Vodní kýla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ashley
Echt Kelišová 7709 příspěvků 13.07.05 09:37
Vodní kýla

Ahoj,byli jste někdo na operaci s vodní kýlou?Nás čeká zřejmě v září,tak bych chtěla vědět jak to vaši klučíci snášeli :(

Reakce:

Leea
Kecalka 473 příspěvků 13.07.05 15:58

Co je to vodní kýla? 8O

hanyna
Kecalka 206 příspěvků 13.07.05 16:34

Ahojky
Honzík měl vodní kýlu(hydrokéla) v pytlíku – měl prostě 3 kuličky.Nevim jestli se vyskytuje i jinde.Naše dr. mě hrozně vyděsila a když jsem byla v Motole super doktorka – babča řekla abych byla v klidu, že se to vstřebá za pár měsíců.Pořád jsem Jéňu očumovala a jednou jí prostě neměl.

Jedná se o nahromadění tekutiny v šourku. Vzniká tak, že u kojence nebo novorozence zpozorují rodiče zvětšenou jednu či obě poloviny šourku, to jsou vrozené vodní kýly. Získané kýly jsou často následkem po úrazu, zánětu. Jde o neškodné onemocnění, které není bolestivé a většinou pacienta ani nijak neobtěžuje.
U dětí obvykle spontánně vymizí do jednoho roku věku, pokud přetrvává nad dva roky, je vhodné navštívit dětského urologa, který vše zhodnotí a navrhne, jak dál postupovat,
Někdy ale může vodní kýla dosahovat větších rozměrů. A pak samozřejmě začne být i na obtíž.
Možností léčby je operace.
Poměrně nenáročným zákrokem se zajistí odtok tekutiny, ta se vstřebává a nevytváří se kýlní vak.

Neboj třeba zmizí sama.Držím palce.Hanyna

Verca
Kecalka 460 příspěvků 13.07.05 19:51

Ahoj,
náš syn se narodil s hydrokélou a hned na sále mi nezapoměli oznámit, že v takový velikosti jí ještě neviděli, hned v porodnici nás navštívila uroložka a rozhodla se zatím nechat, pak jsme do roka chodili každý měsíc na kontroly, pak po třech měsících. Ještě v 18m nám řekli, že operace ve dvou letech ho nemine a zhruba měsíc před druhým rokem se sama vztřebala, takže máte možná ještě šanci, že zmizí sama.
 Verča

Lucky.O
Kecalka 215 příspěvků 09.02.14 00:12

Ahoj potřebovala bych vědět nebo poradit co se týká částečně této diskuze. Tak pokusím se ve zkratce. Přítel měl vodní kýlu v dětství, musel s ní i na operaci. Chtěla sem se zeptat jaký vliv to má na plodnost je možnost že nebude moct mít děti a když ne jde tento problém řešit umělým oplodněním? Antikoncepci neberu ani nijak jinak se nechráníme od srpna 2013 a prozatím se otěhotnět nedaří… Mám už 4 letou dceru s bývalým přitelem, první těhotenství nebyl problém vysadila jsem antikoncepci a po měsíci jsem byla těhotná… Můžu se už o těchto obavách zmínit svému gynekologovi a po jaké době snažení nám dá doporučení na vyšetření? Miminko si moc přejeme a dcera by už chtěla sourozence :(

BaMaK
Zasloužilá kecalka 690 příspěvků 09.02.14 10:08

@Lucky.O Myslíš hydrokelu? Ta problém s plodností nedělá. Varikokela (zmnožení cév) přehřívá varle a občas může plodnost snížit, ale po odoperování se to upraví. Navíc varlata má dvě, takže by to mělo být v pohodě.

Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist