Zavinování dělohy - dotaz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  26.04.11 08:20
Zavinování dělohy- dotaz

Ahoj,omlouvám se za anonymní příspěvek.
Chtěla bych se zeptat jestli nemáte některá podobnou zkušenost- jsem devátý den po porodu.Bolesti v podbřišku jsem měla den po porodu, maximálně dva, pak jsem se začala cítit skvěle, i různé pochůzky, k doktorovi apod. jsem zvládala bez problémů. A včera najednou mě začalo hrozně bolet v podbřišku a bolelo mě to celý den. Jako takové hodně nepříjemné krámy. Docela mě to zaskočilo, myslela jsem, že čím dál od porodu, tím to bude lepší, ne naopak. Stalo se vám některé, že bolest nastoupila třeba až tak po týdnu?
Ještě mám totiž strach, jestli jsem něco nepokazila, protože mi došly vložky a tak jsem nouzově použila tampón, než mi manžel dojel pro nové. Při zavádění to bolelo…ale jinak se jedná o celkovou bolest v podbřišku, ne nějaké lokální poranění, tak to by snad souviset nemělo, ne?
Ještě by s tím mohlo souviset, že mi v porodnici píchali Clexane na ředění krve, poslední injekci jsem měla ve středu, tak že by to třeba až teď přestávalo působit?
Je to můj třetí porod během čtyř let, ale z těch předchozích dvou se moc soudit nedá. Po prvním jsem se ještě po půl roce chodila vymočit do sprchy a seděla na židli na půlce zadku, po druhém jsem byla druhý den naprosto fit a žádné bolesti se pak už neobjevily, ale je fakt, že to jsem byla s malou 10 dní hospitalizovaná v nemocnici a tam jsem jen ležela a nic nedělala…
Tak by mě zajímalo jestli je to normální, nebo jestli mám pádit k doktorovi, dík za každou odpověď.
 Radka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

rubberbear
Kecalka 472 příspěvků 26.04.11 08:45

no jestli je bolest nesnesitelná, nebo tě nepřejde k doktorovi bych rozhodně pádila,, devět dní po porodu je přece jen krátká doba a klíďo sis s tamponem mohla zavést i nějakou infekci :nevim: děloha se začíná zavinovat hned po porodu-takže je blbost aby s tim začla až teď,, a nebolí tě třeba jen při kojení?? kojení se zavinováním dělohy souvisí,ne??

JANIIICKA  26.04.11 09:12

ahojda ja to mela paty den po porodu a nakonec ze me vypadl jeste pekny kus obalu nebo placenty to jsou kontrakce a muj to byl taky treti porod a mzu rict ze cim vic porodu tim hur se zavinuje deloha to nam rikal sam docent doktor ze to vicerodicky vic citi.pokud by to zapachalo a deloha byla citliva na dotek a nedejboze horecka tak tam jdi,ja tam byla pax jsem dostala zimnice a horecku a udelal me utz a rekl ze jsem krasne po týdnu vycistena a ze to bude delat naliti prsou ale sledujto.ja jsem tri týdny a zas me zlobi zily tak tu plasim a mazu na ultrazvuk jo porod je hezkej ale ty nasledky psychika v haji a telo taky :-x

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 26.04.11 09:53

A dělali ti při odchodu z porodnice UTZ dělohy?

Anonymní  26.04.11 10:31

ne, nedělali…doktor jen zběžně kouknul při vizitě a říkal, že v pořádku.
Ale fakt je, že ze mně včera vyšlo něco ve velikosti orgánu, tak možná to jsou kontrakce, jak píše Janička…

JANIIICKA  26.04.11 13:16
Anonymní píše:
ne, nedělali…doktor jen zběžně kouknul při vizitě a říkal, že v pořádku.
Ale fakt je, že ze mně včera vyšlo něco ve velikosti orgánu, tak možná to jsou kontrakce, jak píše Janička…

tak to bud v klidu me se to pak jeste dva dny ozvalo ale jinak ok.drzim palecky ja byla na hadry z toho a jsem jeste ted.soucitim s tebou neznama :palec: :huban:

Lééénuša
Závislačka 2567 příspěvků 26.04.11 13:24

Ahojky…pokud tě to vyloženě hodně trápí neváhala bych a je do nemocnice, ta děloha když se zavinuje by asi neměla tak hodně bolet…ale jak psala janicka třeba to vícerodičky opravdu více cítí. můžou tam zůstat ještě nějaké kusy po porodu a to je třeba řešit pokud neodejdou samy. já čůrala ve vaně a najednou ze mě vypadl takovej kusanec až jsem se lekla…že i takovej kus tam může ještě být.
Jinak jsem měla po porodu přesně taky 9.den 40horečky, ale břicho mě nebolelo. dr udělal Uz a vše dobrý…měla jsem jen nějakou virozu.
Udělají ti UZ a budeš klidnější.

Nicollka
Kelišová 5522 příspěvků 09.09.11 16:37

ahoj holky

mám dotaz, zítra máme jít konečně domů 4den od porodu. Vše v pořádku, jen se mi nezavinuje děloha pořádně, je to překážka v propuštění? nebo se nemusím do rána stresovat? Žloutenka je v pořádku, vše v pořádku, na utz jsem byla a děloha čistounka, ja se bojim aby nas pustili :D

mimi.lili
Kecalka 240 příspěvků 09.09.11 16:42
Nicollka píše:
ahoj holkymám dotaz, zítra máme jít konečně domů 4den od porodu. Vše v pořádku, jen se mi nezavinuje děloha pořádně, je to překážka v propuštění? nebo se nemusím do rána stresovat? Žloutenka je v pořádku, vše v pořádku, na utz jsem byla a děloha čistounka, ja se bojim aby nas pustili :D

Myslím, že pokud se ti zavinuje, ale pouze pomaleji, neměla by to být zásadní překážka pro propuštění. Těžko předvídat, zkus počkat do zítřka :palec:

fragola
Generální žvanilka 21345 příspěvků 09.09.11 16:48

Ahoj,
taky bych to neviděla až tak černě :wink: Pokud v děloze nic není, tak věřím, že vás pustí :-)Já jsem měla po porodu taky problémy, MUDr. na UZ „cosi“ viděla v děloze, ale nakonec mě po konzultaci s mým gynekologem pustili s tím, že kdyby něco, tak mám přijet do porodnice :wink:

Přeju, ať zítra jdete domů :kytka:
A gratuluju k miminku :kytka:

Nicollka
Kelišová 5522 příspěvků 09.09.11 17:12

moc moc děkuji za uklidnění, hned se bude líp spát :D

Karolina111
Kecalka 107 příspěvků 09.09.11 17:31

obvykle maminky propouští co nejdříve, pokud jsi ty i miminko v pořádku, pustí tě domů. Zavinování dělohy by podle mě nemělo být překážkou. Mě na to doporučili speciální pás, který mi trochu stáhnul bříško – byl hodně elastický. Prý ten tlak toho pásu pomáhá děloze v zavinování, taky mi sestry doporučovaly spát na břiše. Prý to pomáhá k rychlejšímu zavinutí. Tak nevím, jestli ti má rada co k čemu bude, ale to spaní na břiše zkusit můžeš – pokud jsi nerodila císařem. :roll:

Monny
Hvězda diskuse 36392 příspěvků 09.09.11 17:43

Taky se mi nezavinovala, tak mě pustili, s tím že to bude dobré… Nakonec se mi nezavinula a dostala jsem čípky na zavinovaní.. :roll: :roll:

Nicollka
Kelišová 5522 příspěvků 09.09.11 17:45

jj snažim se ležet na břiše, ale moc to nedávám, mám prsa nachystané k explozi :) takže na břichu si asi ještě nějakou dobu nepoležím. ale když čtu, píšu ted na ntb, nebo luštim tak se snažim byt na břiše a vlastně ruce mam pokrčene a prsa ve vzduchu. Doma mam stahovaci kalhotky az pod prsa, tak si je taky nasadim.

Monny
Hvězda diskuse 36392 příspěvků 09.09.11 17:56
Nicollka píše:
jj snažim se ležet na břiše, ale moc to nedávám, mám prsa nachystané k explozi :) takže na břichu si asi ještě nějakou dobu nepoležím. ale když čtu, píšu ted na ntb, nebo luštim tak se snažim byt na břiše a vlastně ruce mam pokrčene a prsa ve vzduchu. Doma mam stahovaci kalhotky az pod prsa, tak si je taky nasadim.

Pokud jsi po císaři tak stahovací pás až po šestinedělí nejdříve… Opatrně… :wink:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist