Velká fontanela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

karambolka
Kecalka 143 příspěvků 14.03.06 10:35
Velká fontanela

Ahoj holky, neteř byla dneska na 8měsíční prohlídce. Doktorka jí zjistila, že má stále hodně velkou fontanelu. Už po narození jí měla extrémně velikou a teď se jí za 8 měsíců skoro nezmenšila. Prý je to známka toho, že bude mít problémy s kostmi až bude větší. Musí si zajít na neurologii a budou muset podnikńout nějaké kroky, aby se začala zacelovat. Nevíte co neteř čeká? Nějaké injekce? Nebo jen prášky? Sestra je z toho hodně špatná… Chtěla bych jí nějak uklidnit.

Martina

Reakce:

Simonka
Kecalka 474 příspěvků 14.03.06 11:01

Ahoj Martino, at je sestra v klidu, my chodime s velkou fonatanelou k neurolozce taky od 8 mesice a vysetreni spociva pouze v tom, ze vzdycky jen dr. zmeri obvod hlavicky a velikost fontanely, koukne do tabulky, zda neroste hlavicka neumerne rychle k velikosti hlavicky a to je vse. Zrychlit zarustani fontanely nelze nijak! Horsi pripad je kdyz naopak zaroste moc brzy. Budte v klidu, nam je ted 20 mesicu a mame ji stale 2×2cm, navic, velka fontanela znaci (podle dr.) vysokou inteligenci :D Jo a v 8 mesicich jsme ji meli 4×3 cm, coz je dost. K neurolozce stale chodime na 3 mesicni kontroly.

Simona

karambolka
Kecalka 143 příspěvků 14.03.06 11:12

Simčo, díky moc… Já jsem si taky říkala, že to nemůže jít nijak urychlit. My máme dětskou doktorku hroznýho plašana. Myslí to dobře, nechce nic zanedbat, ale i já i ségra jsme hrozný panikářky a hned jsme z toho hotový. Volala neuroložce a ta jí řekla, že jí udělá ultrazvuk hlavičky a bude jen chodit jako Vy na kontroly… Pokud tam objeví něco co by mohlo bránit zarůstání fontanely, tak půjde ještě na nějaké vyšetření, ale snad to bude v pořádku. Naštěstí žádné injekce atd…
Ještě jednou díky za uklidnění :-)

Martina

sabat
Kecalka 410 příspěvků 14.03.06 11:24

Ahoj mi byli na kontrole a UTZ kvůli velké fontanele včera,všechno bylo v pořádku,Dr. říkala,že to hodně ovlivnuje tvar hlavičky.

karambolka
Kecalka 143 příspěvků 14.03.06 11:26

sabat a v jakém smyslu to ovlivňuje tvar hlavičky? Neteř jí má hodně širokou a kulatou. Ne tedy jako pátrací balon, ale určitě větší :-)
Martina

Evulka
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 14.03.06 11:38

My máme fontanelku 2×3cm, což mi přišlo moc, protože starší dcera měla 2×2cm. Ptala jsem se na to doktora a ten prohlásil, že jsou daleko větší fontanely. Ale když tady čtu Simonku, tak už jsem v klidu :lol: .

Anonymni  14.03.06 11:57
fontanela

Ahoj, buď bez obav, pokud se mimi vyvíjí normálně, nemá nepřiměřeně velkou hlavičku či jiné problémy, mělo by to být OK.
Moje dcera má 25 m, má fontanelu tak 1,5× 1,5cm, pediatr je v klidu, jenom musímu pořád dávat vitamín D.
Já to pečlivě sleduju, zarůstá jí, ale pomalu, ale proti 18m je tak poloviční.
Co se týká tvaru hlavičky- má jí spíš „nordickou“- vysokou a podlouhlou po manželovi
Náše doktorka naznala, že na neurologii nemusíme.
 SARA

sabat
Kecalka 410 příspěvků 14.03.06 12:41

KARAMBOLKA no pátrací balon,je docela výstižný,s manželem jsme na obdobně prý je to dědičný.

Simonka
Kecalka 474 příspěvků 14.03.06 14:12

ahoj, nase mala ji ma takovou kulatouckou :D

Amy88
Kecalka 417 příspěvků 15.01.13 18:45
Velká fontanela, uzavření

Dneska jsem byla s dcerou na prohlídce u neurologa (5,5 měsíce), nelíbila se mu fontanela, prý už je skoro uzavřená a má malou hlavu, celkem jsme malincí, máme 5 kg. Říkala jsem jí, že můj otec má poměru k tělu také malinkou hlavu a že jsem si myslela, že to má po něm. (vypadá normálně, lajk to nepozná, jen lékař), ale i přes to mě objednala na neurochirurgii na vyšetření a že jí doktor prohlédne a případně objedná na ct nebo rentgen, že pokud se jí uzavřou i nějaké lebeční švy, tak by musela na operaci, aby jí je povolili. Nevím jak velkou jí ještě má, ale hlavička má průměr 38,5cm a minulý měsíc jí naměřili 38cm. Jsem z toho úplně rozhozená a nevím co si o tom myslet, na vyšetření jdeme za měsíc, Najde se někdo, kdo měl u mimča něco podobného a jak se to řešilo, děkuji

Sarik12
Echt Kelišová 9770 příspěvků 15.01.13 19:32

@Amy88
Najdi si diskuze primo k tematu, je jich tu jiste dost. Dokonce jsem cetla i denicek o chlapeckovi, ktery to mel zarostle a byl s tim na operaci

myšanda26  15.01.13 20:35

Mám dojem, že předčasně srostlé švy na lebce se jmenují Skafocefalie Bylo to tu někde v modrém koníkovi, ale jestli je to totéž jako předčasně srostlá fontanela nevím, ale pod tím názvem by jsi to mohla líp najít. Džím pěsti.

Amy88
Kecalka 417 příspěvků 15.01.13 22:08
@myšanda26 píše:
Mám dojem, že předčasně srostlé švy na lebce se jmenují Skafocefalie Bylo to tu někde v modrém koníkovi, ale jestli je to totéž jako předčasně srostlá fontanela nevím, ale pod tím názvem by jsi to mohla líp najít. Džím pěsti.

Děkuji za radu

Váš příspěvek

Poslední články

Víte, co doma dýcháte?

Mladí manželé začali řešit problémy s mravenci, přitom se náhodou dozvěděli o možném nebezpečí vysokých koncentrací formaldehydu, tedy látky, která způsobuje zdravotní potíže. číst dále >

Co vám pomůže při infekci močových cest?

Urologické problémy patří mezi témata, o kterých se stydíme mluvit a snažíme se je spíše přehlížet. Přitom jde o velmi nepříjemné potíže, které je nutné řešit co nejdříve, protože jinak mohou přejít do chronického stadia. číst dále >

TOPlist