Zoubky, flour a cukr

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bubina
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 03.11.03 10:22
Zoubky, flour a cukr

Ahoj,

ráda bych se zeptala, jaký máte názor na fluorové tablety. Mám 7 měsíční holčičku (zuby ještě nemáme) a doktorka nám dala fluorové tablety - jako prevenci proti zubnímu kazu. Slyšela jsem, že někdo tablety nedává vůbec a někdo ano. V Belgii je fluor dokonce zakázaný a nesmí být přítomen ani v zubních pastách pro dospělé. Tak nevím jestli mám dávat nebo ne. Nechci nic zanedbat, ale také nechci dceru již od malinka dopovat nějakými tabletami !!!

Večer dávám dceři kaše (od Hami nebo Hippu) je v nich i cukr. Dáváte je dětem na noc taky ? A co zoubky nemohou se po nich zkazit ? :-?

Dík předem za rady a názory.

Bubina

Reklama

Reklama

Reakce:

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 03.11.03 13:19
Zoubky, flour a cukr

Ahojky,

mám 14-ti měsíční holčičku a nedávám jí nic. Naše lékařka tablety nepředpisuje, ale doporučuje pít 1 dcl Hanácké minerálky.

Tato verze mi nepřišla moc vhodná. Po poradě na různých místech jsem uznala, že je zybtečné ládovat do ní jak léky tak i minerálku. Nadbytek fluóru navíc škodía prý ho děti ve stravě mají dostatek.

Kaše dávám taky, navíc sem tam kokinko. Taky dostává léky, které jsou bohužel v medu. Ale pravidelně čistíme zoubky a zatím jsou bílé a bez kazů.

Myslím, že pokud se o zuby pečuje tak to není problém.

Ahojky

Ajka a Lenička ;-)

dens  05.11.10 14:39

nedávejte žádné sladké před spaním a tablety určitě používejte.Nevím zda jsou v Belgii přímo zakázány tablety a pasty s fluorem,ale možné to je a to proto, že jako jediný stát v EU stále fluorují pitnou vodu.Tím už získavají děti i dospělí dostatek fluoru

Uživatel je onlineEemii
Neúnavná pisatelka 15999 příspěvků 05.11.10 14:44

Ja bych nedaval,dneska je predepisuje rekla bych mene pediatru,nez vice..

Navic tyto tablety pry ztraceji smysl,jakmile se uzivani prerusi,treba jednou zapomenutou tabletou.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.11.10 14:51

Naše pediatrička fluoridové tablety dříve nepředepisovala, ale Marunce je předepsala. Hodně jsem váhala a zjišťovala a nakonec jsem se rozhodla je dávat, protože jsem se dozvěděla, že v Praze už pitná voda není fluorizovaná (vodárny prý šetří :think: ). Pokud máš pochybnosti, zeptej se doktorky, co ji vedlo k tomu, že ti je předepsala - já už to vím ;) .

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15022 příspěvků 3 inzeráty 05.11.10 14:52

mně pediatrička říkala tablety nedávat-má prý fluor ve vodě,sunaru,pastě takže dostatek!A že předávkování je horší než nedostatek a zubařka mi zas řekla že je to málo a že mám dávat…a kamarádky známá dělala na toto téma diplomku a po všech nasbíraných info jí řekla ať ho dává......já dám když si vzpomenu :nevim:

Příspěvek upraven 05.11.10 v 14:53

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 05.11.10 14:52

A k tomu cukru - já dávám kaši nesladkou, ale i UM je sladké, takže před spaním čistíme zoubky (bez pasty, až bude větší, tak budu čistit Welledovým gelem, ten je doufám bez fluoru).

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Děti a zdravá strava: Pozor, ať jim neškodí

Prakticky každý rodič ví, že velké množství cukru, slazené nápoje a jídlo z... číst dále >

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čech Dubovický má nejhezčí tělo v Evropě a druhé nejkrásnější na světě

Bronzový Muž roku 2016 Miroslav Dubovický (25) uspěl na světové soutěži... číst dále >

Jsem nebezpečná tím, že vím, jak vydělat peníze, tvrdí zlodějka Zuzana

Osm měsíců sledoval televizní štáb život několika vězeňkyň ze tří českých... číst dále >

Reklama