Žluté šupinky pod vlásky kojence.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

grice
Povídálka 31 příspěvků 10.05.04 14:56
Žluté šupinky pod vlásky kojence.

Ahojky všem maminkám.Obracím se na vás s prosbou o radu.Mám 2 měsíčního chlapečka a z ničeho nic se mu na hlavičce pod vlásky objevily takové jakoby mazové šupinky.Jak se jich zbavit?Je nutná návštěva kožního lékaře?Díky moc.Ahoj Jana. :roll:

Reakce:

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.05.04 16:03

Ahoj Jani,

je to docela běžná věc u takhle malých miminek. Moje holčička to měla taky. Pomůže důkladně namastit hlavičku dětským olejem, šupiny odlehnou a dají se lehce vyčesat. Prý se to hlavně nemá vyčesávat násilím.

Jana a Karolínka (14 měsíců)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 10.05.04 16:09

Ahoj Jani,
to mela i moje beruska, je to normalni. Staci to potrit olejem (olivovy, nebo nejaky detsky), nechat zmeknout a pak bud vycesat nebo vytrit vatovym tamponem (podle toho kolik ma vlasku). At ti broucek pekne roste !
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 10.05.04 16:11

A tak koukam, ze jsem byla pomalejsi :D :D :D
 S.

Alda
Stálice 76 příspěvků 10.05.04 20:03

Ahoj Jani,
Holky maji pravdu, je to normalni…a muzes zkusit olejicky, kremy…ale pokud to nepujde vycesat, nic si z toho nedelej. Nam se tech supinek nepodarilo zbavit, jenom jsme je trochu zmensili. Pry to ale samo zmizi casem, tak se netrapime.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.05.04 21:13

Ahoj Jani,
Martínkovi je 5 měsíců a stále se nějaká ta šupinka najde. Nikdy jsem mu to nevyčesávala (není totiž co)
Alespoň mu ta hlavička pořád voní miminkovsky :lol:

Míša

grice
Povídálka 31 příspěvků 11.05.04 18:50

Moc děkuji všem za odpovědi. Zkusila jsem to namastit a jde to opravdu vyčesat.Snad to brzy zmizí :lol: Ještě jednou díky a ať máte s dětičkama tolik radosti jako já. Jana (2roky+9týdnů radosti).

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 11.05.04 19:08

Ahoj Jani,

i my jsme si tímhle nepříjemným obdobím prošli :-(.
Mamka mi poradila dětský olejíček a potom to vyčesat kartáčkem na zuby! Koupila jsem jemný a lehce jsem Peťukovi přejížděla po hlavičce a toho mázku jsme se zbavili docela rychle. Pak jsem to dělala preventivně. Vždycky, když jsem ho měla po koupání na klíně, tak jsem ho česala.
Držím palečky

Ja
Nováček 1 příspěvek 11.05.04 20:23
Janě

Ahoj Jani, všechno co holky napsaly je pravda. ajenom ještě, jde o šupinky které jsou kvasinkového původu, takže za to může mlíčko. Až začnete baštit všechno ostatní šupinky zmizí. Ahoj Monika

Váš příspěvek

Poslední články

Oblečte svého drobečka do příjemné zimní kolekce Chlupáček

S koncem léta bychom měli začít přemýšlet o tom, do čeho zachumláme naše zlatíčka v zimě, aby ji přečkala jako v bavlnce. číst dále >

TOPlist