Zánět prsu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 16.08.03 21:43
Zánět prsu

Ahojky,

moc dlouho jsem si pohodové kojení neužila - po 14-ti dnech se mi na prsu objevil rudý flek a teplota začala stoupat - doktor mi předepsal antibiotika a odstříkávání mlíčka. V tom je právě můj problém. Nevím, kolik a kdy odstříkávat. Teď odstříkávám vždy po krmení prs, z kterého jsem kojila a to co nejvíce a asi 20 ml z druhého prsu. Mám ale pocit, že pak nemám dost mlíčka, protože malá chce sát dýl než půl hodiny a to jí před tím stačílo cca 15 minut. Je dále možné, aby se v prsu, v kterém jsem měla zánět, tvořilo méně mlíčka? špatně se mi odstříkává, vytáhnu z něj jen 25 ml. Děkuji za vaše rady

Táňa

Reklama

Najdete v encyklopedii: Zánět prsu při kojení

Reklama

Reakce:

Anonymni  18.08.03 22:33
Zánět prsu

Ahoj, měla jsem podobný problém. Ale malé tehdy bylo už půl roku. Doktor mi taky předepsal anitibiotika. Ale já jsem je nejedla a radila se s Laktační ligou. Tam mi poradili zábaly z tvarohu a odstříkávání. Asi to nebyl zánět, ale jenom ucpaný mlékovod a vše se časem upravilo. Jana

Laliba
Povídálka 15 příspěvků 21.08.03 14:14
Zánět prsu

Ahoj!!

Při prvním mimi jsem měla ten samý problém, bohužel se mi k tomu přidaly popraskané a děsně bolestivé bradavky, takže zánět mi proti tomu připadal jako nic. Nakonec jsem byla „odsouzena“ 8 měsíců odstříkávat.

Taky jsem brala antibiotika, odstříkání mi ani doktor neradil, jen kojit a kojit.Když jsem s tím začala, odstříkala jsem po 1.5hod z postiženého prsu necelých 20ml(šlo to doslova po kapkách) a taky jsem měla pocit, že mlíčka je při zánětu míň. Budeš se muset fakt snažit a nepolevit v odstříkávání, mlíčko se časem bude dělat víc. Ten problém jsem měla teď s druhým mimi (je jí 5 měsíců). Najednou jsem musela při každém krmení kojit z obou prsou a večer to i tak už nestačilo. Jen jsem se divila, že tenhle stav trval skoro 14 dni, ale pak zas ze dne na den bylo mlíčka dostatek. Myslím, že až dobereš antibiotika, tak se zase „rozkojíš“. Držím palce!!!!!Ahoj L.

Tajka
Povídálka 36 příspěvků 21.08.03 19:15
Zánět prsu

Moc děkuji všem za rady, už jsem přestala odstříkávat, mlíčka je teď až moc, tak aby se ta tvorba ustálila. Moc to nalití prsů zatím nebolí, takže zábaly z tvarohu dělat nemusím:-))). Majenka má nyní mlíčka dost i z nemocného prsíku, v klidu se z něj nají, to druhé jí ale cáká až se zakuckává. Takže teď čekáme na upravení tvorby - přibyla mi však za týden 0,3 kg, takže z ní mám ohromnou radost.

Ještě jednou díky za podporu a přeju rodinnou pohodičku

Táňa

esteelauder
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 23.12.12 09:42

Už 3. den mám na dvorci zatvrdlinu, dávám pravidelné tvarohové obklady, mám je celodenní-měním po 3 hodinách při kojení, před kojením masíruju teplou vodou, malej, ačkoliv nemocné prso odmítal, tak z něj začal pít. Teploty nemám, ale prso je pořád stejné. Kdo má zkušenosti, že mu tvaroh pomohl-jak dlouho trvá tato „léčba“?

Arnica
Kecalka 121 příspěvků 23.12.12 09:56

Tvarohové obklady mi nepomohli. Na zánět mi zabralo časté nahřívání teplou vodou ve sprše nebo nahřátý gelový polštářek a masírování. Studené obklady jsem nedělala, přišlo mi, že je to spíš na škodu.

esteelauder
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 23.12.12 12:15
@Arnica píše:
Tvarohové obklady mi nepomohli. Na zánět mi zabralo časté nahřívání teplou vodou ve sprše nebo nahřátý gelový polštářek a masírování. Studené obklady jsem nedělala, přišlo mi, že je to spíš na škodu.

a odstříkávala jsi?

Nina Filipi
Kelišová 7259 příspěvků 5 inzerátů 16.10.13 13:33

Ahoj holky, už měsíců nekojím a dostala jsem zánět do prsa, šílené horečky.
Byla jsem na pohotovosti, dostala ATB, višňák a domů.
Celou noc jsem problila jak amyna.

Na druhý den zase na pohotovost pro jiná ATB.

Hhorečky nemám, cítím se dobře, jen to prso je stále bolavé na dotyk a ta pořád je takové tvrdé. Jsem si myslela že než doberu ATB tak to bude pryč.
V noci beru poslední tabletu…

To trvá než to zmizí ta zatvrdlina, nebo s tím mám zase frčet k lékaři?

esteelauder
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 16.10.13 15:00

Podle toho, co pises to vypada na absces. mela jsem to stejne. bulka nemizela, prso rudy, bolest na omdleni, atb nefungovala. az chirurgie :-(. drzim palce at je to „jen“ zanet.

Nina Filipi
Kelišová 7259 příspěvků 5 inzerátů 16.10.13 15:09

Nemám absces :-( dle UTZ ne

esteelauder
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 16.10.13 17:17

@Nina Filipi
Promiň, špatně jsem to přečetla. Ta bulka se ti na nějaký čas vstřebá, mě bolely i uzliny v podpaží asi ještě 14 dní po dobrání ATB.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poradna: Vadí mi, že mé dospělé děti postihla tetovací mánie

Možná vám bude připadat můj dotaz malicherný, ale nemůžu si pomoct. Jsem... číst dále >

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Reklama