Vši

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  12.07.10 12:36
vši

Chtěla bych se zeptat,jestli má někdo zkušenost s nějakým dobrým přípravkem proti vším.děti se mi vrátily z tábora a zjistila jsem,´že mají vši.chtěla bych poprosit o rady jestli je něco opravdu osvědčeného než něco koupím.děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Anulka
Ukecaná baba ;) 2117 příspěvků 12.07.10 13:29

koukni tady http://www.mimibazar.cz/navod.php?… , http://www.mimibazar.cz/navod.php?… , http://www.mimibazar.cz/navod.php?… . U kluků bych to řešila ostříháním strojkem u holky asi tou žehličkou.

M-a-j-a
Neúnavná pisatelka 16283 příspěvků 12.07.10 13:33

Anonymní, nejjistější bude asi Difusil. Zrovna tohe řešila mamka a dokonce jí v lékárně řekli, že ty vši už jsou odolné snad proti všem přípravkům, že se jich strašně špatně zbavuje. Koupila nějaký přípravek z 300 a vůbec nepomohl, takže zkus ten difusil a uvidíš.

hkac
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 12.07.10 13:37

Já doporučuju Difusil H forte (z lékárny). My jsme měli vši všichni tři vloni v létě, a my s Anežkou jsme se jich zbavili po první proceduře (tj dvoje umytí), manžel musel pak ještě opakovat, páč on má vlasy dlouhé po zadek a měl těch vší mnohem víc než my. Ale zbavil se jich pak taky.

kadlina
Extra třída :D 14702 příspěvků 12.07.10 14:53

Fungují přípravky na bázi fyzikální ne chemické tzn.třeba s tea tree olejem – Effective nebo od firmy Ducray ITAX – ten by měl fungovat i na hnidy, prý by měly vevnitř explodovat 8-o Řešila jsem to s příbuznou magistrou v lékárně. Bohužel na Difusil bych nesázela, protože to je chemický přípravek a na ten si vši vytvářejí rezistenci, takže už nemusí fungovat.
Effective je dobrý v tom, že je u něj přiložen šikovný hřebínek na vyčesávání, tak jsem ho používala i při Itaxu. Když mi holka přinesla vši, tak jsme nejdřív dali Effective, za pár dní Itax a po týdnu zase Effective. Výhoda u tohohle je, že jak to není chemie, tak se to může aplikovat často.

Anonymní  13.07.10 08:44

děkuji všem za rady,u nás v lékárně byl bohužel hodně omezený výběr.měli jen paranit spr.+šampon,tak jsme hned vyzkoušeli,zatím to vypadá,že jsme hodně těch potvor vyhubili,teda doufám.ale mám strach pokud bysme zapomněli odstranit nějakou hnidu,že se vylíhnou zase znovu.snažím se pořád vyčesávat,ale malá má hodně dlouhé vlásky,tak je to náročné.asi nás nemine radikální zkrácení.

kadlina
Extra třída :D 14702 příspěvků 13.07.10 12:24

Ošetření se musí za nějakou dobu opakovat, tuším za týden, aby se kdyžtak zlikvidovaly čerstvě vylíhlé nymfy.

mmonica  13.07.10 12:42

tady v Anglii pouzivam full marks solution, dala jsem si to do vyhledavace a da se to sehnat i v CR, oproti normalnim prostredkum to neni svinstvo, pusobi tak, ze vsi vysusi (dehydratuje) a pak se vycesavaji prilozenym hrebinkem, obsahuje silikonovy olej , nevyhodou je , ze vlasy jsou dost mastny a musin se umyt poradne, myslim, ze se aplikuje dvakrat, mam vyzkouseno a funguje , tady je jeden z odkazu na ceske stranky, kde o nem pisou tp://www.hnidy­.cz/product/PrIP­RAVKY-PROTI-VsIM/FULL-MARKS-SOLUTION-na-hubeni-vsi-d/147

mmonica  13.07.10 12:48

a jeste jeden odkaz s popisem tohoto prostredku http://zvetseni.info/…ks-solution/

mmonica  13.07.10 12:55

koukala jsem na ten Paranit a vypada to , ze je to to same jako ten Full Marks

pannda
Závislačka 2944 příspěvků 30.11.11 00:39

Musíš vyčesávat…holka má strašně moc vlasů, já myla šamponem obden asi 14 dní, a musela stále vyčesávat. Stalo se, že jednou jsem vyčesala pár, a pak zase hromadu. Postupně se líhli, sviňě, takže jak jsem nevyčesala nad vanou dlouho nic, bylo po všem. Jo a normálně za mokra, s kondicionérem, a nějakej bylinkovej šampon…

JustynaSvobodova
Kecalka 111 příspěvků 30.11.11 00:41
Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat,jestli má někdo zkušenost s nějakým dobrým přípravkem proti vším.děti se mi vrátily z tábora a zjistila jsem,´že mají vši.chtěla bych poprosit o rady jestli je něco opravdu osvědčeného než něco koupím.děkuji

pomáhají spíše veterinární přípravky např. arpalit

ma-nik
Nováček 9 příspěvků 20.12.11 21:11
Prosím o radu- vši

ahoj, chtěla bych poprosit o radu ohledně vší :-( V pátek jsem zjistila, že mám i s tříletou dcerou vši. Okamžitě jsme si umyly hlavu šamponem „paradoise“ a sebe jsem umyla i alpou.O víkendu jsem všecko umyla, oprala plyšáky, peřiny, bundy, čepice, oblečení. Myslela jsem, že máme snad klid. Dceři jsem v hlavě nic nenašla snad jen pár hnid daleko od kořene vlasu, ale dnes jsem znovu našla živou veš, kterou jsem zabila a jen pár hnid. To znamená, že to ještě neskončilo? To mám zase vše prát? Peřiny, čepici, oblečení, fusak… A když nenajdu živou hnidu jen ty hnidy daleko od vlasu tak ty už nejsou přenosné? A jaké máte zkušenosti se sprejem „efective“ od barnys?

klarushka
Závislačka 2742 příspěvků 20.12.11 21:25

ahojky, nejvíc na vši pomáhá umejt si hlavu šampónem na psi proti lidskejm jsou imuní a samozdřejmně se musí všechno vyprat vysát postele atd. A z vlásků musíš vši i hnidy vyčesávat. i jedna veš dokáže udělat pěknou paseku a přenosné jsou 100%

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15140 příspěvků 20.12.11 21:29

Problém je, když přehlídneš jednu jedinou hnidu a máš pocit, že už jsi vybrala vše, pak máš za pár dní zas co vybírat. :zed: Šampony nezabírají pořádně ani jeden, protože nejsou na chemické bázi, ale na přírodní, vši jsou údajně rezistentní vůči chemii. Takže se dá použít Orthosan V (veterinární), ale nemám vyzkoušeno, jen mi to bylo doporučeno jako možnost, když už jsem byla fakt zoufalá (máme s dcerou obě dlouhé vlasy a trvalo děsně dlouho je probrat, tři hoďky denně každá, několik dní za sebou). Orthosan H (human) se už nevyrábí, ten byl za nás, když jsme byli děti.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

TOPlist