Zrušení penzijního připojištění - formulář?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 12.05.12 17:20
Zrušení penzijního připojištění-formulář?

Ahoj,
rádi bychom s mužem zrušili penzijní připojištění, ale nemůžu nikde najít příslušné formuláře ke stažení. Já mám AXU a on ING. Oba jsme dost marní na cestování na pobočku a dopadlo by to tak, že to nezrušíme. Máte prosím někdy tyhle formuláře nebo předlohy pro výpověď? Nebo myslíte, že jim stačí napsat email a oni mi ho ochotně pošlou? Někde jsem teď četla, že kolem toho dělají šílené problémy a průtahy a nechtějí klienty tak lehce pustit.
Díky L.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 12.05.12 17:28

nene, v pohodě. rušila jsem zrovna ve středu ČSOB Stabilita a normálně u Lišky. Bylo to pro ní překvápko, myslela, že si chci udělat něco navíc a zrušení mi vymlouvala, nicméně povolila docela lehce, protože pochopila, že jestli bude ještě prudit, tak jí zabiju pohledem. Vypsala fomulář a já si ho pak došla ověřit na poštu a sama poslala doporučeně na centrálu do Prahy.
Co bude dál, nevím…

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 12.05.12 17:31

A proc to rusite? Nechcete to jen pozastavit? Pokud to nemas urcitou dobu tak prijdes o statni podporu..
Kazdy fond na to ma vlastni formular..

werryjane
Zasloužilá kecalka 598 příspěvků 12.05.12 17:31

Ahoj, ja to rusila nedavno u Generali a psala jsem to formou dopisu. Proste o jake konto se jedna, kam mi to maji poslat a chteli overeny podpis!!!

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 12.05.12 17:48

Máme stavebka a penzijka nám v téhle chvíli přijdou zbytečná. Já si ho založila jako spoření, když bude potřeba, tak to zruším a muži to založili rodiče a nic takového nikdy nechtěl.
Werryjane, právě jsem četla, že zrovna ta axa ty doporučené dopisy/žádosti neberou a vrací je a bazírují na slovíčkách.
Na jejich stránkách ty formuláře nejsou.

JayLee
Hvězda diskuse 86784 příspěvků 12.05.12 17:59

my tam museli osobně pač nám řekli, že jedině tak nám to zruší :nevim: ale zase bylo to vyřízený během 10ti minut a pohoda ale taky jsem žádný formuláře nikde nenašla :nevim: my měli českou spořku ten penzijní fond :roll:

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 12.05.12 22:14
@beruska2× píše:
A proc to rusite? Nechcete to jen pozastavit? Pokud to nemas urcitou dobu tak prijdes o statni podporu..
Kazdy fond na to ma vlastni formular..

poněvadž nejsem tak bohatá, abych se o své peníze dělila s někým, kdo si je za deset let ukryje kamsi a já budu mít h…o…
a penzijní fond krachne. Definitivním stimulem byly čachry se stavebními spořeními, jak si dovolí x krát změnit podmínky nastavené v začátku spoření, to je drzost nejvyššího kalibru.

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 13.05.12 08:34

Ahoj,
rušíme to z podobného důvodu jako NIKINa, nevěříme, že to do našeho důchodu zůstane netknuté, nakonec mi státní příspěvek vezmou a co jsem naspořila budou danit a danit až mi nic nezbyde apod., a už se stalo v jiných zemích, že ta penzijka lidem sebral stát. A na to jim kašlu. V důchodu budu mít ho.no a jiný se bude mít za moje prachy dobře.

beruska2x
Ukecaná baba ;) 2380 příspěvků 13.05.12 08:45
@NiKina píše:
poněvadž nejsem tak bohatá, abych se o své peníze dělila s někým, kdo si je za deset let ukryje kamsi a já budu mít h…o…
a penzijní fond krachne. Definitivním stimulem byly čachry se stavebními spořeními, jak si dovolí x krát změnit podmínky nastavené v začátku spoření, to je drzost nejvyššího kalibru.
:roll: :roll: :roll: prosim te, takhle se siri klepy, PF jsou statem pojistene do 100tisic eur - coz tam ma asi malokdo, a jedina zmena stavbka byla, ze pred rokem a pul snizili statni podoru na max 2000,–
jinak je to vsechno porad stejne ;)

slonikova
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 13.05.12 12:48

ahoj,taky jsem rušila penzijko nedávno,ale byla jsem přímo na pobočce pak na poště ověřit podpis a zase zpět na pobočku a bylo hned hotovo,jen je to už dva měsíce a ještě mi ty peníze neposlali,mají na to tři měsíce,takže to pošlou určitě přesně na den za tři měsíce :cert: myslím,že bude lepší tam zajet osobně,je to vyřízený za 5 minut.
Stejně se důchodu nedožijeme a naše děti?Ty už vůbec ne..........

byron  13.05.12 12:50

@JayLee prosím tě takže jsi jen zašla ne pobočku a bylo to? (také mám spořku, díky…)

eldarka
Zasloužilá kecalka 765 příspěvků 13.05.12 12:56

taky ruším, psala jsem tam mail, co vse mám pro to udelat… cekam na odpoved…

JayLee
Hvězda diskuse 86784 příspěvků 13.05.12 12:58
@byron píše:
@JayLee prosím tě takže jsi jen zašla ne pobočku a bylo to? (také mám spořku, díky…)

jj do spořky jsem zašla paní jsem řekla, že to chci k 30 červnu zrušit, pani mi řekla, že přijdu o podporu státu a že je to škoda :cert: :mrgreen: a poplatek za zrušení je 800 kč :cert: hajzli :pocitac: ale jinak prej jinak než osobně, tak to nedělají ani doporučeným dopisem, emailem nebo telefonicky prostě ne mě bylo řečeno osobně :nevim: ale fakt za 10 min hotovo ..jen občanku si vzala a vyplnila číslo účtu kam mi mají přijít peníze a nazdar ;)

NiKina
Závislačka 3931 příspěvků 13.05.12 20:58
@beruska2× píše: :roll: :roll: :roll: prosim te, takhle se siri klepy, PF jsou statem pojistene do 100tisic eur - coz tam ma asi malokdo, a jedina zmena stavbka byla, ze pred rokem a pul snizili statni podoru na max 2000,–
jinak je to vsechno porad stejne ;)

no a to je právě věc, která se může za rok, za dva, za deset změnit. A to riskovat nehodlám…

byron  14.05.12 14:30

@JayLee díky

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Poslední články

Než jsem měla děti, byla jsem unavená. Jak roztomilé

Maminky pobavila, bezdětné urazila. Americká trenérka Jillian Michaels podráždila před pár dny spoustu lidí. Na své facebookové stránce sdílela zdánlivě neškodnou hlášku, pod kterou se strhla lavina reakcí. "Máme právo být unavení a necvičit," brání se lidi bez dětí. Souhlasíte? číst dále >

Oblečky, oblečky, oblečky. OnaDnes.cz pořádá Dětský Jarmark

Tady nesmíte chybět! Dorazte první červnovou sobotu na velký dětský bazárek na pražském Andělu. Bude tam spousta oblečení pro děti, hračky a botičky za skvělé ceny. Kromě prodejních stánků tam potkáte také eMimino.cz. Akci pořádá OnaDNES.cz, která stojí za legendární prodejním Jarmarkem. číst dále >