Wi-fi router - jak to funguje?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alli_li
Závislačka 2664 příspěvků 29.01.13 17:04
WIFI router - jak to funguje?

Holky prosim o radu,

Jsem v tomhle uplne blba (o manzelovi ani nemluvim :-)). Muzete mi prosim nekdo vysvetlit jak pro blbce jak toto vubec funguje?
Mam pripojeni pres flashdisk, ale nejsem s tim spokojena. Proto me napadlo poridit si WIFI router treba na Alze.cz. Ale vubec nevim jak to funguje – musim mit pro ten router zasuvku na pevnou linku? Jaky a kde si muzu zaridit tarif? Nebo to funguje na principu toho flashdisku ze si u treba vodafonu koupit internet daji SIM kartu s internetovym tarifem a tu strcim do toho routeru?

Mozna se ptam jak blbec, ale fakt tomu nerozumim :-(

Reakce:

Jaja87
Závislačka 3099 příspěvků 29.01.13 17:08

@alli_li Ahoj wifi mam uz kupu let..A jsem spokojena, a naistalovala jsem si ji i sama, a nedavno nasim jsem to davala dokupy.. :mrgreen: :mrgreen:
Nic na tom neni, wifi se zapoji do zasuvky a a pripoji se kabel k netu, pokud nemas ten kabel, budes muset asi zavolat do firmy od ktere mas netove pripojeni.My mame treba net od firmy Fortech a kabel mame pichli do wifiny, a pak jsem spojila wifi s notasem a sparovalo se to a slape to.

Janichka
Kelišová 6923 příspěvků 29.01.13 17:15

No hlavne jeste musis mit poskytovatele internetu. Spousta lidi si mysli, ze koupi wifi a ono to pojede samo. Poskytovatel internetu ktery musi mit u vas zaroven pokrati nebo kabel. Zavolas mu, vyberes si tarif a objednas, podepises smlouvu a nekdo vam to dojde zaktivovat, rovnou si muzes obednat i wifi router( kazdy poskytovatel ho nabizi a k nekterym tarifum dokonce zdarma) nebo ti bude jen stacit strcit pocitac do int zastrcky. Pokud mate jen jeden nebo nemate laptopy. Pokud mas laptop tak doporucuji wifi at mas pripojeni vzduchem a muzes surfovat kde chces. Bydlite v bytovem dome nebo rodinnem? Mate pevny pocitac nebo notebooky?

xreni
Extra třída :D 10999 příspěvků 29.01.13 17:18

No pokud máš internet přes usb tak to nepůjde, je třeba si zařídit první internet přes nějakého poskytovatele na kabel a k tomu si můžeš koupit wifi která zajistí pouze bezdrátové připojení ke všem počítačům doma. wifi router sám o sobě neposkytuje žádný internet.

angor
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 29.01.13 19:40

Tak u nás to probíhalo takhle:
Našla jsem nejvýhodnějšího poskytovatele, který mi prodal wifi antenu – takovej malej „satelitek“ přidělaný na střeše, od kterého vede kábl. Původně jsme měli jen pc a ten kábl se píchnul do nápájecí krabičky a z té šel kábl do pc. Cena té antény byla kolem 4 tis. Pak jsme pořídili ještě NB, tak jsme potřebovali připojení vzduchem, tudíž jsme pořídili wifi router – cca 1 tis., takže kábl od antény vede do napájecí krabičky, z té krabičky pak vede kábl do wifi routeru a pak už se signál žene vzduchem. Jen jsou na to potřeba dvě zásuvky u sebe – na napájecí krabičku a na wifi router. Poskytovateli platíme paušál 345,–- a veškeré vybavení je naše. Myslím, že i poskytovatelé wifiny pronajímají, ale určitě se to nevyplatí, tehdy jsem to nějak počítala.
Jinak jeden postřeh – pokud byl pc připojený kabelem, ne vzduchem, byl net rychlejší, ale prý to tak je, že přes router je to pomalejší…

alli_li
Závislačka 2664 příspěvků 30.01.13 09:23

Mam prave laptop a bydlime v rodinym domku, tak by pro me ta wifi byla prijemna az v lete budu treba venku tak abych se mohla pripojit.
Takze mi k tomu staci obyc zasuvka? Ta zasuvka na telefon neni potreba (nemame ji tu).
Kouknu se po nejakych operatorech co nabizeji za tarify.

RadkaCh
Kelišová 5332 příspěvků 30.01.13 10:30

@alli_li Obyčejná zásuvka ti k tomu opravdu nestačí, ta ti do baráku internet nepošle. Než se budeš dívat na tarify, podívej se, kdo u vás má pokrytí, tam si musíš zajít, objednat si zapojení internetu, sepsat smlouvu o poskytování internetu a až ti to někdo přijede nainstalovat, tak ti teprve ten internet půjde. A s tou wifi venku – to si taky zjisti, kam až ten signál bude mít dosah a jak dobře přijímá tvůj počítač. Nejsou to žádné ohromné vzdálenosti.

tatinek34
Stálice 66 příspěvků 31.01.13 09:15

Jako první si musíš zřídit Internet.
Např u O2 – ale je potřeba pevná linka a stojí cca 500 Kč měsíčně.
Je tu možnost UPC, ale ten v rodinném domě asi nebude.
Možná ale budete v dosahu nějakého wifi poskytovatele – zkuste se poptat sousedů, jak to mají oni…

Jak budeš mít připojení, třeba přes toho WIFI poskytovatele a nebo přes pevnou linku, tak budeš mít doma zásuvku na Internet a nebo prostě jen „KABEL“.

V této fázi už si můžeš koupit WIFI router.
Do toho routeru se zapojí ten kabel s Internetem, router se nastaví a zabezpečí, ať ti na něj nechodí sousedi a od této chvíle doma budeš mít funkční wifi síť, se kterou se budeš moci připojovat s notebooky, mobily, tablety atd. :-)

Doufám, že jsem to popsal srozumitelně. Každopádně kdyby si měla nějaké další otázky, tak se klidně ptej. Rád pomůžu :palec:

rudolfino  25.03.13 16:31
zprovoznění routru

Dobrý den, využívám Vaší nabídky, že pomůžete, jsem starší ročník a tak nejsem v této technice moc kovaný, máme doma UPC, ze zásuvky mám kabel k TV a co mám tedy udělat když si koupím routr aby mi fungoval tablet. Děkuji, pokud vůbec jde takto na dálku poradit. Zatím předem moc děkuji za radu. Rudolf Reinisch

Váš příspěvek

TOPlist