Zapařené miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 20.10.09 17:27
Zapařené miminko

Ahoj maminy,
co používáte na zapařené třísla u miminek?Zasypat to pudrem nebo co?
Prcinu mažu Bepantenem,ten je suprový,nikde jinde než tříslech zapařený není,jak to vysušit a ošetřit?
děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fragola
Generální žvanilka 21511 příspěvků 20.10.09 17:55

Ahoj, tak u nás nejvíc a nelíp zabírá Sudocrem nebo červená indulona na opruzeniny. M.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.10.09 18:58

Jak může mít kluk „prcinu“? :-)

Taminka
Extra třída :D 12592 příspěvků 20.10.09 19:03

toz ja nevim ale proc by kluk nemohl mit prcinu?vsak to je zadek,dupka,prci­na......:wink:

Jinak take pouzivam sudocrem a jsem velmi spokojena a pak jeste od weledy mesickovou kojeneckou mast.

suvik
Neúnavná pisatelka 19940 příspěvků 20.10.09 19:06

Heluso jo, já pudruju. Endiaron zásyp, zatím to zvládá. Je to antibakteriální, jen lehce rozetřu do ztracena. Mělo by to být i volně prodejné.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.10.09 19:55

Předpokládám, že slovo prcina je od slova prcat, tudíž vagína :-) Nám taky hodně pomáhal měsíčkový krém od Weledy, omývat vlažnou vodou, nechat uschnout a teprve pak namáznout a zaplenkovat.

radúna
Echt Kelišová 7702 příspěvků 20.10.09 19:55

Zapařené třísla jsem řešila u malé zrovna minulý týden – zabral Aviril dětský krém, žlutý. Ono každému asi zabírá něco jiného. Zřejmě budeš muset vyzkoušet víc vzorků, než zjistíte, co vám nejvíc sedí. Já mám doma asi 5 krémů (Rybilku, Sudocream, Aviril, Bepanthen, Nivea a k tomu i Aviril zásyp). Nakonec nám nejvíc pomáhá Aviril krém nebo Nivea krém na opruzeniny. Pokud to jde – umývám pod tekoucí vodou v umyvadle (během dne), opatrně vysuším papírovým ubrouskem a na suchou pokožku natřu krémem. Ale Ty máš moc malého prcka na tekoucí vodu v umyvadle, tak bych asi lehce otírala plínkou namočenou ve vodě. Asi bych na 2 –3 dny vynechala vlhčené ubrousky. Držím palce, ať je to brzo pryč.

LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 20.10.09 20:03

Ahoj

Neter je zaparene furt od narodenia a je jej 14m.Segra používa tak Sudocrem.Vyskušala som ho a fakt SUPER!!!!!

Taminka
Extra třída :D 12592 příspěvků 20.10.09 21:26

lasicka tak to se asi rika jak kde..ja pod slovem prcina myslim zadecek jako prcinku..me teda by v zivote nenapadlo spojovat prcinu u maleho ditete se slovem prcat :roll:
JA tohle osloveni teda pouzivam na zadecek

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 20.10.09 21:31

Holky,děkuji za rady,a k té diskuzy ohledně prciny : u nás se taky říká zadečku prcina :wink:

lulje
Kelišová 5472 příspěvků 20.10.09 22:32

Voda a vzduch, popř tenoulinká vrstva Bepanthenu, Sudocremu nebo čehokoli podobného. Nejsem zastáncem vlhčených ubrousků. Teda vlastně jsem, ale ne když někdo používá JENOM je. Já jsem malé „prdelku“ i „prcinu“ pokaždé opláchla vodou a nechala proluftovat a bylo to OK. Nevíme dodnes, co je to pořádná opruzenina. Díky Bohu!!!
Tak hodně štěstí při léčbě opruzených zadečků, prcin i pindíků ;)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 21.10.09 00:05

Koupala bych v černém čaji popřípadě v solamilu.
Mazala bych klasickou rybilkou.
A pokud je doma přijatelná teplota, nechat větrat co nejvíc.

Pudloslava
Generální žvanilka 24030 příspěvků 21.10.09 11:50

Já bych rozhodně nezasejpala
učili nás, že na mokré se má dávat mokré a naopak – zásypy nejsou vůbec vhodné na vlhké oblasti, slepí se a pod nima to vesele hnije dál. Mazat.
jinak zapařený ještě nebyl, takže nemohu dát refence, ale prej vysušuje rybilka a bepanten je prej geniální na všechno (podporuje epitelizaci a hojí).

petrushka
Nováček 8 příspěvků 21.10.09 15:55
weleda

Ahoj,

taky weleda, mesickovy krem: http://www.lekarna.cz/…-mleko-10ml/ je vyborny a jeste i hezky voni :)

Anonymni  21.10.09 17:18
weleda

my jsme bojovaly s opruzenou prdelkou asi 12 týdnů, vyzkoušely jsme úplně všechno, k bepanthenu si dovolím oponovat, hodně se vstřebává a navzodry reklamě si myslím, že teda je absolutně nevhodný na plpenkovou oblast.sudocrem jsme měly taky, zabral,ale pak ji začal taky vadit, moc vysušuje, nakonec jsme se z toho dostaly úplně až díky weledě kojeneckému krému a teď mažu střídavě weledou a rybilkou,ale z kelímku, ne v tubě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist