Zasklená lodžie/balkon - máte? Vyplatí se to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Dablmadr
Nováček 2 příspěvky 16.10.12 21:37
Zasklená lodžie/balkon - máte? Vyplatí se to?

Ahoj,
jak moc si užíváte zasklený balkon/lodžii?
Stojíme před nabídkou zasklení lodžie, ale cena 25-30 tis. nás trochu zviklala :think:
Fakt se to vyplatí? Je to fain? Využíváte po zasklení balkon/lodžii víc?

Máme krásnou lodžii orientovanou na východ, dost velkou (cca. 3,5m na 2,5m), ale moc jí nevyužíváme kvůli bordelu, kterej tam nalítává ze stromů a z ulice… tak si říkám, že když bude zasklená, tak tam bude čistěji a my tam častějc vylezem posedět, pohrát si. Využíváme jí jen v létě na koupání v bazénku a večerní posezení, teď tam mám kočár.

Má fakt smysl zasklívání?

Děkuju moc!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

danik
Ukecaná baba ;) 2277 příspěvků 16.10.12 21:44

My koupili byt už se zasklenou lodžií.
Až tak nadšená z toho nejsem. Lodžie je u pokojíčku, že bychom si tam dali stolek a udělali posezení nehrozí (měla bych strach, že mi děti stoupnou na židli a spadnou.
Já jsem typ, který přes léto měla lodžii pořád otevřenou, takže bordel tam nalítal taky, kvůli vyzdění ale neměl kudy odletět.
Věším tam max prádlo, ale otvírání skel máme dovnitř, takže musím posunovat šňůry na prádlo, tudíž jsou moc u sebe a špatně to schne.

Gina108
Generální žvanilka 23228 příspěvků 16.10.12 22:26

My měli v bytě lodžii jako skladiště :oops: hlavně kola tam byly, kočárky, lyže, sušák na prádlo tudíž to zasklení se hodilo, aby tam nebyl bordel z venku v těch věcech a aby nám tam nepršelo nebo nesněžilo, což při silném větru se normálně stávalo. Na nějaký vysedávání mě teda neužilo - aby na mě pak každej čuměl :mrgreen: prostě to soukromí tam nebylo, ale zasklení jsme fakt užili :palec:

Radka84
Závislačka 4293 příspěvků 16.10.12 22:42

Taky ted resime zaskleni lodzie - mame nabidku za nejakych 26k a asi do toho pujdeme. Na konci listopadu se nam ma narodit mrnous a jelikoz tady byvaji docela tuhe zimy a hlavne hromada snehu a kolikrat s kocarem proste nejde vyjet ven, chtela bych ho nechavat spat aspon tam, trebas jen s pootevrenym sklem, aby na nej nesnezilo, ale pritom byl „venku“. Taky bych tam chtela vic susit pradlo a nebat se, ze na chvili odjedu a pradlo mi zmokne..

Jinak ted lodzii taky moc nevyuzivame kvuli tomu, ze je tam vecne nafoukany bordel z venku, tak doufam, ze se to po zaskleni zmeni :)

danik
Ukecaná baba ;) 2277 příspěvků 16.10.12 22:54

Pokud se rozhodnete pro lodžii, dejte pozor, jak se otvírá.
My otvíráme lodžii dovnitř, při sušení prádla musím dát sňůry blíž k sobě.

Více se mi líbí 3křídla, které se poskládají za sebe.

Sice se hůř myjí, ale já třeba myju lodžie jen 2× do roka, jsou zašpiněné častěji než okna, ale u nich mi to až tak nevadí, jako u oken.

Radka84
Závislačka 4293 příspěvků 16.10.12 23:25

Muz chce system Hart, pry zaskleni na 6 nebo 7 kusu, ktere se posouva ke strane a tam se da preklopit. Snury nemame, ale pry by to nebyl problem, jen by se daly bliz ke dverim.. :nevim:

Samamama
Kelišová 5434 příspěvků 16.10.12 23:32

Máme zasklenou lodžii víc jak 10 let, u nás se rozhodně vyplatilo- bydlíme v přízemí, takže se tam nedalo nic dávat, teď tam máme kola a spoustu dalších krámů, navíc naše kočka tam má svůj záchod (tudíž jsou trvale otevřené dveře z obýváku, ale máme tam vyvedené i topení, abychom v zimě nezmrzli). Šňůry tam nemáme, jako posezení nevyužíváme.

puntice
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 1 inzerát 17.10.12 07:28

Ahoj.
Ano, máme také zasklenou. Zaprvé výhodu vidím v tepelné izolaci - v létě je tam chladněji, v zimě méně topíme.
Nevíc se nám tím zvětšil prostor ložnice o vysněnou „zimní zahrádku“ a další místo pro relax ;)

lilia81
Extra třída :D 14101 příspěvků 17.10.12 09:54

Ahoj,

nechávala jsem si zasklít lodžii před 3mi roky a jsem maximálně spokojená! máme otvírání tak, že se dá dát celé ke straně, ocenila jsem zejména v zimě, že jsem tam neměla sníh a takovou kosu a při kroupách, že jsem neměla zničené kytky jako kamarádka. Mám tam stoleček a 2 židličky a v létě o víkendech jsem tam snídala a se spolubylící jsme tam večer popíjely mnohokrát vínko! dokonce jsme tam i grilovali - ale máme hodné sousedy!

za mě zasklení ano, určitě i kvůli sušení prádla, když prší apod.

paskuda
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 05.02.13 21:26

Obnovuji tuto diskusi…

zasklít ano či ne???

máme balkon na západ, tudíž v létě bude skoro celý den svítit slunce… myslím, že tam bude horko, hm?? výhodu vidím v zimě (jaro/podzim) na sušení prádla…

a co jinak???
plíseň??

rejžička
Kelišová 6136 příspěvků 1 inzerát 05.02.13 21:30

V létě hrůza, vůbec to nevětrá a hlavně je v bytě celoročně o mnoho víc šero - ta přilepená kukaň prostě překáží. :-(
Ale jinak jako skladiště ok. I na posezení fajn, pokud si nepřipadáš jako trubka, když na tebe koukají lidi. :-)

pet14
Ukecaná baba ;) 1490 příspěvků 05.02.13 21:43

V létě skleník, ale když prší bezva :-), místnost na víc - skladiště, malování super, jaro, podzim bezva, venkou fouká, zima, na balkoně je to na plavky, taky to máme na západ. Spokojenost 100%, zimní zahrada funkční, zeleň a bylinky čerstvé do jídla. jo a vypínáme občas topení, protože, když se opře slunce, tak nám to vyteplí krásně i obývák…

Radka84
Závislačka 4293 příspěvků 05.02.13 21:49

Máme od prosince a jsme na 100% spokojeni. Hodně tu sněží, takže místo celou zimu zasnezeneho balkónu máme super trimetrovou chladnou místnost :-) Celkem často tam dávám mimino v kocaru, kdyz je venku hnusne na procházku. Navíc v zimě máme super bar v obýváku a nemusíme do kuchyně :D
V lete, kdyz tam bude vedro, stačí otevřít, ne? :-) (máme taky balkón na západ).

Ka-tcha  05.02.13 22:13

My jsme kupovali byt už se zaskleným balkonem. Za mě nikdy více!!! :zed: :zed: :zed: Alespoň ne v této podobě. Okna jsou šoupací, takže se nedají pořádně umýt z druhé strany (bydlíme vysoko a musela bych se úplně vyklonit…), stále musíme nechávat škvíry a i tak se tvoří plísně, zvláště po vaření. V létě výheň jak na Sahaře, žádná kytka tam nevydrží (v podstatě od poledne nám tam paří slunko) a v zimě stejně protahuje a byt to nijak neprohřeje, raději bych místo toho plasťáky. Práší se tam stejně, protože to musí stále větrat. Jsem z toho fakt znechucená a dobrovolně bych si to nikdy nenechala, a to ani nevím, kolik to stojí. Ale je to asi o člověku. Já velký vedra těžko snáším a kvůli kocourovi nemůžeme otevřít úplně (naposledy, když jsem větrala, sundavala jsem ho ze sousedova satelitu - srdce až v kalhotách…) :roll:

scai
Závislačka 2639 příspěvků 181 inzerátů 05.02.13 22:21

My jsme lodžii zasklili a je to super. Nesněží tam, neprší…můžu mít prádlo a nezmokne. V zimě to izoluje a v obýváku je pak tepleji a nerosí se okna.
Nám se odsouvá na stranu, takže v létě, když je horko můžu mít úplně otevřeno. Takže nechápu, že tu někdo píše, že tam je pak horko. Není problém sesunout. A pak když prší zase dát zpět. V zimě mám zataženo pořád. Ted tam mám kočár a jen lehce pootevřu a na malou aspon nefouká!
Za mě jednoznačně ano :-)
A teda stálo nás to 24 tisíc. Firma optimon

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Letní tvoření: Kouzelně třpytivá zrcadla a zlaté slunce z obilí

Už jste vyčerpaly všechny nápady, co dělat o prázdninách? Přinášíme další dávku inspirace. Originální dekorace nejenže dítko zabaví, ale navíc stylově zkrášlí váš interiér. O tom, jak příjemné je tvořit na čerstvém vzduchu (ať už je to zahrada, nebo prachobyčejný balkon), ani nemluvě. Jak na výrobu zrcadla s mozaikou, slunce z obilí a strašidel z rukavic, poradí "Alík.cz":http://alik.idnes.cz. číst dále >

Přijďte si zaběhat pro dobrou věc! Harfandění pomáhá dětem z Klokánků

Začátek školního roku patří v Galerii Harfa už počtvrté Harfandění, benefičnímu běhu pro děti z Klokánků. Letos se bude na tradičním okruhu kolem Harfy a O2 areny běhat ve čtvrtek 8. září od 14 do 18 hodin. Pomůžete nám překonat loňský rekordní výtěžek, který byl 316 100 Kč? číst dále >