Vrzání ve spánku zubama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mamulinka
Závislačka 2988 příspěvků 10.09.10 10:03
Vrzání ve spánku zubama

Ahojík, mám maličkej problém moje skoro 5letá dcerka vrže a skřípe neskutečně zuba ve spánku. Neporadíte co s tím?? Díky Petra

Reakce:

Gabinka1
Kelišová 6489 příspěvků 10.09.10 10:11

já neporadim (mladší to začala dělat po operaci mandle), ale já to dělala ještě hodně dlouho po 5letech…možná do puberty? No doma z toho radost měli asi jako když jiný člen rodiny v noci chrápal :lol:

Digi
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 10.09.10 10:24

Já jsem někde četla už nevím kde, že zubaři na to dávají nějaké silikonové něco, už nevím co, takže jsem ti moc neporadila :lol: , ale prý to skřípání škodí zubům.

RyBANA
Extra třída :D 14166 příspěvků 10.09.10 10:30

To nesnáším, to dělá manžel… :lol: :lol:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7794 příspěvků 10.09.10 10:31

ahoj, já to dělala skoro do dospělosti jak mi tvrdí rodiče :nevim: ted asi už ne, nebo manžel tak tvrdě spí :lol: no podle mě s tím moc neuděláš

Kytičkaaa
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 10.09.10 10:36

Ahoj,tak prej to delam i ja :roll: nekdy prestanu na par dni a pak zase…
Az nekdy samotnou me to vzbudi,pritel na to hrozne nadava :lol:

tterka
Závislačka 4566 příspěvků 10.09.10 11:05

Ahoj mamulinko,
to není moc dobré :nevim: . Skřípání zubů strašně ničí sklovinu – alespoň říkal můj zubař. Obzvlášť u malých dětí je to docela problém. Zkus zajít s malou k zubaři. Existují jakési chrániče proti skřípání, tak se poptej :wink:

Issobel
Extra třída :D 10646 příspěvků 10.09.10 12:01

Ahoj, zašla bych se poradit k zubaři. Já to dělala taky, upozornila mě na to kámoška, když jsem u ní jednou spala. I teď se mi to ještě občas stává, až mě to zbudí. Kámošky mamka je zdr. sestra u zubaře a říkala, že bych se jednou taky mohla vzbudit bez zubů… :-? ničí to sklovinu

Daajik
Závislačka 4071 příspěvků 10.09.10 16:45

Ahojky:) Tak ja taky skripu zubama a dozvedela jsem se to az tady v Nemecku od dr.Predtim to celych 26 let nikdo nikdy u me neresil. Predni 2 zuby mi spravil, upiloval a pak jsem sla na otisky obou pater a za dva dny na me cekalo vyzvednuti takove umele nasady, kterou vlozim na horni patro pres noc.Musela jsem si na to trochu zvyknout, nekdy zapomenu, tak to nepouzivam kazdou noc :lol:

rozmary
Kelišová 5029 příspěvků 10.09.10 18:06

Malá taky skřípe zubama,asi to má po tatínkovi,ten to dělá dodnes,když teda zrovna nechrápe :wink:

Zuza78
Kecalka 320 příspěvků 05.10.10 21:34

Ahojky,dělá to i můj syn(8) i přítel.Je to děs a nedá se u toho vůbec spát :zed: Chystáme se k zubaři.Snad mi něco poradí.Pevné nervy.

inko  05.10.10 22:01

Zdravím, má sestra to dělá do teď (je jí 26 let). I když jsem s ní v dětství sdílela pokoj nějak jsem to nepostřehla. Má problémy se zuby. Zničená sklovina atd. Přední zuby měla téměř průhledné, chodí na nějaké výplně. Má s tím problémy. Zkuste se poradit se stomatologem.

Váš příspěvek

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist