Zápal plic?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Donik
Povídálka 50 příspěvků 06.06.11 12:17
Zápal plic?

Ahoj, mám prosbu, nepozná někdo z rtg snímku jestli můj 2 letý syn má zápal plic? Starší syn měl teď zápal plic, mladší začal kašlat stejně jak starší kašlal, jen u toho nemá horečky, dr nás poslala dneska na rtg snímek plic a zítra ráno máme přijít.. tak tu sedím, koukám na snímek jestli tam něco vykoumám nebo ne :-( a asi nevykoumám nic, prostě to nepoznám :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Anabellka
Závislačka 4759 příspěvků 06.06.11 13:08

Nezlob se, ale ze snímku ti zápal plic pozná pouze doktor. Já pracuju na rtg 12 let jako laborantka a zápal plic nepoznám. Já snímky neumím popsat, já se dívám spíš na kvalitu. A navíc pokud ten snímek nafotíš a dáš na net, tak ti to stejně nikdo neřekne, protože to bude zkreslený. Vydrž do zítra, než se ti na to koukne doktorka.

Donik
Povídálka 50 příspěvků 06.06.11 13:31

:-( dík, takže budu čekat do zítra, už aby to bylo :-( a snad tam nic nebude

Anabellka píše:
Nezlob se, ale ze snímku ti zápal plic pozná pouze doktor. Já pracuju na rtg 12 let jako laborantka a zápal plic nepoznám. Já snímky neumím popsat, já se dívám spíš na kvalitu. A navíc pokud ten snímek nafotíš a dáš na net, tak ti to stejně nikdo neřekne, protože to bude zkreslený. Vydrž do zítra, než se ti na to koukne doktorka.

DenisaSvecova  31.10.12 12:08
Denisa

Dobrý den. Měla bych dotaz. Mám už 5 týdnu dráždivý kašel, dostala jsem prášky ty nezabíraly, potom jsme dostala antibiotika ty taky ne. Včera jsem dostala antibiotika docela silný, mám prý začínající zápal plic, zatím na jedné plíci. V úterý jdu na kontrolu, vím, že je asi brzo, na zlepšení. Ale i přesto že mám silný prášky sem včera v noci měla zase záchvat kašle div jsem antibiotika nevyzvracela. Co když se to nezlepší do úterý ani po těch prášcích? Budu muset jít do nemocnice? Nebo mi nasadí další prášky. Celkem už mě to nebaví.

katula9
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 31.10.12 13:16

Ahoj tak myslím že do nemocnice snad ne ale napíšu ti svou zkušenost jeto dva dny co jsem se já z nemocnice vrátila u mě se to nemocnicí řešilo protože mám ješte nemocné srdce taky na začátku záchvaty kašle podezdření na zápal plic nesrazitelné horečky kolem38-39 všechno zápalu plic nasvědčovalo tak mě doktorka poslala do nemocnice ležet tam dělali všechny možné tsty zápal plic vyloučily a hádej co se z toho vyklubalo borelióza a dost silná takže pokud si nejsi jistá jestli tě něco nekouslo (já to měla od klíštete z lesa ale nemusí být jen kousnutí klíštětem)tak si dojdi k dr hned zítra a nech si udělat testy na boreliózu taky si nejdřív mysleli že mám zápal plic a ona to byla borelióza se kterou není žádná sranda

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 27.04.14 21:35

Ahoj, obnovuji diskuzi s poněkud primitivním dotazem:
Od víkendu mám fakt hnusný takový ten tuberácký kašel, co zní, jako kdybych si vykašlávala plíce.. Doteď (je neděle večer) jsem nevykašlávala hleny, před chvílí poprvé něco málo. Pálí mě od počátku v oblasti průdušnice - pod klíčními kostmi někde mezi nebo spíš nad začátkem prsou. Bolí mě dost hlava a ty ataky kašle jsou vysilující, během nich mě plíce skutečně dost bolí, ale dodnes nemám ani zvýšenou teplotu, natož horečku, tak jsem z toho trochu v rozpacích.. :nevim: Jo a hlavně zpočátku mě lehce jakoby píchalo nebo škrábalo vzadu v krku, jako kdyby se mi mohla rozjet nějaká angína, ale z toho nic není, jen mě právě toto dráždí ke kašli.
Zítra se samozřejmě chystám k obvodnímu, ale krom toho, že jsem si sama za ty tři dny diagnostikovala již kde co od rozedmy plic, přes astma, rakovinu až kdoví co dalšího :mrgreen: :andel: tak by mě zajímalo, zda nyní není v ČR nějaká chřipková viroza, která by se takto třeba projevovala.. Zkrátka, napadá někoho, co to může být?
Děkuji vám všem, kteří mi odpovíte, i když si tomto dotazu pomyslíte cokoli :kytka:

Nicolink  27.04.14 21:49

@Sluka taky kašlu :D ne jako tuberák ale taky mě škrábe vzadu v krku…mám taky rýmu :D no myslím si, že ti to mohlo sednout na průdušky a můžeš mít zánět průdušek ;) nějaký sirup máš? u toho horečka myslím být nemusí i když já ji měla… zánět průdušek jsem prodělala před dvěma měsícama…

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 27.04.14 21:52

@Nicolink Sirup nemám, nemám nic, asi si uvařím tymiánovomajo­ránkový obklad, už mě to fakt pálí (ale je fakt, že dnes odpoledne sjem ještě ke všemu spadla do bazénu, takže jedno s druhým), už mám nachystaného budíka na ráno k doktorovi, ale.. Prostě mi vrtá hlavou, že nemám ani teplotu, nemám klasické příznaky svoje toho, když na mě jde nemoc.. :nevim: Jako kdyby to spíš byla nějaká alergie či co.. A rýmu taky nemám - ono by to odpovídalo zadní rýmě, ae tu nemám :nevim:

danyk
Generální žvanilka 21452 příspěvků 2 inzeráty 27.04.14 21:55

@Sluka prasečka ani ptačka momentálně neřádí, zápal plic by byl spíš s teplotou, a to slušnější, kdyby byl virový, může být i bez teploty, ale to bys teda byla víc hotová…asi tak „ležím v oboře, nožičky nahoře…“. Při zánětu pohrudnice bys spíš lezla boletí po zdi.
To by mohla nějaká výživná trachobronchitida. Hlavně podle popisu kašle. Jinak jsi ještě nevzala v potaz sarkoidozu, pneumokoniozu, leiomyomatozu, fibrozu a jiná onemocnění :mrgreen:
Jestli máš doma bylinky, uvař si podběl květ s lipovým květem, hodil by se slézový květ a měsíček. Samo plicník.

Příspěvek upraven 26.06.15 v 21:24

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 27.04.14 22:12

@danyk Děkuji převelice, jdu googlit, ať má zítra doktor radost :mrgreen: Ale kytky svařím..

Sára 1
Závislačka 4943 příspěvků 27.04.14 22:43
@Sluka píše:
@danyk Děkuji převelice, jdu googlit, ať má zítra doktor radost :mrgreen: Ale kytky svařím..

Jsem zvědavá, co ještě vygooglíš a co pak řekne pan doktor. Já mám kašel už týden. Myslela jsem si, že to za pár dní přejde a nic. Dokonce jsem v mezičase byla i u doktorky, ale jelikož jsem řešila jiné akutní věci, tak jsem na ten kašel zapomněla. Kašel se nelepší a už třetí den při kašli dost trpím - vždy mě začne bolet za krkem - takové vlny a přechází ta bolest do hlavy. Fakt šílená bolest a nepamatuju si, že bych to někdy zažila. Teplotu si neměřím - mívám max 37,3. Kašlu teda docela často a taky dlouho. Tak by mě zajímalo, co jsem to kde chytla.

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 27.04.14 22:56

@Sára 1 Vygooglila jsem si tu tracheobronchitidu a celkem to sedí, nicméně.. Do češtiny přeloženo je to jen trochu jiná lokalizace virového zánětu, čili tam předpokládám teplotu 8o No, asi už máme pěkně zhuntovanou imunitu, že se s nějakými viry v dýchacích cestách neobtěžuje :roll: :zed:
Zítra uvidím, a když z doktora vypadne nějaká překvapivá diagnoza, tak to sem doplním. Nicméně, to pro mě zásadnější je, že léčba prakticky není - „léčí“ se tak, že se potlačují příznaky, aby se pacientovi ulevilo a nevysiloval se, dokud ta potvora neodleze jinam :zed:

Sára 1
Závislačka 4943 příspěvků 27.04.14 23:01

@Sluka Vůbec netuším, co to je. Jdu se schválně podívat.

Špageta
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 28.04.14 10:19

@Sluka Ahoj, čtu tuhle diskuzi a asi už od doktora víš jak Ti to dopadlo. Chtěla jsem jen reagovat na tu popsanou bolest pod klíční kostí a ataky kašle. Úplně mě to zarazilo, protože takhle přesně mi před časem začal zápal plic. Mimo to horečku jsem neměla, jen v noci zvýšenou teplotu, což jsem přikládala viróze a ejhle…
Snad budeš mít jen nějakou virózu a každopádně přeju rychlé uzdravení :mavam:

Sluka
Generální žvanilka 20302 příspěvků 28.04.14 13:49

@Špageta Děkuji ti, zápal plic jsem měla v dospívání dvakrát a opravdu to oproti tomu v dětství „nic“ nebylo, i když tedy teploty taky vylezly a kašlání nebyla žádná legrace - ty nemoci holt v dospělosti prožíváme trochu jinak a doktorům jejich práci nezávidím - i když s mrňaty se zase nedomluví, takže ona to ve finále bude piplačka v obou táborech :lol:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Sladké mámení: 4 recepty na moučníky, po kterých se z vás baculka rozhodně nestane

Milujete sladké, ale odpíráte si ho, protože se snažíte shodit nějaké to kilo do plavek. Ale proč se tak trápíte? Jenže mlsat můžete i zdravě a bez výčitek. Těchto pět receptů vám už napoví, jak na to. Na nějakou tučnou pocukrovanou bombu ani nevzpomenete. číst dále >

Paní na úklid: Jak se domluvit, aby úklid byl podle vašich představ

Když máte poctivou paní na úklid domácnosti, stojí to za to, pochvalují si maminky na eMimino.cz. Chcete ji taky? Tak nevěřte hned na zázraky - napoprvé budete nejspíš kroutit hlavou, jestli byste to neudělala lépe. číst dále >