Zapařená stehna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kulišanda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 05.05.12 20:25
Zapařená stehna

Ahoj, chci se zeptat, zda některá znáte tyto potíže. Jsem ve 35.týdnu a asi poslední 2 měsíce mě trápí výtok – takový normální, občas bělavý, myslím, že nic zvláštního. Jde ale o to, že tím, jak mám vlhké kalhotky, tak jsem celkově v tříslech dost odřená a zapařená. Navíc když mám sukni nebo šaty, mám z toho vlhká a zapařená i stehna. Nemůžu dlouho v kuse chdit, nedávno jsme byli na výletě a pak jsem měla stehna i třísla rozedřená do krve. Neustále mám pocit, že se musím drbat či všelijak utírat, je to opravdu moc nepříjemné. V noci spím nahatá, takže se to vždy trochu uklidní ale další den znovu. Nemáte nějakou radu? Ještě před tím jsem prodělala kvasinkovou infekci, strašně svědivou, ale za pár dní to přešlo, mudra mi dala nějaké čípky, ale nevím, zda je použít i na tohle. Svědí mě to trochu, ale o typické kvasinky určitě nejde.Vložky nepomáhají a tampony mi jsou ted v těhu tak nějak nepříjemné, navíc mi připadá, že vypadávají, ale dřív jsem je při menstruasci normálně používala. Jinak se nějak moc nepotím, jen tam dole když se prostě smíchá pot, výtok a tak nějak přirozená vlhkost, je to pak na prd…Máte někdo radu jak se tomuhle zapařování vyhnout? Díky

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

novina
Kecalka 436 příspěvků 05.05.12 20:29

Zkus si natřít stehna tuhým deodorantem, normálně ten co se používá do podpaží. Nešetři a opravdu hodně, i klidně třísla a podle mě se nezapaříš, mám to vyzkoušené na sobě.

j.a.n.i1
Vesmírná mluvilka 34350 příspěvků 05.05.12 20:31

Buď bych zkusila látkové vložky a často měnit, případně já si s sebou nosila několikery kalhotky a prostě jsem se převlékla, klasická vložka mi vadila a vlhko taky…
A jinak zkus mastičku kalcium panthothenicum, je na hojení úžasná, u malého krásně funguje proti opruzení.

careynka
Neúnavná pisatelka 19478 příspěvků 05.05.12 20:31

a zkousela jsi vlozku? Asi blba otazka, zkus se mrknout po latkovych intimkach, jsou prodysny a nic se ti v nich nezapari, doporucuju tyhle http://www.sijemdetem.cz/…slipov%C3%A9 uvidis, ze si budes lebedit :-)

Uživatel je onlineBilli
Neúnavná pisatelka 15952 příspěvků 05.05.12 20:33

Já na zapařená stehna používala pánské trenky. Netřely se mi nohy o sebe a bylo to fajn. Na doma klidně na ostro. Super to luftovalo.
Jinak to mívá i chlap a ten se maže Mifungarem (nebo něčím podobným).

lleennttiillkkaa
Neúnavná pisatelka 16927 příspěvků 05.05.12 20:36

Spíš než deodorant, bych se mazala něčím na zapařeniny. Asi teda ne rybilku, ale třeba bepanthen nebo imazol

Gladys
Vesmírná mluvilka 31612 příspěvků 05.05.12 20:37

Já myslím, že to kvasinky jsou. Ne žádná prudká „ataka“, ale pokud to byť jen trochu svědí a po větrání se to lepší, tak bych tipla je, v těhotenství dokážou být pěkně vytrvalý.
Takže bych nasadila protikvasinková opatření (kyselý intimgel na mytí, omezit přísun cukrů, omezit kynuté, celkově bílé pečivo, kdykoliv to jde, tak větrat a větrat, doma chodit bez kalhotek.

Na odřená stehna jsem jednou četla doporučení ustřihnout silonky po kolena nebo kousek nad a nosit pod sukní, ale zrovna ten silon si s kvasinkama asi bude dobře rozumnět :think:
A jinak bych též doporučila látkové intimky, něco z tebe potřeče zřejmě teď až do porodu, no a po porodu když budeš zvyklá na vložku, tak jako když najdeš :jazyk:

novina
Kecalka 436 příspěvků 05.05.12 20:38
@lleennttiillkkaa píše:
Spíš než deodorant, bych se mazala něčím na zapařeniny. Asi teda ne rybilku, ale třeba bepanthen nebo imazol

Já myslela ten deodorant, když je to zahojené a v tomhle období na to trpí. Je to jako prevence hlavně, od té doby jsem problém neměla, takže jsem nemusela léčit. Ale vím, že mi pomohl na noc klasický pityol a do rána vše ok.

Tereza1986
Kelišová 5377 příspěvků 05.05.12 21:10

Na stehna a třísla zkus dětský zásyp.Mně to pomohlo :potlesk: :D

Lynette
Kelišová 6075 příspěvků 05.05.12 21:21

Na zapařená stehna bych dala dětský krém na opruzeniny. Pomáhá skvěle. Na výtok bych používala slipku a zavolala bych doktorce jesli si můžu dát sedací koupel s trochou hypermanganu v těhotenství. Pokud řekne že jo, tak si napustit vanu příjemně teplou vodou, přidat pár zrníček hypermanganu aby voda měla světloulince růžovou barvu jako třešňové květy a sednou si tam s roztaženýma nohama a až voda zhnědne tak koupel ukončit. Vody stačí jen tolik aby nohy byly ponořené když sedíš. A chodit co nejvíc naostro aby pipka větrala. Pokud jsou to jen potíže spojené se zapařením a nejedná se o mykózu tak to po třech večerech se sedací hypermanganovou koupelí a třech dnech pobíhání po bytě hanbatá zmizí. ;)

Příspěvek upraven 05.05.12 v 21:24

Elil
Stálice 71 příspěvků 05.05.12 21:21

Ahoj, mě se také osvědčil obyčejný dětský zásyp, hned to zabralo a když jsem věděla že půjdu delší trasu, vzala jsem si kalhotky s nohavičkama, aby se ty stehna nedřely o sebe.

dvojmatka
Kelišová 5256 příspěvků 05.05.12 21:22

měla jsem to taky, pomohl imazol, jak už tu někdo zmínil…namazala jsem večer a ráno bylo zahojeno :palec:

Lightsun  05.05.12 21:27

Určitě pomůže Imazol krémpasta, zapařená místa umýt, osušit a namazat, 2× denně určitě.

kate02
Generální žvanilka 24331 příspěvků 05.05.12 21:49

já jsem mazala indulonou na opruzeniny pro děti, když mě párkrát tenhle problém postihl v těhotenství :oops: :mrgreen:

Šílená Sonja
Ukecaná baba ;) 1768 příspěvků 05.05.12 21:53

Tak výtok si myslím je ke konci těhu normální. A se stehnama má rozsáhlé zkušenosti – moje nohy nejsou žádné strunky a v létě vždycky v sukni trpím. Jediné řešení je krátká sukně, ale jen na krátké trasy, jinak kalhoty. Až loni jsem objevila tu výše zmiňovanou fintu s tuhým deodorantem a je nepřekonatelná, funguje dokonale. Jen bych asi vybrala nějaký kvalitní a pro citlivou ple´t – přece jen je to blízko mimina 8) Pudr je dobrý až doma, po vykoupání, osušení. A ještě doporučeím po koupání nohy ofénovat, aby kůže skutečně dobře uschla.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist