Žlučové mýdlo x mýdlo s jelenem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jájaana
Kecalka 300 příspěvků 29.03.12 12:14
Žlučové mýdlo x mýdlo s jelenem

Ahoj děvčata, chtěla jsem se po dnešním nákupu zeptat, jakej je mezi těmito mýdly rozdíl. Po přečtení pár diskuzí a rad, jak na skvrny jsem došla do DM a hledala žlučové mýdlo (měla jsem představu tuhého mýdla) a nenašla. Tak jsem šla do klasické drogérky a koupila mýdlo s jelenem, že to asi bude ono. Až teď, co jsem tu zase hledala v diskuzích mám pocit, že to pravda není. Navíc těch mýdel s jelenem (jádrových mýdel) se taky už vyrábí spousta, takže ani nevím, jestli mám to origoš, to nejlepší. Jakej je tedy mezi těmito mýdly rozdíl? A jaké s nimi máte zkušenosti (s obouma)? Děkuji za rady.. :kytka:

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

princeznaII
Kelišová 6529 příspěvků 29.03.12 12:18

žlučové mýdlo se v tuhé formě prodává(nejen v tuhé), ale blbě se shání
no a žlučové mýdlo mluví za svůj původ samo - obsahuje (volskou?) žluč, která ja agresivnější na skvrny
jelen není špatná volba,jen je v likvidaci skvr míň úspěšný

Příspěvek upraven 29.03.12 v 12:21

Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 29.03.12 12:19

žlučové mýdlo je na skvrny, v Dm ho kupuji často. Jak tekuté tak tuhé 8) Mýdlo s jelenem :mrgreen: , promiň, musím se usmívat, protože si vzpomínám na dětství 8) Někdo v tom i dneska pere :) Editováno pro gramtickou chybu 8)

Příspěvek upraven 29.03.12 v 12:38

Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 29.03.12 12:22

V DM má žlučové mýdlo modrobílou krabičku s velkým nápisem DenkMit a na cedulce v regálu se dočteš, že je to žlučové mýdlo. Dá se tam koupit i tekuté. Obě jsou levné, tuhé myslím kolem 15kč, třeba u Duppiho ho mají snad za 90kč 8o Zeptej se prodavačky, ukáže ti ho.

Jelen není na skvrny.

adell
Kecalka 454 příspěvků 29.03.12 12:22

mám zkušenost s žlučovým mýdlem z DM a takovým tuhým mýdlem Lanza. a každopádně to z DM je mnohem lepší. odstraní skrvny lépe i když jsou zaschlé. ta lanza nic moc. původně jsem ho v DM taky nemohla objevit, ale stačí pořádně zapátrat a určitě ho najde u prostředků na praní. zatím jsem zkoušela jen to tuhé a opravdu spokojenost

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 29.03.12 12:23

Jádrové mýdlo je zkrátka mýdlo vhodné na praní, žlučák má v sobě opravdu žluč, která účinně rozpouští skvrny organického původu.
Jinak v DM jsem poprvé též nemohla najít, je normoš v krabičce, nakonec jsem si zavolala prodavačku a ta mi ho ukázala.

Veruš1
Extra třída :D 13087 příspěvků 29.03.12 12:24

Vereniko, ono když máš dítě s citlivou pokožkou nebo používáš látkový pleny, pak z jelena a žlučáku udělat mýdlový sliz je naprosto výborná věc na praní, na tom neni přece nic k smíchu ;)

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17123 příspěvků 29.03.12 12:26

já to tuhle taky řešila, nakonec sem koupila jádrové mýdlo, bo žlučové sem nikde nenašla…tak příště v |DM budu pátrat důkladněji…
jinak tím jádrovým mydlím fleky na oblečkách i plínách a zatím mi to vždy pustilo…
mám koupené i to od lanzy, ale to jsem zatím nepoužila…

Ivtcha
Echt Kelišová 8923 příspěvků 29.03.12 12:26

Obyčejné mýdlo s jelenem lze použít na praní v kombinaci se sodou - buď nastrouháš, nebo můžeš udělat mýdlový sliz. Žlučové mýdlo se používá na skvrny - v DMku lze koupit v tekuté formě, občas se tam dá najít i kostka, ale málokdy. Určitě ho seženeš v takových těch starých „komunistických“ drogeriích a drogeriích typu barvy-laky-drogerie, většinou za cenu do dvacky :mrgreen:

Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 29.03.12 12:29
@Veruš1 píše:
Vereniko, ono když máš dítě s citlivou pokožkou nebo používáš látkový pleny, pak z jelena a žlučáku udělat mýdlový sliz je naprosto výborná věc na praní, na tom neni přece nic k smíchu ;)

8o 8o A kde se směju, že v tom někdo pere. Ten usměvák je přece, že si vzpomínám na dětství :roll:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15303 příspěvků 29.03.12 12:35

Žlučové mýdlo kupuju v Teta drogerii. Od jelena se určitě liší, pere líp fleky.
Taky si pamatuju mýdlo s jelenem z dětství. Na praní dobrý, na skvrny už je to horší.

TehotnaTerezka  29.03.12 12:52

zlucove mydlo dela i Dr. Beckamnn, je to znacka, ktera ma prostredky na prani vsehomozneho, u nas ho kupuju u Rossmanna

Romanetka
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 29.03.12 13:00

Ale v Rossmannu stojí kolem 50 kč a v tom DM mín jak 20 kč :) a pro mě je mnohem lepší to tuhé, pomáhám si i tím, jak to drhnu tou hranou toho mýdla…
S tím tekutým už tak spokojená nejsem…

Mia82
Neúnavná pisatelka 17269 příspěvků 29.03.12 13:01
@Romanetka píše:
Ale v Rossmannu stojí kolem 50 kč a v tom DM mín jak 20 kč :) a pro mě je mnohem lepší to tuhé, pomáhám si i tím, jak to drhnu tou hranou toho mýdla…
S tím tekutým už tak spokojená nejsem…

Mi vyhovuje jak je na tom tekutém ten kartáček a tím to drhnu ;)

Romanetka
Ukecaná baba ;) 1319 příspěvků 29.03.12 13:05
@verenika píše:
Mi vyhovuje jak je na tom tekutém ten kartáček a tím to drhnu ;)

A navíc toho tekutého spotřebuju moc :D

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Na co se zaměřit při pořizování výbavičky?

Termín porodu se pomalu blíží a vy už začínáte pomalu nakupovat výbavičku?... číst dále >

Průvodce dětským táborem: Jak sbalit a překonat stýskání

Tábory jsou místem, kde děti zažívají ta nejlepší dobrodružství. Jsou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kateřina Emmons: Máme mnohem větší rodinu, než jsme plánovali

Je mistryní Evropy i světa a k tomu má doma tři olympijské medaile. Sportovní... číst dále >

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Reklama