Velikost botiček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bzb
Kecalka 135 příspěvků 09.10.05 14:32
VELIKOST botiček

Ahoj holky, zkušené maminky,
koupila jsem dceři první botičky – už zimní – tedy s kožíškem, protože ještě nechodí, akorát se staví a chodí kolem nábytku. Paní mě přesvědčila, že mám koupit vel. 19, ale protože boty stály bez koruny 800, tak řeším jestli jí nebudou do konce zimy malé. Jaká je správná velikost, aby dceři botičky byly řekněme do března – dubna. Kolik volného místa má mít nyní v botičce? Stačí centimetr?
Díky moc za radu a přeji ať Vám děti pěkně běhají a botečky netlačí :-)
 Bára

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

selka
Stálice 59 příspěvků 09.10.05 14:43

Ahoj,
já kupuji synovi velikost boty o 1 až 1,5 cm větší.
Tady máš zajímavé odkazy.

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

http://www.obuv-kuze.cz/view.php?…

Pa Štěpík

Anonymni  09.10.05 16:16

Teda nevim, ale to se mi zdá na tvé požadavky malé. S velikostí bot 19 jsme začínaly na 10měsících – malá stála a chodila kolem nábytku, doma boty neměla, ale na ven jsem je dávala. Měla sandálky. No a o měsíc a něco malinko později už jí začaly být malé a do toho podzim, takže bylo třeba koupit další boty. Musíš myslet i na to, že do botiček půjde třeba v punčocháčkách či ponožkách, nevim, jak silné budou. Nožička ještě zatim poroste celkem rychle. Určitě je lepší nekupovat zas o moc větší, ale tak, jak psala selka. Správě když si mimi stoupne, máš mu dostat prst za patu do boty. A taky záleží, pokud v botách nebude umět chodit, je lepší nemít je o moc větší, než si zvykne. Ona to je docela pro děcka tíha a když to neumí. Druhé boty jsme koupili uzavřené kotníčkové, ještě ne zimní. Už v nich chodíme i venku a velikost je 21. A pochybuju, že nám vydrží do jara. Jinak jsem sandálky kupovala Essi za 520 a teď ty podzimní u Bati za 500,–-…
Gabča a Barča

Sany
Ukecaná baba ;) 2115 příspěvků 09.10.05 16:21

Ahoj pro mimi by mely byt boty akorat (tak aby se tam vesla noha s tlustou ponozkou) a vyssi aby „drzely kotnik“ proste aby se v tom mimi nekymzlala noha. Vetsi velikost bot spravnemu vyvoji klenby nepomaha. Osobne bych toto dodrzovala aspon do 3l a pak klidne i vetsi. Sany.

Fifik
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 09.10.05 19:17

Ahoj, já jsem nedávno malému koupila malému papučky, takové ty se „žirafou“, je to nějaké ověření nezávadnosti, a tam píšou, že botky mají být „minimálně“ 1–1,5 cm větší než nožička. Doporučuji změřit chodidlo, v dobrých obuvích bývají tabulky na přepočet velikosti nohy. Jinak ty pálky za boty jsou šílené, vzhledem k tomu, že Tomíkovi vydržely např. letní sandálky ani ne 3 měsíce…Od té doby kupuju boty zá:,–(ně v bazaru, podle mě je lepší koupit sice trochu jeté, ale kvalitní kožené značkové boty, než kupovat nové, ale šmějdy od vietnamců, to je akorát tak na zničení nohy. A nakonec, když jsou botky po 1 dítěti, jsou úplně v pohodě-nezničené. A po takovém mrňátku mi „jeté“ boty nevadí, no sobě bych si boty v sekáči nekoupila…ale mi taky vydrží několik let :wink: Teď jsem třeba koupila podzimní kotníkové kožené boty na suchý zip, hrubší, č.22, úplně pěkné za 99Kč.
Možná má na to někdo jiný názor, ale zas tolik peněz, abychom co 3měsíce kupovali boty za 800 fakt nemáme.

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 09.10.05 20:15

Ahoj holky!
Musim oponovat Fifikovi…nove boticky sice stoji nehorazne castky, to je pravda, ale ty se daji usetrit jinde, treba na obleceni. S tim se totiz nosenim nic zavadneho nestane, proste se vypere a kdyz dobre vyberete, tak nikdo nepozna, ze je z bazaru. U bot taky ne…ovsem nozicka vaseho ditete tim muze pomerne hodne trpet. Boticky se po par obutich prizpusobi nozce a vytvaruji se podle ni…a vy netusite, jestli to ditko pred vami nemelo zrovna nozicky spatne, nevtacelo spicky, paty a pod…Noha vaseho ditete se bude obnosene bote poddavat a muze byt zle. Takze pokud nechcete tomu svemu zadelavat na podobne problemy, boty v bazaru nekupujte!
Koneckoncu, ne vzdycky je ta nejdrazsi bota ta nejlepsi, bohuzel ani zirafkove boty casto nesplnuji zakladni kriteria…mekka ohebna podrazka, pevna pata atd…Prodavacky poradi, ale hlavne dejte na vlastni rozum :-))
 Sylva

Zuzma
Stálice 63 příspěvků 09.10.05 21:22

Ahoj, i já budu oponovat Fifíkovi. Do 3 let nejméně by se boty neměly dědit ani půjčovat. Vytváří se postavení klenby nohy, páteře a všech úponů, byť se to ani nezdá. Bota by měla být kotníčková.
Nám je 14 měsíců, chodíme od 11. Máme druhé boty na doma a druhé na ven. A jsou už koupené i třetí. Nevím jak kterému dítěti roste noha, ale aby vydržely jedny boty od října do března, mi přijde téměř nereálné. A je jedno, jestli dítě chodí kolem nábytku nebo úplně, ven už boty prostě potřebuje. Pokud dítě běhá už samo, myslím, že ani jedny boty stačit na zimu nebudou, protože se musí počítat s tím, že se namočí ve sněhu.
 Zuzka

BeruskaLosik
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 09.10.05 21:37

Teda já taky řeším botičky pro syna. Máme problém, protože je poměrně velký a noha pochopitelně také. Navíc má dědičně vysoký nárt, takže ho do většiny bot neobuju. Nevíte někdo, jaký typ bot by mu vyhovoval? Popř. kde mají větší výběr? Jsme z Ostravy.
Díky. Beruška

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 09.10.05 22:45

Nedá mi to, abych nereagovala na příspěvek Fifky. Ty kupuješ dítěti „jeté“ boty??? Vždyť každé dítě má jiný „styl chůze“, některé šmajdá atd. Myslím, že každá maminka myslí především na zdraví svého dítěte a za nové boty i u Bati si klidně připlatí. Nehledě na to, že třeba 600Kč není jednou za tři měsíce tak závratná částka! Píšeš, že boty od Vietnamců nekupuješ, ale s nákupem v bazaru jsi na tom asi stejně.

Báro, a nyní ke Tvému dotazu. Kupuji botky u Bati a vždy raději o 1,5 cm větší. V každé prodejně mají metřík na nožičku. Nemůžu Ti však říct, zda nebudou Tvému dítku botky v zimě malé, nepíšeš, jakou velikost má teď.
Syn má dnes, v 5-ti letech, vel. 28, což měla kamarádky stejně stará holčička ve 3,5 letech:-).

Fifik
Ukecaná baba ;) 1951 příspěvků 09.10.05 23:22

8O Jojo, jsem zkrátka úplná socka, která si nemůže dovolit koupit svému dítěti nové boty, a proč by to taky dělala, vždyť jí na zdraví jejího dítěte vůbec nezáleží…To je přece blbost. Nechci se tady hádat a jak jsem napsala, každý má na to jiný názor (a to tedá má, že? :wink: ) a taky jsem zřejmě zapomněla upřesnit pár detailů – tak například papučky, které prcci nosí každý den, jsou samozřejmě pořádně „jeté“ (opět to slovo použiju…) i za ty tři měsíce a v onom zatracovaném bazaru jich taky pár bylo, no ty bych starší nekoupila. Ale pokud je na botkách vidět, že byly opravdu nošeny jen minimálně a dítko z nich jednoduše vyrostlo příliš rychle, tak nevím, proč bych je nekoupila…To, jestli dítě šmajdá, jde koneckonců poznat na botičce i zvenčí – nerovnoměrně ochozená podrážka, apod. A stejně si pořád myslím, i přes uvedené argumenty, že je lepší mírně obnošená (ale kvalitní) než levná nekvalitní bota, tam je podle mého riziko mnohem větší… Tak nevím. A ruku na srdce, vy fakt ty zánovní botky hodíte do koše a pro případné sourozence budete kupovat nové?
No nic, čekám na další reakce, snad mě tady neukamenujete :lol: (Právě proto jsem přestala navštěvovat rodinu.cz, názory v diskuzích byly až příliš často téměř fanatické…Samoz­řejmě se nebráním různým názorům, jen se mi nelíbí, když někdo z pár řádků člověka okamžitě odsoudí, že Monaliso :twisted: )
Zdravím všechny zodpovědné mamky a přeji doboru noc.

Anonymni  09.10.05 23:42

Nebudu se vyjadrovat ke kupovani pouzitych bot. Jen dodam, ze pro eventuelni dalsi ditko budu kupovat boty nove. Jinak my kupujem botky u Bati a vyhovuji nam jak prijatelnou cenou a kvalitou.

kacenka001
Kecalka 157 příspěvků 10.10.05 04:47

Ahoj holky!
FIFIKU, neboj, JSEM S TEBOU! :wink: Aneb pro vas ostatni – jsem dalsi nezodpovedna matka, co kupuje sve male JETE boty!! 8O To je des, co?! :)
Souhlasim se vsim, co jsi napsala v tvem poslednim prispevku, takze uz nema cenu to opakovat.
Je jasny, ze rozsmajdany boticky bych asi tezko koupila. Ale kvalitni znackove boty, na kterych ani nepoznate, jestli jsou nove nebo opravdu PARKRAT nosene za super cenu? Tisickrat lepsi nez treba nove nekvalitni od vietnamcu!
Tot muj nazor, pekny den vsem.:)
Jana a Kacenka.

bzb
Kecalka 135 příspěvků 10.10.05 08:25
Botičky

Ahoj holky,
děkuji Vám za rady, mám sice starší dítě, ale už je jí osm let a tyto věci jsou pro mne zase novinkou :-), stále tápu co se týče velikostí i u starší, jenže tam stačí centimetr a vím, že budou dobře.

Jinak co se týče kvality – kupuji boty se žirafou, boty vyhazuju, i když jsou „jeté“ minimálně a šetřím jinde. Není mi jedno, že botečky stojí 5–8 set a více, ale kolikrát člověk utratí peníze hodně nesmyslně, což v případě dětských botiček neplatí.
Nicméně pokud jsou maminky, které kupují botečky po jiných dětech ať jsou, já bych to nedělala, i když starší dceři koupím boty z Goretexu, které stojí dva tisíce a po sezoně jsou malé, nikdy bych je pro maldší neschovala. Toť je ale můj názor.
Půjdu botečky vyměnit a vezmu o půl centimetru větší, nyní máme asi 8 mm, a pokud nám to nevyjde, tak budu mít smůlu a koupím botky další. Jinak jediné, co si pamatuju je, že u prvních botiček nám na zimu stačily opravdu jedny – když se namočily tak putovaly na topení s novinama a ven se šlo jak vyschly. Dvoje botky stejné velikosti kupovat nebudu, zas tolik peněz nemáme.
MOC a moc děkuji všem maminkám a přeji krásný den!
 Bára

Pajina
Kecalka 493 příspěvků 10.10.05 09:04
Boty pro nechodící mimi???

Ahoj holky,

taky jsem se rozhodla, že pro dítě budu kupovat nové boty. Nevím ale, jestli koupit nějaké už teď, když Ondřej nechodí.. V zimě bude mít v kočáře kombinézu, která má k sobě přidělané tlusté bačkůrky – návleky. Skoro mi připadá zbytečné kupovat boty, když nechodí.. Pokud bude navíc ve fusaku.. Co si o tom myslíte??

Díky za názory

sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 10.10.05 10:04

Ahojky Pajino,
ja jsem Ondrovi boty koupila až tehdy, kdy začal opravdu chodit…a to bylo v 16. měsících. Do té doby byl v kočárku ve fusaku a na lezení měl protiskluzky ev. papučky, když se ochladilo.
Jinak já teda botičky taky vyhazuju…i když vím, že má malý nohy v pořádku. Pořád si myslím, že ušetřit se dá na spoustě jiných věcí…ale zničené nohy se fakt blbě napravují. Je to každého věc, ale nejsem si jistá, že špatně vyšlápnuté boty jdou tak snadno poznat.
 Sylva

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist