Výchova

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

4fitness
Povídálka 24 příspěvků 13.09.01 12:27
Výchova

Jak reagovat na následující argument? Vaše dítko nesmí doma například v papučkách do postele a babička mu to u nich doma dovoluje. Na protest, že se takové věci nedělají, dostanete jen tuto odpověď - „ale u nás se to může“

[ Tuto zprávu upravil: emimino - 13.09.2001 12:28 ]

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

zuzik
Nováček 3 příspěvky 01.07.02 22:13
Výchova

To je dobré. Naše babička zase říká : " On pozná, že to smí jenom u babičky." :lol:

Tutla
Stálice 80 příspěvků 10.09.03 10:49
Výchova

Nakopat babičce do … málo. Sama jsem to zažila na sobě, kdy mi bába dovolila dělat věci, které doma nešly např. nadávat jí, jíst jen maso a sladkosti, rozbíjet věci. Do určité doby bábba vše tolerovala, ale až mi bylo tak 5, už se jí to tak roztomilé nezdálo, je fakt, že když už relativně velké dítě nadává babce do čarodějnic, šmejdů a tak, lidi se dívají dost překvapeně. Tak mi to začala zakazovat, nadávat mi a bít mě, ale 5-ti leté dítě nechápe, že to, co dřív mohlo, se tedˇnehodí. Tak na to pozor, atˇpak babka nespláče nad výdělkem. :-Y

Anonymni  25.03.04 11:40

nase baba i dedek jsuo strasni a ja nic nenadelam protoze jsou to babicka a dedecek mych deti a ja nemam pravo ani moc jim zakazat se stykat natoz ovlivnit jejich vliv na me deti.je to proste beznadej.snad z nich moje deti nezblbnou.ja se s nimi nestykam a vubec mi nechybi moje deti to vidi jinak hodne stesti vsem

Anonymni  25.03.04 12:04

U našich je to stejné. Co malý doma nesmí, u babičky může a opravdu jsem proti tomu doteď nezmohla téměř nic. Tak jsem to vyřešila (pro dítě jistě složite) tak, že u nás doma platí naše pravidla a těmi se bude bez výhrad řídit a u staroušků platí něco jiného. Stejně se to „něco jiného“ u staroušků pořád mění podle jejich nálad, což u nás doma není a syn rozhodně radši podlehne našim pravidlům, než nejistotě u mých rodičů. tam totiž nikdy neví, jestli za papučky v posteli dostane na zadek, nebo jestli je babička v dobrém rozmaru a dovolí mu to. Výsledkem toho je, že on poučuje moje rodiče o tom, co se může a co ne a zavádí naše pravidla i u babičky na prázdninách. Nevím, možná je jenom vyjímkou mezi ostatními dětmi, když poučuje babičku, že on přece sladké před spaním nemůže, protože už má vyčištěné zoubky :) . Myslím, že pokud prarodiče nepoštvávají děti proti rodičům, nebo jejich výchovu před dětmi nijak neshazují, není potřeba se proti tomu bránit, ale obrnit se. Je to prostě generace určená k rozmazlování našich dětí. Vypadám asi dost bezstarostně, ale věřte, že já si s rodiči zažila za 4 roky společného soužití hádek až nad hlavu. Teď jsme naštěstí už ve svém a možná proto se na to dívám trošku s nadhledem.
 Radina

claire
Stálice 63 příspěvků 25.03.04 20:56

My ditko jeste nemame, az za mesic, ale je to u nas uplne stejne se psem. Doma pes se nesmi na postel ani podivat a u „babicky“ v ni spi, doma zere za:,–(ne granule a pravidelne 1× denne po 18 hodine, u „babicky“ ma plnou misku celodenne vselijakych „dobrutek“, po kterych pak zvraci, u nas …atd. atd. atd.
Z tohoto duvodu nebudu babicce prcka nechavat a budu radeji vzdy v jeho pritomnosti.
Bohuzel nase babicka je nepoucitelna, rekne se ji, nedelej to a stejne to za zady udela. Nedovedu si pak predstavit, kdyz reknu, ze prcek ma treba alergii na mleko, at mu ho nedava a ona mu ho stejne da, nebot si bude opte rikat, ze tomu houby rozumim a ona nejlepe vi, co je pro druheho dobre :evil:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 25.03.04 21:19

Ahojky,

mám 19-ti měsíční dceru. U babičky platí jiné pravidla než doma. Nějak na to přišla sama, že s babi může manipulovat jak chce a může tam spoustu věcí.
Doma akceptuje pravidla domácí. Snad to vydrží.

Ajka + Lenička 19 m + Krtčátko 19tt

Sophie
Stálice 62 příspěvků 25.03.04 22:28

Já jsem si zase s babičkou a dědou na rovinu promluvila a poprosila je, aby respektovali má pravidla. Vnoučátka jsou samozřejmě podle nich na rozmazlování, což je v pořádku. Ale vyhranila jsem si určitý věci, které jsou pro mne důležité jako např. celodenní pojídání sladkostí. Kdyby toto pravidlo mělo fungovat u babičky a doma ne, přesto tím dítěti ubližuji. Tak to byl pro mne dost dobrý důvod proč jim říci narovinu, že si to vyloženě nepřeji. (teď mluvím o lízátkách, bonbonech....­.prostě o čistě bílém cukru, který jen škodí) Co je pro mne také důležité, aby moje děti nekoukaly na všelijaké „blbosti“ v televizi. Tak i v tomto aspektu mě mé rodiče respektují. Nakonec to i obdivují, že mám dostatek přesvědčení a v některých věcech si dupnu. Jak říkám, pak jsou některé aspekty života našich malých, kdy opravdu určitá pravidla platí doma a jiná u babičky.(jako např. někde se chodí doma v botech- což sice není můj případ, ale je to dobrý příklad)
Tak si užijte disciplíny. Myslím, že tvrdá disciplína, kdy jsou děti ještě malí se opravdu vyplatí a to mluvím i o ročních a dvouletých dětech. Jen je třeba, aby byl člověk důsledný. Mám 7-mi letou a 5-ti letou holčičku a už vidím dobré ovoce tvrdé disciplíny v jejich prvních letech života.
Tak zdar výchově!
 Sophie

Anonymni  08.06.05 01:56
odpověď

Obdivuji Tě Sophie a máš svatou pravdu! Já měla první dceru ve dvaceti-rok po svatbě.Šla jsem za mužem 85km od domova a tady velí dodnes tchýně. To na úvod. Já měla co dělat se vypořádat s domácností a do toho mimi. Alespoň jsme brzy bydleli sami , ale jen 200m od tchánojc- proklatě blízko! Navíc byla první vnouče, a tak se začala rozmazlovat již v prvních týdnech. Musela spát v kočárku za jízdy,často chovat apod. Tchýně nám mluvila absolutně do všeho,pomálu i do sexu a co mě bolelo nejvíc? Že se mě můj muž nikdy nezastal a když jsem doma nestíhala, jestě si šel k mamince stěžovat. Přitom po práci nešel ven vozit ani ten kočár. Ale zpet k dětem. Pokračovalo to, že směla babičku kousat a jiné věci a vše na co si ukázala jí koupili,já sama už nevěděla co za dárek-vše měla od nich. Vše co dělala bylo úžasné,byla nejlepší. Jenže dnes je jí 12 a prožívá velmi těžký poč.puberty.K babi již tolik nechodí- ta zjistila , že ji již nevystačí ani nervy ani důchod. Vím již dávno,že jsem to měla nějak utnout , ale i muž to kdysi podporoval a teď svádí vinu na mě. Nyní se s dcerou často hádáme,strašně odmlouvá a prosazuje si svou a já bych s ní tak ráda vycházela a nevim,jak na to. Druhé dítě jsme si pořizovat neměli-rada tchýně. Tak jsem ho pro:,–(ila až po osmi letech- je to moc dlouho! I když pro nás to bylo na jednu stranu lepší,neboť syn má astma a alergii na mléko,lepek,vejce-tak vyvařuji od rána do večera ,též jsme byli často v nemoc.a jsem ráda,že dcera už je samostatná. A malýho nám už prý nerozmazlí-jsou mu čtyři a byl u nich na noc asi3*. Výchovu má důslednější a skutečně se to vyplatí. pa pa Hela

FairyDrumy
Kecalka 302 příspěvků 23.01.12 17:40

U nás babička vždycky prohlásila, že co je vychovaný, to přece za ten týden nemůže rozmazlit :mrgreen: Nicméně jsem vděčná, že mám rozumnou mamku i tchýni, takže se na pravidlech domluvíme.

Jenika  23.01.12 18:08

No tak svalovat výchovu na babičky , pokud nebydlí u ních je trochu nefér. I odborníci tvrdí, že babička je na rozmazlování, pravidla určijí rodiče a dítě se určitě po pár návštěvách nezkazí. Dítě prostě ví, že u babičky není ten režim tak přísný jako doma. Samozřejmě, když jsou nějaké zdravotní problémy, tak to musí dodržovat i babičky.

Osmanka
Závislačka 4219 příspěvků 30.07.12 14:05

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, zda se taky setkáváte s tím, že někdo komentuje vaši výchovu - nějaké chytré maminy? Není to často, ale vždy mi to naštve, co je komu do toho a jejich děti nejsou zrvona andílci.

Uju
Kelišová 6102 příspěvků 30.07.12 14:30

No, nekomentuje-nobo o tom alespoň nevím.
Ale je taky pravda, že se setkávám jen s pár kamarádkama a lidmi z rodiny, žádný centra, atd..nenavště­vujeme(tam je to asi dost časté-řekla bych)

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26169 příspěvků 30.07.12 14:37

@Osmanka

Mno, dost těžké odpovědět. To je téma vyloženě na hádky! :mrgreen:

Sama nosím miminko teprve v bříšku, ale ještě jako ani netěhotná jsem se párkrát zmínila před známými či kamarádkami matkami, že se mi jejich výchova nelíbí - a to v případech kdy se mě to vyloženě týkalo.
Jakože mi její dítě lepilo žvýkačku na moje auto a ona ho nechala (přece se to odlepí a lak nepoškrábe)
Když mě její syn, jakožto dospělou osobu, nikdy nepozdraví! (podotýkám, že nikoho nikdy nezdraví - né jen mě)
Když si s ní povídám u vrat na odchodu a její syn na ní začne vyloženě řvát „Mami laskavě děěěléééj!!!“ a u toho protáčí panenkama, odfrkuje a začne mi kopat do kol u auta.

A nebo když její dcera jen tak ze srandy zaútočí na bílý kostýmový komplet jakési kolemjdoucí pani (evidentně nóbl dáma jdoucí na pracovní pohovor či důležitou schůzku). Paní jaksi neudržela nervy na uzdě a na maminku oné holčičky slově zaútočila. No, chápu jí…
Na druhou stranu chápu i maminku, že prostě dítě třeba neuhlídala, stane se. Ale už nechápu, že mamince se nelíbilo pohanění chování její dcery a místo aby se maminka omluvila tak z ní vypadlo „aby jste se nezbláznila“ a asi půl hodiny mi u stolu vykládala jaká byla ta ženská krá*a, že se dovolila ozvat!

Takže za mě… nekecám do výchovy jiných do té doby než se mě to bezprostředně týká. A vy maminky, občas by to taky chtělo trošku soudnosti vůči těm ostatním… :nevim:

Osmanka
Závislačka 4219 příspěvků 30.07.12 14:38

@Uju
Naše sousedka má stejně staré dítě a pořád musí něco komentovat o výchově. Pořád naznačuje, jak má super dítě. Kašlu na ni, ale teď mě s tím dožrala.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Ivana Trumpová drží styl a ráda jí kachnu, prozradil návrhář Laffita

Jedním ze čtyř Ambasadorů České republiky, kteří ve středu získají toto... číst dále >

Reklama