Zapařené miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 20.10.09 17:27
Zapařené miminko

Ahoj maminy,
co používáte na zapařené třísla u miminek?Zasypat to pudrem nebo co?
Prcinu mažu Bepantenem,ten je suprový,nikde jinde než tříslech zapařený není,jak to vysušit a ošetřit?
děkuji za odpovědi

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

fragola
Generální žvanilka 21765 příspěvků 20.10.09 17:55

Ahoj, tak u nás nejvíc a nelíp zabírá Sudocrem nebo červená indulona na opruzeniny. M.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.10.09 18:58

Jak může mít kluk „prcinu“? :-)

Taminka
Extra třída :D 12612 příspěvků 20.10.09 19:03

toz ja nevim ale proc by kluk nemohl mit prcinu?vsak to je zadek,dupka,prci­na......:wink:

Jinak take pouzivam sudocrem a jsem velmi spokojena a pak jeste od weledy mesickovou kojeneckou mast.

suvik
Generální žvanilka 20290 příspěvků 20.10.09 19:06

Heluso jo, já pudruju. Endiaron zásyp, zatím to zvládá. Je to antibakteriální, jen lehce rozetřu do ztracena. Mělo by to být i volně prodejné.

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 20.10.09 19:55

Předpokládám, že slovo prcina je od slova prcat, tudíž vagína :-) Nám taky hodně pomáhal měsíčkový krém od Weledy, omývat vlažnou vodou, nechat uschnout a teprve pak namáznout a zaplenkovat.

radúna
Echt Kelišová 7861 příspěvků 20.10.09 19:55

Zapařené třísla jsem řešila u malé zrovna minulý týden – zabral Aviril dětský krém, žlutý. Ono každému asi zabírá něco jiného. Zřejmě budeš muset vyzkoušet víc vzorků, než zjistíte, co vám nejvíc sedí. Já mám doma asi 5 krémů (Rybilku, Sudocream, Aviril, Bepanthen, Nivea a k tomu i Aviril zásyp). Nakonec nám nejvíc pomáhá Aviril krém nebo Nivea krém na opruzeniny. Pokud to jde – umývám pod tekoucí vodou v umyvadle (během dne), opatrně vysuším papírovým ubrouskem a na suchou pokožku natřu krémem. Ale Ty máš moc malého prcka na tekoucí vodu v umyvadle, tak bych asi lehce otírala plínkou namočenou ve vodě. Asi bych na 2 –3 dny vynechala vlhčené ubrousky. Držím palce, ať je to brzo pryč.

LUCIKU
Závislačka 4338 příspěvků 20.10.09 20:03

Ahoj

Neter je zaparene furt od narodenia a je jej 14m.Segra používa tak Sudocrem.Vyskušala som ho a fakt SUPER!!!!!

Taminka
Extra třída :D 12612 příspěvků 20.10.09 21:26

lasicka tak to se asi rika jak kde..ja pod slovem prcina myslim zadecek jako prcinku..me teda by v zivote nenapadlo spojovat prcinu u maleho ditete se slovem prcat :roll:
JA tohle osloveni teda pouzivam na zadecek

Helusa80
Kecalka 400 příspěvků 20.10.09 21:31

Holky,děkuji za rady,a k té diskuzy ohledně prciny : u nás se taky říká zadečku prcina :wink:

lulje
Kelišová 5492 příspěvků 20.10.09 22:32

Voda a vzduch, popř tenoulinká vrstva Bepanthenu, Sudocremu nebo čehokoli podobného. Nejsem zastáncem vlhčených ubrousků. Teda vlastně jsem, ale ne když někdo používá JENOM je. Já jsem malé „prdelku“ i „prcinu“ pokaždé opláchla vodou a nechala proluftovat a bylo to OK. Nevíme dodnes, co je to pořádná opruzenina. Díky Bohu!!!
Tak hodně štěstí při léčbě opruzených zadečků, prcin i pindíků ;)

cancerka
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 21.10.09 00:05

Koupala bych v černém čaji popřípadě v solamilu.
Mazala bych klasickou rybilkou.
A pokud je doma přijatelná teplota, nechat větrat co nejvíc.

Pudloslava
Generální žvanilka 24629 příspěvků 21.10.09 11:50

Já bych rozhodně nezasejpala
učili nás, že na mokré se má dávat mokré a naopak – zásypy nejsou vůbec vhodné na vlhké oblasti, slepí se a pod nima to vesele hnije dál. Mazat.
jinak zapařený ještě nebyl, takže nemohu dát refence, ale prej vysušuje rybilka a bepanten je prej geniální na všechno (podporuje epitelizaci a hojí).

petrushka
Nováček 8 příspěvků 21.10.09 15:55
weleda

Ahoj,

taky weleda, mesickovy krem: http://www.lekarna.cz/…-mleko-10ml/ je vyborny a jeste i hezky voni :)

Anonymni  21.10.09 17:18
weleda

my jsme bojovaly s opruzenou prdelkou asi 12 týdnů, vyzkoušely jsme úplně všechno, k bepanthenu si dovolím oponovat, hodně se vstřebává a navzodry reklamě si myslím, že teda je absolutně nevhodný na plpenkovou oblast.sudocrem jsme měly taky, zabral,ale pak ji začal taky vadit, moc vysušuje, nakonec jsme se z toho dostaly úplně až díky weledě kojeneckému krému a teď mažu střídavě weledou a rybilkou,ale z kelímku, ne v tubě.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další témata z kategorie

Poslední články

Isomaltulosa – novinka v dětské výživě

Při zadání krkolomného výrazu isomaltulosa do internetového vyhledávače se zobrazí jen několik vysvětlujících odkazů. V mnoha případech se jedná o moderní webové portály, propagující produkty té nejvyšší kvality. číst dále >

Jak své miminko nejlépe ochránit před zimou?

Zimní měsíce jsou časem, kdy každá správná maminka přemýšlí, jak své miminko co nejlépe ochránit před mrazem. Přestože se své nejmenší snažíme zachumlat do teplých oblečků a čepic, častokrát se sami sebe ptáme, zdali to opravdu stačí. číst dále >

TOPlist