Zkratka v těhotenské průkazce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2

Monny
Hvězda diskuse 36436 příspěvků 14.06.11 14:51
alchien píše:
jirina84 píše:
alchien píše:
Ahoj holky, mám takový dotaz…V průkazce mám v kolonce poloha plodu zapsáno:
10tt poloha AVFI., 15tt poloha P/3, 19tt poloha P/0
Nevíte některá co to znamená? Nikde jsem nic nenašla…Děkuju moc :wink: :huban:

Ahoj spíš než poloha plodu ti tam píše velikost dělohy což by odpovídalo…
Pro polohu plodu jsou tyto zkratky

• lab. (znamená labilní – podélná poloha plodu)
  • ppH (poloha plodu hlavičkou)
  • ppKP (poloha plodu koncem pánevním)

(víc jich snad neni :lol: )
no ja prave nasla taky tohle :nevim: asi si proste prizpusobil kolonky…no zkusim se ho priste zeptat, jinak to asi nevyresim :cert:

Ale údaje zatím nejsou nijak směrodatné, není co řešit, ještě máš čas řešit polohu plodu :wink:

arcanobacterium
Kelišová 5536 příspěvků 09.07.11 09:17

Ahojky zakladatelko. Tyto skratky popisují polohu dělohy, ne plodu – AVF znamená, že je děloha obrácená směrem dopředu, P jak už bylo řečeno je pupík (například P/2=2 prsty pod pupíkem, P/0=ve výši pupíku, P/3=3prsty nad pupíkem). Poloha plodu se označuje – labilní=v menším týdnu těhu, pak PPH (poloha podélná hlavičkou), PPKP (koncem pánevním) a šíkmá a příčná bez skratek. :-D

alchien
Extra třída :D 14427 příspěvků 12.07.11 15:36
arcanobacterium píše:
Ahojky zakladatelko. Tyto skratky popisují polohu dělohy, ne plodu – AVF znamená, že je děloha obrácená směrem dopředu, P jak už bylo řečeno je pupík (například P/2=2 prsty pod pupíkem, P/0=ve výši pupíku, P/3=3prsty nad pupíkem). Poloha plodu se označuje – labilní=v menším týdnu těhu, pak PPH (poloha podélná hlavičkou), PPKP (koncem pánevním) a šíkmá a příčná bez skratek. :-D

dodatecne dekuji za prispevek :palec:

alens85
Nováček 3 příspěvky 26.03.13 21:43

Ahojte holky, chtela bych se zeptat jestli nahodou nektera nevite co znamena poloha plodu UVH VII? nikde to nemuzu najit a pan doktor to nevysvetlil. Dekuji.

Stránka:  « Předchozí 1 2
 Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist