Zkušenosti s Třezalkou na nervy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lendulka
Kecalka 125 příspěvků 29.05.06 13:12
Zkušenosti s třezalkou na nervy

Doslechla jsem se, že se na nervy používá třezalka. Existují tobolky a čaj. Máte s ní někdo zkušenosti? Pomohla vám?

Stránka:  1 2 Další »
Emimino Reakce:

iwa
Kecalka 268 příspěvků 29.05.06 13:30

Hlavně ne třezalku v těhotanství a při kojení!

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 29.05.06 13:50

lendulko, mě nepomohla. Navíc v létě bacha na fotosensibilitu, při kombinaci třezalky v těle a sluníčka na kůži se dělají vyrážky atd.....
Takže v létě nic moc…
Na nervy je nejlepší KLID :wink: …co si budeme povídat…
 NiKi

lendulka
Kecalka 125 příspěvků 29.05.06 13:55

A jak se do toho klidu dostat? Slyšela jsem právě o té třezalce, že je výborná. A brala jsi tobolky nebo pila čaj? Navíc se to asi ani nemá brát když bereš antikoncepci, viď.
Nevíš tedy o něčem jiném na nervy a deprese?

Katcha
Ukecaná baba ;) 1973 příspěvků 29.05.06 14:09

Ahoj Lendulko,
na uklidnění je ještě meduňka, ale spíš asi na spaní. Když jsem nemohla spát, udělala jsem si pěkně silnou a vždycky na usnutí pomohla. Jinak ještě mohu poradit homeopatikum SEDATIF, mají v každé lékárně. Ale to vyzkoušené příliš nemám, svoje problémy jsem musela řešit radikálněji u lékaře.
 Katka

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 29.05.06 14:35

lendulko, na nervy je prý i maliník. Ten mi zkraje šestinedělí docela pomohl…ale popravdě, moje depresivní stavy byly spíš z neúměrné únavy, nevyspání a toho, že k nám domů sakra furt někdo lez na kafe…prostě se mi vařila krev.
Pomohlo víc zeleninky do stravy, vitamíny Supradyn :wink: a denně vylízt ven na vzduch…
Meduňka mi nepomohla (čaj) a třezalku jsem brala v kapslích. Nic.
 NiKi

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 29.05.06 14:36

jo a poslední věc.
V první řadě musíš vyřešit to, z čeho máš nervy - to je 3/4 léčby… NiKi

lendulka
Kecalka 125 příspěvků 29.05.06 14:42

NiKino, moc děkuji za rady. Ale právě, že je to takový začarovaný kruh. Už rok mně příšerně padají vlasy, ale fakt šíleně. Jsem z toho úplně vyřízená. Už na nic jiného nemyslím, jen na ty vlasy. Ale ono to nejde na to přestat myslet, mám je fakt všude. Už jsem se nechala ostříhat, ale nepomohlo to. Celý rok se láduji vitamíny, byla jsem na několika vyšetřeních a nic nezjistili. Myslím, že je to začarovaný kruh. Teď se nervuji hlavně těma vlasama, a proto mi to možná pořád padá - myslím, že teď už je to hlavně nervové. Ale já nevím, jak se uklidnit a přestat ty vlasy tolik sledovat. Už jich mám polovičku a pořád je někde vidím, a když si umyji hlavu, to mám vždycky depku celý den.

katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 29.05.06 16:23

Ano, ano souhlasím s nikinou! Mě teda na nervy pomohl lexaurin. Je na předpis, ale uklidní to. Brala jsem ho hlavně, když jsem měla velkej stres (třepaly se mě ruky atd…) Teď na takovou deprésku beru bachovy kapky. Dala mě je mamka, z něčeho to míchá, nevím teda z čeho.
Nejlepší je, ale z ničeho si žádný nervy nedělat a stresu se nepoddávat. To, ale bohužel vždycky nejde. Katka

Bebet
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 29.05.06 16:28

Pod Bachovky se taky podepíšu - nevím, na jakém principu fungují, ale na mě prostě fungují. Zkus se zeptat v nějakém obchodě se zdravou výživou nebo přírodní kosmetikou.
Nebo by se mohly taky dát objednat přes net.

Bebet

Nico
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 29.05.06 16:34

Na trezalku VELKY pozor…krome toho, co uz bylo vyse uvedeno - trezalka snizuje take hladinu hormonu z HA v krvi, tak pozor na to!

A s vlasy zkus ke koznimu… Muze to byt hormonalni porucha ci cokoliv jineho. Ja mam v rodine osvedcenou tuto terapii: Neocapil roztok, ktery se masiruje na mista, kde vlasy mizi - ale pozor, jak se zacne, je to na dlouhe lokte. Kdyz prestanes, zase to vypada.
A kvalitni sampony - vyborny je Ducray Anaphase. Muzes zkusit i jejich tobolky Anacaps. Jak rikam, ja mam dobrou zkusenost, ale vlasy jsou individualni problem.
Vse lze koupit v lekarne bez predpisu.

Drzim palce, at se to zlepsi…ale vazne se snaz tolik na to nemyslet. Psychika dela hodne.

veru123
Kecalka 386 příspěvků 29.05.06 18:13

Lendulko,
já myslím, že se to všechno odehrává okolo vlasů, z nich máš nervy, pak padají vlasy, zase nervy a pořád dokola viď? Na vypadávání vlasů, souvisejícím s hormonama je dobrý laser /v nějakém dobrém kosmetickém studiu to určitě najdeš/, vitamínama nic nezkazíš, ale nevyřešíš hormony a pak jak psaly holky nahoře - KLID - to je polovina úspěchu. Držím palečky
S třezalkou bych byla taky opatrná !

lendulka
Kecalka 125 příspěvků 29.05.06 18:25

Byla jsem již u dvou kožních lékařů, ale bohužel nic nezjistili. Lze 100% zjistit, že je to hormonama? A laseer (myslíš biostimulační) pomáhá, když jsou příčinou hormony? To jsem nevěděla. Já myslela, že jen prokrví pokožku. Já jsem na něm ještě nebyla, ale uvažuji o tom už dlouho. Bojím se, že jak mi tam bude jezdit, vypadá mi strašně vlasů.
Uvítám všechny rady, moc děkuji.

spejsinka  11.12.11 16:03

Může se třezalka v době kojení?

Anonymní  20.07.12 11:23
Vliv třezalky

Ahoj, mátě někdo zkušenosti s třezalkou v tabletách od Kneipp? A nevíte zda nějak ovlivňuje cévy a jestli se může užívat při trombofilii?? a současně s aktifferinem(že­lezo)? Psycholožka mi ji doporučila na deprese, tak mám trochu strach. A co jízda autem? ovlivňuje pozornost?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Líbání dětí na pusu. Normální, nebo úchylné?

Objetí, pusinky na čelíčko a na tvář? Žádný problém, všichni se rádi mazlí s dětmi. Ale když dojde na líbání na pusu, rozdělí se rodiče na dva tábory. Kam patříte vy? číst dále >

Sdílení fotek dětí na síti: Lehkomyslnost se nevyplácí

Příbuzní a známí se neustále dožadují nových fotografií vašich ratolestí. Než jim poskytnete neomezený přístup ke všem fotkám, udělejte si v nich nejdřív pořádek. Co je vhodné sdílet a co už je za čárou? číst dále >