Vodní kýla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ashley
Echt Kelišová 7708 příspěvků 13.07.05 09:37
Vodní kýla

Ahoj,byli jste někdo na operaci s vodní kýlou?Nás čeká zřejmě v září,tak bych chtěla vědět jak to vaši klučíci snášeli :(

Reakce:

Leea
Kecalka 473 příspěvků 13.07.05 15:58

Co je to vodní kýla? 8O

hanyna
Kecalka 206 příspěvků 13.07.05 16:34

Ahojky
Honzík měl vodní kýlu(hydrokéla) v pytlíku – měl prostě 3 kuličky.Nevim jestli se vyskytuje i jinde.Naše dr. mě hrozně vyděsila a když jsem byla v Motole super doktorka – babča řekla abych byla v klidu, že se to vstřebá za pár měsíců.Pořád jsem Jéňu očumovala a jednou jí prostě neměl.

Jedná se o nahromadění tekutiny v šourku. Vzniká tak, že u kojence nebo novorozence zpozorují rodiče zvětšenou jednu či obě poloviny šourku, to jsou vrozené vodní kýly. Získané kýly jsou často následkem po úrazu, zánětu. Jde o neškodné onemocnění, které není bolestivé a většinou pacienta ani nijak neobtěžuje.
U dětí obvykle spontánně vymizí do jednoho roku věku, pokud přetrvává nad dva roky, je vhodné navštívit dětského urologa, který vše zhodnotí a navrhne, jak dál postupovat,
Někdy ale může vodní kýla dosahovat větších rozměrů. A pak samozřejmě začne být i na obtíž.
Možností léčby je operace.
Poměrně nenáročným zákrokem se zajistí odtok tekutiny, ta se vstřebává a nevytváří se kýlní vak.

Neboj třeba zmizí sama.Držím palce.Hanyna

Verca
Kecalka 460 příspěvků 13.07.05 19:51

Ahoj,
náš syn se narodil s hydrokélou a hned na sále mi nezapoměli oznámit, že v takový velikosti jí ještě neviděli, hned v porodnici nás navštívila uroložka a rozhodla se zatím nechat, pak jsme do roka chodili každý měsíc na kontroly, pak po třech měsících. Ještě v 18m nám řekli, že operace ve dvou letech ho nemine a zhruba měsíc před druhým rokem se sama vztřebala, takže máte možná ještě šanci, že zmizí sama.
 Verča

Lucky.O
Kecalka 215 příspěvků 09.02.14 00:12

Ahoj potřebovala bych vědět nebo poradit co se týká částečně této diskuze. Tak pokusím se ve zkratce. Přítel měl vodní kýlu v dětství, musel s ní i na operaci. Chtěla sem se zeptat jaký vliv to má na plodnost je možnost že nebude moct mít děti a když ne jde tento problém řešit umělým oplodněním? Antikoncepci neberu ani nijak jinak se nechráníme od srpna 2013 a prozatím se otěhotnět nedaří… Mám už 4 letou dceru s bývalým přitelem, první těhotenství nebyl problém vysadila jsem antikoncepci a po měsíci jsem byla těhotná… Můžu se už o těchto obavách zmínit svému gynekologovi a po jaké době snažení nám dá doporučení na vyšetření? Miminko si moc přejeme a dcera by už chtěla sourozence :(

BaMaK
Zasloužilá kecalka 858 příspěvků 09.02.14 10:08

@Lucky.O Myslíš hydrokelu? Ta problém s plodností nedělá. Varikokela (zmnožení cév) přehřívá varle a občas může plodnost snížit, ale po odoperování se to upraví. Navíc varlata má dvě, takže by to mělo být v pohodě.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist