Žluté šupinky pod vlásky kojence.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

grice
Povídálka 31 příspěvků 10.05.04 14:56
Žluté šupinky pod vlásky kojence.

Ahojky všem maminkám.Obracím se na vás s prosbou o radu.Mám 2 měsíčního chlapečka a z ničeho nic se mu na hlavičce pod vlásky objevily takové jakoby mazové šupinky.Jak se jich zbavit?Je nutná návštěva kožního lékaře?Díky moc.Ahoj Jana. :roll:

Reakce:

letadlo
Závislačka 3592 příspěvků 10.05.04 16:03

Ahoj Jani,

je to docela běžná věc u takhle malých miminek. Moje holčička to měla taky. Pomůže důkladně namastit hlavičku dětským olejem, šupiny odlehnou a dají se lehce vyčesat. Prý se to hlavně nemá vyčesávat násilím.

Jana a Karolínka (14 měsíců)

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 10.05.04 16:09

Ahoj Jani,
to mela i moje beruska, je to normalni. Staci to potrit olejem (olivovy, nebo nejaky detsky), nechat zmeknout a pak bud vycesat nebo vytrit vatovym tamponem (podle toho kolik ma vlasku). At ti broucek pekne roste !
Slunicek

Slunicek
Kecalka 317 příspěvků 10.05.04 16:11

A tak koukam, ze jsem byla pomalejsi :D :D :D
 S.

Alda
Stálice 76 příspěvků 10.05.04 20:03

Ahoj Jani,
Holky maji pravdu, je to normalni…a muzes zkusit olejicky, kremy…ale pokud to nepujde vycesat, nic si z toho nedelej. Nam se tech supinek nepodarilo zbavit, jenom jsme je trochu zmensili. Pry to ale samo zmizi casem, tak se netrapime.

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 10.05.04 21:13

Ahoj Jani,
Martínkovi je 5 měsíců a stále se nějaká ta šupinka najde. Nikdy jsem mu to nevyčesávala (není totiž co)
Alespoň mu ta hlavička pořád voní miminkovsky :lol:

Míša

grice
Povídálka 31 příspěvků 11.05.04 18:50

Moc děkuji všem za odpovědi. Zkusila jsem to namastit a jde to opravdu vyčesat.Snad to brzy zmizí :lol: Ještě jednou díky a ať máte s dětičkama tolik radosti jako já. Jana (2roky+9týdnů radosti).

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 11.05.04 19:08

Ahoj Jani,

i my jsme si tímhle nepříjemným obdobím prošli :-(.
Mamka mi poradila dětský olejíček a potom to vyčesat kartáčkem na zuby! Koupila jsem jemný a lehce jsem Peťukovi přejížděla po hlavičce a toho mázku jsme se zbavili docela rychle. Pak jsem to dělala preventivně. Vždycky, když jsem ho měla po koupání na klíně, tak jsem ho česala.
Držím palečky

Ja
Nováček 1 příspěvek 11.05.04 20:23
Janě

Ahoj Jani, všechno co holky napsaly je pravda. ajenom ještě, jde o šupinky které jsou kvasinkového původu, takže za to může mlíčko. Až začnete baštit všechno ostatní šupinky zmizí. Ahoj Monika

Váš příspěvek

Poslední články

Vlhkost - neviditelný nepřítel

Orosená okna či zrcadla mohou být pro děti velkou legrací a úžasnou plochou, na kterou mohou kreslit jak chtějí, ovšem pro nás je to varovně zdvižený prst. číst dále >

Jak předejít atopickému ekzému u dětí?

Až 60% dětí se narodí se sklonem k velmi suché kůži a přibližně u třetiny z nich se ještě před prvními narozeninami rozvine atopická dermatitida. číst dále >

TOPlist