Vojtova metoda

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  26.10.03 15:48
Vojtova metoda

Mé dítě má hypotonii svalstva, cvičíme Vojtovu metodu od 2 měsíců. Nyní máme 13 měsíců a jsme na úrovni tak 6 měsíce co se týče hrubé motoriky.CHci se zeptet ostatních maminek které mají nebo měli podobný problém. Mám strach ze mé dítě nebude nikdy chodit ani sedět. Prosím tedy touto cestou o vaše skušenosti. Děkuji Katka

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  28.10.03 17:43
Vojtova metoda

Milá Katko,

Vojtova metoda je velmi drastická, nicméně má výsledky, avšak není samospasitelná. A navíc traumatizace dítěte nemusí vždy odpovídat dosaženým výsledkům. Možná, že Tvé ditě potřebuje jen čas. To, zda bude či nebude sedět a chodit závisí na diagnóze, kterou by měl stanovit odborník, tj. dětský neurolog. Nevím, kam chodíte k lékaři a kdo je Váš terapeut, ale možná bych zkusila někoho jiného. Můj syn měl obdobné problémy, ale naštěstí se z toho dostává sám - i bez Vojtovy metody, kterou jsme po poradě s neurologem zavrhli a kluk vše stejně dohání, i když svým tempem. Třeba Tvé dítě jen potřebuje více času, nebo změnu lékaře …

Anonymni  28.10.03 21:40
Vojtova metoda

Ahoj, mame 1/2 rocniho chlapecka, Vojtovu metodu cvicime zhruba od 3 mesicu kvuli tomu, ze Misa odmitl otacet hlavicku doleva, mel ji proste otocenou jenom do prava a uz se mu tam i slehla hlavicka. Vojtova metoda nam opravdu pomohla, Misa se krasne kouka na vsechny strany. Myslela jsem, ze mame vyhrano, ze uz dal cvicit nebudeme muset. Bohuzel jsem se spletla. Pry ma ochable svalstvo na leve polovine tela, takze mame cvicit dal. Totez tvrdi i nase neurolozka. Kvuli tomu, ze jsem nebyla uplne spokojena s nasi rehabilitacni sestrickou, jsme jeli do Olomouce do RL-Corpus (psali o tom v Instinktu), kde jsou pry fakt odbornici a jako jediny maji opravneni u nas skolit terapeuty apod. I tam nam rekli, ze mame cvicit dal, ale doporucili jine cviky, zamerene na Misuv problem. Tak jsme zmenili i rehabilitacni sestricku. Ta je opravdu moc fajn. Rada bych si poslechla nazor nejakeho lekare (neurologa), ktery Vojtovu metodu nedoporuceje u vsech nepravidelnosti ve vyvoji. Prosim maminku, ktera odpovidala na dotaz, jestli by nemohla zverejnit jmeno lekare nebo mi ho poslat na mail " .{target:_new>kve­ta.s@prolidi.cz Idealni by bylo, jestli to je v Praze. Diky moc. Kveta}":[mail­to:kveta.s@pro­lidi.cz]

Anonymni  28.10.03 22:23
Vojtova metoda

Milá Katko,

je velmi dobré, že jste se svým děťátkem začala cvičit tak brzy. Já jsem povoláním fyzioterapeut a na Vojtovu metodu jsem se specializovala po celou svou dosavadní praxi. Teď mám taky miminko:-). Nevím o Vaší rehabilitaci nic podrobného, ale to jak se Vaše děťátko bude dál vyvíjet velmi závisí na kvalite rehabilitace, zacílení na konkrétní problém, který dítě v dalším vývoji blokuje - velmi jednoduše řečeno. Jinak rychlost vývoje Vašeho dítěte je nyní asi poloviční a to s rehabiltací - Za asi 1 rok urazilo vyvojově 1/2 roku -jednoduše řečeno. Ja mam zkusenosti, ze pokud terapie nebyla presne cilena je mozne po jeji zmene. ze se vyuziji dalsi moznosi, ktere dítě má, tzn. dojde ke zlepšení. Podívejte se na www.rl-corpus.cz, to jsou stranky toho centra, o kterém píše maminka přede mnou. Tam najdete něco o Vojtově metodě, další kontakty na toto centrum. Nabízejí taky konzultace dosavadního rehabilitačního programu, tzn. že pod jejich vedením je možné rehabilitaci upřesnit tak, aby odpovídala individuálně potřebám vašeho dítěte. Vojtova metoda není drastická, záleží na tom, jak je prováděna, tedy na tom jak je matka vedena terapeutem k jejímu provádění. Pokud byste měla jeste otázky, ozvete se a já Vám ráda odpovím. Lenka

Anonymni  30.10.03 08:40
Vojtova metoda

Milá Lenko, děkuji za odpověď. Jestě jsem zapoměla dodat, že malá je v pásmu těžké slabozrakosti a tím jde prí všechno pomaleji. Jinak cvičíme reflexní na zádech, boku a břiše a na balonu. Katka

Anonymni  01.11.03 21:53
Vojtova metoda

Milá Katko,

naší malé Lindě byly 4 měsíce a Vojtovu metodu s ní cvičím asi 3 týdny. Provádíme reflexní na zádech a setřička s ní cvičí i na boku. Taky to vždycky probrečí, ale určitě to nějaký efekt má. Linda nechtěla zvedat hlavičku, když ležela na bříšku a po pilném cvičení se jí to před třemi dny konečně podařilo. Ale cvičit musíme dál, protože má slabé svaly na zádech. Věřím, že to určitě bude stále lepší.

Držím palce Vaší holčičce, aby jí to cvičení pomohlo. Určitě to bude dobré.

S pozdravem Katka.

Hasina1
Kecalka 101 příspěvků 20.12.10 19:07

Paní Lenko,

mela bych dotaz. Mam 4 mesicniho chlapecka a mam snim cvicit vojtovu metodu kvuli tomu ze je nedonoseny, narodil se v 36.tt. Jinak je sikovny a ze na svuj vek umi to, co umet ma. Ale pani doktorka se obava toho, ze cim bude starsi tak tim zacne zaostavat za svojema vrstevnikama. Takze mame cvicit. No a me prave zajima co to znamena zaostavat…jakoze si sedne o mesic nebo dva pozdeji nez ostatni deti? nebo muze zaostavat i po psychicke strance?
Moc Vam dekuji za odpoved Veronika

AlenaKolin
Stálice 83 příspěvků 21.01.11 23:46
vojtova metoda

Ahoj holky,
teď tu čtu veškeré příspěvky týkající se Vojtovy metody.Mám 7m synka,narodil se o měsíc dřív ale vše bylo v pořádku.Chodíme do rizikové poradny pro předčasně narozené a doktorka nás poslala na rehabilitace a čeká nás také Vojtovka.Malej se totiž nepřetáčí sám na zádička.Do teď mi všichni říkali,je to kluk je líný,počkej on se přetočí a ejhle!!! Tak nevím,pomůže to? A kdy asi tak můžu vidět první zlepšení? To víte,první dítko a mám z toho obavy. Stále si říkám,kde jsem pochybila. :cry:

kryndy
Kecalka 349 příspěvků 22.01.11 16:17
Nevzdávej to

Ahoj, když jsem byla asi v jednom roce, začali se mnou naši cvičit vojtovku. Po čtyřech hodinách půlhodinové cvičení. Trpěla jsem jako zvíře, ale naši ještě víc, protože viděli, jak mě to bolí. Ale nevzdali to a já jim budu navždycky vděčná, protože bych jinak byla na vozíku a teď není nic vidět. Sice mám jednu nohu slabší, ale poznám to jen já, když si kupuju kozačky :wink:, a doktoři. Teď na vysoké jsem poznala kamarádku, která měla s mamkou stejný postup. Sice se narodila v sedmém měsíci a následky tedy nějaké jsou, ale vede plnohodnotný život. Na mého bratrance se vykašlali a „jen“ ho posílali na operace a chudák má teď v životě velké problémy s adaptací mezi vrstevníky. Jinak pro doplnění - Vojtovku se mnou naši cvičili do pěti let, pak jsem šla normálně do školky a cvičila ji jen večer. V šesti normálně do školy bez odkladu. Asi do 11 let jsem už pak jen rehabitovala s míčem. Nevzdávej to a držím palce!!! :kytka:

AlenaKolin
Stálice 83 příspěvků 22.01.11 22:24

Díky moc,máš pravdu. Stále v tom ležím a studuji to a jsem přesvědčená že to zvládneme. :-) Prostě musíme a Dannysek nám bude vděčný. Ještě jednou děkuji :lol: .

Suzann
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 05.10.12 13:31
Kolik cviku za sebou

Ahojte maminky, chtela bych se zeptat tech vas, ktere jste cvicili a nebo cvicite Vojtovku. Kolik cviku za sebou behem jednoho cviceni se muze cvicit? My jsme dnes dostali 3 cvik, takze cele cviceni nas vyjde na 20min. a to je des!!! A to mame cvicit 5× denne. No a na to se ptam, protoze kamaradka vzdy dostala jeden cvik s tim, ze ho cvicila treba 14 dni, pak ho ukoncili a zacali novy. No ale nam ty cviky fyzioterapetka porad pridava :zed:. A na me to uz je vazne moc! Muze se to vubec tak cvicit? Moc se nam to nezda… Predem diky za odpovedi

Alena Kolin  06.10.12 12:58

Ahoj, nám konečně na 28m Vojtovku zrušili a teď už doma pouze rehabilitujeme ale v rámci hry a už je to jen 2× denně.
Chápu tvé pocity a obavy ale určitě tvá RHB ví co dělá. Také jsme cvičili třeba 3 cviky naráz a také 5× denně. Znám to, žádné celodenní výlety, žádné courání po návšetvách ale vždy v danou dobu doma a cvičit. Křik, řev a nespolupráce dítka máme za sebou ale věř že to stálo za to. :D Není to sranda le nám to děsně pomohlo a fakt jsme již všechny děti dohnali a už jen doktor pozná že je Danny hypotonik. Nevím co přesně máte za potíže vy ale nám třeba cviky měnili až po měsíci či dýl a jeden vzali, dva přidali, prostě podle potřeb. Mám kamarádku která musí cvičit už 4 roky 1hod.2× denně. To myslím je daleko horší.
Hlavu vzhůru, děťátko ti to vrátí stokrát, věř mi. :lol: :lol: :lol:
Pevné nervy a hodně sil přeji Alena

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Reklama