Zdravotní nezávadnost oblečení resp. hraček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.10.03 17:06

Milé maminky,

mám 9,5 měsíčního kluka a roste jako z vody. Nejsme přímo sociální rodina, ale vyhazovat 500 CZK měsíčně za nové oblečení/obutí je prostě HODNĚ finančně náročné. Onehdy jsem v kamenném obchůdku koupila punčocháčky za 110 CZK, následně jsem v jednom „výhodném“ hypermarketu koupila punčocháčky obdobné kvality jenže už za 150 CZK a nakonec mi kamarádka řekla, že u Vietnamců něco podobného pořídíte za 50 CZK - cenový nepoměr je zřejmý. Jenže dostávají se ke mě i zprávy o nekvalitních textíliích, nekvalitně barvených atp atp - chci pro své dítě to nejlepší, ale je tak moc žádat to ZA ROZUMNOU CENU?

Ráda bych věděla, dají-li se na toto téma někde sehnat další informace, případně bych se ráda dozvěděla „jak to máte vy“.

Obdobný problém je s hračkami. V kamenném obchodě jsme koupili takové ty gumové pískací hračky (ještě navíc původem z Polska) - a až potom mi někdo řekl, že před pár lety s nimi byl skandál protože obsahovaly toxické látky - kde jsou nějaké podrobnější informace?

Prosím poraďte

Reklama

Reklama

Reakce:

Gabi2
Stálice 80 příspěvků 06.10.03 10:27

Na tržnici tedy nenakupuju, ale second handy mám docela ráda. Tam ale nakupuju výhradně věci, které se dají vyprat alespoň na 50-60 st.

Na tržišti je problém, že věci které tam prodávají, jsou obvykle velmi nekvalitní a po jednom vyprání se dají vyhodit, naopak kvalitní značkové věci se dají koupit klidně v sekáči, protože pořád „drží pohromadě“. V second handu určitě nenakupuj spodní prádlo, punčocháče a vůbec ne boty.

Zdravotní hledisko: problém může být asi nejvíc s plísněmi, jejich spóry se drží ve všem (to se ale může stát i nekvalitním uskladněním nového oblečení). U hraček je problém s ftaláty v gumových figurkách - pozor na to co děti cumlají!

Možná, že méně je někdy více, ať u oblečení nebo u hraček. Stačí několik kvalitních věcí, než kupa zmetků a hadrů.

Nevím , jestli ti to pomůže - mám dvě děti, chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla, že punčocháčky stojí skoro 150 Kč (ale zase hezky vypadají, drží a nelezou; zažila jsem ještě takové ty přízové s kšandičkami jako před 30 lety, ale to byla hrůza). Ale mohu říct, že kvalitní kousek opravdu vydrží a mohou ho dědit další děti v rodině. (Některé oblečky mého prvního dítka mají už čtvrtého nositele ;-) .)

A boty rozhodně vždy nové a vyzkoušet, nekupovat na dálku!

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 08.10.03 13:32

Ahojky,

s tím nakupováním je to děsné, to souhlas. Nedávno jsem koupila dětské punčocháčky velikost 74 - 80 v Carrfouru (asi se to tak nepíše :-) za 29,90 za kus…to byla láce :-)))

Ale spíš jsem se chtěla vyjádřit k těm hračkám…můj skoro švagr pracuje v jedné firmě, která dováží mimo jiné i hračky. Měli jsme debatu, protože na některých vyloženě miminkovských věcech - řehtátka je uvedeno, že to není do věku 3 let!!!! Což mi přijde jako nesmysl…ale víte proč??? Protože pokud má výrobek takovýto nápis, nemusí projít státní zkušebnou a tudíž se netestuje na např. škodlivé látky…barvy atd…docela jsem se zděsila, že je to možné, ale v našem státě si každý najde cestu, jak zákon obejít. Já u vietnamců nenakupuju, ale nic proti tomu. Hračky bych určitě koupila v kamenném obchodě, ale i to není záruka, že vše bude OK.

papa Veronika a Adámek 10 M

amater
Povídálka 15 příspěvků 09.10.03 10:56

Ahoj!

Taky musím přiznat, že nejčastejš nakupuju v second handu. Když člověk nejde po těch vyloženě nejlevnějších věcech, dá se vybrat kvalitní oblečeníčko. Na maličkatý miminka jsou to kolikrát ani nepoužitý věci (soudím podle stavu „cedulek“ se značkou nebo velikostí, švů na rubu atd.). Zrovna nosím pod srdíčkem svoji druhou dceru a celou připravenou výbavičku mám od Markse&Spencera. Pochopitelně ze sekáče za poměrně málo peněz ;-). Všechno jde vyprat min. na 60 a u některých oblečků byly i původní cedulky. Ostatně na svojí prvorozenou cácorku, který je dneska 9 let, tam nakupuju taky.

Takže můžu jen doporučit. Jen si taky myslím - opravdu nebrat spodní prádlo, botičky.

Opatrujte se.

Kateřina

Anonymni  21.10.03 20:57

OK, diteti by se tedy nemely davat hracky ktere nejsou autorizovane, tj. testovane, tj. 100%.

Ale reknete sami, nedavate svemu diteti v ramci utisteni, nebo nebere si dite samo veci typu - mobilni telefon, ovladatko na TV , casopisy, noviny … a jakmile se zacne pohybovat po byte tak je to v podstate cokoliv se mu dostane do ruky vcetne spinavych papuci …

Tyto veci prece take nejsou testovane a take mohou obsahovat ruzne chemikalie a dite se k nim chtej nechtej dostane - mimochodem nekde jsem slysela, ze neni dobre myt nadobi v beznych prostredcich, protoze je to take cista chemie.

Jak se divate na tento problem?

Neni lehke byt matkou, ktera „hodne cte“ (bohuzel se mezi ne radim - nebo bodu diky? 8-) )

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 22.10.03 15:52

Souhlas s předchozím příspěvkem.

Myslím, že všeho s mírou…Adámkovi dávám na hraní i mobil, klíče…ale to bychom museli žít ve vzduchoprázdnu, příp. vše okamžitě umývat. Nádobí myju v myčce, ale lahvičky už nyní myju v saponátu…a důkladně opláchnu. Na procházce taky osahává vše možné…pak strčí ruku do pusy…tomu se ale nevyhneme. Až tak úzkostlivá matka nejsem, která by věčně lítala po bytě s hadrem, příp. myla vše okamžitě vč. Adámkových ručiček jakmile na něco sáhne.

Ahojky Veronika a Adámek 10M

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama