, dorovnává ti to stát do životního minima.

Ale je to všechno dost nejistý, protože v podstatě záleží na sociální pracovnici, ke který patříš. Znám případ, kdy dotyčná chodila kontrolovat byt maminky samoživitelky (v určité formě a situaci na to má právo) a zjišťovala, čí jsou ty pánský boty v předsíni.

Taky ti dají podepsat čestné prohlášení, že jsi skutečně sama a když se dodatečně zjistí, že je to jinak, jedná se podle Občanského zákoníku už o podvod.

Osobně si myslím, že je to velmi ponižující systém. A to celkově. Stát se dneska maminkou je zatraceně degradující.

Opatrujte se.

Kateřina (26. týden)

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 23.09.03 22:19
Vdaná či svobodná?

Ahoj,

je to tak jak píšou holky, jediná výhoda je asi jen to, že mateřská od zaměstnavatele je svobodným matkám vyplácena o 3 měsíce déle než vdaným.

Pokud s partnerem bydlíš dostaneš stejně jako my vdané, ale můžeš na sociálce požádat o příspěvek sociální a na bydlení, musíš ovšem ale doložit i příjmy svého druha. A pokud budete mít víc než je minimum tak nedostanete nic! Takový oni jsou mrchy. :o)))

Nikol

Trinitron
Stálice 61 příspěvků 24.09.03 18:12
Vdaná či svobodná?

Ahojky

vyhodne je byt osirelou anebo svobodnou matkou jen pokud je ti vic jak 18 a nestudujes.Me je 20 a jsem „bohuzel“ studujici a taky osirela mamca a jedine co dostanu je to same co ma vdana..tak nevim co ted…ale nejak to zvladnem:)

Nejlepsi je si zajit na socialku dle prislusneho bydliste a vyptat si informace a pak se teprv zaridit..

Trinitron

sarks
Povídálka 42 příspěvků 10.05.05 17:03
sarks

ahojte taky nejsem vdaná,ale žiji s přítelem ve společné domacnosti a všude mě berou jako manželé.
Na pojištovně mě mrzí ,že tam jsou balíčky jen pro rodiny s dětmi,ale pro rodiče s dětmi to neplatí ikdyž jsme všichni u pojištovny tak když nejsme vzítí tak mě neberou jako rodinu./nevztahuje se na nás uplatnění slev např.Na helmu pro dítě nebo jiné výhody,bylo mi řečeno ,že musíme být vzítí.Nevím jestli jsem to dobře srozumitelně napsala/prominte kdyžtak/.

Anonymni  10.05.05 18:19

Ahoj, tak ja mam nazor takovy ze je lepsi byt svobodna maminka,i s tim ze je otec ditete zapsan v rodnem liste, dokonce ho muzete uvest i na adresu kde bydlite spolu, ale na socialce dolozite jen cestne prohlaseni ze se zivyte kazdy sam, jen byt platite dohromady.Takze spolu vlastne nehospodarite, a ty boty v predsini se pak nemusi vysvetlovat, pak dostanete asi castku 6 tis. kdyz se vsechno secte. Asi ale bude zaptrebi soudne stanovit castku alimentu. K soudu ale pritel jit nemusi, kdyz se nedostavi, neprevezme obsilku, tak rozhodnou i bez nej. Tim ze spolu nehospodarite tak nemusite nikde na socialce uvadet jeho prijem, on vam bude jen prispivat na byt. Nemusite vysvsetlovat proc to tak je, to je pouze vase rozhodnuti, a ona vas nemusi nutit proc by jste to meli menit.

NO pak je dalsi verze kdy zapirate ze opravdu bydlite samy jen s ditetem, a to uz je ale risk, ikdyz to prinese i pres 8tis kc. Muze prijit namtkova kontrola ale vy ji nemusite pustit domu, pokud se vam to podari zapirat a byt potichu, kdyz vam bude klepat na dvere, a nebo kdyz budete dokonce doma spolu, tak ji tvrdite ze nemate cas, ze mate navstevu(kterou vam nikdy nikdo zakazat nemuze)takze ji klidne muzete poslat pryc s tim at prijde jindy.

Missorka  10.05.05 20:00

Lucicko,

není to trochu ponižující?

Peta

Anonymni  10.05.05 20:34

Taky mi to prijde trochu na hlavu, ale jestli to nekomu stoji zapirat se a delat ze nejsem doma - tak kazde sveho stesti strujcem. Prijde mi to trochu nedustojne a trapne, ze tohle musi delat dospela holka a mama od ditete, ale kdyz to nekomu kvuli par tisicum stoji proc ne.
Navic ja jsem rada, ze mame dite jako manzele a vsichni se jmenujeme stejne, kvuli par tisicovkam byt „svobodna matka“, i kdyz bych s pritelem a otcem ditete zila, by mi za to proste nestalo.
Je to ciste muj nazor, ale proste manzel mi zni daleko lepe nez pritel…

Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 10.05.05 20:36

Lidicky…když je tady toto téma zajímalo by mne jak to je s manželstvím a daněmi.Prý dle nového zákona se to už ted vyplatí.Poradí mi někdo a popíše co a jak.Děkuji

sisina
Zasloužilá kecalka 739 příspěvků 10.05.05 21:32

Malá vsuvka o společném zdanění manželů:
1. kteří vyživují alespoň 1 dítě
2. společný základ daně = součet dílčích základů daně obou maželů snížený o odpočitatelné položky za oba
3. zdanění uplatní každý ve svém daňovém přiznání
4. každý uvede polovinu společného daňového základu, vypočte daň

Vyplatí se u manželů, kteří mají hodně rozdílné příjmy ( např. manžel vydělá hodně, maželka málo).

Pokud by vás to zajímalo podrobněji, napište, mrknu na to přesně do zákona.

sisina

Anonymni  10.05.05 21:32

HankaV -jenomže on si tě taky nemusí chtít vzít!Udělá pro tebe všechno,ale do chomoutu se mu prostě nechce!Co s tím naděláš?Pak řešíš i takovéhle starosti!!Jsem v této situaci a opravdu nevím co s tím!
 Hanka

Veronika6
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 10.05.05 21:59

Čau holky,
já jen - pokud se můžu připojit a pokud se sem hodí i tahle stránka věci, jestli ji některá řešíte -

• pokud jste manželé, je k nezaplacení postavení naší společnosti např. v nemocnicích, na úřadech, poštách, při nehodě apod.

Bohužel vás nikdo nebere vážně, pokud přijdete k nemocnému (samozřejmě, že ne s chřipkou) a řeknete, že jste přítelkyně :cry:. To stejné, pokud dítě má „přítel“ odněkud jednorázově vyzvednout nebo něco vyřídit, jako jeho zákonný zástupce.

Bohužel i mimo úřady a nemocnice není toto postavení žen vnímáno jinak. Alespoň podle mých zkušeností.
Jen okrajově z jiného soudku (i když blízkého :o))

Veronika

Majki
Kecalka 240 příspěvků 10.05.05 22:00

Upny suhlas s Hankou V. Pokial to zena robi len z vypocitavosti kvoli par tisicom, zda sa mi to nedostojne a ponizujuce. A myslim ze uz aj nas stat si na to dava vacsi pozor a skor nahrava manzelom s detmi ako len zitiu na psi knizku. Slobodne matky na ktore sa fakt chlap vyprdol do toho pravdaze neratam, pokial riesia takuto situaciu,chapem ze je kazda korunka dobra :lol:

Anonymni  10.05.05 23:01

Samozrejme, ze je neco jineho, pokud se na tu holku pritel vyprdl - to je neco jineho. Ale taky si pamatuju, kdyz manzel byl jeste pritel a po bouracce ho odvezli do nemocnice na pozorovani (nastesti mel jen otres mozku) a me za nim nechteli pustit, ani mi nerekli skoro zadne informace a tu noc bych nikomu neprala… Taky si pamatuju, kdyz jsme obchazeli banky kvuli hypotece - uplne jinak s nama jednali jako s pritel-pritelkyne a uplne jinak jako s manzeli.
A co se tyka do chomoutu tak ne ze by se manzelovi chtelo, ale kdyz jsme spolu zacali chodit, tak jsme se dohodli, ze pokud to vydrzi, tak se vezmem na jedno pekny datum. No a kdyz se to datum blizilo, tak ticho po pesine, coz me nastvalo a rekla jsem, ze do 40 nebo tehotenstvi cekat nebudu a najednou to slo… Toz tak :wink:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Reklama