Začínáme s příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  20.12.03 11:14
Zaciname s prikrmy-prosim poradte

Ahoj maminky,

v lednu bych chtela zacit s prikrmy, cerpam ruzne info a hlavu mam docela zamotanou:-]. Mam na vas zkusenejsi par dotazu.

Ja jsem tak trosku „ujeta“ na zdravou vyzivu, s mazelem vsechnu zeleninu varime v pare. Mohu toto praktikovat i se zeleninou pro miminko? Nebo je z nejakeho duvodu nutne varit ve vode? Kvuli dusicnanum? Nekde jsem cetla, ze dusicnany se stejne varem nezlikviduji… Zato v pare se uchova mnnohem vic vitaminu.

A druha otazka: muzu podavat ovoce a zeleninu jen rozmixovane, nevarene? Napr. mrkev, jablko, dyni apod?

Mockrat dekuji za vase zkusenosti.

Preji krasne Vanoce a hodne zdravi a stesti v roce 2004!

Martina

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  20.12.03 20:24

Já myslím, proč nevařit v páře, některé druhy zeleniny také vařím v páře. Co se týče syrové zeleniny a ovoce, tak se doporučuje počkat do 10. měsíce, do té doby by vše mělo být vařené. Myslím si, že v syrovém stavu (hlavně ovoce), by mohlo vyvolat alergickou reakci nebo třeba jen bolení bříška. Ono třeba jen takové jablíčko může být dost „ostré“. Hodně úspěchů v příkrmech přeje

Markéta

Anonymni  21.12.03 22:47

Ahoj,

souhlasím s názorem, že na syrové ovoce (a asi i zeleninu) je času dost. Mám osmiměsíčního caparta, co baští jak parní mlátička, ale syrové ovoce odmítá. Zkusila jsem mu dát rozmixované syrové jablko a obličej, kterým mne počastoval byl zcela výmluvný.

Chutné a konzistencí vyhovující jsou ovocné šťávy a přesnídávky od Hipp nebo Hami (jiné značky jsem nezkoušela) - jsou nějakým způsobem zbaveny přemíry ovocných kyselin, takže prckové po jejich konzumaci netrpí na opruzeniny a také obohaceny vitamíny. Mají jednodruhové i vícedruhové a jsou opravdu dobré.

Horší zkušenosti jsem udělala se zeleninovými a masozeleninovými příkrmy. Vím, že jsou děcka, která jedí pouze kupované výrobky a moc jim chutnají. Mně osobně jejich aroma připomíná spařený kompost. A náš kluk je odmítal pozřít.

Co se týče vaření v páře a dusičnanů - je pravda, že jsem také slyšela názor, že pro mrňata je z tohoto důvodu lepší vařit zeleninu ve vodě. Ale kdo ví … Nekonečné jsou spory lékařů, že?

Ono stejně vše záleží na tom, jaký bude mít cvrček apetit a co mu bude vyhovovat.

Evča

kocour
Stálice 81 příspěvků 22.12.03 22:48

Ahoj,

tak u nás jsme začali vařenými zeleninami v 7. měsíci - mrkví, bramobrami, červenou řepou, pak vařenými jablky, brokolicí, … Jediné „syrové“, co už Mareček jedl, byl banán, škrabaný lžičkou.

Ksichtíky dělá skoro stejné na všechno, asi mu ještě nic pořádně nechutná, ovoce je sladší, toho sní víc, takže budeme míchat k jablku mrkvičku apod. Je to jenom naše zkušenost.

A ohledně vaření zeleniny v páře a dusičnanů - pokud vím, tak dusičnany jsou součástí každé rostliny, takže jde jen o to aby jich nebylo moc, což v případě zeleniny z vlastní zahrady nehrozí a ani v kupované zelenině by jich kdovíjaký nadbytek nemělo být. Všeho s mírou, jako vždy…

Zdenda

Jajda
Nováček 1 příspěvek 28.12.03 12:10

Ahoj.

My jsme začali s příkrmy už ve 4 měsících, protože jsem bohužel ze zdravotních důvodů kojila jen měsíc. Začínali jsme právě se škrábaným banánem. Pak jsem přidala i jablko, hrušky, mrkev a pak postupně další. Dceři je teď 6 měsíců a jí bez problémů - ovoce syrové (rozmixované) i tepelně upravené (přesnídávky všeho druhu, které jsou určené pro její věk), vařenou zeleninu, polívky i maso (hlavně drůbež), bílý jogurt, kaše (kupované, určené pro její věk). Nikdy jsme neměli problémy se kakáním, opruzením, vyrážkou apod. a nikdy se po ničem nepoblinkala. Ale myslím si, že každé dítě je jedinečné a musí se postupně zkoušet. Ale nebránila bych se dát dítěti čerstvé ovoce - má mnohem více vitamínů než ty upravované. Ze začátku je dobré smíchat je s mlékem nebo kaší.

Hodně štěstí a především trpělivosti přeje Jajda

J-K
Stálice 63 příspěvků 08.01.14 19:59

Ahoj holky,
potřebuji poradit s příkrmy. Dceru jsem 6 měsíců pouze kojila, kojení se ustálilo na 5× denně - cca 5:00, 9:00, 12:30, 16:00, 19:00. Začaly jsem s příkrmy - ve 12:30 jsem začala dávat zeleninové a masozeleninové příkrmy, malá krásně baští, sní celou velkou skleničku a kromě ryby jí všechno moc chutná. Kojím teď tedy jen 4× denně. Holčičce je teď 7 a půl měsíce a chci přidat další příkrm. Dneska jsem místo kojení v 16h zkusila dát ovocný příkrm (jablíčkový, od 4.měsíce). Dala jsem jí jen pár lžiček, moc jí to chutnalo, ale nechtěla mi potom pít mlíčko. Nakonec jsem jí dokojila, ale vztekala se u toho a nevypila toho jako vždycky. A moje dotazy:
1. Nevadí, že bude mít nahrazené dvě kojení za sebou?
2. Je nutné dávat jí ovocné příkrmy? Připadají mi hrozně sladké.. Nemám třeba dávat místo ovocného příkrmu bílý jogurt?
3. Jako třetí bych chtěla nahradit večerní kojení kaší - bude jí potom stačit jen 2 kojení za den? To jí vlastně pomalu odstavuji, že?
4. Chtěla jsem příkrmy sama vařit, ale doktorka mi řekla, že kupované skleničky jsou lepší, protože jsou hlídané, a tak malou krmím jen kupovanými příkrmy. Na kojeni.net jsem se ale dočetla, že by se to alespoň mělo střídat, že dítě potom může odmítat cokoli jiného než kupované příkmry. I když tak hezky baští? Máte s tím zkušenosti?
Moc děkuju za všechny rady!

Pipet
Generální žvanilka 23321 příspěvků 08.01.14 20:06

@J-K Ani v noci už nekojíš?
Normálně nahraď další kojení příkrmem, to neva, že bude mít dva za sebou.
Večer po kaši potom taky můžeš nakojit před spaním…

Sladký ovocný příkrm - rozmixuj podušené jablko a je to. Kup nějakou normální odrůdu, co se pěstuje u nás a hotovo - nebo jestli je možnost od někoho jablka ze zahrady.

Já vařím, občas dám kupovaný. Dítě žije. První jsem taky tak krmila a zatím taky žije, už má 5 let :lol: ona ty kupované prostě nepozřela, ani přimíchané do vařeného.
To máš jako látkové/papírové plínky, očkovat/neočkovat, kojit/nekojit, každý se musí rozhodnout podle sebe.

Ve-ru  08.01.14 20:06

@J-K Ahoj, zkušenosti zatím nemám, ale mléčné výrobky se dávají tuším až od 1 roku :think:

Allee
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 08.01.14 20:07

Tak já jsem skleničkama krmila míň často, spíš jsem vařila sama (zeleninové a masozeleninové mixované směsy) a ovoce dávala čerstvé. Vím, že to všichni říkají, že skleničky jsou hlídaný a vyvážený a já nevím co, ale prostě mám pocit, že na stravě připravovaný doma nemůže být nic horšího…Skleničky jsem kupovala na prostřídání, třeba s tuňákem nebo něčím co jsem doma nevařila, aby to měl pestřejší.

J-K
Stálice 63 příspěvků 08.01.14 20:16
@Pipet píše:
@J-K Ani v noci už nekojíš?
Normálně nahraď další kojení příkrmem, to neva, že bude mít dva za sebou.
Večer po kaši potom taky můžeš nakojit před spaním…

Sladký ovocný příkrm - rozmixuj podušené jablko a je to. Kup nějakou normální odrůdu, co se pěstuje u nás a hotovo - nebo jestli je možnost od někoho jablka ze zahrady.

Já vařím, občas dám kupovaný. Dítě žije. První jsem taky tak krmila a zatím taky žije, už má 5 let :lol: ona ty kupované prostě nepozřela, ani přimíchané do vařeného.
To máš jako látkové/papírové plínky, očkovat/neočkovat, kojit/nekojit, každý se musí rozhodnout podle sebe.

@Pipet

V noci už nekojím, malá krásně spinká celou noc, od těch 7 večer, potom se budí až mezi 4 a 6 ráno. Občas se vzbudí kolem druhé ráno, ale když jí dám dudlíček, tak zase hned usne.
Je mi jasný, že jsou na to dva názory. Spíš jsem chtěla vědět, jestli má někdo zkušenost, že by potom dítě odmítalo všechno ostatní.
V létě máme zeleninu i jablka na zahradě, tak bych asi vařila, ale v zimě je zelenina i ovoce průšvih.. A taky se přiznávám, že kupované je pro mě jednodušší. I když alespoň jablečné příkrmy asi budu dělat sama, ty kupované mi připadají strašně sladké.
 Díky!

Pipet
Generální žvanilka 23321 příspěvků 08.01.14 20:20

Já si zavařím třeba na 14 dní přesnídávky… jen podušené ovoce, rozmixovat, dát do skleniček (musí mít ale šroubovací víčko, nebo klasika zavařovací) a zavařit 20min na 80°C.
Malý už jí i pečivo, jogurty (9 měs), někdy dám banán… takže těch přesnídávek už není taková spotřeba ani.

rerere
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 08.01.14 20:21

No za mě teda kupovaný příkrmy a kupovaný kaše NE! Doktor mi taky řekl to, co tobě-kupované jsou lepší, alespoň ze začátku, protože je to hlídané. Kecy prdy beďary :roll: Jeden velký byznys, podle mého názoru (stejně jako s UM :roll: ). Od začátku malýmu vařím a ovoce dávám čerstvé. Neříkám, že občas přesnídávku nebo skleničku k obědu nemá-na dovolený měl jen to, tam jsem fakt vařit nehodlala, ale jinak má jen doma vařené. Kupované kaše jsem mu ze začátku zkoušela-vůbec je nechtěl-domácí mi zbaští celou misku. A souhlasím s názorem z kojeni.net, že když ho budeš krmit těma průmyslovejma sra.kama ze skleniček (četla jsi jejich složení?), tak ti pak domácí jídlo bude zvesela bojkotovat.

Avena
Kecalka 286 příspěvků 08.01.14 20:24

Já jsem příkrmy vůbec nekupovala, jen jsem vařila doma. Zeleninu můžeš použít i mraženou (špenát, květák, brokolici), ted´ v zime není moc v obchodě z čeho vybírat, ale mraženou zeleninu mají pořád. Ovocné přesnídávky si taky můžeš dělat sama, povař jabko, hrušku nebo kombinaci a pomačkejzkus přidat banán a máš to. Vůbec nevadí, že nahradíš 2 kojení, stejně časem nahradíš všechna. Důležité je, že mlíčko ještě malá chce. Kaše vybírej bez cukru, já kupovala ve zdravé výživě značku Nomina (jsou 100% přírodní a levné). Můžeš pak sama dochutit.

J-K
Stálice 63 příspěvků 08.01.14 20:25
@rerere píše:
No za mě teda kupovaný příkrmy a kupovaný kaše NE! Doktor mi taky řekl to, co tobě-kupované jsou lepší, alespoň ze začátku, protože je to hlídané. Kecy prdy beďary :roll: Jeden velký byznys, podle mého názoru (stejně jako s UM :roll: ). Od začátku malýmu vařím a ovoce dávám čerstvé. Neříkám, že občas přesnídávku nebo skleničku k obědu nemá-na dovolený měl jen to, tam jsem fakt vařit nehodlala, ale jinak má jen doma vařené. Kupované kaše jsem mu ze začátku zkoušela-vůbec je nechtěl-domácí mi zbaští celou misku. A souhlasím s názorem z kojeni.net, že když ho budeš krmit těma průmyslovejma sra.kama ze skleniček (četla jsi jejich složení?), tak ti pak domácí jídlo bude zvesela bojkotovat.

Složení samozřejmě čtu, nic špatnýho jsem tam nenašla…

Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 08.01.14 20:27

@rerere Keci,prdy, beďary :mrgreen: tak to jem dlouho neslyšela :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Diazová: V manželství mi to klape, protože jsme s manželem blázni

Hollywoodská herečka Cameron Diazová (44) čekala na toho pravého až do... číst dále >

Reklama