Zbytky po revizi dělohy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lenca27
Kecalka 172 příspěvků 25.03.13 12:27
Zbytky po revizi dělohy

Ahoj, v úterý jsem byla na revizi po ZT. V pátek mě v noci bolelo břicho, tak jsem šla v sobotu na gyndu a tam mi doktor řekl, že v děloze zůstaly zbytky. Že si myslí, že to odkrvácí samo, ale kdyby ne, musím jít na revizi znova. Dal mi antibiotika, ale žádné jiné prášky ani injekci ne. Teď je pondělí, trochu jsem špinila, ale jinak nic. Vyplatí se čekat, odejde to samo? Jak tomu případně pomoct?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:

ashermanka  25.03.13 12:46

Pokud tě nebude extrémně bolet břicho, k tomu teplota nebo zapáchající krvácení/výtok (příznaky zánětu dělohy), tak se určitě vyplatí počkat. Čím méně revizí, tím lépe, není to rozhodně zákrok bez následků, mezi ty nejvážnější patří Ashermanův syndrom a není to zas taková vzácnost, jak dr. často tvrdí… Pokud to dr. viděl tak, že to snad samo odkrvácí, tak tomu dej čas, jen se hlídej, zkus kontryhel, pomáhá na zavinování dělohy a kdyby to na tu re-revizi vypadalo, zkus ho ještě předtím přemluvit na injekci oxytocinu, aby tu dělohu trošku podpořil, aby ty zbytky vyloučila sama. Přeju ti hodně štěstí!

JaninaJanu
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 25.03.13 12:47

@Lenca27
ahojik ja jsem byla na revizi 22.1 ve 13tt
dodnes jsem MS nedostala a mam pozitivni slabe test…
4.4. jdu na vyvolavacku a pani chytra doktorka mi udelala Uz a rekla ze tam neco vidi tak stale cekam na to co tam vidi :nevim: :nevim: :nevim:
Ale tim te nechci strasit, ale hodne maminek tu pisalo, ze to s prvni ci druhou MS muze vse odejit samo.

ivkaaa
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 25.03.13 12:48

Ahojky, tak ja mela to stejny. Ale mela jsem teda strasny bolesti hned po propusteni ze spitalu…cca do 5 hod jsme byli zpatky. Hodne jsme i krvacela. Nechali si mne pres noc, ze tam je nakej zbytek. Dostavala jsem celou noc kapacky a ze bud to vyjde samo nebo znovu na revizi. Nasteti to odeslo samo, ale nechapu, jak tam mohli nechat takovej kus…

ashermanka  25.03.13 12:48

A kdyby byl trošku pokrokovější, ať tě místo druhé revize pošle spíš na hysteroskopii, tam se vidí, co se dělá, protože zákrok se dělá s kamerou v děloze, budeš si jistá, že srůsty nemáš a oni že už tam nic dalšího nezůstalo.

ashermanka  25.03.13 12:52

JaninaJanu

Ten slabě pozitivní test je možná zbytkové hCG z toho zbytku? Pokud vyvolávačka MS nevyvolá, rozhodně nechoď na další revizi, ale hned na hysteroskopii, i kdyby ti nechtěla vypsat žádanku, domluv si to v nemocnici sama, jde to a vyhneš se tak potenciálním velkým problémům, pokud ta revize byla zvrtaná… Přála bych ti aby ne, nechci tě strašit, ale dva měsíce po revizi bez MS není úplně ideál a jestli ji nevyvolá vyvolávačka, tak to vypadá na prů. er.

St. Estephe
Závislačka 4059 příspěvků 25.03.13 12:53

Ono se to dělá naslepo, doktoři tam během zakroku nevidí, tudíž tam něco zůstane asi docela často (což je pořád lepší, než když protrhnou dělohu). Litry kontryheloveho čaje by skutečně mohly pomoci. Držím pěsti, ať to vyjde samo.

Leniska27  25.03.13 12:59

Ten kontryhel by teda mohl pomoct? Já si právě nebyla jista, nekde jsem cetla, ze jo a nekde zase, ze pri menstruaci pomaha k slabsimu krvaceni. A ja prave krvaceni potrebuju. Nic me extra neboli, teplotu mam 37,2, ale to mam uz nekolik mesicu.

St. Estephe
Závislačka 4059 příspěvků 25.03.13 13:04

No mně po revizi pomohl, byl to pak masakr, ale pomohl.

ashermanka  25.03.13 13:04

Doporučuje se po porodu na lepší zavinování dělohy, což je vlastně stejný princip jako tento případ, takže já myslím, že ano. Uškodit rozhodně nemůže.

kadlina
Extra třída :D 14685 příspěvků 25.03.13 13:05
@ivkaaa píše:
Ahojky, tak ja mela to stejny. Ale mela jsem teda strasny bolesti hned po propusteni ze spitalu…cca do 5 hod jsme byli zpatky. Hodne jsme i krvacela. Nechali si mne pres noc, ze tam je nakej zbytek. Dostavala jsem celou noc kapacky a ze bud to vyjde samo nebo znovu na revizi. Nasteti to odeslo samo, ale nechapu, jak tam mohli nechat takovej kus…

Mně taky v děloze něco zůstalo a dr. řekl, že to nemusí být zbytek, ale krevní sraženina, která se tam udělala a nedokáže odejít. Věřím mu to, protože jsem na revizi byla v konkurenční nemocnici, takže bych spíš čekala, že řekne, že to sprasili. Já jsem měla vysoké horečky, takže silný zánět, poslali mě znovu na revizi, což jsem byla celkem i ráda, ze zánětu zas bývaj srůsty :nevim:

Leniska27  25.03.13 13:08

A to zavinovani delohy znamena, ze odejdou i ty zbytky?

ashermanka  25.03.13 13:09

Kadlina

Tak srůsty bývají hlavně z toho, že při revizi moc zaberou a seškrábnou ti sliznici až do svalu. To je právě ten Ashermanův syndrom. Ze zánětu vznikají také, ale je to mnohem méně časté..

ashermanka  25.03.13 13:10

Leniska27

Měly by, děloha se zavine do své původní velikosti a v děl. dutině nesmí nic být, protože to by právě byla zvětšená.

Anonymní  25.03.13 13:12

Ahoj.. ja mam po revizi ve zprave napsano, ze mi bylo aplikovano 5 j. OXY i. v.
Znamena to, ze mi byl aplikovany oxytocin, po kterem jsem se tedy vycistila?
Normalne jsem mela pravidelny kontrakce, trvalo to 4 dny, ale vse odchazelo.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
 Váš příspěvek
TOPlist