Zvířátka a těhulky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mimatko
Povídálka 22 příspěvků 10.05.03 11:28
Zvířátka a těhulky

Ahoj těhulky a maminky!

Chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že zvíře může miminko v bříšku nějak ohrozit nebo dítě ohrozit až se narodí? Máme doma zakrslého králíčka a dvě morčata a tak by mě to zajímalo. Rozhodně doma není žádný binec, morčata jsou v akváru a králík v kleci, může běhat i po bytě, ale nikde není žádný bobek :-P , vše jen v kleci ;-)

Dočetla jsem se, že když dítě od narození bydlí i se zvířaty, že je pak odolnější…

Prosím piště vaše názory " .{target:_new>mi­matko@freemej­l.cz nebo jako příspěvek do diskuze…Pa vaše mimatko}":[ma­ilto:mimatko@fre­emejl.cz]

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  12.05.03 23:44
Zvířátka a těhulky

Nazdarek.

Mám doma měsíční miminko, osmiletou fenku Shih-tzu a tříletou kočičku. Ze začátku těhotenství jsem se bála kočky, kvůli toxoplazmóze. Ale jelikož je to číča, která je stále doma, očkovaná a čistotná, tak je prý velmi malá pravděpodobnost se něčím nakazit. Hovínka ale po ní uklízel manžel ;-) Nakazit se dá i při manipulaci v kuchyni se syrovým masem..

Taky jsem se trochu obávala, jak bude naše zvířena reagovat, až si přinesu drobečka domů. Vše proběhlo v pořádku. Zvířata to respektují, jen se jim musí dát najevo, kdo je v té smečce vlastně vůdce :-) (Vůdce smečky si pořídil potomka, čili i potomek je nad nimi).

Takže si myslím, že z králíčka a morčat mít obavy nemusíš. Jedině, že byste trpěli nějakými alergiemi na srst, ale to asi těžko, když ty chlupáči s vámi žijí pod jednou střechou. Pa a opatrujte se všichni 49ona

P.S. Myslím, že naši miláčci nemají nejmenší důvod někomu ubližovat… ;-)

Anonymni  13.05.03 13:49
Zvířátka a těhulky

Ahoj,

já jsem se speciálně na tuto nákazu ptala, protože speciálně kočky máme u nás od maličky a paní doktorka mě docela uklidnila, že pak zřejmě budu mít v sobě protilátky. Radka

Anonymni  13.05.03 17:29
Zvířátka a těhulky

Ahojky,

taky jsem se bála, mam doma 5 kočiček, jsou jen kobercové a po prvním a doufám, že i posledním potratu jsem se dost vylekala. Hned při druhém těhotenství jsem si nechala udělat test na toxoplasmosu. S kočkama a i s venkovníma se stýkám už od mala, a tak mi bylo dost divné, že nemam vytvožené žádné protilátky. Každopádně tím chci říct, že pokud je o zvířátka dobře postaráno, kočičky nedostávají syrové maso , chodí na pravidelné roční očkování a po vynesení záchůdku (mně manžel pomahá jen když už opravdu nemůžu) ;-) si hned umyju ruce , tak by neměl být problém s tím, nějaké to zvířátko doma mít.A třeba ne jen to jedno :-D MYslim, že na ulici číhají daleko větší a častější nebezpečí, no ne?

Přeju všem těhulkám a maminkám hodně radosti s mimískama i s chlupatýma mazlíkama ;-)

Lůca (zatím 24.týden)

Anonymni  14.02.04 10:35
Zvířátka a těhulky

Ahoj,

mame doma rocni kocicku, ven nechodi, je to takovy pravy pohovkovy typ. Ted v kvetnu budeme mit miminko a bojim se, jak na nej bude kocka reagovat. Jeste uhlidam, aby nechodila za malym do postylky, ale jak to udelat, aby nechala na pokoji jeho hracky atd. Mate s tim nejake zkusenosti?

Misa (28. tyden)

Anonymni  14.02.04 19:05
Zvířátka a těhulky

Ahoj Míšo! Vše záleží jak na mimi číča zareaguje.My máme 3roky starého kocoura a taky jsem se bála aby malému nelezl do postýlky ,je zvyklý s náma spávat v posteli.Po starostech bylo ve chvili kdy jsem malého přinesla z porodnice.Trochu ho učuchal a utekl pryč a od té chvíle kde je maléj není kočka.Prostě se ho bojí asi neví kde ho zařadit.Už si trochu zvyknul,ale pláč nebo snaha malého si na něj šáhnout ho okamžitě dostávají na opačný konec domu.Kočka je inteligentní a zvykne si jen se nesmí cítit odstrčená aby se nemstila.Co se týče těch hraček, nechte ji je očichat bude zvědavá,ale nedovolte aby si s nima začala hrát.U nás na odnaučení fungoval rozprašovač na vodu.Neublíží ale je to pro číču nepříjemné.Ale jak jsem napsala vše se ukáže až bude mimi doma. Bára

Anonymni  19.02.04 13:34
Zvířátka a těhulky

Ahoj , pokud máte strach že váš 4 nohý miláček nakazí miminko , můžete ho nechat vyšetřit u veterynáře, pohlídka zahrnuje vyšetření krve , slin a výtěr z análního otvoru, mazlíček tím netrpí a vy máte klid.Moje mamča se na to chystá s naší 9 latou fenkou Rony , takže se dozvím víc.Toxoplazmóza je nebezpečná hlavně v průběhu těhotenství , pokud se touto chorobou nakazíte mužeta o mimi příjít , či dokonce vám lékař doporučí potrat. :-( Ale abych nestrašíla TP přenáši většinou tolavé kočky.takže krásná a zdravá miminka vám přeje Nikulínek. ;-)

renata-l
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 01.03.15 11:14

Holky sem se píše jen anonimne? nepřijde mi to nějak choulostivé téma:)
Jsem v 5mesici a máme doma6agam rybičky 2krecky jednoho bafana musím byl tyrany nemůžu ho zatím dat k ostatním toho mám navolno v byte a dole v přízemí v pokojíčku mam3 všechny dene vidím Hrajů si snima atd nic jsme si nečetla o žádných nemocech protože dneska je toho mraky a nevěřím že zrovna od bafana bych něco chytla:) někdo nějakou zkušenost?

didika
Kecalka 141 příspěvků 87 inzerátů 11.03.15 14:06
@mimatko píše:
Ahoj těhulky a maminky!

Chtěla bych se zeptat, jestli si myslíte, že zvíře může miminko v bříšku nějak ohrozit nebo dítě ohrozit až se narodí? Máme doma zakrslého králíčka a dvě morčata a tak by mě to zajímalo. Rozhodně doma není žádný binec, morčata jsou v akváru a králík v kleci, může běhat i po bytě, ale nikde není žádný bobek :-P , vše jen v kleci ;-)

Dočetla jsem se, že když dítě od narození bydlí i se zvířaty, že je pak odolnější…

Prosím piště vaše názory " .{target:_new­mimatko@freemejl nebo jako příspěvek do diskuze…Pa vaše mimatko}":[ma­ilto:mimatko@fre­emejl

Zdravím :mavam: já mám doma tři morčata, myslím, že pokud nejsou nemocní tak by se nemělo stat nic. Osobně je mám na starost já, čištění klecí a tak, přítel na to nějak není :D Hraju si s nima a ani by mě nenapadlo, že by mohli mimču nějak ublížit, jsou to mazlíčci a určitě bych je nedala pryč.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kouzelné Jeseníky: S rodinkou na rozhlednu i do galerie soch pod širým nebem

Léto je perfektním ročním obdobím pro objevování krásných koutů naší... číst dále >

Co s povoleným bříškem po porodu? Cviky na rozestouplé břišní svaly

Některé ženy po porodu vypadají, jako by těhotenstvím vůbec neprošly, jiným... číst dále >

Články z Ona Dnes

Diazová: V manželství mi to klape, protože jsme s manželem blázni

Hollywoodská herečka Cameron Diazová (44) čekala na toho pravého až do... číst dále >

Šest potravin, které ničí chuť na sex

Stres, únava, hádka s partnerem nebo zdravotní potíže patří mezi známe... číst dále >

Reklama