Zánět močových cest?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.04.10 07:09
Zánět močových cest?

Ahoj děvčata, dnes ráno při probuzení jsem měla citlivý močák, močení bylo bez problémů. Jenže pak se to zhoršilo, běhám často a po močení mírné pálení. To pálení cítím i bez močení. Nevím, zda mám jít na urologii nebo prozatím zkusit sama léčit. Potíž je v tom, že nevím zda náhodou budu těhotná. Pokoušeli jsme se teď s manželem o dítě. Antybiotik se bojím, ale bojím se i vyčkávat.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

obrazek
Echt Kelišová 9866 příspěvků 30.04.10 07:21

Proč bys na něco čekala, když máš potíže při močení??
Na urologii klidně běž, a vezmi si s sebou rovnou ranní sterilní moč, ať tam neběháš na etapy. Tak si dneska kup v lékárně kromě Uroval Manosa i pár sterilních zkumavek na moč (cca 2,–) - to znáš ne, první ranní moč, střední proud, předtím se omýt.

Hodně pij teplý nápoje, jestli bys mohla být těhotná, tak nedoporučuju urologický čaj, tam je medvědice, která je teratogenní.
A vodu. Prolejvej se, aby bakterie neměly šanci se v močáku množit, abys je vyplavila.
Já v těhotenství brala Uroval Manosa.
Jsou to brusinky a manosa je komplex, kterej zabraňuje právě uchycování bakterií v močáku.
A pořádně se oblíkej, nesmíš prochladnout.

Celkem jednoduchý, tak ať je ti líp ;-)

Mj. já si první infekci močových cest prodělala se zjištěním těhotenství, byla jsem v 7 týdnu…
Prý to bývá často takhle na začátku nejakej zdravotní problém, viroza a tak , protože tělo soustředujesvé síly v boji proti maličkému „parazitu“ a zapomíná se bránit jinde, ale to bude lepší :-D

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.04.10 07:51

Obrazku, všechna ta opatření dělám, nosím košilky, pořádně se oblékám, vypiju denně tři litry, baštím lactobacilky s extraktem brusinek. Nechápu to. tři měsíce jsem bojovala s kvasinkama, gynekolog mně ujišťoval, že to není přenosné na močové cesty. Dali ti antybiotika? Nejhorší je, že asi až za dva týdny se dozvím zda jsem těhotná, tak nevím zda můžu Algifen. Právě proto se ptám, zda mám zkusit o víkendu samoléčbu nebo raději naklusat na urologii.

yvushka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 30.04.10 08:22

ahoj, byt tebou, tak jeste dnes naklusu na urologii. Je patek a nevis, co se o vikendu prihodi. Radsi urologie dnes nez ambulance o vikendu.
Rady od obrazka jsou super, udelala bych to same. Ja jsem v minulosti mela nekolikrat zanet ledvin (fakt libustka), takze jsem na urologii sledovana.
No a pred 2 tydny jsem najednou z hodiny na hodinu citila hrozny paleni pri moceni a behala jsem kazdych 5 minut…bylo to k nevydrzeni. Hned druhy den jsem sla k urologovi. Moje moc byla kalna jak most. Dostala jsem ATB, ale brala jsem je jen 3 dny, protoze kojim. Kazdopadne ale ATB zabrala hned ten den. To byla uleva.
Ted beru preventivne ten Uroval, tak snad se to nevrati. Taky vubec netusim, kde jsem k tomu prisla.
Jo a s tim urologickym cajem opravdu opatrne!

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.04.10 08:25

Děvčata, už jsem volala na urologii, mám přijít. A nevíte, jestli nejsou antybiotika nebezpečná, když bude docházet k uhniz´dování vajíčka. Možná zbytečně plaším a těhotná nebudu, první dítě jsme měli hned na poprvé, z druhým už to tak prý lehce nejde, ale i tak se obávám.

Pipet
Generální žvanilka 23027 příspěvků 30.04.10 09:16

Jsou antibiotika, co můžou i těhotné - řekni jim, že jsi možná těhotná. Kdybys to zanedbala a vyvinul se velký zánět, byl by pro případné miminko mnohem horší, než šetrná antibiotika.

akydo
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 30.04.10 09:17

Já brala na zánět močáku Nitrofurantoin-myslím, že tak se to jmenovalo…jsou to antibiotika,ale v těhu je píšou.V přírodní léčbě se přikláním k Urinalu akut nebo Uroval manosa - jako prevencelze brát v těhu…ale na tu urologii určitě jdi.

obrazek
Echt Kelišová 9866 příspěvků 30.04.10 10:01

Jj. Jinak si myslím, že i kdybys dostala normální atb, tak ve fázi uhnizďování vajíčka by se nic embryjku nemělo stát.
Je chráněný, nemá s tebou zatím propojený krevní řečiště.
ono se ani k miminku, který už má placentu, toho z maminky nedostane tolik, jak kolikrát lidi šílí, placenta funguje jako filtr.

ale je pravda, že pokud by mělo být miminko nějaké nemocné, tak to potom na ty atb svádět můžeš a pravdu se nedozvíš - já bych radši taky dávala bacha, pokud mám podezření, že těhotná jsem.

ale znám spoustu holek, co se o těhu dozvěděly až ve 2-3 měsíci a do té doby žily absolutně normálně, a děti jsou ok.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.04.10 15:06

Ahoj holky, tak moč byla špatná. Dostala jsem antybotika Zinnat. Urologa jsem na možné těhotenství upozornila a raději jsem volala i na gynekologii. Tak nezbývá mi než věřit doktorům.

obrazek
Echt Kelišová 9866 příspěvků 30.04.10 15:58

andrejko tak to už bude brzo líp. a poslali ti tu moč aspon na kultivaci pro upřesnění antibiotik?

tak to tam musela být na papírku vidět fakt krev, že ti po orientační zkoušce nasadili antibiotika… nebo ti dělali laboratorní rozbor?

jo a dej vědět, jak je to s tím mimčem :wink:
držim palce.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 30.04.10 21:15

Obrazku, moč byla dost kalná a to jsem ráno vypila tři sklenice vody. Strašně mně močák tlačil, jsem ráda že už je mi líp. Moč vzali na kultivaci, v pondělí mi bude setřička volat, zda byly naordinovány správne antibiotika. Raději si přeju, abych těhotná nebyla :-( , nechci se celé těhotenství strachovat. Děvčata, ještě mi poraďte, bolí mně záda, klouby a nohy, asi bude změna počasí. Potřebuji si vzít něco na bolest a nevím co můžu, paralen nebo brufen?

obrazek
Echt Kelišová 9866 příspěvků 01.05.10 11:06

raději jen ten paralen.
drzim palce.

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 15.05.10 17:12

Ahojky holky, nntibiotika hned zabrala, šla jsem po dvou týdnech na kontrolu a doktor říkal že nález byl negativní. Tak tomu nechápu, jak může být negativní, když jsem měla problémy. A ten uroval manoza se může užívat od samého začátku těhu, asi to tak vypadá že jsem v tom, očekávám menstruaci a uvidíme. Test ale uakzuje, že jsem.

Vedaniga
Kecalka 466 příspěvků 16.05.10 10:21

Ahojky. Asi Tě nepotěším, mám s močovým měchýřem problémy už několik měsíců. Jsem 30tt a mám zánět močových cest a močového měchýře už potřetí během necelých tří měsíců. První léčení nebylo úspěšné. Antibiotika byla slabá a tak se zánět vrátil hodně rychle. Doktor mi napsal silnější a z kontroly moči po dvou týdnech vyplynulo, že je vše O.K. Teď beru zase úplně jiná antibiotika a přestože doktor říká, že se to zlepšuje a v moči nic není - já mám pocit, že je to spíš horší. V těhotenství je tohle prý častý problém. A ani pořádné oblékání, dostatečný přísun tekutin, žádné milování(na to doktor kladl velký důraz) nemusejí pomoct se toho zbavit. U mě nefunguje skoro nic. Možná je to tím, že mi v těhotenství nemůže doktor napsat pořádnýho antibiotickýho zabijáka, který by mě toho zbavil… :-?

Lulula  24.10.12 13:20
Přírodní lék

Ahojky:)
Pokaždé, když mám zánět močového měchýře, okamžitě začnu brát Uroherbal, je to čistě přírodní přípravek z cibule a bylinek, zajímavé je, že tam nejsou brusinky!:D Ty mi totiž nikdy nepomohly. Doma máme kapky i sirup, beru to pár dní a hned se cítím lépe. Kombinuji to s čaji a teplými koupelemi. :*
Tak snad jsem někomu pomohla..:)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nová aplikace ZDRAVÍ V MOBILU pro klidné těhotenství

Těhotenství je pro ženy sice krásné, ale náročné období. Prožít těhotenství a následné mateřství bez obav umožní budoucím maminkám nová mobilní aplikace ZDRAVÍ V MOBILU. číst dále >

Bazar eMimino.cz už není jen o dětských oblečkách! Levně koupíte i elektroniku

Máte rádi elektroniku, technické vymoženosti nebo jednoduše potřebuje nový domácí spotřebič? Na našem bazaru je najdete za zlomek ceny. číst dále >

Reklama