Začínající křečové žíly?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 10.07.12 20:12
Začínající křečové žíly?

Ahoj holky, nemáte prosím někdo zkušenost? Jsem ve 13tt a asi 10 dnů mě bolí zezadu pravé lýtko. Začalo to jako bolest po probuzení, po delším ležení, která se po chvíli „rozchodila“. Bolelo to přesně tak, jakoby mě v noci do lýtka chytla křeč a ráno to z toho měla namožené. Ale křeče nemám, užívám Magnosolv. Postupně se to zhoršuje, teď to bolí skoro pořád a začala i levá noha. Dnes jsem si na pravé noze zepředu na holeni všimla, že mi modře prosvítá žíla. Vystouplá snad není, ale moc to nejde poznat, je tam kost. A jak jsem to zkoumala a prohmatávala, tak to teď na tom místě pobolívá. V prvním těhotenství jsem žádné problémy neměla, až na pár metliček, ale opravdu jen minimálně. Nohy mi nenatékají, nebo aspoň ne nijak zvlášť, vzhledem k těm vedrům.
Myslíte, že to může být náběh na křečáky? Pokud ano, co s tím můžu dělat, abych to zastavila? Vím, že to zní blbě, ale na svoje nohy jsem fakt pyšná, nechci je mít zhyzděné křečáky. :evil: :evil: :evil:
Děkuji za zkušenosti.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Saroya
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.12 20:25

Ahoj, bohužel to tak může být. já mám po těhotenství nohy v háji. nech si předepsat Detralex (pozor hodně se doplácí) abys to zastavila. Nebo naklusej do lékárny pro Mobivenal, to je to samé jen volně prodejné. Může se v těhotenství i při kojení. studenou vodou sprchovat, nohy nahoru a chodit, nestát. hormony jsou prevíti. mně teda nejde o to mít krásné nohy, ale zbavit se té bolesti a nemít podělané všechny žíly :(

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 10.07.12 20:35

Děkuji za reakci, moc mě tedy nepotěšila :( Hned zítra skočím do lékárny. Jinak je jasné, že chci být hlavně zdravá, já to myslela teď jako akutní první pomoc, než se nějaká křečová žíla objeví.

Saroya
Extra třída :D 14827 příspěvků 10.07.12 20:38

Jj vím jsem sarkastická, protože na tom, co píšeš, jsem si uvědomila, že to už fakt vůbec neřeším, mám dost obavu, jak to s mejma žílama bude..nezlob se. mě žíly hodně moc bolí, i na rukou i když nějak extra vylezlé nejsou.

přeju ti, ať to včas podchytíš.

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 10.07.12 20:44

No u mě je to spíš taková obtěžující bolest, kdyby to bolelo hodně, asi bych se na to taky dívala jinak. Chápu, že někoho, kdo má opravdu velké problémy, mohl můj dotaz trochu nakrknout :) Doufám, že se to u tebe zlepší!

Iffka
Echt Kelišová 8095 příspěvků 10.07.12 21:03

No taky tě asi nepotěším, během druhého těhotenství jsem skončila na práškách kvůli šílené bolesti cév (pomohly!) a se stahující punčochou od kotníku po stehno na jedné noze :? křečáky nejdřív začaly bolet přesně tak, jak popisuješ a čím jsem byla těžší, tím víc vystupovaly a kromě toho, že to vypadalo děsně, tak i hodně bolely. Dr na cévním říkala, že po porodu se to určitě zlepší, nevěřila jsem – měla pravdu ;) Zůstaly mi akorát takové jakoby hnízdečka žilek v místech, kde byly křečáky nejhorší, no jako předtím už nohy úplně nemám, ale není to zas až tak moc vidět – v krátké sukni chodím normálně. Takže musíš věřit, že to bude mít u tebe stejný průběh, doporučuji zajít na cévní a nechat si napsat tu punčochu, právě proto, aby žíly moc nevystupovaly.

Blanka S
Závislačka 4526 příspěvků 10.07.12 21:10

Tak u prvního těhu jsem nosila punčochy a teď mně začínají nohy zlobit taky. Zítra jdu na EKG + internu a tak si je nechám předepsat. Žádné masti se mně neosvěčily. Dobrá je studeo-teplá sprcha.

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 10.07.12 21:20

A holky na to cévní nebo internu potřebuji doporučení od praktika? A můžu si punčochy koupit sama nebo mi předepíše nějaké speciální přímo na mě?

Blanka S
Závislačka 4526 příspěvků 10.07.12 21:23

Koupit si je můžeš sama, ale jsou drahý takže běž k praktikovi na předpis ušetříš. Kupují se ve zdravotních potřebách. Přes net nedoporučuju je potřeba, aly sedly si je vyzkoušet.

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 10.07.12 21:26

Moc děkuju, zítra mu zavolám. A hned teď jdu vyzkoušet tu sprchu :)

janape
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 10.07.12 21:26

Ja bych to taknedramatizovala, kup si nejaky volne prodejny lek, a popripade nejaky elasticky puncochy nosit. a kdyby to oteklo tak supajdi na internu

berry4
Generální žvanilka 23514 příspěvků 10.07.12 21:48

Já druhé těho se stahovací punčochou a Glyvenolem, na konci jsem skončila s trombozou žil –14 dní před porodem.
Být tebou, dej se klidně od gyndařky odeslat na cévní, tohle není žádná sranda, můžeš mít jen pocit tíže, nebo taky počínající zánět, to tady neodhadnem. Punčochy ti podle komprese odhadne a doporučí jedině on, nehledě na to, že na předpis je máš na pojištovnu. To stejné léky, odsud žádná nevíme, jak na tom doopravdy jsi.
Třetí těho jsem celé odpíchala na vysokých dávkách heparinu a tromboza mě zase neminula. Díky neustálému dozoru hematologa jsem to ale zvládla bez problémů. ;)

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 11.07.12 08:28

Holky, děkuji za rady :mavam:

Ang_BK
Kecalka 219 příspěvků 11.07.12 10:56

Ahojky, mně to začaly kolem 20tt chytat v noci stašný křeče do lýtka, doktor mi napsal magnezko-křeče přestaly, ale začaly mi praskat žilky-nejdřív kolem kotníku a postupně se to začalo roztahovat po celé noze-jsem modřejší než šmoulinka :,( když jsem to ukazovala na gyndě, tak mi řekli, že s tím se bohužel nedá dělat nic dělat…ted pár týdnů před koncem těhu se mi ještě udělal obr vystouplej křečák přes celý stehno, v okolí třísel jsem taky promodralá-obvoďačka mi řekla, že mi měli na gyndě napsat punčochy, že ona mi je napsat nemůže, že to souvisí s těhotenstvím a že už je na to stejně pozdě-prý to po porodu zmizí-moc se mi tomu věřit nechce, ale nic jinýho asi už nenadělám :cert: a to ani nemám žádný obr břicho, nikdo nevěří, že bych mohla každou chvíli rodit, přibrala jsem jen 10kg a celý těhu poctivě chodím po vycházkách, vůbec neotíkám…tak nechápu proč toto :|

AliTad
Ukecaná baba ;) 2325 příspěvků 11.07.12 11:06

No jsem tedy zvědavá, co mě ještě čeká… Nějak se mi to přes noc zhoršilo, sotva jsem se s kočárem doplazila do obchodu, mám pocit, jako kdybych na každé noze měla desetikilové závaží, a navíc mě nohy začaly jakoby mravenčit. Gynekolog má dovolenou, tak jsem volala praktické, v pátek prý můžu přijít (takže jsem pochopila, že to není nic, na co bych do pátku umřela). V lékárně jsem si koupila Antistax gel a prý mám co nejvíc odpočívat a nohy nahoru. Už se těším, až dám malého spát a půjdu plnit pokyny :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist