Zánět močových cest u batolete

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.08.11 21:33
zánět močových cest u batolete

Ahoj, najde se zde někdo komu prodělalo dítě zánět močových cest okolo roku jeho věku?

Dcera měla od pondělí teploty 39 a výš ( mysleli jsme si že to jsou zuby - právě jí rostou stoličky ), ve čtvrtek jsme šli k dr. ( bohužel jsme na dovolené ze které jsme se nemohly vrátit, takže jsme šli k místní dětské doktorce ), ta poslala moč do laboratoře a podle ní jsou hodnoty vysoké - ale co to znamená mi neřekla :-( a má v moči krev ( na plence nebyla vidět ). Dostala ATB s tím že by jí měly brzo zabrat a tím pádem i klesnou teploty. Dnes ale stále teplotu má, sice ne tak vysokou, ale stejně přes 38 odečtených :-( Mimo to samozřejmě moc nejí, vypije trochu mléka a cca 500 ml vody a do toho má z ATB ještě průjem.

V pondělí máme už jít k naší dr. ale stejně jsem na nervy :-(

mé otázky: za jak dlouho jste neměli horečky? Je možné že nález z polední moči odebírané do pytlíku nebyl přesný? Z jak dlouho jste byli fit? Za měsíc a kousek by jsme měli očkovat Priorix, ale bude mít oslabenou imunitu, dala vám dr. odklad?

Popř. něco důležitého co Vás napadne…

Všem moc děkuju

Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Krystal86
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 20.08.11 21:38

Osobně si myslím, že když má tak vysokou teplotu a nález v moci, že by se to mělo řešit více. Můžou to být i ledviny. Jak dlouho bere ty antibiotika?

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.08.11 21:40

od čtvrtka odpoledne, ale druhou dávku asi po hodině a půl vyzvracela, nic nejedla a já do ní prala hodně vody, aby se jí to co nejdříve vyplavilo a žaludek to nezvládl, od té doby je přímá v pohodě…

Ivtcha
Echt Kelišová 8923 příspěvků 20.08.11 21:48

Ahoj, dcera měla zánět v půl roce a byly jsme s tím v nemocnici cca 7 dní a pouštěli nás hraničně, prý se má ležet 10 dní a atb v kapačkách, aby zabíralo co nejefektivněji. Docela mě překvapuje, že vás pustili domů, nevím. Podle mě byste měli jít i na sono ledvin, jestli nejsou taky postihnuté a udělat i crp, moč by měla jít do labiny i na podrobné testy. Co se týče atb, po nasazení měla teploty ještě 2 dny, pak už byla v pohodě. Důležité jsou určitě tekutiny, neměla by nic kyselého a žádné sluníčko. Pokud vám teploty neklesnou, jela bych asi pohotovost, je to vážné onemocnění :-(

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.08.11 21:53
Fen-fire píše:
Ahoj, dcera měla zánět v půl roce a byly jsme s tím v nemocnici cca 7 dní a pouštěli nás hraničně, prý se má ležet 10 dní a atb v kapačkách, aby zabíralo co nejefektivněji. Docela mě překvapuje, že vás pustili domů, nevím. Podle mě byste měli jít i na sono ledvin, jestli nejsou taky postihnuté a udělat i crp, moč by měla jít do labiny i na podrobné testy. Co se týče atb, po nasazení měla teploty ještě 2 dny, pak už byla v pohodě. Důležité jsou určitě tekutiny, neměla by nic kyselého a žádné sluníčko. Pokud vám teploty neklesnou, jela bych asi pohotovost, je to vážné onemocnění :-(

no, právě, cizí dr. která malou nezná, viděla nás jednou, napsala ATB a už nás nikdy neuvidí :cry: :zed:

rybkabezvody
Ukecaná baba ;) 1950 příspěvků 20.08.11 21:55

jo, k té moči, leukocity byly 21 - 40, PH 6 , nevím jestli z toho něco poznáš :?:

jenny.fields
Generální žvanilka 23061 příspěvků 20.08.11 21:56

Rybko Priorix se rozhodně může posunout, nemá nějakou hranici horní,jen spodní. Nenech se do něj natlačit, je to živá vakcína a kdyby nebyla úplně fit, nemuselo by to proběhnout dobře.

Ať je brzy fit :palec:

Ivtcha
Echt Kelišová 8923 příspěvků 20.08.11 22:08
rybkabezvody píše:
jo, k té moči, leukocity byly 21 - 40, PH 6 , nevím jestli z toho něco poznáš :?:

Já už si ty naše hodnoty vůbec nepamatuju, takže v tomhle neporadím :cry:
S tím vyšetřením je to fakt blbý, určitě utíkejte v po hned k vaší mudře, protože podle mě tohle potřebuje vyšetřit pořádně :think:

Michaela Rauchova  21.08.11 07:28

Ahoj,dcera mela zanet mocovych cest a ledvin v 8mesicich.Nejedla vubec,pila hrozne malo.Teploty 40,po atb klesly asi po 3dnech.Hodnotu CRP mela 186,coz je moc.Byli jsme tyden v nemocnici.Potom jsme brali jeste atb 3 tydny doma.Take mi porad rikali ze to jsou zuby,ale jednou jsem ji nasla v plence krev,tak potom na to prisli.Navic ma vrozenou vadu ledvin,tak to vubec zadna sranda nebyla.Preji at se mala brzy uzdravi. :-)

nataluska
Kelišová 6861 příspěvků 21.08.11 08:59

Ahojky,dcerka v půl roce zánět ledvin (pak se přišlo na vrozené onemocnění ledvin).I po dobrání antibiotik opakované bakterie v moči,stále antibiotika.Teď jí jsou dva roky a před 14 dny dobrala antibiotika na zánět močáku.Včera opět teploty,ale ve středu měla očkování na hexu,tak snad to bude od toho.

Petra_Brno
Povídálka 31 příspěvků 17.02.12 23:40
Zánět močových cest x látkové pleny

Ahojte, prosím o názor, používám látkové pleny a malá dostala ve 3 měsících zánět močových cest, týden v nemocnici, po propuštění za 14 dní opět nemoc zpátky, zase týden v nemocnici, teď bereme stále antibiotika, ale opět tam vyrostla jiná bakterie. Přestala jsem používat všechny bambusový plínky, používám jen čtverce a peru na 90. Myslíte, že to mohlo být z toho? Mám je přestat používat úplně a dávat jen papírový? Měli jste to někdo taky a vracelo se vám to pořád? díky moc

Vermun
Závislačka 3207 příspěvků 18.02.12 12:22

My měli v 8 měs. taky zánět, používám jen papírové plenky (od narození) a už se to neopakovalo. ted bude mít malá na konci února 11. měsíců.

Ivtcha
Echt Kelišová 8923 příspěvků 18.02.12 14:26
Petra_Brno píše:
Ahojte, prosím o názor, používám látkové pleny a malá dostala ve 3 měsících zánět močových cest, týden v nemocnici, po propuštění za 14 dní opět nemoc zpátky, zase týden v nemocnici, teď bereme stále antibiotika, ale opět tam vyrostla jiná bakterie. Přestala jsem používat všechny bambusový plínky, používám jen čtverce a peru na 90. Myslíte, že to mohlo být z toho? Mám je přestat používat úplně a dávat jen papírový? Měli jste to někdo taky a vracelo se vám to pořád? díky moc

Ahoj, dcera měla zánět moč. cest v 6ti měs. a používala jsem jenom papírovky. Naopak jsem slyšela názor, že zánět může způsobit právě papírovka. Pokud dostatečně často přebaluješ a dodržuješ zásady hygieny, mělo by to být ok. Leželi jsme v Brně v Dětské? My jo a jsou tam odborníci, tak neboj. Důležité je, vydupat si po uzdravení u své pediatričky vyšetření, jestli nemáte vrozený reflux ledvin a jestli nejsou ohroženy ledviny!!!! To je pak ta léčba zdlouhavější, ale dítě je zajištěno a záněty se pak neopakují :hug:

Petra_Brno
Povídálka 31 příspěvků 18.02.12 15:56

Fen-Fire: jojo, leželi jsme v dětské v Brně, už jsme tam byli 2× na ultrazvuku moč. cest včetně ledvin a to bylo v pořádku, na podruhé se o nás starala Mudr. Osvaldová a ta byla moc dobrá, všechno mi krásně vysvětlovala. Pediatričku máme suprovou, už nás objednala do Bílýho domu na nefrologii, tam jdeme za týden. Jako myslím, že ji hlídají dobře, ale bohužel nemůžou zabránit tomu, aby se jí to pořád vracelo.
Přebaluju tak po třech hodinách, vždy po kojení no a když je hovínko, tak hned. Tak to stačí, ne? Většinou tam je jen jednou nebo dvakrát načůraný, v těch látkovkách je to pěkně poznat. V noci dávám taky papírový, aby byla v suchu.

Ivtcha
Echt Kelišová 8923 příspěvků 18.02.12 19:50

Petro já to dělám taky tak s tím přebalováním, teď už teda učím na hrnec, ať jsme co nejdřív bez plínek. V Bílým domě je paní doktorka Leichmanová, ta je taky moc fajn, nám dala zajišťovací léky a každý měsíc se nosí moč na kontrolu. Pokud máte všechny testy v pořádku, tak snad to byla jenom blbá shoda náhod a už se to nebude opakovat :hug:

Dělali vám vyšetření MCUG - mikční cystouretrografie ? Hlavně TO je důležité, ukáže se, jestli nemáte reflux moč. cest. Na tom sonu není nic moc vidět, muselo by tam být hodně veliké poškození, aby tam něco bylo vidět :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Bříško v hlavní roli: Jak vyfotit těhotenské bříško a nevznikl kýč

Přemýšlíte jak zvěčnit rostoucí bříško a udělat tak památku vám i... číst dále >

Zahalena v květinách a barvách: Šaty a sukně do 350,-

Udělejte změnu a kupte něco sobě! Na bazaru eMimino.cz si koupíte krásné šaty... číst dále >

Články z Ona Dnes

Lenka není flákač, ale je to moje žena a milenka, zaznělo ve Výměně

Nebýt vtipného Rosti, byla by středeční premiérová Výměna manželek celkem... číst dále >

Čtyřicítka je zlomový věk. Právě teď se svému tělu věnujte víc než dřív

Zatímco o zdraví dětí a seniorů se mluví na každém kroku, takzvaný střední... číst dále >

Reklama