Sanatorium ART České Budějovice

Rodinný typ sanatoria se zkušeným týmem odborníků s individuálním přístupem ke každému pacientovi. Zabýváme se komplexním řešením problematiky neplodných párů včetně IVF (in vitro fertilizace) – čili mimotělního oplodnění. Progresivní mikrochirurgické a mikromanipulační techniky, včetně nejmodernějšího vyšetření embrya formou preimplantační genetické diagnostiky (PGD).

Hodnocení centra asistované reprodukce - Sanatorium ART České Budějovice

Informace a kontakty

Typ zařízení: soukromé

Primář: MUDr. Rudolf Michálek

Kraj: Jihočeský kraj

Adresa: Mánesova 24/3, České Budějovice 370 01

Telefon 1: +420 386 358 295

Telefon 2: +420 386 358 296

URL: http://www.sanatoriumart.cz/

Email: sanatoriumart@sanatoriumart.cz

Pojišťovny:

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna
 • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
 • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • Revírní bratrská pokladna

Fotografie

Zkušenosti uživatelek s centrem Sanatorium ART České Budějovice

Anonymní
02.07.19

Z centra máme dceru z IUI, pak proběhlo IVF, kdy první transfer 4denní emrya byl úspěšný, ale v 8.tt zamklé těhotenství. První KET 3denní neúspěšné, druhé KET vložené 2 embrya 3denní a máme dvojčátka holčičky.

V centru byli všichni moc hodný. Nikdy jsem nenarazila na nepříjemnou sestru. Pan doktor Michálek i paní doktorka jsou příjemný a trpělivě odpovídají na dotazy. Oznámení zamklého těhotenství bylo velmi citlivé.

Personál:

Michálek

Anonymní
03.06.19

Naštěstí mám jen zprostředkované zkušenosti, ale není jich málo, situaci v Artu sleduji dlouho a mnoho mých známých zaplakalo. Když slyšíte nebo čtete, jakou mají v Artu praxi, tak se vám chce brečet. Spolu se všemi, které jim naletěly.

Zastaralé postupy, prodloužená kultivace velký problém, jen plná pusa báchorek, jak je to zbytečné. Klasický scénář v Artu: krátká stimulace, do transferu (do 3. dne) dojde jen jedno „luxusní“ embryo, nic na kryokonzervaci. Rádi také transferují i dvě embrya naráz, navíc při prvním IVF, takže jednak ztrácíte 4. pokus (tedy oficiálně, ale v Artu vám napíšou do karty, že transferovali jen jedno, takže vlastně podvod), a jednak to odporuje praxi v těch lepších a úspěšnějších centrech. Tam vám vysvětlí, že transfer dvou embryí rozhodně nezvyšuje šanci na úspěch, ale naopak s sebou nese dost rizik. Tvrdí se, že nemají kvalitní laboratoř. To nemohu posoudit, ale minimálně nemají kvalitní embryology, protože by neříkali takové nesmysly.

Lákají na levnější ceny, ale ruce pryč. Lepší je řídit se heslem „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.“ Za srovnatelné peníze Vám jinde poskytnou lepší péči, odpovídající dnešní době, dnešním moderním lékařským postupům s větší šancí na úspěch.

Ano, i v Artu se rodí děti, ale těch párů je mnohem méně. Stačí si pročíst tamní diskuzi a obrázek si uděláte sami, z Artu se utíká ve velkém. Jedinou výhodu zpatřuju v tom, že Vám udělají IUI na pojišťovnu a mají smlouvu s Centrem lékařské genetiky. Ale to je tak asi vše. Jinak je to továrna na prachy od psychicky zlomených ženských, které jim dají bezmeznou důvěru.

Nepochopím, že někdo jim může dát po 2 vyhozených pokusech pozitivní hodnocení. Milý personál je všude a tady je to sakra málo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Pročíst si diskuze, nechat si poradit od zkušenějších a nenechat se zviklat.

3667
18.02.19
 • první kontakt s takovýmto typem zařízení
 • příjemné prostředí
 • pohodová atmosféra
 • dá se dobře telefonicky spojit
 • moderní, nové vybavení
 • příjemný personál
 • někdy delší čekání i přes objednaný čas

Podstoupili jsme zde 2× IVF, k tomu 2× KET. Bohužel bez úspěchu. Ale poslali nás na další vyšetření, nenutili nás do dalšího IVF jen kvůli penězům.

Personál:

MUDr. Michálek, MUDr. Plavcová

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nebát se zeptat, všichni jsou ochotní a vysvětlí, co je třeba.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Výsledky různých vyšetření nebo zprávy z jiného CARu.

18.02.19

Chodím do Artu od září 2018. Po zjištění problému ihned nasadili léčbu a po ET z ledna 2019 mám poprvé v životě krásné //. Personál i samotní lékaři mají můj obdiv co dokáží, přístup k pacientům je neocenitelný. Nic není problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Neváhejte a určitě nebudete litovat. Jsou tam moc milí a ochotní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Doporučení.

Anonymní
18.02.19

V centrum jsem absolovovala 1× IVF a 1× KET. Bohužel embrya vydržela pouze do 3. dne, v jiném centru vydržely bez problému 5 dní. Ani jednou se tam nezadařilo. Hodně se mluvilo o tom, že mají slabou laboratoř, tak jsme nakonec šli jinam. Jinak znám páry, kterým se tam zadařilo, ale těch je málo. Mají nízké ceny a pěkné ubytování po zákroku. Škoda je, že u ET nemůže být manžel. To jinde normálně funguje.

Personál:

Mudr. Michálek