Zrušení penzijního připojištění - formulář?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 12.05.12 17:20
Zrušení penzijního připojištění-formulář?

Ahoj,
rádi bychom s mužem zrušili penzijní připojištění, ale nemůžu nikde najít příslušné formuláře ke stažení. Já mám AXU a on ING. Oba jsme dost marní na cestování na pobočku a dopadlo by to tak, že to nezrušíme. Máte prosím někdy tyhle formuláře nebo předlohy pro výpověď? Nebo myslíte, že jim stačí napsat email a oni mi ho ochotně pošlou? Někde jsem teď četla, že kolem toho dělají šílené problémy a průtahy a nechtějí klienty tak lehce pustit.
Díky L.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 12.05.12 17:28

nene, v pohodě. rušila jsem zrovna ve středu ČSOB Stabilita a normálně u Lišky. Bylo to pro ní překvápko, myslela, že si chci udělat něco navíc a zrušení mi vymlouvala, nicméně povolila docela lehce, protože pochopila, že jestli bude ještě prudit, tak jí zabiju pohledem. Vypsala fomulář a já si ho pak došla ověřit na poštu a sama poslala doporučeně na centrálu do Prahy.
Co bude dál, nevím…

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 12.05.12 17:31

A proc to rusite? Nechcete to jen pozastavit? Pokud to nemas urcitou dobu tak prijdes o statni podporu..
Kazdy fond na to ma vlastni formular..

werryjane
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 12.05.12 17:31

Ahoj, ja to rusila nedavno u Generali a psala jsem to formou dopisu. Proste o jake konto se jedna, kam mi to maji poslat a chteli overeny podpis!!!

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 12.05.12 17:48

Máme stavebka a penzijka nám v téhle chvíli přijdou zbytečná. Já si ho založila jako spoření, když bude potřeba, tak to zruším a muži to založili rodiče a nic takového nikdy nechtěl.
Werryjane, právě jsem četla, že zrovna ta axa ty doporučené dopisy/žádosti neberou a vrací je a bazírují na slovíčkách.
Na jejich stránkách ty formuláře nejsou.

JayLee
Hvězda diskuse 87487 příspěvků 12.05.12 17:59

my tam museli osobně pač nám řekli, že jedině tak nám to zruší :nevim: ale zase bylo to vyřízený během 10ti minut a pohoda ale taky jsem žádný formuláře nikde nenašla :nevim: my měli českou spořku ten penzijní fond :roll:

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 12.05.12 22:14
@beruska2× píše:
A proc to rusite? Nechcete to jen pozastavit? Pokud to nemas urcitou dobu tak prijdes o statni podporu..
Kazdy fond na to ma vlastni formular..

poněvadž nejsem tak bohatá, abych se o své peníze dělila s někým, kdo si je za deset let ukryje kamsi a já budu mít h…o…
a penzijní fond krachne. Definitivním stimulem byly čachry se stavebními spořeními, jak si dovolí x krát změnit podmínky nastavené v začátku spoření, to je drzost nejvyššího kalibru.

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 13.05.12 08:34

Ahoj,
rušíme to z podobného důvodu jako NIKINa, nevěříme, že to do našeho důchodu zůstane netknuté, nakonec mi státní příspěvek vezmou a co jsem naspořila budou danit a danit až mi nic nezbyde apod., a už se stalo v jiných zemích, že ta penzijka lidem sebral stát. A na to jim kašlu. V důchodu budu mít ho.no a jiný se bude mít za moje prachy dobře.

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 13.05.12 08:45
@NiKina píše:
poněvadž nejsem tak bohatá, abych se o své peníze dělila s někým, kdo si je za deset let ukryje kamsi a já budu mít h…o…
a penzijní fond krachne. Definitivním stimulem byly čachry se stavebními spořeními, jak si dovolí x krát změnit podmínky nastavené v začátku spoření, to je drzost nejvyššího kalibru.
:roll: :roll: :roll: prosim te, takhle se siri klepy, PF jsou statem pojistene do 100tisic eur - coz tam ma asi malokdo, a jedina zmena stavbka byla, ze pred rokem a pul snizili statni podoru na max 2000,–
jinak je to vsechno porad stejne ;)

slonikova
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 13.05.12 12:48

ahoj,taky jsem rušila penzijko nedávno,ale byla jsem přímo na pobočce pak na poště ověřit podpis a zase zpět na pobočku a bylo hned hotovo,jen je to už dva měsíce a ještě mi ty peníze neposlali,mají na to tři měsíce,takže to pošlou určitě přesně na den za tři měsíce :cert: myslím,že bude lepší tam zajet osobně,je to vyřízený za 5 minut.
Stejně se důchodu nedožijeme a naše děti?Ty už vůbec ne..........

byron  13.05.12 12:50

@JayLee prosím tě takže jsi jen zašla ne pobočku a bylo to? (také mám spořku, díky…)

eldarka
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 13.05.12 12:56

taky ruším, psala jsem tam mail, co vse mám pro to udelat… cekam na odpoved…

JayLee
Hvězda diskuse 87487 příspěvků 13.05.12 12:58
@byron píše:
@JayLee prosím tě takže jsi jen zašla ne pobočku a bylo to? (také mám spořku, díky…)

jj do spořky jsem zašla paní jsem řekla, že to chci k 30 červnu zrušit, pani mi řekla, že přijdu o podporu státu a že je to škoda :cert: :mrgreen: a poplatek za zrušení je 800 kč :cert: hajzli :pocitac: ale jinak prej jinak než osobně, tak to nedělají ani doporučeným dopisem, emailem nebo telefonicky prostě ne mě bylo řečeno osobně :nevim: ale fakt za 10 min hotovo ..jen občanku si vzala a vyplnila číslo účtu kam mi mají přijít peníze a nazdar ;)

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 13.05.12 20:58
@beruska2× píše: :roll: :roll: :roll: prosim te, takhle se siri klepy, PF jsou statem pojistene do 100tisic eur - coz tam ma asi malokdo, a jedina zmena stavbka byla, ze pred rokem a pul snizili statni podoru na max 2000,–
jinak je to vsechno porad stejne ;)

no a to je právě věc, která se může za rok, za dva, za deset změnit. A to riskovat nehodlám…

byron  14.05.12 14:30

@JayLee díky

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

První krok ke změně životního stylu? Vyčistěte si komplet kuchyň, radí odbornice

V rámci soutěže Velká červnová výzva jsme oslovili Evu Hájkovou, MPH, MBA, která na eMimino.cz vede Poradnu zdravé výživy a terapie pro celou rodinu. Co pro ni znamená zdravý životní styl a co radí těm, kteří se snaží udržovat v dobré kondici? číst dále >

Maminky nahoře bez: Proč se nebojíme kojit na veřejnosti

Pobuřují vás odhalená prsa na veřejnosti? Nebo se řadíte k těm, kterým nevadí, když maminka vytáhne ňadro v restauraci? Maminky na eMiminu se nám svěřily se svými pocity při kojení na veřejnosti. číst dále >