Vrzání ve spánku zubama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mamulinka
Závislačka 2801 příspěvků 10.09.10 10:03
Vrzání ve spánku zubama

Ahojík, mám maličkej problém moje skoro 5letá dcerka vrže a skřípe neskutečně zuba ve spánku. Neporadíte co s tím?? Díky Petra

Reakce:

Gabinka1
Kelišová 6489 příspěvků 10.09.10 10:11

já neporadim (mladší to začala dělat po operaci mandle), ale já to dělala ještě hodně dlouho po 5letech…možná do puberty? No doma z toho radost měli asi jako když jiný člen rodiny v noci chrápal :lol:

Digi
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 10.09.10 10:24

Já jsem někde četla už nevím kde, že zubaři na to dávají nějaké silikonové něco, už nevím co, takže jsem ti moc neporadila :lol: , ale prý to skřípání škodí zubům.

RyBANA
Extra třída :D 14025 příspěvků 10.09.10 10:30

To nesnáším, to dělá manžel… :lol: :lol:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7794 příspěvků 10.09.10 10:31

ahoj, já to dělala skoro do dospělosti jak mi tvrdí rodiče :nevim: ted asi už ne, nebo manžel tak tvrdě spí :lol: no podle mě s tím moc neuděláš

Kytičkaaa
Ukecaná baba ;) 1780 příspěvků 10.09.10 10:36

Ahoj,tak prej to delam i ja :roll: nekdy prestanu na par dni a pak zase…
Az nekdy samotnou me to vzbudi,pritel na to hrozne nadava :lol:

tterka
Závislačka 4465 příspěvků 10.09.10 11:05

Ahoj mamulinko,
to není moc dobré :nevim: . Skřípání zubů strašně ničí sklovinu – alespoň říkal můj zubař. Obzvlášť u malých dětí je to docela problém. Zkus zajít s malou k zubaři. Existují jakési chrániče proti skřípání, tak se poptej :wink:

Issobel
Extra třída :D 10583 příspěvků 10.09.10 12:01

Ahoj, zašla bych se poradit k zubaři. Já to dělala taky, upozornila mě na to kámoška, když jsem u ní jednou spala. I teď se mi to ještě občas stává, až mě to zbudí. Kámošky mamka je zdr. sestra u zubaře a říkala, že bych se jednou taky mohla vzbudit bez zubů… :-? ničí to sklovinu

Daajik
Závislačka 3995 příspěvků 10.09.10 16:45

Ahojky:) Tak ja taky skripu zubama a dozvedela jsem se to az tady v Nemecku od dr.Predtim to celych 26 let nikdo nikdy u me neresil. Predni 2 zuby mi spravil, upiloval a pak jsem sla na otisky obou pater a za dva dny na me cekalo vyzvednuti takove umele nasady, kterou vlozim na horni patro pres noc.Musela jsem si na to trochu zvyknout, nekdy zapomenu, tak to nepouzivam kazdou noc :lol:

rozmary
Kelišová 5011 příspěvků 10.09.10 18:06

Malá taky skřípe zubama,asi to má po tatínkovi,ten to dělá dodnes,když teda zrovna nechrápe :wink:

Zuza78
Kecalka 320 příspěvků 05.10.10 21:34

Ahojky,dělá to i můj syn(8) i přítel.Je to děs a nedá se u toho vůbec spát :zed: Chystáme se k zubaři.Snad mi něco poradí.Pevné nervy.

inko  05.10.10 22:01

Zdravím, má sestra to dělá do teď (je jí 26 let). I když jsem s ní v dětství sdílela pokoj nějak jsem to nepostřehla. Má problémy se zuby. Zničená sklovina atd. Přední zuby měla téměř průhledné, chodí na nějaké výplně. Má s tím problémy. Zkuste se poradit se stomatologem.

Váš příspěvek

TOPlist