Větry

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Scally
Nováček 2 příspěvky 23.10.02 10:22
Větry

Chtěla bych poradit jak na větry pokud selžou kapky, cvičení i čaj. Mam ještě ani ne měsíční holčičku a hlavně ve večerních hodinách je někdy k neutišení. Jídelníček se snažím dodržovat, vynechavám nadýmavá jídla a i přes to se problém vyskytuje. Díky za Vaše rady! M.

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 11.11.02 14:29
Větry

ahojky. Mám doma téměř tříměsíční holčičku. Hodně trpí na bolení bříška a to minimálně 1× denně. Stejně jako u vás nepomáhá ani Sab simplex, čaj, gel proti nadýmání ani cvičení. Od ostatních maminek jsem se dozvěděla pouze to, že tyto problémy během 3. měsíce ustanou sami. Asi nám nezbývá než čekat a utěšovat naše drobečky. Hodně štestí a co nejmíň slziček přeje Ajka s Leničkou :roll:

Anonymni  15.11.02 11:50
Větry

Ahojky,

já mám taky tříměsíční holčičku a asi od 4 týdnů trpí na větry. Teď už naštěstí jenom chvilku večer (a občas v noci), ale prožila si svoje peklíčko. Čaj, gel ani SabSimplex moc nepomáhaly, osvědčila se nám kombinace cvičení a nahřívání bříška (plenu nahřát žehličkou a přitisknout na bříško přes dupačky nebo teplý olejíček na plenu a dát přímo na bříško pod body; taky občas pomohlo nahřátí fénem - to byla pro holčičku velká atrakce:). Ovšem ve většině případů prostě nepomohlo nic a museli jsme utěšovat - tj. nosit, nosit, nosit. Jak roste, jsou problémy čím dál tím menší, dokonce už prospala dvě noci bez probuzení.

Přeju hodně trpělivosti a statečnosti vašeho mrňouska.

Bublina

Stepinka
Povídálka 31 příspěvků 16.11.02 15:10
Větry

Ještě existuje sirup Espumisan. Krajní řešení je rektální rourka.(Prodává se v lékárně). Zvol samozřejmě tu nejmenší velikost a hojně potři krémem.Miminku neublíží, uleví se mu, ale rozhodně ji nepoužívej příliš často. Spíše až potom, co selžou všechny ostatní metody. Jinak přeji silné nervy.

Anonymni  20.11.02 20:35
Větry

Ahoj maminky, mam ctyřměsíční holčičku, tak teď už to máme za sebou. Ale tenkrát nám pomáhalo, když jsem já pila 2× denně fenyklový čaj. Holčičce jsem nedávala nic, jen jsem jí cvičila nožičkama.

Hodně štěstí Eva :D

Barou
Povídálka 26 příspěvků 11.03.03 00:17
Větry

Mam kluka 6m. a ten trpel(obcas jeste trpi) taky na prdiky.Nejhorsi obdobi mu skoncilo po 4 mesici.Kdyz uz nic nepomahalo,tak to bylo skakani na gymnastickem balonu.Ja jsem skakala nahoru,dolu a drzela ho v naruci pritiskleho briskem na mych prsou.To mu pomahalo a do pul hodiny spinkal.Proste pohyb nahoru dolu pomuze vzdycky.

Anonymni  15.03.03 12:49
Větry

Milé maminky,nechci vás děsit,ale mám doma 10.měsíčního syna a ještě i teď máme dost často s větříkama problémy. Tři měsíce u nás nefungovaly, stejně jako ostatní rady a recepty a až poslední 3 týdny je to docela snesitelné-až na občasné noční příhody. Moje rada, no vlastně to rada není-prostě vám nezbývá než vydržet, až z toho ty děti vyrostou.Přeju pevné nervy.

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 23.11.03 22:51
Větry

Ahoj maminky,my máme od pí.doktorky sirup Lefax-mělo by to být totéž,co SabSimplex,jen od jné firmy.Některým mimčům to prý zabírá líp-nám teda ne…Máme problém s kakáním-moje sedmitýdenní holčička několik dní nic-jen prdí.Je pravda,že plně kojený mimča můžou mít zácpu až 10dní?

Anonymni  23.11.03 23:06
Větry

Ahoj, muj syn mel ze zacatku problemy, ale pak jsem si zacala davat pozor na nadymava jidla (hlavne obsahujici cibuli), preventivne piji fenyklovy caj kazdy den, take caj na podporu kojeni (je v nem take fenykl, kmin…) a do kazdeho jidla pridavame kmin, mame opravdu velkou spotrebu:-)…Masirujeme brisko fenyklovam olejem nebo olejem na masaze bricha pro novorozence od Weledy a cvicime (skrcim synovy nozky a pritlacim k brichu)..Je to vse hrozne jednoduche, pokud to dodrzuji, neni zadny problem..Muzu rict, ze problemy zmizely ihned.. Myslim, ze piti caje Vam nezabere tolik cau, urcite to zkuste.

Zuzka a Krystof (10 tydnu)

Anonymni  24.11.03 17:56
Větry

Ahoj!chci reagovat na příspěvek Zuzky .Postupovala jsem stejně čaj fenykl ,kmín do jídla , měsíc byl klid ale pak to začalo znova.Ptala jsem se doktorky a ta mi říkala , že pokud je toho prdícího koření moc nabere to opačný efekt.Takže prdící čaje ano,ale s mírou. Tereza a Stelinka 6m

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Je lepší být hezká než chytrá, tvrdí odbornice na pocity štěstí

Chlap s bourákem je pro dámy přitažlivější. O obézních lidech ostatní... číst dále >

Reklama