Vlasy po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 18.04.03 08:50
Vlasy po porodu

Ahoj, jak jste na tom s kvalitou vlasu po porodu? Ja jsem nikdy nemela problemy, v tehotenstvi jsem mela krasne a huste vlasy, dlouhe. Po sestinedeli se zacaly hodne mastit, v neskutecnem mnozstvi padat. Nechala jsem si je zkratit. Padaji dal. Jsem z toho spatna, mam pocit, ze snad budu uplne plesata. Ma nekdo nejakou radu co s tim?

Diky

Lorien

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  18.04.03 09:55
Vlasy po porodu

Ahoj Lorien,

taky mi po porodu začly hodně padat vlasy. Doktorka mi řekla, že je to normální, že za to můžou hormony, ale jelikož kojím tak se s tím nic nedá dělat. Že se to časem upraví a vlasy dorostou. Moc jsem jí nevěřila tak jsem se ptala ještě dětské doktorky a ta mi to potvrdila. Že prý ani panthenolové injekce tomu nepomůžou. U mě to trvalo asi půl roku, vlastně do té doby co jsem plně kojila, pak už to bylo lepší. Asi jsem Tě nepotěšila. Ale plešatá nejsem ;-) Katka

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 18.04.03 11:01
Vlasy po porodu

Ahojky,

po porodu mi taky začali moc padat vlasy. Při koupání jsem naplnila i 5 sítek (mám delší vlasy). Podle porodní asistentky stříhání nepomůže, akorát ti padají kratší vlasy. Ale doporučila mi koupit si zinek. Taky mi řekla, že to trvá asi tak půl roku. Musím jí dát za pravdu. Lenička bude mít osm měsíců. Při koupání nenaplním ani jedno sítko, je to jako dřív. Vlasy mi začali podrůstat. Takže Lorien vydrž, určitě se to upraví.

AJKA

Anonymni  18.04.03 11:30
Vlasy po porodu

Ahoj holky, mám taky tento problém a opravdu trošku pomáhá zinek. Je lepší v přírodní formě a nejvíce zinku obsahují dýňová semena. Není to zas až tak moc velká lahůdka ale pár denně jich snít zas není takovej problém. a dost zinku je taky v naklíčených semínkách pšenice. Taky jsem to zkoušela nechat je 4 dny naklíčit na talířku s vodou (nedávat na vatu, špatně se z ní dostávají) a pak je dát do jogurtu taky se to dá sníst. Je to pšenice ozimá a prodávají ji ve zdravé výživě. Stačí dát naklíčit třeba jen jednu kávovou lžičku, a večer vždy propláchnout vodou - no a 4 den si jí dát do jogurtu nebo umixovat. Doufám že se to z toho dá pochopit. Neumím moc dobře takhle něco vysvětlovat. Když ne tak se zaptejte ráda odpovím. pa pa Heda

Anonymni  22.04.03 17:26
Vlasy po porodu

Ahojky. Vzdy jsem mela dlouhe a huste vlasy ,asi 3 mes po porodu mi zacali vypadavat v takovem mnozstvi,ze jsem byla zoufala.Doktorka mi poradila vitamin BIOTIN,ktery se bere jeden denne,take jsem navstivila kadernici a ta doporucila vlasy trochu ostrihat,protoze vlasy se odlehci.Kombinace obou doporuceni se mi osvedcila i kdyz stale plne kojim.Vlasy samozrejme padaji,ale v prijatelnem mnozsti.

P.S.Cely zivot jsem nosila stejny uces a protoze mi vypadaly vlasy hlavne v predni casti .Byla jsem mucena zmenit uces a jsem proste nadsena.Drzim palce Marta

stesticko
Stálice 69 příspěvků 24.04.03 08:05
Vlasy po porodu

Ahoj Lorien

Jsem prave tehotna, tak nevim v jakem stavu budu mit vlasy po porodu, ale jestli mi budou hodne padat, tak si zajdu na lehkou trvalou. Nevim cim to je, ale vlasy po trvale prestanou padat. Tenhle recept znam uz vic jak 15 let a je osveceny, tak se zkus zeptat holicky na jeji nazor. Moji mamce to poradila jedna pani, ktera mela stejny problem a okamzite ji prestaly padat vlasy. Mamka to zkusila a taky to tim vyresila a staci jen jedna trvala.

Zdravi vas Gabi & stesticko 21T+3

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 24.04.03 11:38
Vlasy po porodu

Ahojky,

žádné strachy, opravdu nikdo po porodu ještě nevyplešatěl. :) Ostříhání má jen psychologický efekt, protože padají vlasy kratší. Poradila jsem se s kamarádkou dermatoložkou, která doporučila zinek (pokud kojíte a berete vitamíny pro kojící matky, v těch zinek je). Taky v rámci urychlení celého procesu je dobré masírovat při mytí vlasů pokožku hlavy. Tak se ty vlasy, které mají vypadat, uvolní a udělají místo novým, které porostou už normálně a nebudou padat. Vlasy a pokožka jsou nejviditelnějšími indikátory změn hormonální hladiny, a že žena v těhotenství, při a po porodu prožije doslova hormonální vlnobití!

Vnímání změny kvality vlasů je samozřejmě ovlivněno i tím, že v těhotenství jsou vlasy ve většině případů mnohem hustší a kvalitnější než před ním.

Přeju brzký návrat k normálu (u mě to trvalo asi 2 měsíce) a hlavně spokojená miminka!

Bublina (+holčička 8 měsíců)

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 24.04.03 22:25
Vlasy po porodu

Po porodu jsem pozorovala spíš změnu k lepšímu, vlasy byly pěkné lesklé, ale po třech měsících nastal vlasopad… Stříhání skutečně nepomůže, pokud si chete nechat dlouhé vlsy, tak vydržte a zobejte nějaké vitamínky, v lékarně poradí. Já beru Pantenol v oranžových kapslích a Viader - vitamíny. Vlasy začaly dorůstat a už tolik nepadají. Kojím pořád 5 - 6× denně, už jsem začala jedenáctý měsíc.

Anonymni  26.04.03 18:32
Vlasy po porodu

Ahoj maminy,měla jsem tento problém až po druhém porodu.Byla jsem tak zoufalá,že jsem se dívala i na paruky.Moje lékařka mi napíchala pantenol a zabralo to.Pantenol v kapslích je prý v tomto případě na nic.Trvalo to až do pátého měsíce po porodu,ale paruku jsem nepotřebovala. Teď bude mít naše holčička sedum měsíců a je to dobrý. Andrea

cmucek
Povídálka 18 příspěvků 11.03.12 18:19
Vlasy po porodu

Měla jsem dlouhé vlasy a po porodu jsem se ostrihala a přestaly mě rust vlasy a už nevím co si mám na ty vlasy koupit at zase začnou rust. Nemáte nějaké zkušenosti a rady? Děkuji za odpoved

eginka
Kecalka 455 příspěvků 11.03.12 18:49

Mne zustala polka vlasov, aj to je uspech 8) Ono to ako pisali holky, v tehu vlasy vubec nepadali, a vsetko co malo vtedy, prislo po porodu. Zni to fatalne, ale neni az tak zle. Brala som nejake vitaminy na vlasy, neviem ci pomohli, a prislo druhe tehu a ten proces sa zastavil.

lúlinek
Zasloužilá kecalka 666 příspěvků 11.03.12 19:40

Vždycky jsem měla dlouhé husté vlasy. Tak 2 měsíce po porodu mi začaly brutálně vypadávat, po umytí nešly vůbec rozčesat nas*ačku zacuchaný. Trochu mi pomohl obyčejný B-komplex. Teď už to bude 5 měsíců co nekojím, vlasy dorůstají ale tak husté už nikdy nebudou. Jestli budou padat i u druhého, tak mi na tý hlavě vážně nic nezbyde :lol: :roll:

rejžička
Kelišová 6148 příspěvků 12.03.12 07:20

Mně začaly padat cca 5 měsíců po porodu. Mám dlouhé, takže to jde dost poznat, pořád musím vysávat. :( Zrovna včera jsem přemýšlela, že už si musím koupit nějaké vitaminy, že se to nedá. Podle mě stačí i obyčejný Biosil.. ten stojí pár korun a většinou pomůže. A samozřejmě vyváženě jíst, hodně ovoce, zeleniny a železa.

Hadumi
Extra třída :D 11445 příspěvků 12.03.12 15:20

Mně začaly padat 2 měsíce po porodu, naštěstí jsem kudrnatá, mám pocit, že už se to začíná zlepšovat, padají míň a všude mám nové chmýří :D

Silan
Stálice 78 příspěvků 22.02.16 03:02

@ajka :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Rozčilená Wrightová: Slíbili mi stejné peníze jako kolegovi a dali mi méně

Herečka Robin Wrightová (51) měla za seriál Dům z karet slíbené stejné peníze... číst dále >

Reklama