Vynechání vyšetření ve 12. a 16. týdnu těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  08.08.12 02:46
Vynechani vysetreni ve 12. a 16.tydnu tehotenstvi

Ahoj ve spolek.
Jsem sama za oceanem, tehotna a cekam na zdravotni kartu zdejsiho zdravotniho pojisteni. Prave jsem volala do laboratore, kolik chtej za tripltest a slecna se mnou nemela trpelivost, castku stejne nevedela a prastila mi s telefonem. Pouze navsteva lekare, jen ze Vas prijme a konzultuje s Vama, stoji 625 dolaru. Krevni testy a UTZ se hradi zvlast. To mi ale lekar nerekl, kolik to muze byt. Ty penize jsou sileny. Nemam na to…Co si myslite o variante, ze bych vysetreni v 16. tydnu nepodstoupila a pockala az na velky UTZ ve 20.tydnu? To uz bych mela mit zdravotni kartu a vse zdarma. Vysetreni ve 12.tydnu jsem nejak prosvihla uplne, to jsem zrovna priletela a mela jsem starosti s tim najit si praci a bydleni…Jinak je mi 27, zdrava, bez problemu, zadny geneticky vady v rodine moji ani v rodine otce.
Dekuju za reakce…Mam to fakt slozity… :,( tak pardon za anonym…

Reakce:

fiali
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 08.08.12 04:22

Jestli na to nemáš tak je to asi jasný, ale nestresovala bych se tím. Ten velký UTZ ti stejně řekne mnohem víc než obyčejný vyšetření, tam toho moc nezjistí. A jestli jseš zdravá a cítíš se dobře tak to klidně nech na ten 20. týden.

Anonymní  08.08.12 05:27

Dekuju za podporu, fiali…Uklidnuju se tim, ze moje babicka a moje mamka taky na zadny specialni screeningy nechodili. Mamak byla jen jednou na UTZ a babicka rikala, ze ji akorat doktor nejakym zvonem poslechl bricho a to bylo vsechno a narodili se ji dva zdravi kluci :) mne skoro prijde, ze me ty doktori tady schvalne strasej, jak je to moc dulezity, protoze chtej prachy…a pak si na netu prectu, ze tripltest je spolehlivej jen ze 65% a mnohdy falesne pozitivni…je to jen muj pocit, ze se stava ale uplne ze vsechno strasna komerce a nic uz Vas nenechaji delat prirozene? :(

hanak
Závislačka 3717 příspěvků 08.08.12 05:47
@Anonymní píše:
Ahoj ve spolek.
Jsem sama za oceanem, tehotna a cekam na zdravotni kartu zdejsiho zdravotniho pojisteni. Prave jsem volala do laboratore, kolik chtej za tripltest a slecna se mnou nemela trpelivost, castku stejne nevedela a prastila mi s telefonem. Pouze navsteva lekare, jen ze Vas prijme a konzultuje s Vama, stoji 625 dolaru. Krevni testy a UTZ se hradi zvlast. To mi ale lekar nerekl, kolik to muze byt. Ty penize jsou sileny. Nemam na to…Co si myslite o variante, ze bych vysetreni v 16. tydnu nepodstoupila a pockala az na velky UTZ ve 20.tydnu? To uz bych mela mit zdravotni kartu a vse zdarma. Vysetreni ve 12.tydnu jsem nejak prosvihla uplne, to jsem zrovna priletela a mela jsem starosti s tim najit si praci a bydleni…Jinak je mi 27, zdrava, bez problemu, zadny geneticky vady v rodine moji ani v rodine otce.
Dekuju za reakce…Mam to fakt slozity… :,( tak pardon za anonym…

Vzhledem k tomu, že píšeš o dolarech, jsi zřejmě v USA nebo Kanadě. No, já taky čekala na zdravotní pojištění, to jsem mohla mít až po ukončení imigračního procesu, takže u nás to vypadalo tak, že nejdřív jsem si nechala odebrat krev na hcg (5+0tt) za 127 USD, to byla moje aktivita.. pak asi v 7tt první prohlídka u mudr., tu mi nepočítal coby nové pacientce, ale udělal stěry, na ty mi pak měla přijít domů faktura, kterou jsem ale měla ignorovat a místo toho mi dal mudr. jakýsi leták s obálkou, kam prý až ta velká faktura přijde, mám platební část z ní vložit a platit jsem měla jen nějakých 190 USD nebo tak nějak (trochu rozdíl oproti fakturovaným takřka 2,5tis), to byla nějaká akce.. pak další v 9tt, to už byl utz (prima pálka 2400 USD), pak ve 12tt další utz, stejná suma a tím vlastně vše skončilo, pak dlouho nic, nikdo mi ani nebral za celou dobu krev, to až v 17tt na tripple testy a to už jsem díky bohu konečně měla zdravotní pojištění, jinak si neumím představit, kolik by to zase stálo a prostě bych je odmítla!
O velký genetický utz jsem si požádala v předstihu, pokud je pojištění, je hrazené z toho.
Můžu tě ujistit, že ty tripple testy v 16–18tt jsou naprosto k ničemu, i můj mudr. se rozčiloval, proč se pořád ještě dělají, když průkaznost to má tak 60% a kolikrát s ohledem na věk to ukazuje děsivé výsledky a ženský se pak jen stresují, nebo když je MS nepravidelná, OVU je o něco jindy než tabulkově a hned se to promítne na výsledcích.. takže s klidným svědomím tyhle hrůzy vynechej, ušetříš si nejen peníze, ale i nervy a jdi až na ten velký genetický utz, ten je nejspolehlivější. Ostatně i mně např. vyšly ty tripple s ohledem na věk coby zvýšené riziko na DS a podle velkého utz je mimi zcela v pořádku – a že to tam opravdu kontrolují víc než důkladně! :pankac:
A ještě něco – pokud by se vyskytl jakýkoliv problém a ještě stále neměla pojištění, např. začala bys krvácet atd., nejdi k normálnímu mudr, ale na pohotovost do nemocnice, protože tam mají povinnost ošetřit tě zdarma. Tohle je bohužel tady zneužívaný, lidi vědí, že to takhle funguje a na pohotovost běhají fakt s kravinami – že mají např. už několik měsíců ekzem, ale k normálnímu mudr. nejdou, tam by museli platit, na pohotovosti ne.. a nevadí jim ani to x hodinové čekání, než přijdou na řadu (to fakt nechápu).

Anonymní  08.08.12 08:34

Držím palce, ať je vše v pořádku – já osobně jsem ráda za české zdravotnictví – u obou těhu jsem měla na konci vysoký tlak, tak je dobře, že se to sledovalo, pak následovaly vyvolávané porody, aby se miminkům dařilo dobře.
Nevím, tady na emimi jsem se už dočetla i to, že ve státech se třeba downův syndrom nepovažuje za vadu, pro kterou by bylo doporučováno ukončit těhotenství 8o takže – jak říkám, držím palce ať se Ti všechny těžkosti vyhnou :hug:

anonymni zakladatelka  08.08.12 08:36

Dekuji Hanak za tve info. Ja jsem jeste prvni testy v 10.tydnu stihla v Cechach, takze mam ten zakladni rozbor krve na HIV, cukr, a dlasich x veci, vse v poradku. Vynecham tedy test ve 12. a v 16.tydnu. Nechci tady nic zneuzivat, kdyby bylo neco akutniho, tak mam celorocni cestovni pojisteni, ktere by to melo pokryt, i kdyz jsem tehotna, na to jsem se ptala, ale pocitaji se jen akutni pripady, jako ze zacnu krvacet, upadnu apod.
Tak jen doufam, ze karta opravdu prijde v zari, jak slibovali a nebude se nic prodluzovat, apropo, do kdy se muze na velky UTZ? Vzdy tam jsou nejake rozmezi od jakeho do jakeho tydne ma vysetreni smysl…

suik
Extra třída :D 14857 příspěvků 08.08.12 08:38

Treba v nemecku se trippl test nedela vubec, je to uz dost zastarala metoda a rozhodne bych za nej neplatila. NT screening jen pro rizikove skupiny.
A ani v cr jsem nemela ani jeden – ja byla teda rozhodnuta si dite stejne nechat. Stacil az ten ve 20. tydnu. Ono pokud ti nic neni, tak teoreticky nemusis k doktorovi vubec, je to jen na tobe.

krevni testy na ruzne nemoci co se delaji na zacatku muzes absolvovat pozdeji, stejne to po tobe asi v porodnici budou chtit.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31612 příspěvků 08.08.12 08:40

Já tyhle vyšetření už napodruhé nepodstoupila, u prvního jsem si jen nechala vnutit triply, že jsou povinné (jo, byla jsem mladá a blbá). Jenže já mám v tomhle ohledu tak nějak jasno – na odběr plodovky bych stejně nešla, dítě bych si nechala i s vadou, takže chodím jen na utz ve 20.tt, abych případně přizpůsobila prenatální péči a místo a způsob porodu potřebám postiženého dítěte.

Pokud ale nemáš nic proti potratu případného postížení, tak se objednej na ten utz ve 20.tt co nejdřív, ať tam jdeš spíš tak 19+něco, standardně je to rozmezí do 22.tt.

jessikka
Kelišová 7439 příspěvků 08.08.12 10:19

Holky, já zkušenosti s ničím takovým nemám, jen čumím na ty pálky. Ještě tu někdo bude nadávat na naše zdravotnictví :cert: :cert: :cert:

hanak
Závislačka 3717 příspěvků 08.08.12 14:12

Zakladatelko, ten utz se dělá do 22tt.

aiko24
Závislačka 2659 příspěvků 08.08.12 22:19

Na tripple testy bych nesla ani zadarmo, ve spouste zemi uz se vubec nedelaji. Takze zakladatelko byt Tebou jsem uplne v klidu :kytka:

Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist