VZP neproplatí Hexavakcínu při pozdějším očkování

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

koala123
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 11.01.17 18:22
VZP neproplatí Hexavakcínu při pozdějším očkování

DOktorka mi dnes tvrdila, že se Hexa musí začít očkovat nejdéle ve třech měsících, jinak to pojišťovna neproplatí a člověk si to musí uhradit celé sám. Celé, nikoli jen tu poslední dávku, která se nestihne. Přišlo mi to hloupost, tak jsem volala na VZP, i mi to zjišťovala kamarádka, která tam pracuje a opravdu to tak je. Není možné začít očkovat až v půl roce. Už jste se s tím někdo setkal? Mě to dost vadí, chtěla jsem očkovat později. Důvodem k odložení je prý pouze nemoc a tu musí Dr. doložit právě pojišťovně. Přemýšlala jsem, že bysme to teda uhradili, ale doktorka zase říkala, že jsou ty vakcíny dělané pro ty malé děti, že později už to může být naopak větší problém, než když je dítě třeba dvouměsíční. Už mě to vážně štve.

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Kralikcek
Kecalka 318 příspěvků 11.01.17 18:30

A to je odkdy novinka?

zazulka.j
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 11.01.17 18:34

Já očkovala malého loni v půl roce a vše bylo v pohodě. Též jsme v té době byli u VZP

koala123
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 11.01.17 18:36

@Kralikcek Prý od tohoto roku to zpřísnili a pět let zpět musí doktorka vracet peníze za ty, kdy se to právě nestihlo naočkovat.

Kattynka000
Závislačka 2910 příspěvků 11.01.17 18:39

Malá měla předevčírem tři měsíce a první hexu dostala dnes, taky jsem tohle ale slyšela od kamarádky, oni začali očkovat až v půl roce, doktorka taky tvrdila jak je to ale špatně, ale její dcerka je naprosto OK.. ovšem jestli nakonec platili nevím..

koala123
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 11.01.17 18:46

@Kattynka000 Možná to třeba doktorka fiktivně napsala jako že byla malá nemocná a vyhověla mamince. Nebo někteří doktoři berou peníze na to hrazení z nějakých zásob (?). Já se v tom fakt nevyznám. Je to hnusná byrokracie. Přitom v tomto školním roce by měli do školek brát děti očkované ve schématu 2plus1 a to se očkuje až v tom půl roce. Tak proč to tak stanovují, když to vlastně nejde? Je to celé divné.

A prý musí vracet peníze i zpětně pět let dozadu za děti, co nestihli naočkovat v termínu a nebyl k tomu objektivní důvod :nevim:

Kosopemi
Povídálka 42 příspěvků 11.01.17 18:55

Dceru jsme nechali ockovat hexou v roce, dalsi preockovani po trech mesicich a do dvou let musime stihnout posledni davku (schema 2+1). Byla naprosto bez reakce, zadne teploty a nikdo po nas penize zatim nechtel :)

Litta
Extra třída :D 12368 příspěvků 11.01.17 18:56

Lepší si připlatit za odklad než riskovat a cpát to do dítěte co nejdříve. Akorát s touhle změnou budou pediatři, hádám, zase o něco agresivnější…

koala123
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 11.01.17 18:57

@Kosopemi Tak prý zpětně se to po lidech nechce, co už takhle očkovali. To prý platí ti doktoři. Ale kdo to teď od tohoto roku takhle rozočkuje, tak si to musí zaplatit.

Kralikcek
Kecalka 318 příspěvků 11.01.17 18:57
@koala123 píše:
@Kralikcek Prý od tohoto roku to zpřísnili a pět let zpět musí doktorka vracet peníze za ty, kdy se to právě nestihlo naočkovat.

To budou mit doktori radost :roll:.Na ne bude ted tlacit pojistovna, ale ja bych ockovala podle sebe, nebo si zmenila pojistovnu :kytka:

Fiducia
Generální žvanilka 21926 příspěvků 11.01.17 18:57
@koala123 píše
A prý musí vracet peníze i zpětně pět let dozadu za děti, co nestihli naočkovat v termínu a nebyl k tomu objektivní důvod :nevim:

Tak to vážně ne, dcery by se to týkalo a naše doktorka nic nechce :roll:

Fiducia
@koala123 píše
A prý musí vracet peníze i zpětně pět let dozadu za děti, co nestihli naočkovat v termínu a nebyl k tomu objektivní důvod :nevim:

Fiducia
@koala123 píše

Litta
Extra třída :D 12368 příspěvků 11.01.17 18:59

@koala123 A ne, není to dělané na dvouměsíční dítě. Naopak se přikláním k názoru některých imunologů, že očkování je vhodné až tak pro roční organismus.

koala123
Ukecaná baba ;) 2219 příspěvků 11.01.17 19:03

@Litta Nechtěla se mnou vůbec diskutovat. Prý je to věc pojišťovny a oni jsou malí páni. Přitom ta doktorka, co jí střídá mi řekla, jak jí to vadí, že to vždy odsouvala co nejdále, ale nedá se teď nic dělat. Fakt mě to štve. Zjistím, kolik to stojí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hřiště Pod Kapličkou: Království pro děti i rodiče

Sháníte v parných letních dnech v našem hlavním městě dětské hřiště pro své... číst dále >

Výbava do kuchyně dosluhuje? Nové pomocníky pořídíte za pár korun

Baví vás vaření? Pak se určitě ve své kuchyni neobejdete bez různých... číst dále >

Články z Ona Dnes

Collinsová: Dva roky jsem nemenstruovala a bála se, že nebudu mít děti

Herečka Lily Collinsová (28) se už v minulosti svěřila se svými problémy s... číst dále >

Co se stane, když začnete pít dostatek vody. Zlepší se vám paměť i síla

Voda je pro lidský organismus nesmírně důležitá. Když si budete dopřávat... číst dále >

Reklama