Žehlící prkno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jowana
Kelišová 7197 příspěvků 25.03.07 14:20
žehlící prkno

Potřebuju pořídit nové žehlící prkno a nevím jaké. Chci aby bylo kvalitní, s nastavovací výškou, stabilní, široké, odkládací plochou na žehličku a cenou do 1300kč. Zatím mě zaujala vileda, máte s ní zkušenost? Nebo jaké byste doporučili? Děkuju za každou radu..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

janinkaz
Nadpozemská drbna 28399 příspěvků 25.03.07 17:36

Ahoj, já mám z Baumaxu kolem 1000,–, ale značku nevím (kdybych zjistila, napíšu). Jen si dej určitě pozor, aby ta látka, na který žehlíš a občas sjedeš z žehličkou, byla z neuměliny, zřejmě z bavlny. Máma ji má a už to má trochu opálené a to se jen dotkla (prkno má od září 2006). Taky pod látkou ten molitan je dobrej, je to měkčí, jí ho tam mám :wink:

Nikca
Ukecaná baba ;) 2334 příspěvků 25.03.07 23:44

Ahoj,

řeším stejný problém :wink: a zrovna minulý měsíc vyšel D-TEST, ve kterém testovali žehlící prkna a jen tři vyšly jako velmi dobré.....jedním z nich je právě zmiňovaná vileda/konkrétně Viva Express Eco/, které stojí asi 1350,– a teď ho májí v akci na netu za 1000,–
Ale mně se moc nelíbí, tak se chci podívat jak vypadají v reálu zbylá dvě ž.prkna – Allibert Lotus a Profi / všechny stojí přibližně stejně /, jen je nemůžu nikde sehnat :?

kruchers  10.08.10 19:01

to prkno allibert lotus jsem si objednala přes internet, všude jsem četla jak je super, dokonce jsem zjistila, vyrobené ze speciálního pevného plastu, že má dřevěnou desku, což jsem chtěla…a když jsem ho rozbalila, dřevěná deska tam nebyla, místo toho plastová mřížka, na kterou si netroufnu položit rozpálenou žehličku. Prkno při simulaci žehlení péruje a naklání se dopředu a dozadu – vůbec není stabilní! budu ho reklamovat…
je bída, že se nedá sehnat kvalitní žehlící prkno :roll:

mína77
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 11.08.10 12:07

Ahoj já mám Viledu express comfort plus a jsem s ní moc spokojená. Kupovali jsme jí v Obi asi před dvěma lety, už nevím přesně cenu, ale myslim do 1500Kč.

cincula
Kecalka 281 příspěvků 19.10.10 12:31

Také jsem se rozhodla pořídit si do nového domečku žehlící prkno a velice se mně líbí Leifheit 71555 Classic M plus NF. Chtěla bych touto cestou požádat zda se najde někdo kdo toto prkno vlastní a podělí se o případné zkušenosti. Zajímalo by mně hlavně z čeho je vyrobena žehlící plocha, ze kovu nebo dřevotřísky? Pokud máte jiné tipy na dobrou volbu přispějte proím také. Děkuji

Betty03
Závislačka 3771 příspěvků 19.10.10 12:41

Značku svého prkna nevím, dostala jsem k Vánocům asi před 9 lety, drahé určitě nebylo, tak do 800 v hypermarketu. Nicméně jsem s ním spokojená.
Je kovové, žehlicí plocha vcelku široká. Potah byl úplně obyč., ale na to bych se absolutně neohlížela, protože ten stejně časem člověk mění a může si koupit kvalitní, tzv. s termopovrchem, že odráží to teplo žehličky a o to lépe se žehlí. Ten poslední jsem koupila v nějaké akci v Lidlu, jinak hezké mívá každoročně např. Tchibo. Pod tím molitanem nemám dřevo, ale kovovou „mřížku“, nevidím moc důvod, proč by dřevo mělo být lepší. Dobře se to složí, stojí stabilně, mělo takovou tu drátěnou „poličku“, ale tu jsem oddělala, protože mi tam akorát děti lezly a na ně není zjevně dimenzovaná :mrgreen:
Takže bych si asi vyzkoušela tu stabilitu a koupila si pěkný potah někde jinde. V Tchibu třeba je kolem dvou stovek.

dagmaraa  03.02.11 22:42
Dřevěná deska

Mřížková deska je velké plus pro propouštění páry, všechny kvalitnější prkna ji mají, dřevěné desky snad jen u starších modelů…takže nebát se, vím o čem mluvím :-) :potlesk:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15186 příspěvků 03.02.11 23:11
dagmaraa píše:
Mřížková deska je velké plus pro propouštění páry, všechny kvalitnější prkna ji mají, dřevěné desky snad jen u starších modelů…takže nebát se, vím o čem mluvím :-) :potlesk:

Taky bych nešla do dřevěného prkna, kam bude odcházet pára? Akorát je třeba mít na mřížce dost silný potah, jinak bude mřížka obtištěná na prádle (aspoň já to tak měla s parním generátorem). A pak kontrolovat podlahu, protože při intenzivním žehlení párou se sráží pod prknem dost vody, což steče na podlahu. Já bych tam potřebovala nějakou sběrnou nádržku. :mrgreen:

lulje
Kelišová 5472 příspěvků 04.02.11 06:41

Tak žehlící prkno bych taky brala :lol: Já mám bohužel jen žehlicí, ale jsem s ním spokojená. Je to Vileda. Myslím, že víc jak 1500 nestálo. Je to klasika – širší, s kovovou mřížkou…ale co teda ocením nejvíc, je takový ten (asi) aluminiový potah. Ten je výborný!!!

lenholka
Závislačka 4480 příspěvků 04.02.11 08:42

tak zrovna pred 14 dny jsem si poridila prkno od Leifheitu a jsem s nim max spokojena, zehli se mi uplne samo, predtim jsem mela z hypernovy za 3 stovky a to bylo o nervy, nestabilni, mrizka obtiskla na pradle a at jsem zehlila jak jsem zehlila tak pradlo bylo porad nevyzehleny…
jenom upozornim ze to prkno je pro pravaky co ja jako levak dosti nelibe nesu, ma to zahnuty operny nohy aby se u toho dalo sedet (ale jen pravak) a stejne tak vodici antena na kabel od zehlicky je pro pravaky ale zehlit se na tom da i tak ze jo :lol:
je to tohle prkno, je u toho video ale to je na velikost prkna XL a to ma oddelavaci plochu na zehlicku, to Mko to nema ale to me nevadi

Nepodepsana Vichrice  04.02.11 09:25

Také mám Viledu a jsem moc spokojená. U této značky nejen s žehlícím prknem.

lulje
Kelišová 5472 příspěvků 04.02.11 13:39

lenholka, za ty prachy žehlí samo, ne? :lol: :lol: Jinak – moc pěkný design :palec: :potlesk:

lenholka
Závislačka 4480 příspěvků 04.02.11 13:47
lulje píše:
lenholka, za ty prachy žehlí samo, ne? :lol: :lol: Jinak – moc pěkný design :palec: :potlesk:

jojo zehli :mrgreen: hodne jsem se cukala kvuli cene ale fakt je ted zehleni pohadka :pankac:

dagmaraa  04.02.11 19:21
žehlící prkna

Ještě jsem chtěla dodat , mám prkno z OBI za 1199.kč -značky Rörets SEVILL a je fakt dobré, stabilní, větší žehlící plocha s teflonovým potahem,odkládací plocha na žehličku je dosti široká, takže se vejde i žehlička s širší prac. deskou :-P jinak dyzž už se tu vedou řeči o žehl. prknech, zajímalo by mě kdo má jaké zkušenosti se samými žehličkami… :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Tipy na nejlepší spodní prádlo pro nastávající a novopečené maminky

Očekáváte příchod nového člena rodiny anebo už jste pyšnou novopečenou maminkou? Pak určitě víte, jak je důležitá pohodlné a praktické spodní prádlo. číst dále >

Podle čeho vybírat náhradní mléko pro miminka?

Mateřské mléko a mateřskou lásku nelze ničím nahradit. Jenže kojení jednou ustane a miminko se dožaduje jídla. Jak vybrat mléko, aby miminko co nejlépe prospívalo? číst dále >

TOPlist