Zánět dásní v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

baghira
Závislačka 2902 příspěvků 21.12.03 09:03

Ahoj holky!

Už spoustu let trpím zánětem dásní - vždycky jsem to řešila Brufenama a byl pokoj. Jenomže teď jsem těhotná, s práškama je útrum a trpím jako pes. Jsou dny (ba týdny), kdy nevím, že dásně vůbec mám, jenže pak přijde období, kdy mi z té bolesti třeští celé noci a dny hlava, nemůžu spát, jíst, mluvit - prostě fungovat. Zubařka i lékárník jen krčí rameny a nabízejí mi zubní pasty, ústní vody a vodičky na potírání. Už jsem vyzkoušela snad všechno možné - něco nachvíli zafunguje, ale pak je ta bolest zpátky… Je to děs.

Prosím, poraďte… Máte nebo jste v těhotenství a při kojení měla některá podobný problém? A hlavně - jak a ČÍM jste to řešily???

Moc děkuju za odpověď.

Baghira 26t.t.

Reklama

Reklama

Reakce:

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.12.03 15:59

problém povolených léků proti bolesti se řešil na stránkách některého z deníčků (možná u Cipísků? - že by příspěvek Tofifee?) zkus tedy vyhledávač. Mám totiž pocit, že Ibalgin, který na tyto záněty pomáhá nejlépe, se zrovna v těhotenství může, ale nepamatuji si přesně, takže vyhledej nebo zavolej gynekologovi, ten jediný to má vědět přesně (zubaři, lékárníci i obvoďáci v tom přehled nemívají, takže neriskují a zakazují vše).

Také hodně pomáhá ledování, zánět potřebuje svou teplotu, když ji nemá, mizí.

Jestli to najdu dřív, ozvu se

Romana

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 21.12.03 16:14

Ahoj Baghiro,

já ti s tvou bolístkou vůbec nepomůžu, protože takový problém nemám. Jen jsem tě chtěla podpořit a podržet, holka vydrž, vždyť trpíš vědomě pro dobro toho drobečka co si chováš pod srdíčkem.

Určitě suhlasím s Romčou, jediný fundovaný slovo má tvůj gynekolog, takže bych se taky obracela na něj.

Držím palečky.

Míša

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 21.12.03 16:37

Takže ibalgin má na příbalu napsáno, že se nesmí v 1. a 3. trimestru. Ve 2. se podává v případě nezbytnosti.

Ale taky se tam píše, že se nesmí při kojení, a přitom ho lékaři doporučují jako jeden z mála i pro kojící mámy, prý se do mléka nedostane. To byly ty články tady.

Tak si vyber. :-[

R.

baghira
Závislačka 2902 příspěvků 21.12.03 20:02

Děkuju za radu, holky… Zkusím toho gynekologa (i když mám pocit, že už jsem se ho ptala a řekl mi totéž, co ostatní: že na to neexistuje NIC).

Mějte se krásně. Baghira

Anonymni  22.12.03 18:19

V lékarně se poptej na gel MUNDISAL-Je to pro miminka,ale já to používám i na moudrák,docela to zabírá a mělo by to být neškodné.Jinak když malému rostly zoubky,tak to zabíralo docela dobře.Působí protizánětlivě a ještě tlumí bolest.Stojí kolem 80,–-Kč.P.

ma.kree  13.12.11 19:42
odpověd

Ahoj, taky jsem těhotná nyní 29tt a měla jsem cca 3× zánět dásní během těhu…nikdy nic takového jsem neměla.. je to šílená bolest, bolí mě z toho vždy půlka hlavy, tam kde ten zánět mám.. taky trpím, Paralen nezabírá, tak ho ani neberu.. ale v lékárně mi doporučili oranžový Listerin, vyplachuju si to i 5× denně po 30vteřinách a fakt super, za 3dny klid a do toho si předtím čistím vždy zuby hnusným Parodontoxem, což mi tam taky doporučili a fakt to pomáhá hele…

domcuse
Stálice 55 příspěvků 29.01.15 15:19

Ahoj holky chci se zeptat.jsem 29 tyden odstavaji mi od zubu kousky dasni myslite ze je to zanet? Hodne mi krvaci dasne uz nevim co s tim zubarka mi rikala ze mam zanet ale jelikoz je uz stara nerekla.mi k tomu vubec nic dekuji za rady :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jitky: Jsem těhotná. Přítel chce naše dítě vychovávat s jinou

Jsem zasnoubená a čekám dítě. Bohužel jsem se snoubencem nešťastná a nevím,... číst dále >

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Reklama