Zavařování přesnídávek - víčka jdou promáčknout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Uživatel je onlineIvaneska
Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 10:27
zavarovani presnidavek - víčka jdou promacknout

Holky mám prosbu, kdo zavarujete presnidavky pro děti, prosím poraďte.
Ovoce oloupu, nakrájím, podusim, dám, do umytych suchych skleniček a dám na 20. min. zavarit do hrnce, pak je vyjmu ven a otocim vzhůru nohama a nechám je tak do druhého dne otocene. Druhý den zkouším, jestli jde víčko promacknout a vždycky jde, ale to je špatně, nebo ne? :nevim: Vařím podle staré kuchařky a tam píši, že se má navrch presnidavky dat pergament, ale to už se přeci dneska nedává. Nevim jestli dělám něco špatně, nebo jestli můžou být špatné víčka. Prosím poraďte co s tím :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineslavuska1
Extra třída :D 12656 příspěvků 16.08.12 10:31

A do jakých skleniček zavařuješ?
:think:

Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 10:34

Do malých sroubavacich skleniček od jogurtů a majonez…

Extra třída :D 12656 příspěvků 16.08.12 10:38

Aha, tak to je správný :potlesk: mě se někdy taky stane, že jdou promáčknout, většinou ale ne. Každopádně pro jistotu všechny skleničky skladuju v lednici, ty co jdou promáčknout použiju dřív, a nikdy se mi nic nezkazilo..ale dnem vzhůru je teda neobracím :nevim: :think:

Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 10:46

Všude píší, že se mají obracet dnem vzhůru :think: Naposled jsem dělala švestky, ale ty jsou ve špajzu, chci je tam chvíli nechat, jestli se zkazi nebo ne, už jsou tam 14 dní, to už bych po otevření mohla zjistit, že jsou špatný, nebo je ještě brzo?

Extra třída :D 12656 příspěvků 16.08.12 10:51

Já teda nevím, jázáleží na tom, jak dlouho je hodláš běžně uchovávat. J8 většinou všechno do měsíce spotřebovala… :nevim:

Extra třída :D 12656 příspěvků 16.08.12 10:51

A s tím obracením, já to zase neslyšela, tak to nedělám.. :think:

Iduska
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 16.08.12 10:55

No obrací se vzhůru, aby jsi viděla jestli náhodou neteče, pokud ano, tak ji otevřu a zavařím znovu nebo dám do ledničky a spotřebuju co nejdřív.

Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 10:57
@slavuska1 píše:
Já teda nevím, jázáleží na tom, jak dlouho je hodláš běžně uchovávat. J8 většinou všechno do měsíce spotřebovala… :nevim:

min. přes zimu, máme možnost mít hodně ovoce :kytka:

Pipet
Neúnavná pisatelka 17572 příspěvků 16.08.12 11:03

Já jsem nikdy nezkoumala, jestli jde víčko promáčknout :nevim: takže je možné, že šlo. Přesnídávky vydržely i přes rok. (teda, pár zapomenutých, jinak jsme je sežrali dřív…)

TessAg  16.08.12 11:04

To je zvláštní, taky zavařuju, přesně jak popisuješ, do sklenic od jogurtů a nikdy se mi nestalo, že by šly promáčknout :nevim:
Jedině zkusit, zavařit s né úplně utaženými víčky, po zavaření utáhnout a obrátit..

jowana
Kelišová 7056 příspěvků 16.08.12 11:25

A zkoušela jste některá zavařovat do skleniček od příkrmů (Alnatura, Babylov)? Nejsou klasicky šroubovací, ale utáhnout jdou taky – neprotáčí se to, ale kdybych hoodně zabrala, tak to asi protočim :nevim: Tak nevim jestli to rysknout.. :think: jak poznám, že je zkažená přesnídávka? jen podle plísně, nebo v ní může být i něco jiného?

Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 12:08
@TessAg píše:
To je zvláštní, taky zavařuju, přesně jak popisuješ, do sklenic od jogurtů a nikdy se mi nestalo, že by šly promáčknout :nevim:
Jedině zkusit, zavařit s né úplně utaženými víčky, po zavaření utáhnout a obrátit..

tak za pokus to stojí, ale když je otocim, tak z nich jdou kolikrat bublinky vzduchu, jak to ovoce jde dolů, jsem myslela, že to tak má být, že ovoce vytlačí vzduch ven :think: :nevim:

Hvězda diskuse 36455 příspěvků 16.08.12 12:24
@TessAg píše:

tak za pokus to stojí, ale když je otocim, tak z nich jdou kolikrat bublinky vzduchu, jak to ovoce jde dolů, jsem myslela, že to tak má být, že ovoce vytlačí vzduch ven :think: :nevim:

TessAg  16.08.12 12:28

No když to otočím na zpátek, tak mi to kolikrát dolů ani nesteče… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist