Porodnice Nymburk

Boleslavská 425, PSČ 288 01 Nymburk, http://www.nemnbk.cz/porodnice/

Ani tato porodnice nezaostává za jinými. Najdete zde moderní operační sály. Vybavení pro provádění miniinterupcí, hysteroskopií či kyretáží a v neposlední řadě stojí za to zmínit i technologie, jako je moderní ultrazvuk, urodynamická jednotka a další.

Doporučují maminky porodnici Nymburk?

hodnotilo 59 maminek

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Nymburk

Rodila jste v porodnici Nymburk?
doporučuje
Porodnice Nymburk - Renata Čechraková 17.03.15 napsala :

Musím říct, že jsem byla maximálně spokojená.

Porodní asistentky Šárka a Marie úplně skvělé. Já jako prvorodička vykulená jsem nevěděla vůbec nic. Vše mi bylo vysvětleno a přístup byl velmi přátelský. Pana doktora si bohužel nepamatuji, ale byl taky fajn. Na pokoji jsem byla sama. Zrovna bylo málo dětí.

Já můžu opravdu doporučit.

Personál: PA Šárka, Marie

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si Colu kvůli cukru. Oblečení na prcka vám zapůjčí, i kosmetiku. Vlhčené ubrousky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 05.03.15 napsala :

Píši tuto zkušenost jako otec u porodu a mužů tuto porodnici všem nastávajícím maminkám a tátům moc moc doporučit. Skvělý personál, velmi milý, ochotný u porodu. Dvě asistentky a lékař profesionální přístup. Proto se nebojte menších nemocnic. Cítil jsem tam takové domácí prostředí.

Zdravím všechny budoucí mámy a skvělý personál porodnice Nymburk.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Potřeby jako do jiné porodnice.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 06.02.15 napsala :

Pouze bych chtěla upozornit na irelevantní recenzi od uživatelky Oliva3, která nedoporučuje nymburskou porodnici – v dubnu 2014 byl MUDr. Toman primářem v nemocnici Kolín, hodnocení tedy pravděpodobně patří k jiné porodnici.

doporučuje
Porodnice Nymburk - klarushka 02.12.14 napsala :

Dne 7. 11.2014 jsem v Nymburce rodila podruhé a opět maximální spokojenost. PA Šárka je úžasná ženská, která umí strašně moc podpořit – takový anděl. ;) A díky paní doktorce byl samotný porod na sále strašná rychlovka, protože mi na rozdíl od prvního porodu dokázala vysvětlit jak přesně tlačit, takže byl malý s mírou 3610 g a délkou 51 cm během pár zatlačení venku bez nástřihu. Já měla jen čtyři pidi stehy, tudíž jsem mohla hned po porodu dokonce i sedět. ;)

Jinak přítel byl u porodu od příjmu (5:30) celou dobu přes porod (15:09) a pak i ještě chvilku na pokoji a vše bez problémů. Každý krok s námi konzultovali a vše vysvětlovali. Dětské setry taky ok až na jednu (jméno si nepamatuji, ale starší špinavá blondýna s vlasy v culíku), která byla dosti nepříjemná.

Jediné, co mě tam celkem rozčilovalo, byly sanitářky a uklízečky, které celý víkend téměř nic nedělaly a v pondělí ráno byli hotové z vizity, takže dělaly bugr jak blázen. Otvírali nám okna přímo na děti (prý nebyl čas počkat, až je přioblékneme a zachumláme) a ještě když jsem jedné vynadala, tak mi oznámila, že je přeci venku teplo (pozn. bylo 10. listopadu a venku max 10 stupňů).

Poslední, co bylo celkem omezující, bylo, že byl v porodnici zrovna „nátřask“, takže jsme byli na pokojích i po třech. Celkem obtížně se tam hýbalo a ke všemu jsme měli pokoj hned vedle hekárny, tudíž tam byl slyšet ve dne i v noci řev (nejdříve mi maminek bylo líto, ale po nějaké době už mi celkem lezly na nervy). Ale zato v porodnici nikdo nemůže, tudíž pokud bych se někdy zbláznila a rodila po třetí, tak volím opět Nymburk. <3

Personál: PA Šárka Vargová , MUDr. Miroslava Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s úklidovým personálem, dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky po miminko (hadrové na pusinku i jednorázové), oblečení pro miminko(pokud je přeplněná porodnice a navíc ještě víkend, tak nestíhají prát), zavinovačku (půjčí vám jen jednu, v případě nehody máte smůlu), polštářek, něco na zabavení se, jídlo (buď mají všechno přesolené, neslané vůbec nebo ostré – opravdu fajn strava pro kojící ženy), pití.

doporučuje
Porodnice Nymburk - darlene 24.11.14 napsala :

S výběrem této porodnice jsem měla jasno od začátku těhotenství. Všechny mé kamárádky, které tu rodily, byly naprosto spokojené. Před koncem těhotenství jsme se s manželem šli podívat, jak to v této porodnici vypadá aktuálně. Byli jsme velmi mile překvapeni vstřícným a milým jednáním veškerého personálu, který jsme tam potkali. Všechny PA, které se o nás staraly, byly naprosto úžasné a ani jedné z nich nebylo co vytknout. Lékařská péče byla taky v pohodě. Trošku mě znervózňovaly některé dětské sestřičky, když mi každá říkala jiné postupy. Ale já si dělala vše po svém, takže i to jsme v pohodě ustály. Tuto porodnici vřele doporučuji!

Personál: MUDr. Anna Kálalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nestresovat se, jak bude probíhat porod. Každý je jiný. :-) A s tímhle úžasným personálem vše zvládnete hravě. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko i pro sebe.

doporučuje
Porodnice Nymburk - richkar 02.10.14 napsala :

Rodila jsem zde letos v červenci a velká spokojenost. 8o)

Pan primář Kolařík je člověk na svém místě, velmi vstřícný a ochotný. Sestřičky také výborné. Všem velké díky!

Za mě vřele doporučuji. 8o)

Personál: MUDr. Kolařík
doporučuje
Porodnice Nymburk - Mindi 04.09.14 napsala :

Já jsem se rozhodovala mezi kolínskou a nymburskou porodnicí. Do Kolína jsem chodila na všechny velké ultrazvuky, nelíbilo se mi zde jednání sester a doktorů. Každý dotaz navíc je obtěžoval, tak jsem se rozhodla pro Nymburk.

Rozhodně nelituji, byla jsem moc spokojená jak s jednáním doktorů, porodních asistentek, dětských sester, tak uklízeček. :-) Všichni byli moc ochotní a snažili se mi se vším pomoc a poradit. Porod byla sice strašný, ale to myslím kvůli bolestem, porodní asistentka mě pořád dokola chválila a to celkem potěší. :-) Jediné, co mi asi vadilo, že před porodem mě nechali ve vaně, aby mi ulevili od bolestí, a za celou dobu se na mě přišli podívat jen 2×. Při každé kontrakci jsem se topila. Takže doporučuji vzít si s sebou manžela nebo někoho, kdo vám pomůže udržet hlavu nad vodou. :-D

Ubytovaná jsem byla na malém dvoulůžkovém pokoji, na kterém byla i televize. Záchod a sprchy byly kousek na chodbě, nevadilo mi to. Alespoň jsem se prošla. Jídlo nebylo také špatné, každý den jsem si mohla vybrat ze 2 chodů.

Jestli budeme mít někdy 2. dítě, tak za mě určitě Nymburk ano.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte se do porodnice podívat, ať víte, do čeho jdete. Každá je jiná.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kalhotky.

nedoporučuje
Porodnice Nymburk - Oliva3 01.09.14 napsala :

Duben 2014: Vybrala jsem si porodnici Nymburk, ač jsem z Prahy, z důvodu osobní porodní asistentky, která v porodnici rodí a porodnici mi také doporučila vzhledem k přístupu. Na péči porodních asistentek a jiného personálu si nemohu stěžovat – byly skvělé. Jedná se o téměř rodinné prostředí, které vynahradí fakt, že se jedná o staré prostory a zrekonstruovány jsou jen některé místnosti, jako třeba nadstandardní pokoj, který jsem měla rezervovaný (patří k těm dražším, podle toho, co jsem koukala na poplatky v Praze).

Možná přemírou snahy rodit co nejpřirozeněji jsem nakonec nastupovala k vyvolávání porodu, které na mě nepůsobilo jako na ostatní, tak jsem 3 dny dostávala různé tablety, aby se porod rozjel. Po tolika pokusech už jsem měla pocit, že jsem v permanentní křeči a byl dohodnut termín císařského řezu na 41+5 tt. Ale vzhledem k tomu, že došlo k malému posunu, tak se termín porodu císařským řezem posunul. Už jsem si jen přála, aby porod (jakoukoli formou) proběhl. Termín císaře se posunul na 41+6 tt ráno, ale nakonec byl opět odložen na 42+0 tt.

Plodová voda mi nakonec praskla večer 41+6 tt a byla velmi „špatná/zkažená“. Napíchli mě na monitor a oxytocin, který opět nezabíral, jak měl. Dali dvojitou dávku, stahy jsem měla prý jak při porodu, ale porod stále nikde. Snahu jsem nakonec vzdala a vyžádala jsem si císařský řez, že na něj nebudu čekat do rána. Porodní asistentka můj postup schvalovala, protože bych na normální porod už asi neměla síly a byla velká pravděpodobnost komplikací (pan primář, který mě měl na starosti, ovšem nesouhlasil).

Byla jsem v péči primáře Aleše Tomana a nemohu ho doporučit díky jeho přístupu. Na sále jsem si vyslechla, že nechci rodit apod. – s anesteziologem si mě pro to ještě dobírali. Skutečně velmi nepříjemná záležitost! Před půlnocí se narodil syn 4,2 kg, 53 cm a obvod hlavy 38 cm (sama jsem menší postavy)! PA mi pak říkala, že bych velmi pravděpodobně takového macka nebyla schopná porodit a musel by ven např. „kleštěmi“. Bohužel krom pohmatu mi při příjmu nekontrolovali velikost mimča a tedy ani mou pánev, ač se díky břichu zdálo, že to bude obřík.

No a druhý den syna odvezli na JIP do nemocnice v Praze – vrozená infekce – bylo to něco strašného. Já musela zůstat v Nymburce a novorozeně Vám odvezou pryč. Naštěstí byl v porodnici zvýšeně monitorován kvůli špatné plodovce, tak se infekce podchytila včas. Věděla jsem, že pokud by mimčo mělo nějaké potíže, tak bude převezeno do nějaké větší porodnice nebo nemocnice, ale měla jsem celé těhotenství naprosto pohodové a nebyl jediný důvod se domnívat, že by se mělo něco stát. Bohužel stalo.

V nemocnici byl syn beze mne týden na atb, teprve pak jsem k němu byla hospitalizovaná. Partner k němu sice chodil 2× denně, ale to mu mamku nevynahradí. Řekli nám, že při špatné plodovce mělo být mimčo venku do 3 hodin – což se cca dodrželo, ale jen díky mé intuici, jinak by se čekalo asi až do rána. Jsem moc ráda, že jsem šla proti doporučení primáře a možná zabránila většímu „průšvihu“, už takhle to bylo velmi těžké období.

Takže v souhrnu: doporučuji porodnici pro přirozený porod a bez komplikací miminka, nedoporučuji péči p. primáře Tomana. Pokud máte možnost, tak si raději vyberte porodnici, kde by v případě potíží převezli miminko jen o nějaké patro vedle, nikdy nevíte…

Personál: primář Aleš Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně štěstí!

doporučuje
Porodnice Nymburk - hedusska 30.08.14 napsala :

Jsem ráda, že jsem nakonec rodila zde, mohu jen a jen chválit. :) Díky personálu a dobrému jednání mám krásnou zdravou holčičku.

Původně jsem měla rodit v jiné nejmenované porodnici. Ovšem po tom, co jsem tam ve 40. tt přijela s tím, že mám tlak 120/150, a řekli mi, že to je OK jsem změnila názor a ještě ten samý den odjela do Nymburka. Tam mě okamžitě přijali, skončila jsem na kapačkách (sobota) a hned v pondělí mi začali vyvolávat porod. Ten se ovšem povedl až v úterý, malé se asi ven nechtělo.

Jsem ráda za tuto porodnici, nejen že je útulná, pokoje po dvou, ale jsou tam moc milí a ochotní. :)

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 22.08.14 napsala :

Pro porodnici v Nymburce jsem se rozhodla skoro na začátku těhotenství – na základě zkušenosti kamarádky a také možnosti mít „svoji“ asistentku – v tomto případě Evu. O jejich úžasných službách jinde.

V porodnici jsem se byla podívat jednou a už při vstupní prohlídce jsme sepsali vše, co bylo třeba, takže v den porodu těch otázek bylo opravdu jen pár a nijak mne neobtěžovaly. Všechen personál byl už od začátku velmi milý, vstřícný a cokoliv jsme chtěli s manželem vysvětlit, to nám hned řekli. V den, kdy jsem rodila, bylo dost plno – od rána jsem byla asi 5. v pořadí, přesto nebyl cítit žádný stres. Jakmile se uvolnil komfortnější pokoj pro první dobu porodní, hned nám ho nabídli, ale mně už to bylo jedno, tak jsme zůstali na tom „normálním“. K dispozici byla vana, sprcha, míč, ale protože jsem celou dobu byla na monitoru vleže (miminku se nedařilo), nic jsem nevyužila – ani bych ve 30° teplu vanu asi nechtěla. :-) A zas tak dlouho to netrvalo – od začátku 4 hodiny.

Manžel byl celou dobu se mnou, vše mu vysvětlovala naše PA, mohla jsem jist, pít, prostě co jsem chtěla. Ke konci porodu mělo miminko problémy s ozvami, všichni byli najednou v pohotovosti – což už vím jen od manžela (já moc nevnímala), mne přesto nikdo nestresoval. Všichni byli v klidu a podporovali mne. Péče po porodu byla skvělá – malého museli vzít na vyhřívané lůžko, ale chvíli nám ho předtím nechali a vše hned vysvětlovali.

Šestinedělí bylo také v pohodě – měla jsem zažádáno o nadstandard, ale byl zrovna obsazený. První 3 noci jsem byla na normálním pokoji, ale nemám si vůbec na co stěžovat. Sprchy vždy čistě, dost nočních košil i vložek, jídlo OK (na nemocniční standard). Sestry na oddělení byly neustále strašně milé, se vším vždy poradily – i opakovaně (měla jsem strach koupat a ukázaly mi vše snad 3×). Honzík byl hodně maličký, staraly se o něj i první dvě noci a krásné nám ho vypiplaly. Lékaři také fajn, vše vysvětlili a byli opravdu pečliví. Na poslední dvě noci jsem nakonec měla nadstandardní pokoj – celkem jsem ho ocenila, malý v noci nespal a byla jsem ráda, že budí jenom mne a ne ještě někoho. :-)

Celkové tedy obrovská spokojenost ve všech ohledech – příště zase do Nymburka! Vstřícnost, laskavost a ochota všeho personálu po celou dobu je k nezaplacení. :-)

Personál: MUDr. Kalasová, PA Eva Smrkovská

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky do podprsenky, pro miminko jednorázové plenky a pár bavlněných, snad i vlastní zavinovačku – mimi má jednu erární a mně ji malý počural. :-)

doporučuje
Porodnice Nymburk - 2468 21.08.14 napsala :

Po přečtení recenzí spokojených maminek jsem měla jasno. Chci rodit právě zde. Při návštěvách porodnice v těhotenství jsem byla přesvědčena, že to je ta nejlepší porodnice pro nás (všichni příjemní, ochotní).

6.8. přišel ten očekávaný den. Posledních pár hodin jsem musela být fakt nesnesitelná, ale personál byl naprosto skvělý. Vše mi vždy bylo vysvětleno, navrženy různé možnosti atd. Byla jsem utěšována, povzbuzována, držena za ruku a dokonce i hlazena. Porodní asistentku Ivu mi seslal někdo přímo z nebe. Paní Iva je prostě anděl. Kdyby tam nebyla, asi bych rodila ještě dnes. :) Dobíjela mi baterky. Ona je člověk na svém místě.

Po porodu o nás bylo postaráno také na jedničku. Všichni ochotní a příjemní – a to od uklízeček až po lékaře. Ač se člověk zeptal třeba i na kravinu, tak vždy dostal odpověď, a to s úsměvem. Nic nebyl problém.

Nebála jsem se porodu, ale nemocnice a pobytu v ní, a teď se tomu musím smát. Uteklo mi to tam hrozně rychle. Bylo mi tam příjemně a cítila jsem se opravdu dobře, a to jen díky personálu.

Jsem opravdu šťastná, že jsem se rozhodla rodit právě zde a pokud ještě někdy budu rodit, tak i kdybych měla jet přes celou ČR, bude to i podruhé tady. Hodně ve zkratce bych to řekla asi takto: „Nevěřila bych, že jsem byla v nemocnici v ČR.“

Personál: PA Iva

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Strach nechte doma, zde o vás bude dobře postaráno.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já ocenila vlhčené ubrousky, protože se mi v noci nechtělo malé omývat zadeček. Také dlouhé vložky (vložky mají, ale jen ty krátké).

doporučuje
Porodnice Nymburk - sluni25 16.07.14 napsala :

Rodila jsem v Nymburce a jsem moc ráda.

Po 16 hodinách „bolestí“ byla Klárka na světě. Personál i pan primář neskutečně úžasní a ochotní. Příjemné vystupování a hlavně nás o všem informovali. Po narození Klárky byly doktorka i sestřičky na dětském příjemné a ochotné. Mojí výhodou asi bylo, že jsem rodila v sobotu a byl klid.

Nevím proč si některé maminky stěžují na stravu, ale vždy byl výběr ze dvou jídel – a to na nemocnici tam vaří velice dobře (minula mne koprovka a špenát :-)) a i ten pověstný čaj je pitelný.

Pokoje jsou prostorné a po dvou maminkách. Teď se postupně do pokojů instalují televize, ale pohled na mimčo je nej. Společné sprchy a toalety jsou v pohodě, pořád čisté a není to cítit přehnanou desinfekcí, jak se očekává.

Já mohu tuto porodnici jen doporučit!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Krom věcí ze seznamu z webu možná vemte rukavičky (aby se mimčo nepoškrábalo, ale já je neměla a přežily jsme to) a asi svoji zavinovačku.

doporučuje
Porodnice Nymburk - miru81 06.06.14 napsala :

Již jsem zde rodila dceru v roce 2011 a nikam jinam jsem rodit nechtěla, než se vrátit do Nymburka.

Personál úžasný – porod byl pro mě díky PA a doktorce naprosto úžasným zážitkem, bez poranění, beze spěchu. :-) Miminko jsem dostala hned na břicho, s manželem jsme se mohli s mimčem sžívat na sále. :-)

Nemohu si stěžovat absolutně na nic – personál milý a příjemný – včetně uklizeček :-), všichni usměvaví, vysvětlí. Není problém za nimi zajít a zeptat se, opravdu nemám co vytknout. Využila jsem i nadstandardní pokoj na 2 dny, spokojenost velká – návštěvy vesměs kdykoliv a jakkoli dlouhé, vlastní soc. zařízení, TV, rychlovarka, lednice.

Opravdu kdybych plánovala další děti, rodit chci jedině v nymburské porodnici. Sama nevím, jak jim poděkovat, aby to vyřklo všechen ten vděk, který k nim cítím. :-) Vím, že je to jejich práce, ale s takovou bezvadnou atmosférou se člověk nesetká – kor u porodu. ;-)

Personál: MUDr. Kálalová Anna, PA Bláhová (snad si dobře pamatuji, byla úžasná)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se tolik – opravdu všichni tam vědí, co dělají a umí to i s klidem a úsměvem (pokaždé jsem měla jinou PA a obě byly pro mě andělem ). Po porodu se nebát ptát, ale například oblékání, koupání, kojení – to vysvětlují automaticky každému. ;-)

doporučuje
Porodnice Nymburk - blanikj 18.04.14 napsala :

Musím se přiznat, že jsem byla velice mile překvapena přístupem a ochotou personálu v nymburské porodnici.

Byli jsme se tam před pár týdny s přítelem podívat, protože budu po 13 letech rodit, tak abych věděla, do čeho jdu. Musela jsem tam i 3 dny ležet kvůli vysokému tlaku a opět všichni velice milí, ochotní a nic nebylo problém. O maminku s miminkem, co se mnou ležela na pokoji, se také starali, ptali se, pomohli ohledně kojení, koupání.

Takže zatím můžu jen doporučit. Příští týden mě čeká porod, tak poté napíšu dál. Hlavně si myslím, že je fajn, abychom my maminky podporovaly malé porodnice. :)

doporučuje
Porodnice Nymburk - Léňa26 21.02.14 napsala :

V nymburské porodnici jsem rodila oba dva své syny, první porod 6.9.2011 vedla MUDr. Krajíčková a PA Hackleová J. Porod byl zdlouhavý, ale díky opravdu výbornému přístupu personálu na něj dodnes ráda vzpomínám.

Když jsem se měla rozhodnout, kde budu rodit svého druhého syna, nymburská porodnice byla jasnou volbou. 2.1.2014 jsem pod vedením MUDr. Adama a opět skvělé PA Hackleové J. přivedla na svět našeho malého Matyáška.

Nymbruskou porodnici mohu vřele doporučit, opravdu moc hezký a samozřejmě profesionální přístup jak lékařů, tak porodních asistentek. :-)

Personál: MUDr. Adam, MUDr. Krajíčková L., PA Hackleová J.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, jednorázové přebalovací podložky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - ppavlas 06.12.13 napsala :

Rodila jsem 26.11. 2013 a nymburskou porodnici všem doporučuji.

Porod vedla Mudr. Kozderová. Jako prvorodička jsem samozřejmě moc nevěděla, co a kdy bude následovat, a tak mi pomohlo, že jsem byla o všem, co se bude dít, předem informována. Také mě uklidnilo, že už během té první doby porodní Vás doktorka průběžně kontroluje, takže nepřiběhne až na poslední fázi porodu, jak je tomu v některých porodnicích zvykem.

Celkově už před porodem pečlivý přístup – tj. kontrolují všechny nestandardní ukazatele a dělají další testy, aby vyloučili všechny možné komplikace. Celkově si myslím, kdo má strach rodit v malé nemocnici a rozhoduje se mezi Prahou nebo malou nemocnicí Nymburk, zvolila bych Nymburk. Právě proto, že je to malá nemocnice a nemůžou si dovolit díky tomu nic podcenit, jsou mnohem pečlivější než ve velkých nemocnicích v Praze, kde jakékoliv lehce zvýšené hodnoty přejdou, poněvadž není čas lámat si hlavu.

Jinak super přístup MUDr. Kozderové a porodní asistentky Skalické, které vedly porod. Budete v dobrých rukách, tak žádný strach. :-) Ještě bych zmínila dětskou sestru p. Veselou, která si dala tu práci a strávila se mnou dost času, aby mě naučila pořádně kojit – také obrovská výhoda nymburské porodnice oproti velkým nemocnicím v Praze, tam by nikdo neměl čas, se Vám takhle věnovat.

Personál: MUDr. Zuzana Kozderová, PA Skalická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické kalhotky s nohavičkami.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Janule92 10.09.13 napsala :

Porod proběhl v červnu 2013 pod vedením paní doktorky Kálalové a skvělé porodní asistentky, jméno si bohužel nepamatuji. Naprostá spokojenost s personálem. Krásný hladký porod na prvorodičku, tudíž krásné zážitky. :) Sestřičky i doktoři se vším pomohli i poradili. Nemohu si stěžovat na nic, teda až na stravu, ale ta bude všude nejspíš stejná, nebo moje „držtička“ je moc zmlsaná. :) Rozhodně další miminko budu rodit znovu v Nymburce.

Personál: MUDr. Kálalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji vzít si sebou dobrou náladu a vše půjde hladce. :)A nebát se. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prsní vložky, plenky pro miminko, vlhčené ubrousky, vodu.

doporučuje
Porodnice Nymburk - marcelinda18 15.08.13 napsala :

Porodnice v Nymburce je super.

Sestřičky jsou hodné a co se týče doktorů, tak jsou moc šikovní a zároveň hodní. Ráda bych vypíchla paní MUDr. Zuzanu Lencsesovou, je to strašně super člověk a moc šikovná. Nenapadají mě slova jak tuto doktorku vychválit, je opravdu moc šikovná a porod s ní byla legrace. Jediné, s čím jsem si neporozuměla, byli pediatři, těm nemohu přijít na jméno, některé věci až přehnali.

A co se týče kojení – no nerada bych někoho urazila, ale najde se tam jedna sestřička, co s kojením moc nepomůže a místo aby si dala práci, aby vás to naučila, tak vám nacpe klobouček na kojení a mimčo se ho už pak nezbaví.

Personál: MUDr. Zuzana Lencsesová
doporučuje
Porodnice Nymburk - Duronka 26.07.13 napsala :

Rodila jsem zde v srpnu 2010 svého prvního syna a nelituji. Skvělý přístup. Všem moc děkuji a doporučuji.

doporučuje
Porodnice Nymburk - KatJanik 09.07.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila dvakrát a za oba porody jsem velmi vděčná. Poprvé jsem rodila v roce 2009 za primáře Tomana, podruhé v březnu 2012 za pana primáře Kolaříka. Ačkoli již první zkušenost byla pozitivní (pokud to lze říci o porodu :-)), podruhé jsem byla opravdu vděčná a velice ráda, že jsem mohla rodit právě zde, rozhodnutí pro tuto porodnici je jednoznačně výhra.

Lékaři, porodní asistentky i sestry na šestinedělí jsou nesmírně vstřícní, poradí a vysvětlí a vše berou s humorem. Cítila jsem, že nejsem jen další kus ve stádě, ale jednotlivec, o kterého se tu postarají, když bude potřeba, a že jsem v dobrých rukou.
Bohužel jsem zapomněla jméno mladé paní doktorky, která mě odrodila (jak jsem mohla?!). Každopádně mohu říci, že jsem se nesetkala s jediným členem týmu, pro kterého bych měla jakékoli jiné slovo než poděkování. Ani na chvíli jsem se necítila trapně, jako hysterka nebo že musím s kýmkoli o cokoli bojovat, vše bylo o velice rozumné a vstřícné dohodě, pomoci a profesionalitě, které ani nevím, jestli bych byla na jejich místě schopná. :-) Je to opravdu místo pro lidi.

Personál: primář MUDr. Kolařík, por. as. Hackelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se. Dopadne to dobře. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Látkové pleny (ne na přebalování ale na podkládání dítka a podobné úkony – minimálně 5 jich užijete), plenky na přebalování pro miminko (dostanete startovací balíček 5 plenek, ale ty dlouho nevydrží), naopak nebudete potřebovat kosmetiku pro miminko, budete mít k dispozici spoustu vzorků včetně značky Weleda. Zbytek standard – šílené síťované porodní kalhotky atd.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 19.03.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila 26.2. 2013.

Byla jsem hrozně spokojena s veškerým personálem jak s porodními asistentkami, doktorkami, tak sestřičkami z dětského oddělení. Všichni byli moc milí a hodní. Až na jednoho starého doktora, který mě ještě těhotnou vyšetřil. Bylo to hrozně surové a byl hrozně protivný, myslím že je to zástupce primáře. Ale kolem porodu tam naštěstí nebyl, jinak všichni jsou tam mladí a umí se chovat.

Jsem ráda, že jsem rodila tam a ne v Praze.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a vložky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - PetaBubu 04.03.13 napsala :

V Nymburce jsem rodila 13.2.2013 a musím říct, že jsem byla maximálně příjemně překvapená přístupem personálu. '

Přijela jsem o den dřív, protože jsem si nebyla jistá, jestli mi neprosakuje plodová voda. Bohužel, ani personál si nebyl jistý (:-D), tak si mě tam rovnou nechali a začali mi dávat antibiotika (pro jistotu). Od začátku ke mně byli všichni moc milí.

Když se potom porod rozjel, nejvíc mi pomohla porodní asistentka Dáša (příjmení bohužel nevím). Byla sice velmi přímá, ale upozornila mě, co dělám špatně, vysvětlila mi proč a poradila správný postup. :) Kupodivu to fungovalo :-D Jsem jí opravdu moc vděčná za odborné vedení, bez ní bych to nezvládla. :) V této fázi jsem využila gymnastický míč.

Na sále už to pak bylo vcelku rychlé. Rodila mě MUDr. Zuzka Lencsésová, byla opravdu skvělá! Výborně mě vedla, všechno mi vysvětlila, prostě geniální! Na šití jsem dokonce dostala několik injekcí, takže to vůbec nebolelo, jen dotahování stehů pro mě bylo překvapení. :-D Ještě musím zmínit MUDr. Katku Malínskou, která mě během pobytu v porodnici také několikrát vyšetřovala, a to tedy velice jemně a ohleduplně (mám zkušenost, že většina doktorů se s tím moc nepáře :-D).

Prcka jsem dostala na břicho a k prsu v podstatě hned, co byl venku. Pak se šel vážit a měřit za doprovodu tatínka a pak ho dali ohřát do inkubátoru. Po porodu mi PA pomohly do sprchy, víceméně mě umyly :-D, a manžel mě odvedl na pokoj. Chvilku po tom nám přivezli prcka. :) Ačkoli byly kvůli chřipkové epidemii zakázány návštěvy, nikdo nás nebuzeroval a taťku nikdo nevyhazoval.

Dětské sestřičky byly všechny taky super, všechno vysvětlily, ukázaly, poradily. Občas je taky dobré se zeptat. :)

Takže porodnici Nymburk velmi doporučuji!

Ještě možná pro někoho důležitá informace – myslím, že oxytocin tam dávají automaticky – preventivně.

Personál: MUDr. Zuzka Lencsésová, MUDr. Katka Malínská, PA Dáša

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se tam jeďte podívat předem. Je to fajn. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si látkové pleny – sice vám dají nějaké erární, ale mají jich málo, potom pár jednorázových plenek pro prcka (několik jich taky dostanete), vlhčené ubrousky, vložky do podprsenky, mastičku na bradavky. Všechno ostatní tam mají. :)

doporučuje
Porodnice Nymburk - market.km 21.01.13 napsala :

V porodnici jsem rodila v srpnu 2012, byla jsem přijata v půl 4 ráno sestřičkou Lenkou Bílkovou, která byla velice ochotná. Ráno při výměně služeb přišla sestřička Petra Pýchová, také velice ochotná, která mě vlastně odrodila spolu s panem doktorem Čapkem a novou mladou paní doktorkou Lenscesovou. Všichni byli opravdu úžasní. Chválili ,jak mi to dobře jde, a byli velmi shovívaví k mému křiku. :-)

Sestřičky na šestinedělí byly také hodné. Já jako prvorodička jsem neuměla vůbec o miminko pečovat. Při předávání miminka jedna starší sestra (myslím Bendlová – byla mi nejmíň příjemná, ale ke konci už taky v pohodě) mi vše ukázala, ale tak rychle, že jsem nevěděla co a jak. Takže bylo nutné se na všechno ptát a být aktivní. Když nešlo kojení (miminko bylo línější a nechtělo pít), tak jsem si sama musela vyžádat odsávačku. Když člověk poprosil, vše ochotně znovu vysvětlily.

Strach jsem měla akorát z dětského pana doktora, který chodil každé ráno na vizitu. Kontroloval váhu dítěte a jednu maminku nechtěl pustit domů, protože malá ji moc nepřibírala. Naše miminko moc pít nechtělo a taky moc nepřibíralo, naštěstí poslední den trochu přibralo a pustil nás pan doktor domů, ale strach jsem z něj měla.

Jinak péče celkově super. Nejprve jsem chtěla rodit v Motole, ale shodou náhod jsem rodila v Nymburce. Podruhé bych chtěla klidně rodit opět tady.

Personál: Petra Pýchový, Šárka Bílková, MUDr. Čapek, MUDr. Lenscesová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se. Personál je ochotný a milý, nikdo na vás nekřičí, všechno vám vysvětlí. Byla jsem u porodu sama a velkou část porodu jsem strávila ve vaně a když mi došlo pití, sestřičky mi jej nosily do vany. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neperlivou vodu (i když je tam k dispozici fenyklový čaj – musíte vypít 3 litry za den), trochu ovoce, vlastní pyžamo (i když není třeba).

doporučuje
Porodnice Nymburk - Iva39 08.12.12 napsala :

V nymburské porodnici jsem ležela od 29.10. do 5.11. 2012, než nás propustili. Měla jsem vyvolávaný a zdlouhavý porod, ale přístup personálu (jak lékařů, tak sestřiček) byl přímo vzorový a hrozně milý. Pokud půjdu ještě jednou rodit, tak zvolím opět nymburskou porodnici pro vstřícný a lidský přístup personálu.

Nemohla jsem si stěžovat ani na jídlo – výběr ze dvou druhů, ale je fakt, že nejsem vybíravá. Přítel nosil pití, jogurty, ovoce.

Personál: MUDr.Malínská, MUDr. Kálalová, primář Kolařík

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko a vlhké ubrousky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Prcíček 04.12.12 napsala :

Nemocnici Nymburk můžu jen doporučit. Ochotný personál, vše proběhlo v pohodě. S sebou potřebujete pouze pleny a ubrousky pro miminko a osobní věci pro sebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny a ubrousky pro miminko.

doporučuje
Porodnice Nymburk - PetraKS 02.09.12 napsala :

V porodnici Nymburk som rodila 2.7.2012 svoje druhe dieta (dcerku Emmu). Prvy syn Max sa nam narodil 25.8.2009 a do tejto porodnice sme sa vratili.

Porodnica je sice starsia, ale to uplne vyrovna pristup sestriciek, porodnych asistentiek a lekarov. Rodit este raz (co teda uz naozaj nie:) ) tak sa do tejto porodnice vratim. Pri synovi som bola na standartnej izbe, ale u dcery som presla na nadstandartnu. Nie ze by boli standartne izby zle, ale pre to pohodlie, ktore clovek ma. Za tie tri roky pribudli na niektorych aj standartnych izbach aj televizory. Co urcite ocenite. Aj ked v TV nic nedavaju zaujimave, ale na to rozptylenie je to prijemne.

Obidva moje porody boli velmi rychle, takze som sa na hekarni moc nezdrzala, ale je to prijemna miestnost, kde ma clovek sukromie. Na porodnom sale, na ktorom som rodila bolo uz teraz nove porodne kreslo, ktore uz bolo prijemnejsie (hlavne teda, ked tam potom odpocivate dve hodiny, inak vam to bude asi uplne jedno :)). Manzel bol rad, ze mohol obidva porody byt stale so mnou a mohol si fotit vazenie, meranie prckov a dokonca ho sestricka hned po utreti aj odfotila.

Takze pokial sa rozhodujete ci v tejto porodnici rodit, tak za mna je to, ze lutovat nebudete.

Touto cestou dakujeme

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všetko potrebné v porodnici dostanete, len asi je lepsie si zobrat aj svoje pyzamo. Predsa len budete mat, si myslim, lepsi pocit. A nie ze vas ten porod este len caka. A nezabudnite si zobrat nieco na citanie.

doporučuje
Porodnice Nymburk - KarolinaP 22.08.12 napsala :

Do Nymburka jsem šla na doporučení mamky. Fakt jsem se bála byl to můj první porod.. Když čtu ostatní recenze na jiné porodnice jen zírám, co se kde děje a děkuji, že jsem měla to štěstí rodit v Nymburce.

Opravdu se tam nesetkáte s ponižováním. Naopak, paní doktorka Zahradníková, která mě pomáhala rodit byla naprosto skvělá.

Měla jsem vyvolávaný porod. Než se prcek dostal ven trvalo to 10 hodin… Kdyby na mě někdo řval asi bych to nezvládla. Ale s podporou Helči (PA Šafaříkové – je to úžasná baba) jsem to přežila všechno, i když to bylo hodně vysilující a náročné (Hehe a kdo to takové neměl…=D).

Než se mi udělalo mlíčko trvalo to 3 dny.. Myslela jsem, že umřu, malý řval hlady, já mléko neměla, takže jsme toho fakt hodně naspali.. Ale zase.. Nikdo na mě neřval, že jsem neschopná a nechci dát malému najíst a další kraviny co čtu, že jinde v porodnicích to klíďo dělaj. Spíš se ptali, že si ho na chvíli vezmou k sobě ať si odpočinu, ať vydržím, že mléko už se brzy udělá a strašně podporovali. Tisíceré díky. Také nabídli, že jestli bude hodně řvát můžou dát UM, ale nechtěla jsem, chtěla jsem kojit. A vyplatilo se vydržet. =)

Po porodu se ještě přišla několikrát zeptat PA Šafaříková, jak se nám daří, a stále vtipkovala.

Jediný kdo mi přišel trochu zvláštní je paní dětská doktorka, jméno už bohužel nevím. Není zlá ani nic takového, jen je prostě zvláštní. Jestli někdo víte, jak se jmenuje, tak je to ta s růžovou hlavou na mikádo a mluví jak nějaká cizinka. =)

Jinak ubytování žádný luxus, ale všechno to vynahradil úžasný přístup personálu a pokud chcete něco lepšího jsou tam dva nadstandard pokoje s vlastní ledničkou, sprchou, WC, bez omezení návštěv.

Jo a ještě jídlo je fakt hrozné, ale kde ne, že :D. Zase když jsem odcházela z porodnice, tak jsem byla na své původní váze.. a myslím že jídlo k tomu dost přispělo :D :D :D .

Za mě opravdu 100% doporučuji..

Personál: MuDr. Sládková a Lucie Zahradníková, PA Helena Šafaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si hodně jídla.. :D Dobrou náladu, jsou tam hodní a není se čeho bát, nesetkáte se tam s ponižováním. =) Běžte se kouknout předem. =)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky si brát nemusíte, jsou v nemocnici k dispozici, vezměte si pití, plenky pro malého a vložky do podprdy..=) A to jídlo samo :D.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 18.08.12 napsala :

V Nymburce jsem rodila začátkem letošního roku. Nevím, co bych porodnici vytkla. Milé porodní asistentky, sestřičky a profesionální přístup lékařů. Plánujeme druhé děcko a nedovedu si představit, že bych ho rodila někde jinde. Všem maminkám, které váhají, rozhodně doporučuji rodit v Nymburce. Nebudete určitě zklamané.

Původně jsem chtěla mít nadstandardní pokoj, ale bohužel nelze dopředu rezervovat. Když vás prostě předběhne nějaká maminka, co porodí dřív, máte smůlu. Já jsem ale nakonec byla ráda, že jsem byla na normálním pokoji. Našla jsem si tak kamarádku, se kterou se scházíme a předáváme si zkušenosti, co naši stejně staří broučci umí a neumí :-). Společných sprch jsem se bála, ale byly bez problémů. Máte naprosté soukromí, sprchujete se za závěsem a jelikož je porodnice malá, maminky se rozptýlí a moc často tam nikoho nepotkáte.

Personál: porodní asistentka Šárka Bílková, porodník Mudr. Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, personál porodnice se vším pomůže a poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, plínky pro miminko.

doporučuje
Porodnice Nymburk - luci.hor 16.07.12 napsala :

Do porodnice jsem nastupovala v úterý na vyvolání porodu. Příjem proběhl hladce, žádné dlouhé čekání atd. Ještě v úterý jsem dostala tabletku na vyvolání porodu, po pár hodinách se rozjely 17 hodin trvající křížové bolesti – to už jsem málem lezla po zdi :-D. Když bolesti ustaly, dostala jsem další dávku tabletky na vyvolání. Poté už šlo vše rychle, po druhé tabletce mi zhruba za 3 hodinky píchli vodu. Až po píchnutí vody se rozjely kontrakce, předtím jen bolesti do zad. Po píchnutí vody jsem zhruba 2 hodinky prodýchávala kontrakce a šlo se na přípravu. Vyčištění střev taky výrazně porod posunulo. Najednou jsem byla na 6 prstů, stačilo dorotovat hlavičku a mohla jsem jít na sál.

Na sále jsem byla zhruba hodinku než se malá narodila. Můj manžel mi byl neskutečnou oporou takže rozhodně doporučuji – muže s sebou. Rodil mě Dr. Adam a nemůžu si stěžovat. U porodu asistovala ještě Dr. Malínská a Dr. Stránská obě také milé a v pohodě. Porodní asistentky jsem měla Petru Pýchovou a Helenu Šafaříkovou, obě mi také moc pomohly a byly super ochotné a milé.

Celkově hodnotím porodnici jako uspokojující, ano vybavení není nic moc, ale to vám je v tu chvíli fakt jedno. Všechny porodní asistenky které jsem za 6 dní v porodnici potkala byly moc milé. Dětské sestry taky v pohodě. Lékaři taky všichni OK. Primář, z toho jsem měla největší strach, byl nejvíc v pohodě doktor. Všechno mi vysvětlil a zodpověděl.

Jinak bych všem doporučila nadstandartní pokoj, já ho měla a jsem za to fakt ráda. Nedovedu si představit chodit po porodu do společných sprch a WC, ale to je asi věc názoru. Navíc na nadstandartu s vámi může být manžel nebo návštěva celý den bez omezení.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Předem si prohlédnout porodnici a ničeho se nebát.
Určitě si zarezervovat nadstandartní po­koj.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Belu79 24.06.12 napsala :

Právě dnes jsem se vrátila z porodnice Nymburk a velice ráda se připojuji k velkému počtu maminek,které byly nadmíru spokojeny s naprosto vstřícným přístupem všech lékařů, porodních asistentek a rovněž dětských sestřiček.

Celá zkušenost s porodnicí Nymburk byla 100procentně pozitivní a s naprosto klidným srdcem doporučuji všem nastávajícím maminkám, protože věřím, že budou jen a jen spokojené.

Stále nemůžu uvěřit, jak díky veškeré péči, nápomoci při zodpovězení všech dotazů, vstřícnosti a snaze maminkám vše ulehčit, byla tato zkušenost naprosto krásným zážitkem a na porod v nymburské porodnici a následný pobyt na šestinedělí budu vzpomínat napořád, jako na nádhernou zkušenost a to VŠE jen a jen díky všem úžasným lidem, kteří v této porodnici obětavě pracují a vždy s úsměvem na tváři!

Ještě jednou veliké DÍKY za vše!!!

doporučuje
Porodnice Nymburk - LucinaP 16.05.12 napsala :

Ahoj, přidám také svůj názor. V NBK jsem rodila již v lednu 2009. Absolutní spokojenost až na některé dětské sestry a teď podruhé v únoru 2012. Nelze si na nic stěžovat, ležela jsem tam už 3 dny před porodem s vysokým tlakem, péče výborná, pořád mě i mimčo chodili kontrolavat. Rodila jsem císařem, malá byla zadečkem dolů, a vše proběhlo bez komplikací, jen ta bolest břicha po porodu byla pro mě horší než bolest při prvním normálním porodu.

Všichni byli velmi milí, vstřícní, opravdu všichni, od lékařů, hlavně MUDr. Sládková a Zahradníková, přes všechny porodní asistentky a dětské sestry, to mě velmi překvapilo, protože v roce 2009 mi přišlo, že dětské nebyly zrovna dvakrát příjemné, teď ale úplně všechny v pohodě, možná to bylo také tím, že jsem rodila podruhé a nebyla jsem miminkem tak zaskočená jako prvorodička a spoustu věcí jsem si udělala po svém a asi i sestry to tak braly.

Už u prvního mimča jsem měla problém s kojením a to jsem z toho byla úplně ve stresu, to jsem od nich jen pořád slyšela, kojit kojit a kojit, ale jak s rozbitými bradavkami, to jsem si tam i pobrečela, ale teď to bylo úplně jiné, sestry říkaly, zkuste to a pokud to prostě nepůjde, tak se svět nezboří.

Takže shrnuto, NBK jedině doporučuji, je to tam takové osobnější a více domácí prostředí než v nějaké velké porodnici.

Personál: MUDr. Sládková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

určitě si porodnici předem prohlédnout, abyste nešla rodit do „cizího“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plínky a rychlozavinovačku pro miminko, vodu na pití

doporučuje
Porodnice Nymburk - kaďaska 11.04.12 napsala :

Již při mém prvním porodu 4.12.2008 tak i nyní 5.4.2012 jsem byla naprosto spokojená. Personál na jedničku s hvězdičkou a to mám namysli opravdu úplně všechny s kterýma jsem se tam mohla potkat za dobu svého pobytu / 4.4.-10.4.2012/. Vybavení se oproti roku 2008 zmodernizovalo a co se týká např. jídelníčku ten zůstal stejný,ale nemám žádné výhrady snad jen malé doporučení určitě si vezměte něco sebou do ledničky např. jogurt a neuškodí ovoce a třebas i zelenina.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně se nebát tam přijít ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plenky, zavinovačku pro mimčo

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 01.04.12 napsala :

Dobrý den, v Nymburce jsem rodila již 8.11.2010 naší první dceru(53cm, 4,37kg) a byla jsem velice spokojená. Velmi příjemný a ochotný personál. Bohužel měsíc před porodem jsem musela pár dní, kvůli vysokému tlaku, strávit i v nemocnici. Nejsem žádné vyžle, mám nadváhu, pyšná na to nejsem, ale proč bych kvůli tomu neměla mít dítě? Než mi pan doktor na gynekologii podepsal propouštěcí papíry musela jsem na EKG kde mě totálně rozhodil primář Hulínský. Takovou přednášku o tom jak jsem TLUSTÁ bych nikomu nepřála. Mimo jiné nepříjemné věci, se mě zeptal jak si můžu vzít na svědomí mít vůbec dítě, že bude díky mě mít hned cukrovku a jiné zdravotní problémy. Bylo mi strašně a samozřejmě tlak mi zase vylít. V září čekáme druhé a zase jsme zvolili nymb.porodnici. Jen doufám, že vše včetně tlaku budu mít v pořádku a už nikdy se nebudu muset setkat s primářem interny!

Personál: MUDr. Adam, PA si bohužel nepamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Coca colu, obyč.vodu, nějaké oblečení pro skřítka, jednorázové pleny,

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 07.02.12 napsala :

V Nymburce jsem rodila 4.2.2009 a 11.1.2012 a po pravdě mít v plánu třetí miminko tak nikde jinde nerodím :-)

Personál: PA Lenka Bílková, DR. Dyňka, DR. Toman,a další

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plínky pro mimi a i nějaký ten kousek oblečení.

nedoporučuje
Porodnice Nymburk - Papaja15 30.12.11 napsala :

Rodila jsem v této nemocnici 21.7.2011, to byl čtvrtek. Ve středu 20.7.2011 jsem šla na kontrolu ke svému gynekologovi, to jsem byla 38+2. Cítila jsem se dobře, jen mě pobolívala hlava, ale to jsem přikládala k nevyspání. Dr. Langr mi naměřil vyší tlak a říkal mi, že kdyby mě bolela hlava nebo se mi motala, ať jedem radši do porodnice. Přijeli jsme domů a šla jsem si lehnout, vyspala jsem se a šla jsem si pro kontrolu změřit tlak a ten už byl podstatně vyšší – 150/140. Tak jsem se rozhodla jet do porodnice. Přijeli jsme do porodnice v 18:00, hned mě změřili tlak, vzali krev a napojili mě na monitor. Tlak už byl 170/140 – furt se jim něco nezdálo a tak si mě tam nechali. Druhý den ráno přišly výsledky z krve a bylo patrné, že jejich předpověď byla správná – byla to „preeklampsie“. Pan Dr. Čapek si mě zavolal k sobě na vyšetřovnu a podrobně mi začal vysvětlovat, o co jde a jak budou dále postupovat. Nejdříve to řekl dosti nelibě („…musíme porod vyvolat, jinak můžete zemřít / ohrožuje to Vás a i dítě na životě…“). V té chvíli jsem byla zoufalá a vystrašená k smrti. V 10:00 ráno v den, kdy mě pan doktor o této skutečnosti informoval, mne zavedl tabletku a řekl mi, že to na porod DNES nevidí. Od 12:00 mi začali slabší kontrakce. Každou půl hodinu jsem chodila na monitor a měřili mi tlak – ten byl stále vysoký. Od 16:00 bolesti sílili. Z toho všeho jsem již byla značně unavená. V 19:00 mi praskla voda. Šla jsem to nahlásit sestře (sestra Koňáková). Od začátku byla ostrá jako břitva a měla jsem z ní strach a zároveň respekt. Okamžitě jsem šla na „hekárnu“ a bolesti byli po půl minutě. Sestra Bílková poletovala po oddělení, druhá sestra (Koňáková) byla neustále se mnou. V 22:00 byl přivolán Dr. Čapek a šlo se na sál. Porod byl rychlý, bez nástřihů – vše dopadlo dobře = syn měl 2.97kg, 48cm a narodil se v 22:48. Bylo vidět i na Dr. Čapkovi, že měl z úspěšného konce radost. Na sále už vládla dobrá atmosféra a já byla ráda, že vše dobře dopadlo.

Personál: Dr. Čapek + PA Koňáková a Bílková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy s některými sestřičkami a odolnost vůči obecně špatné pověsti nemocnice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Zavinovačku + jednorázové pleny.

doporučuje
Porodnice Nymburk - jarka2011 24.12.11 napsala :

Do nymburské porodnice jsem nastoupila ráno 9.12.2011 na vyvolání porodu. I když samotný porod byl poměrně dlouhý (chlapeček se nám narodil až 10.12. ráno a to jen díky panu Dr. Šmehilovi, který porod rozběhl), všichni se ke mě chovali velice mile a po celou dobu jsem se cítila příjemně. V porodnici totiž panuje domácká atmosféra a všichni jsou neuvěřitelně dobře naladěni. Moc děkuji porodní asistentce Šárce Vargové a hlavně Lence Bílkové, která mi u porodu hrozně pomohla.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni moc milí. Dětské sestřičky se pořád chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme. Jmenovitě bych vyzdvihla dětskou sestru Michaelu Veselou a Lenku Vondruškovou. Hlavně sestřička Veselá mě povzbuzovala, když se mi po porodu nechtěla rozběhnout laktace.

Vybavení porodnice sice není nejmodernější, ale mě to vůbec nevadilo, byla jsem vděčná za lidský přístup celého personálu.

Jedinou věc, která mě trochu zklamala, byl nástřih při porodu. Nejsem odborník a nechci zpochybňovat něčí rozhodnutí, ale když jsme se o tom bavili z partnerem, přišlo nám to jako způsob, jak si porodník ulehčil práci, aby stihl včas odejít domů ze služby. Přišel a už „mezi dveřmi“ mě nastříhnul. Ani miminko jsem na bříško nedostala, donesli mi ho až po vážení v zavinovačce.

Personál: PA Šárka Vargová, PA Lenka Bílková, dětská sestřička M. Veselá, Dr. Šmehil, Dr. Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát, do porodnice dorazit s dobrou náladou; dámské vložky a noční košile jsou v porodnici k dispozici, já táhla naprosto zbytečně

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, zavinovačku na miminko (mají jich nedostatek, takže vám ji druhý den vezmou)

doporučuje
Porodnice Nymburk - ana4 25.11.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 4.11.2011 byla jsem velmi spokojená s přístupem lékařů a PA. I přes vyvolávaný porod, a velké obavy šlo vše rychle. Personál byl velmi vstřícný a i přes malé poporodní komplikace proběhlo vše v pořádku. Vřele tuto porodnici doporučuji

Personál: Dr. Hrubá, PA Vargová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rychlozavinovačku, vložky do podprsenky, vlhčené kapesníčky, plenky jednorázové

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu či kolu na pití

doporučuje
Porodnice Nymburk - Jankaxx 20.11.11 napsala :

V Nymburce jsem rodila 9. 11. 2011 a přijala mě s celkem rozběhlým porodem PA Hliněná cca hodinu před předávkou směny a byla naprosto skvělá!!! Neustále mě povzbuzovala a díky ní jsem se cítila dobře. Po jejím odchodu jsem šla rodit pod dozorem dr. Adama, který spíš komunikoval s ostatním personálem než se mnou… někomu by to mohlo vadit, ale já naštěstí byla tak trochu mimo, takže jsem si z něj nestihla nic dělat… U porodu se míhalo více PA, ale bohužel jsem byla tak trochu v tranzu a tak si to nevybavím přesně… celkově si porod pochvaluji a musím říct, že nikdo nebyl nějak nepříjemný – vše vynahrazovaly ochotné PA.

Dětské sestry byly většinou také milé, ale informace od nich byly velmi kusé a tak vřele doporučuji obrnit se trpělivostí a chodit se ptát i za cenu, že si budete připadat občas jako otrapa… sestry neví co která novopečené mamince sdělila a tak těch informací bylo spíš málo než víc… vše jsme doháněli den před propuštění (kojení)…

V porodnici bylo čisto a vybavení je částečně modernizováno. Strava nijak pestrá, ale ani nijak strašná :-)
Dostali jsem pár plínek do začátku, vložky byly k dispozici volně, košilky také byly ve sprchách… kosmetiky pro mimča dostatek… zavinovačku chtěli brzo vrátit pro další miminka…

Personál: PA Hliněná, PA Křížová, Dr. Adam

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plínky (dostanete jen pár kousků), zavinovačku, vlhčené ubrousky, případně vložky do podprsenky… jednorázové kalhotky…

doporučuje
Porodnice Nymburk - Lucie Bělská 05.11.11 napsala :

V porodnici v NBK jsem rodila 16.října už svou druhou dcerku a nemůžu si absolutně na nic stěžovat,všichni jsou milí a ochotní

doporučuje
Porodnice Nymburk - miru81 30.09.11 napsala :

Rodila jsem zde 24.9.2011 dceru a moje zkušenost s nemocnicí, hlavně personálem, je naprosto skvělá.
Všichni do jednoho, jak doktoři, porodní asistentky, dětské doktorky a doktoři, sestry byly báječný, jejich přístup byl fakt bezva, cítila jsem se velice dobře a moc jim za vše děkuji :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, jsou tam fakt milí a pomohou, nebojte se ptát :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky, zavinovačku.

doporučuje
Porodnice Nymburk - klarushka 19.08.11 napsala :

v Nymburské porodnici jsem rodila 13.8.2011 a mohu jen doporučit porodní asistentky doktoří, sestry všichni byli fajn a i přes těžkej porod prvorodičky se 4 kg miminkem se mi snažily co nejvíc pomáhat i přes to že jsem nadávala jak špaček..jen díky ním máme zdravého kluka Patrika takže jim tímto děkuji :o)

Personál: jména si bohužel nepamatuju

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

partnera k porodu byl pro mě obrovskou podporou :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

zavinovačku, vložky do podprsenky, plínky

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 18.08.11 napsala :

Ahojky maminky.Já jsem se nijak nerozmýšlela nad porodnicí,v Nym­burce jsem se narodila já tak jsem si řekla,že se tam narodí i mé dítě.26.7.2011 se mi narodil nádherný chlapeček,porod nebyl jednoduchý,ale porodní asistentky a hlavně paní doktorka Sládková mi moc pomohli,ale také pan primář byl super.Na tuto porodnici si nemohu stěžovat.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Lééénuša 12.08.11 napsala :

Ahojky holky.
Porodnice Nymburk byla pro mě jasná volba, i přesto že jsem vyslechla i negativní věci o porodnici. Přesto jsem si vyzkoušela pobyt již před porodem, vzhledem k vysokému tlaku. I v této době na mě byli všichni moc milý.
Rodila jsem 6.2.2011 vše proběhlo v pořádku, porodní asistentky byly naprosto úžasné, škoda jen že si nepamatuju jejich jména. Moc mi pomohly během celého porodu i přiteli radily jak mi má pomoc.

Dr. Adam nic neriskoval vzhledem k vysokému tlaku, ještě vše předtím zkontroloval UZ a případně mě vysvětlil že se může rozhodnou pro císař. Což se nestalo a porod byl klasický a celkem rychlý…šití v pohodě.
Na šestinedělí všichni moc hodný.

Personál: Dr. Adam, jména PA si bohužel napamatuji

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu doporučuji na energii coca.colu, jinak neslazenou vodu, jelení lůj a případně ponožky :)

doporučuje
Porodnice Nymburk - liri 05.08.11 napsala :

Dobrý den,můj první porod 23.3.2011 jsem se rozhodla zvládnout v Nymburku. A musím říct,že to byla dobrá volba. Porodní asistenka,paní Šafaříková,byla naprosto skvělá a plně se mi věnovala (také mému muži,který byl možná vyplašený víc než já). Neustále byla u mě,uklidňova­la,povzbuzova­la a radila. Pan doktor Čapek to se mnou zvládl na jedničku,byla vidět i jeho radost z narození mého syna a „sranda“,v rámci možností,na sále nechyběla. Dětské sestry byly také šikovné. Když druhý porod tak zase v této porodnici. Ještě jednou děkuji personálu.
Linhartová

Personál: pan doktor Čapek,porodní asistentka Šafaříková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě jednorázové kalhůtky

doporučuje
Porodnice Nymburk - MIŽĎOVKA 26.07.11 napsala :

Ahoj.Já rodila 2× v Nymb. V r.2007, nyní 7/2011. Oba porody rychlé a bez komplikací.
Velkou pochvalu a dík pro pana doktora Jiřího Čapka, porodní asistentky Bílkovou, Koňákovou. Všechny moc usměvavý, sympatický,po­hodový, pomáhaly jak se dalo. Vše bylo rychlé. Poporodní péče skvělá, dětské sestřičky ochotné, stále se chodily ptát, zda něco nepotřebujeme. Vybavení se zlepšilo, nové porodní křeslo, výbava na pokojích. Nové přebalovací pulty, monitory dechu, posezení, závěsy. Výběr kosmetiky pro miminko. Prostě mohu jen a jen doporučit. Všem doktorům a sestřičkám moc děkuji!!!!Máme doma dvě krásné dcery.

Personál: MUDr, Jiří Čapek, Porodní asistentky M.Koňáková, L.Bílková.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ničeho se nebát!

doporučuje
Porodnice Nymburk - janickakr 19.06.11 napsala :

Porodnici v nymburce mohu jen a jen doporucit a to zejmena diky PA a detskym sestram,ktere jsou opravdu na pravem miste se super peci. Diky PA a panu primari,mam vedle sebe krasnou,zdravou holcicku z 14.6.2011:)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

rozhodne se ptat a nebat se:) A hlavne se nebat prijet,i kdyz to nebude jeste porod a poslou vas domu. I ja jsem prijela a vracela se domu a druhy den me tam meli znovu a vecer byla mala na svete:) proste se nedat:D i kdyz Mudr rika,ze to jeste bude trvat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorazove kalhotky,vodu. Jinak je vse k dispozici a hlavne vetsina navstev toho prinese tolik,ze az zbytecne.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 10.05.11 napsala :

Rodila jsem před 4 měsící na Vánoce. S porodníky jsem byla spokojená, doktoři i porodní asistentky byli výborní, jen díky porodní asistentce jsem nerodila císařským řezem. Následná péče pokulhávala, domů jsem byla propuštěna po 2,5 dnech, dítě mi bylo předáno v 5 hod ráno (po mém 4 hodinovém spánku po porodu) a péče o něj mi byla vysvětlena během 3 min (poněkud rychlé na prvorodičku), sestra se na pokoji během dne téměř neukázala. K večeru už nikdo ani neuvařil nemocniční čaj. Je možné, že to bylo zapříčiněno Vánočními svátky.
Zařízení porodnice je staré, ale to asi většina porodnic, přesto háčky na zdi, aby bylo možné pověsit si alespoň ručník, by chybět nemusely.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jednorázové kalhotky, vodu

doporučuje
Porodnice Nymburk - Kitti 02.05.11 napsala :

Dobrý den,
i já bych ráda pochválila a všem maminkám doporučila tuto porodnici.
Porodila sem tady syna a musím říct, že všechny sestřičky byly ochotné, se vším mi poradily, pomohly.
Vybavení odpovídá stáří nemocnice, ale i tak se to snaží vylepšit barevnými obrázky a ubrusy. Ale vždyť na tom nezáleží! Péče veškerého personálu o mě i o synka byla 100% a na tom zdravotnictví stojí! Děkuju všem!!

Personál: Dr.Adam,as. Kubátová, Vargová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se zeptat na cokoliv!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky

doporučuje
Porodnice Nymburk - Matule0711 18.04.11 napsala :

Dobrý den!
V nymburské porodnici sem odrodila všechny 3.děti 1994,1999,2004 a nemůžu si vůbec stěžovat.Je fakt že všechny porody byli bez komplikací.U první­ho porodu byl doktor Šimon a dva druhé porody proběhli s dřívějším primářem Milanem Klumparem a za asistence sestry p.Čubíkové která byla prostě super a p.Klumparem sem se cítila v dobrých rukách.Jinak všechny ostatní sestry a vlastně celý personál byl super …
Na cokoliv jsem se zeptala mi bylo vysvětleno…jen možná pokoje a jídlo by se mohlo trochu změnit,ale jinak super !!!!

Personál: Mudr.Šimon,primář Klumpar

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky,jednorázové kalhotky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - PetraSink 25.03.11 napsala :

Rodila jsem v Nymburce obě svoje dcery. První 29.2.2008 a druhou nyní 19.2.2011. Musím v obou případech Nymburk velmi pochválit a to jmenovitě porodní asistentku Šafaříkovou (která vede i předporodní kurzy v Nb), porodní asistentku Dudkovou,která střídala ráno paní Šafaříkovou a byla naprosto úžasná, pana primáře Tomana,který v současné době již vede porodnici v Kolíně a pana doktora Matouška,který zajišťoval poporodní péči a rodil kolegyni z pokoje,která s ním byla velmi spokojená.
Celý personál fungoval na výbornou. Neustále se všichni ptali,jestli něco nepotřebujeme a nabízeli nám,že můžeme kdykoliv přijít a na cokoliv se zeptat. Všechny setry byly skvělé a vystřídalo se jich tam hodně.
Asistentky u porodu byly trpělivé a radily a pomáhaly,co se dalo. Všem tímto ještě jednou moc děkuji a budoucím maminkám vřele doporučuji. Doufám,že s výměnou primáře se nic nezmění.
Ikdyž porodnice nepatří k nejmodernějším, všude je zřejmé,že se personál snaží ze všech sil prostředí zpříjemnit. K dispozici je vana, sprcha, balony, žebřiny…atd. k tomu skvělý personál,prostě co víc si přát :))

Personál: asistentka Šafaříková, asistentka Dudková, primař Toman, doktor Matoušek n

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní zavinovačku, čepičku a ponožky na miminko

doporučuje
Porodnice Nymburk - Lenka1978 18.01.11 napsala :

Ahoj všichni,jen chci napsat,že nemám sebemenší negativní názor na tu to porodnici.Rodila jsem tady 8.1.2011 už po třetí a byla jsem velice spokojená.Celý personal a tím myslím opravdu celý…dětské sestry, porodní asistentky,lékaři a snad i uklizečky…všichni byli moc hodný a laskavý.Opravdu jim z celého srdce děkuji a hlavně Mudr.Kaprálovi,kte­rý rozhodl o průběhu porodu.Moc díky.Skořepová

Personál: Mudr.Kaprál,Mudr.Adam

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se zeptat,všichni rádi poradí!!!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky do podprsenky.

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 26.07.10 napsala :

Loni v září jsem porodila v Nymburce zdravého chlapečka.Měla jsem bohužel velmi náročný porod (vyvolávaný, přes 30), takže jsem se setkala se všemi lékaři, kteří mě průběžně kontrolovali. Všichni byli fajn. MUDr. Matoušek ještě není úplně „zaběhlý“, místy byl nejistý, příliš se neorientuje v UZV, ale snažil se – byl přímo u porodu. Poporodní péče taktéž fajn, snad jen jedna sestra (nepamatuji si bohužel jméno, starší, krátké vlasy). Odměřená, otrávená, hrozné jednání! Jinak sestřičky prima. Nymburk doporučuji.

Personál: MUDr.Matoušek, MUDr.Toman
doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 28.04.10 napsala :

Ahoj, rodila jsem v NBC 2×, oba porody bez komplikací a velmi rychlé. Ale oba velmi rozdílné. První porod s příjemnou paní doktorkou, kde jsme se všichni na sále smáli a druhý s panem doktorem Matouškem, který by měl změnit přístup k pacientkám nebo změnit obor, nejlépe patologie, kde je pacientovi jedno, jak se chová doktor… Byl konec směny, pátek, tak bych možná pochopila, že neměl skvělou náladu…Ale nechápu, proč proboha tahá placentu, když mu říkám, že cítím kontrakci? Proč nenechal sestřičky přiložit miminko na dýl než na sekundu, abych placentu vyloučila? Ani jsem si miminko neprohlédla, protože řval, ať ležím a nehýbu se. Jinak sestry jsou tam skvělé, pomůžou, poradí, starají se, ostatní lékaři byli taky příjemní. Výhrady mám jen na jednu dětskou sestru, která je děsná hvězda a jen kritizuje, nepomáhá, jen aby měla hotovo a všichni ji dali pokoj. Je hubená, tmavovlasá, starší, ostříhaná na krátko. Porodnici Nymburk doporučuji, jen nechytit u porodu pana příjemného Matouška a tuhle sestru pistolnici, bohužel nevím jméno.

Personál: MUDr. Matoušek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se sester, když si nevíte rady a zeptat se jich.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít rychlozavinovačku a pár oblečků pro miminko.

nedoporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 17.04.10 napsala :

Moje zkusenost s porodnici je naprosto otresna.Voda mi praskla v pul 4 rano,tak jsme okamzite jeli do porodnice.Tam me trapily 27 hodin.To uz jsem se opravdu nas…a rekla,at mi daji urychlovacku.To nechtely,az polevily,kdyz videly,jak jsem nervni a hadala se.To by pochopil kazdy,koho by tak dlouho trapily.Pak na sale jsem uz byla tak vycerpana,ze jsem nemohla ani tlacit,az jsem myslela,ze malej se nedostane ani na svet.Musely me nastrihnout,kdyz jsem opet zacala nadavat.Pak na pokoji se chovaly,jako bych mela alespon 5 deti,pritom jsem rodila poprve!!!!!!!!­!!!Nic mi neukazaly,nepo­radily,kdyz jsem se na neco ptala,tak me odbyly,ze jsem zena,at si poradim,kdyz jsem chtela dite.Byla jsem tam 11 dni,malej mel zloutenku,bylo to proste utrpeni.Pani Dynkova byla skvela,porad se chodila ptat…k ni priradila jeste jednu sestricku,ta mela vetsinou nocni,velice ochotna,hodna­.Ostatni sestry,hlavne ty starsi by mely premyslet,ze kazdy neni chytry jako ony a lepsi urcite nebyly,kdyz byly mladsi.Jsou to namysleny nadhery.Pokud budu rodit znovu,Nymburk to opravdu nebude.Jen kdyby tam byla p.Dynkova,p.Toman,a mladsi sestry,ne sestra Helenka,furie

Personál: Mudr.Dynkova,sestricky

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevne nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastni obleceni

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 01.02.10 napsala :

Já jsem rodila v Nymburce už dvakrát a pokaždé jsem byla spokojená.
Poprvé to bylo v roce 2004,doktorka i sestřičky na porodnici byly výborné,příjemné a milé,ač mi bylo tehdy 17 let.Akorát mě mrzí že mě tehdy dětské sestry nepoučily více o kojení,takže jsem šla s dcerou domů už na Sunaru.
Podruhé jsem rodila v roce 2007.Rodil mě dr. Toman,byla jsem spokojená.Poporodní péče o rodičku se velmi změnila k lepšímu,dětské sestry také ok,akorát jedna byla taková ráznější,když na mě tenkrát vyběhla že týrám syna hlady(spal,neviděla jsem důvod ho budit)tak jsem se málem rozbrečela.Jinak si ale stěžovat nemohu a ač mám ted blíž Kolín,opět jsem se rozhodla rodit v Nymburce.

Personál: Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové sítové kalhotky,zavi­novačku

doporučuje
Porodnice Nymburk - Anonymní 24.01.10 napsala :

Dobrý den, ráda bych také přidala svoji poměrně čerstvou (12/09) zkušenost s touto porodnicí. Jednalo se o můj první porod. Přes moje obavy, které má asi každá budoucí maminka, vše proběhlo bez komplikací a na prvorodičku docela rychle. Po celou dobu porodu se o mně staraly dvě porodní asistentky a paní doktorka. Všechny byly moc milé a naprosto profesionální. Samy mi vysvětlovaly co mě čeká a nemine, vyšetření prováděly velmi šetrně. V žádném ohledu si nemůžu stěžovat. Dětské sestřičky byly také velmi milé a ochotné. Pomohly mi přenést se a vyřešit počáteční problémy s kojením. Vysvětlily a názorně předvedly základní péči o miminko, což jsem jako matka-nováček velmi ocenila. Jedinou výhradu bych měla k jedné dětské doktorce, která mě „vybláznila“, že miminko má zdravotní problémy. Tato informace se ukázala být naprosto zcestná, ALE ty NERVY!!!

Nymburská porodnice neoplývá luxusem (starší sprchy, vybavení pokojů), ale sama za sebe můžu říct, že přístup personálu mi vše několikanásobně vynahradil. Až budu znovu rodit, určitě v Nymburce.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlastní zavinovačku, látkové pleny

doporučuje
Porodnice Nymburk - Judycum 12.01.10 napsala :

Rodila jsem v Nymburce dceru v červenci 2008, kvůli nedokonale zhojené jizvě na děloze po prvním císaři jsem měla cestu k vaginálnímu porodu komplikovanou, nakonec se mi nevyhnul plánovaný císařský řez.
Nastoupila jsem kvůli přenášení do porodnice 10dní po termínu, čekalo se, jestli se porod sám nerozběhne.Nic takového se nestalo, po několika dnech vyčkávání jsem se nakonec s primářem domluvila na sekci.
Moc si vážím toho, že mě nikdo do ničeho netlačil, personál respektoval mé přání dát vaginálnímu porodu šanci, několik dní se pouze čekalo a dělaly se běžné kontroly, aby se vědělo, jak se miminku daří.
když bylo jasné, že se sekci nevyhnu, bylo mi všechno vysvětleno, všechna vyšetření probíhala šetrně, celý zákrok se odehrál ve velmi milé atmosféře, všichni byli vstřícní, nemůžu si na nikoho z lékařů stěžovat.
Porodní asistentky, které o mě pečovaly po porodu byly také ochotné, všechno vysvětlily, uklinily…a to navzdory velmi hektické situaci, obrovskému množství porodů (přistýlky i na chodbách)
Dětské sestry byly řekla bych dost zaneprázdněné, na jejich práci se nával odrazil, kdybych měla své první dítě, asi by mi leccos vadilo (nedostatek času na jednotlivé matky, laxní, rychlé odpovědi), ale nebyly takové všechny.Takže se případně bylo možné obrátit na jinou sestru, pokud člověk u jedné neuspěl.
Od začátku mi dceru nosily sestry na kojení kdykoli plakala, nejpozději po třech hodinách, druhý den po porodu jsem si ji nechala u sebe, ale bylo možné ji zavézt na sesternu, pokud jsem potřebovala do sprchy a ona nespala.Dcera potřebovala dokrm (pozdní nástup laktace, velký úbytek na váze a permanentní pláč), doktorka se mnou celou situaci konzultovala, příkrm sestával z UM, které připravily sestry, dokrmovala jsem sama (stříkačkou, byly mi nabídntuty i jiné možnosti).Nakonec se kojení podařilo a odcházela jsem plně kojící.
Jediné, co mi opravdu vadilo, byly sprchy, voda byla nějakým způsobem propojená a pokud se sprchovalo více lidí najednou (což bylo vzhledem k návalu neustále), voda téměř netekla nebo prudce měnila teplotu.O estetice a hygieně sprch jako takových nemluvě…

Personál: Mudr.Toman

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové síťové kalhotky, ty byly opravdu užitečné, pantofle do sprchy, foťák.

doporučuje
Porodnice Nymburk - luluves 05.01.10 napsala :

Moje zkušenost užasná když jsem tam přišla poprvé na monitor tak mi nemohli miminko natočit jelikož moje pani doktorka(již bejvalá)si nevšimla že je miminko hlavou nahoru tak jsem na monitoru ztrávila s přestávkama 10h.ale všichni jak lékaři tak sestřičky byli UŽASNÍ pak jsem si tam týden poležela než mi pan Dr.udělal plánovaný císařský řez UŽASNĚ opravdu si nemůžu stěžovat jen s čím jsem měla menší problém když mi 2den po císaři naběhla ke spolubydlící 8.člená návštěva se 3. malými dětmi a to jedno uhodilo syna do hlavičky trošku ale přece je člověk ze všeho vykulenej tak návštěvi bych asi nechala na chodbě ale jinak opravdu super za návštěvi přeci nemocnice nemůže ta pani měla již 3.dítě tak jí to asi ani nepřišlo a já nechtěla dělat dusno Nemocnici Nymburk DOPOROČUJI 100%

Personál: Dr.Toman

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu stejně to miminko nějak ven musí :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem třeba užila rychlozavinivačku když mi syna dovezli tak se byla jistější v chování než jsem to nacvičila

doporučuje
Porodnice Nymburk - annie299 28.12.09 napsala :

Byli jsme maximálně spokojeni s přístupem personálu. Při porodu jsme poznali dvě směny. Rodila nás mladá paní doktorka, její jméno nevím. Obě porodní asistentky také výborné, stále ochotné, příjemné. Při porodu jsem využila vanu a aromaterapii.
Využili jsme nadstandardní pokoj, kde se mnou mohl přespávat i manžel (sama 650Kč, s manželem 1000Kč za noc). Jídlo slabší. Podle mého názoru by čerstvé maminky měly mít kvalitnější stravu. Taková horší školní jídelna.
Během pobytu jsem se zvládla „naučit“ kojit, koupat, atd. Sestřičky samy nabízely pomoc a nikdy mě neodbyly.

Fotky z porodnice

Moje prdelka <3

tady je muj milacek

Klasický dvoulůžkový pokoj (č.15) - porodnice Nymburk

Ihned po porodu

Nyní =)

Moje holky z nymburské porodnice.

Naše Deniska.

Těsně po porodu.

syn

pokoj

syn po porodu

monitor

"hekárna"

"hekárna"

"hekárna"

Před porodem

Přidejte Vaše fotky k porodnici Nymburk.>

Děti z porodnice Nymburk

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Nymburk
maracuja Lysá nad Labem Nevíme neznámé 23.04.2015
Děti narozené v porodnici Nymburk
jahoda 2 Stredocesky kraj ještě nenarozené
16 cm 16.03.2015
bobule86 Nymburk Terezka 48 cm, 3370g 08.03.2015
Kaila84 Milovice Terezka neznámé 10.02.2015
Valusinka Milovice Rudolf
50 cm, 3440g 31.01.2015
zirafkaolie Čelákovice Filip neznámé 18.01.2015
EveeX Nymburk Honzik 47 cm, 3280g 17.01.2015
prue22 Poděbrady Veronika 50 cm, 2770g 05.01.2015
peti0024 Praha Nela
neznámé 08.11.2014
klarushka Hradenín Matěj 50 cm, 3610g 07.11.2014
peti0024 Praha Nela
neznámé 06.11.2014
ribanav Čelákovice Monicka,Vojtisek neznámé 23.10.2014
milunka21 Milovice Ema
51 cm, 3520g 12.08.2014
Rozárka78 Nymburk Štěpánek
52 cm, 4680g 27.07.2014
jarka2011 Praha holčička 52 cm, 4010g 21.07.2014
Monishinka Kolín Monička
51 cm, 4110g 04.07.2014
mamina85 Nymburk Adélka
51 cm, 3730g 26.06.2014
Saji Libice nad Cidlinou Viktorka
46 cm, 3210g 13.06.2014
Iva39 Lysá nad Labem a okolí Roman
50 cm, 4050g 09.06.2014
miru81 Podebrady Matyáš
51 cm, 3560g 02.06.2014
Lééénuša Nymburk Martin 53 cm, 4280g 27.05.2014

Rodily v porodnici Nymburk

Chystají se rodit v porodnici Nymburk

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Nymburk?
TOPlist