zvedání hlavičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 14.11.02 12:25
zvedání hlavičky

Mám dceru Leničku, které budou za týden 3 měsíce. Lenička nechce zvedat hlavičku. Pokládám ji na bříško několikrát denně, ale většinou hned usne. Nevím si s ní rady. Pokud ji dám odříhnout na rameno tak má zvednutou hlavičku a kuká na svět. Může mi někdo poradit ? Děkuju. A. :-(

Reklama

Reklama

Reakce:

Šárka
Kecalka 418 příspěvků 14.11.02 21:08
zvedání hlavičky

Ahoj,

náš Davídek otáčel hlavičku při ležení vždy jen na jednu stranu, doktorka nás poslala na rehabilitaci, kde ukázali několik cviků na to, aby se naučil hlavičku při ležení na bříšku zvednout a položit na druhou tvářičku.

Miminko se položí na bříško, hlavička se dá na levou tvářičku, pokrčí se levá nožička - ta se chytně prsty v místě kotníčků a pravá ruka - chytne se v místě lokte a vyvine se tlak směrem k tělíčku a nahoru- miminko pak začne hlavičku zvedat, při dostatečném posílení svalů ji otočí a položí na druhou stranu, později jen zvedne a nechá ve zdvihu.

Vzhledem k tomu, že úchop miminka musí být přesný je nejlepší, když to rehabilitační pracovnice ukáže, maminka to před ná vyzkouší a naučí se to!!!

Proto raději konzultuj vše s pediatrem

šárka

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Zpěv dětí, který vás ohromí

Všichni doma máme nadějné talentované hvězdy, které svým vybroušeným hlasem... číst dále >

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Láska se zajíčkem. Velké rozdíly vztahu neprospívají, tvrdí psycholog

Muž si najde partnerku mladší o generaci, a nikoho to nenadzvedne. Zato když... číst dále >

Příběh Martiny: Po dvaceti letech odešel od ženy, ale mně už je to jedno

Ve svém životě jsme měla jen dva vážné vztahy. Ten první byl s manželem. Pár... číst dále >

Reklama