Vysoké FSH

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

jitkabokule
Závislačka 3242 příspěvků 05.06.11 06:36

Anni siceti neodpovím přímo na otázku,ale chci všem tady dodat trošku povzbuzení.Měla jsem loni v říjnu po 2,5 letech po porodu fsh 15.Při kontrolním hormon.profilu 1. března mi vyšlo dokonce 19!!Gyndr mi už chtěl začít obvolávat CARY když jsem našla 18.3.jako zázrakem na testu //.Nikdo to nechápal.Mudrmi jen řekl že zázrak se prostě někdy stane.Žežena je tajemná nádoba do které přes vechny vymoženosti zkrátka nikdo nevidí.Takže nvěšte hlavy holky!!Ani s vyšším fsh není vše ztraceno!! :dance:

ivulik123
Kelišová 6292 příspěvků 05.06.11 08:14

Taky bych chtěla dodat děvčatům odvahu :-) můj příklad:
Dcera 8 let,poslední 3 roky snažení,mezitím 2 ZT nikdo se ani moc nezajínmal o příčinu,pak další rok a půl snažení nadopvaná pouze klostíkem,až pak zjištěné jen tak náhodou vyoké FSH,já ho měla tedy pouze na 10 ale i tak jsem nelenila hledala si CAR.V mém CARU jsem podstoupila IUI samo že bez úspěchu,tak jsem se začala připravovat na IVF a měsíc před plánovaným IVF jsem nevěřícně našla na testu//,překonali jsme kritický 9tt a ted jsem ve 13tt,mimi je ok.Papkala jsem chlorellu a spirulinu a myslím si že to mi možná taky pomohlo,ale je to léčba tak na půl roku,ale zázraky se dějí,musíme věřit :andel:

maggiem
Kecalka 375 příspěvků 05.06.11 09:32

Ahoj vsem. Jen prispevek do diskuse. Ja jsem pred prvnimIVF taky absolvovala hormonalni profil. test,IVF byloz jinehoduvodu,atam mi k tmu jeste zjistili,ze mam FSH asi 12.Sok. Dalsi cyklustobylo 10.7,tak se stimulovalo, bylo pak 5 vajicek, 4 oplodneny.Prvni transfer nevysel,po rozmrazeni zbylo jenjedno embryoa z toho mame Anicku,viz metrik.¨Prave kvuli FSH jsme sli relativne brzo do druheho. FSH se samozrejme zhorsilo… Navic jsem v ty dobe byla po hodne neprijemne zlomenine ruky,ktera to muze taky ovlivnit.Proste FSH bylo pres patnact.U nas CAR stimuluje do 15.Tak jsem se vazne modlila,aby to kleslo.Pristi cyklus bylo aspon 13.7. takze se stimulovalo. A bylo 6 vajec, 6 embryi. Dve transfer -vysledek viz metrik - 100 uspesnost. 4 mame jeste na mrazaku. Takze asi tak. Neni to az tak uplne beznadejny, hlavne pro ty,comajipres deset.Vyssi hodnoty uz jsou pak blby, ale jak vidite u jinych,i zazraky se deji.
Jo a mne bylo pri prvnim profilu 30.Takze prechod sakra brzo.

jitkabokule
Závislačka 3242 příspěvků 05.06.11 09:41
ivulik123 píše:
Taky bych chtěla dodat děvčatům odvahu :-) můj příklad:
Dcera 8 let,poslední 3 roky snažení,mezitím 2 ZT nikdo se ani moc nezajínmal o příčinu,pak další rok a půl snažení nadopvaná pouze klostíkem,až pak zjištěné jen tak náhodou vyoké FSH,já ho měla tedy pouze na 10 ale i tak jsem nelenila hledala si CAR.V mém CARU jsem podstoupila IUI samo že bez úspěchu,tak jsem se začala připravovat na IVF a měsíc před plánovaným IVF jsem nevěřícně našla na testu//,překonali jsme kritický 9tt a ted jsem ve 13tt,mimi je ok.Papkala jsem chlorellu a spirulinu a myslím si že to mi možná taky pomohlo,ale je to léčba tak na půl roku,ale zázraky se dějí,musíme věřit :andel:

to bylo teda zázračně plodné jaro :dance: my jsme 15.týden :wink: máme i po 1.screeningu a taky vše ok.

nicky33
Kecalka 453 příspěvků 21.06.11 15:58

ahoj holky,
pridam se take s povzbuzenim. Mela jsem loni FSH 12.5 a IVF jsem absolvovala v Gennetu, vyslo hned napoprve. Ted bychom chteli dceri poridit sourozence a tak jsem v Gennetu byla opet na hormonalnim profilu, a mam hodnotu 9.6 :-) myslela jsem, ze vekem se bude uz jen horsit, ale pry jsou ruzna obdobi, kdy muze byt horsi a lepsi. Tak drzim palce :palec: me ceka 2.IVF pristi mesic, tak snad..

viki86  15.09.12 21:26
@Anonymní píše:
ahoj, mam jedno dite, otehotneni prirozenou cestou. asi 2 roky po porodu jsem ztratila MS, fsh jsem mela tusim neco kolem 30, diagnoza prechod a dostala jsem hormonalni substitucni lecbu. smirila jsem se s tim, ze budu mit ‚jen‘ jedno dite, a ted jsem znovu tehotna (19tt), nikdo to nechapal :-)

teraz som odpadla

janekr  09.11.12 11:10

Ahoj,
nám se podařilo otěhotnět s vysokým fsh, hodnoty přez 20. Po dvou neúspěšných pokusech, stimulace, darované vajíčko, se nám podařilo otěhotnět přirozenou cestou.
Dnes máme 14ti denní miminko :) http://cestaksvetlu.blogspot.cz/

Pomohla nám k tomu alternativa. Dá se říct, že vysoké fsh zapřičiňuje psychycká nepohoda.

přechod
Povídálka 12 příspěvků 17.11.14 13:01

Já měla FSh 42. Bylo mi řečeno, že jsem v předčasném přechodu. Doktor chtěl naordinovat jen léky/hormony na přechod a tečka. Jenže, já chtěla ještě miminko. Změnila jsem po půl roce lékaře. To už FSH 88. Po pěti měsících kleslo!!! na 18 a já otěhotněla. Bohužel to nedopadlo. Teď po pár letech změna lékaře. Kontrolní FSH 118!!! Přesto to nevzdávám. Dle již třetí lékařky prý bude trvat, než se nahodí cyklus. (Již jsem půl roku byla bez MS.) A MS dorazila hned první měsíc po dobrání Duphastonu. A dorazila hned i druhý měsíc:-). Já to nevzdávám. Věřím, že to opět krásně klesne. Dva lékaři mi potvrdili, že už nebudu mít nikdy děti. Že vaječníky nepracují. Děložní sliznice neroste. A přesto:-) jsem otěhotněla. Zázraky se holky dějí. Nevzdávejte to. Já to nevzdávám ani s FSH 118 :mavam: :mavam: :srdce:

kotatko0
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 10.01.15 10:55

@přechod chtěla jsem se zeptat, jestli ti prvně FSH kleslo samo nebo jsi s tím něco dělala…mně naměřili FSH přes 40 a AMH je taky špatné :-/

přechod
Povídálka 12 příspěvků 10.01.15 11:12

Ahojky. Brala jsem hormony. Prvně to byl Estrofem a Provera a k tomu jsem také ještě zkoušela ledacos. Ale bez těch hormonů to opravdu nejde. Alespoň na čas je brát, ať se upraví cyklus (pokud je špatný nebo nechodí MS). Bez toho se mi to vždy hrozně zhoršilo. Teď jsem byla rok bez hormonů a doufala, že to spravím bylinkami a volně dostupnými preparáty na PCO a podobnými, ale ne. Bylo mi pak fakt hodně zle a výsledek byl FSH 118 a půl roku bez MS. Nyní beru Estrofem po celý cyklus a to tedy 1 - 28DC jednou denně 2mg a od 17DC 1-0-1 Duphaston. A MS chodí krásně již čtvrtý měsíc. Hned druhý den večer po vysazení Duphastonu začnu špinit a pak přichází MS. Přitom lékařka dle hodnot a utz tvrdila, že bude problém MS nastartovat. A fakt ťuk ťuk ťuk zatím super. Zkouším k tomu přidávat listovku a vitamín E (vitamín plodnosti) a myslím si, že zrovna včera byla ovu. I když lékaři tvrdí že vaječníky nepracují. Ale to už tvrdili dva a přesto jsem již dvakrát přirozeně otěhotněla :D Každopádně mi tato „léčba“ vyhovuje nejvíce. Ostatní lékaři mi chtěli vnutit vždy HA čímž, bych veškeré byť minim. šance na těhu zazdila… Nevzdávej to. Já také věřím, že se to znova podaří. Měla jsem již FSH 88 a pak kleslo na 18 během půl roku a já otěhotněla :mavam:

Ten Estrofem prvně jsem nebrala celý cyklus. Část cyklu jsem ho brala samotný a pak s Proverou a pak do konce cyklu jen Proveru. Ale MS chodila třeba dřív. Nebylo to ono. A pokud chcete miminko, tak je stejně vhodnější nasadit Duphaston. Je prý vhodnější…

kotatko0
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 10.01.15 11:48

@přechod děkuji za odpověď..a tobě se ani nevytváří folikuly nebo ano? no já začla s ivf nedávno, v nativním cyklu se vytvořily 2 folikuly, ale nebylo tam vajíčko…nyní zkouším druhý pokus, tak uvidím…

přechod
Povídálka 12 příspěvků 10.01.15 12:12

@kotatko0 Pokoušíme se pouze „přirozeně“. Partner už druhé dítko nechce, tak moc jako já. On už má dvě dospělé děti a vnouče, takže se mu do toho moc nechce (je mu 50). A mě je 36. Takže to buď půjde bez pomoci centra nebo bude první naše společná dcera jedináček. Gynekolog mi nikdy zásobu vajíček nezjišťoval. Vždy podle HP a utz (a to všichni tři lékaři) mi řekli, že vaječníky jsou zcvrklé, děložní sliznice neroste nebo, že vaječníky nevidí vůbec… Pouze jednou vím, že bývalý lékař při utz prohodil, že vidí malé folíky, ale vůbec to neřešil. Ani více nekomentoval, jak je to možné, když jsem údajně v přechodu. Možná, že to bylo v té době co se mi pak podařilo i otěhotnět…

ronia
Kecalka 481 příspěvků 04.07.16 10:36

S tim FSH to opravdu neni tak jednoznacne.. pred pul rokem jsem si nechala delat hormonalni profil a vyslo mi neco pres 15, doslova jsem se zhroutila, doktorka mi rekla ze jsem na darovana vajicka, nastesti mi vyslo skvele AMH… a ted jsem mela FSH 11 a posledni mesic dokonce 7… takze nevim cim to je ale neni potreba se hroutit.
Kazdopadne mimi se rok nedari, ale mela jsem rozsahlou endometriozu, takze kdovi co to brzdi.

Andriiia
Povídálka 12 příspěvků 11.01.17 18:39
FSH a estradiol

Ahoj, mám problém. Z krve mi vyšlo FSH 91,2 a estradiol 0. Posílají mě do nemocnice na genetické vyšetření. Dr mi k žadance napsala nutné vyloučit dysgenezi gonád. Je to asi blbý co? Je mi 27 a návaly horka mám šílený. Asi nebudu nikdy těhotná přirozeně :(

Příspěvek upraven 11.01.17 v 19:06

ka2ka
Echt Kelišová 8179 příspěvků 11.01.17 18:41

@Andriiia tsh máš vysoký to druhý neznám neléčíš se se štítnou?

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Intuice v těhotenství: Lze poznat početí, pohlaví i porod?

Nedá se to vysvětlit rozumem. Zkrátka cítíte, že to bude holka.Nebo si měsíc před termínem instiktivně sbalíte věci do porodnice. A druhý den porodíte... Jakto, že některé těhotné ženy vnímají svůj vnitřní hlas? Nebo je mateřská intuice blud? číst dále >

Bazarový speciál: Kola, trojkolky a odrážedla za pár korun

Venku se otepluje a cyklistická sezóna pomalu začíná. Pokud tedy doma máte malého raubíře, který by to tento rok mohl už pořádně rozjet, můžete mu na bazaru eMimino.cz pořídit první stylové vozítko za pár kaček. číst dále >

Reklama