Vývojové vady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

molly
Kecalka 115 příspěvků 13.05.03 18:21
Vývojové vady

Ahoj všem! Já už jedno dítě mam a nyní se pokoušíme o druhé (zatim druhý měsíc).Ale je to trochu složitější.Naší holčičce jsou tři roky a narodila se nám s rozštěpem rtu a patra.Mám proto strach,aby se to neopakovalo,doktoři nás uklidňují,že riziko je minimální,ale člověku to nedá.Preventivně užívám kyselinu listovou,tak uvidíme.Nemá někdo stejný nebo podobný problém? JInak mi držte palce s daším miminkem.Ať vám všechno vyjde.Čauky! ;-)

Reklama

Reklama

Reakce:

tyrkysova
Nováček 7 příspěvků 14.05.03 18:15
Vývojové vady

Ahoj Molly,můj chlapeček se také narodil s rozštěpem rtíku,naštěstí jen malinkým a patro bylo vpořádku,přesto mě to pořádně vyděsilo,protože mám velmi těžce postiženého bratra. Zkusili jsme si své,ve třetím měsíci nás nepřijali na operaci,cpali jsme se železem,pak operace,bolest… Byla jsem v těhotenství na genetice v 18-tém týdnu,ale vada nebyla vidět ani na velmi kvalitním ultrazvuku. Snažila jsem se zjistit jak vada vznikla,ale možných příčin je více a nenabyla jsem dojmu,že bych to mohla ovlivnit v příštím těhotenství,přesto věřím,že to v mém případě mohla způsobit jediná tabletka proti alergii,ze které jsem se osypala. Byla jsem již těhotná a nevěděla o tom. Pokud je však důvodem špatná funkce placenty,kyselina listová to asi příliš neovlivní. Já zvracela do pátého měsíce… Napiš prosím také podrobnosti o Vás,co Vám řekli o příčině…

molly
Kecalka 115 příspěvků 17.05.03 16:06
Vývojové vady

Ahoj! Také mi neřekli co to způsobylo.Vůbec jsem nezvracela a těhotenství naprosto bezproblémové­.Kyselinu listovou mi předepsala přímo moje gynekoložka.Jinak na prevenci se toho moc dělat nedá.V životě jsem nekouřila,nevypila jsem půl roku před otěhotněním ani skleničku vína,prostě náhoda.Riziko výskytu vvv je asi 5%.V pěti měsících jí spravili ret,před půl rokem vzali krční mandle a teď nám už podruhé odložili operaci patra.Malá je,ale v pohodě.Mluví lépe než některé zdravé děti,jí uplně normálně.Prostě normální život,až na těch 14 dní nervů,které trávíme v nemocnici,když jde na operaci.Naštěstí jich neni mnoho.Přeji kopu zdravých dětí!Molly

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama