FN Motol Centrum reprodukční medicíny a reprodukční genetiky

Způsobilost Centra reprodukční medicíny a reprodukční genetiky se opírá o status a zřizovací listinu Fakultní nemocnice v Motole a certifikát o udělení akreditace na základě splnění kritérií pro řízení a zvyšování kvality dle národních akreditačních standardů. Specializovanou kvalifikaci potvrzují rozhodnutí Státního úřadu pro kontrolu léčiv o povolení činnosti tkáňového zařízení a diagnostické laboratoře, souhlas Ministerstva zdravotnictví s prováděním postupů a metod asistované reprodukce a další kvalifikační standardy.

Hodnocení centra asistované reprodukce - FN Motol Centrum reprodukční medicíny a reprodukční genetiky

Informace a kontakty

Typ zařízení: státní

Primář: MUDr. Eva Uhrová

Kraj: Hlavní město Praha

Adresa: V Úvalu 84, Praha 150 06

V pracovních dnech od 13:00 do 15:00: +420 224 434 215

Spermiogram v pracovních dnech od 8:00 do 14:30: +420 224 433 578

URL: http://www.fnmotol.cz/car/

Pojišťovny:

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
  • Revírní bratrská pokladna

Zkušenosti uživatelek s centrem FN Motol Centrum reprodukční medicíny a reprodukční genetiky

190
31.03.20

Dobrý den, musím říct, že s CAR v Motole jsme moc spokojení. Pečlivě provádějí všechna vyšetření od genetiky, imunologie atd… Některá vyšetření se v soukromých klinikách ani nedělají. Já osobně jsem s čekáním v ambulanci neměla nikdy problém, maximálně nejvíc co jsem čekala, bylo asi 20 minut, a to jen jednou. Sestřičky moc milé, paní doktorka Uhrová také. I ostatní doktoři, se kterými jsem se setkala jen třeba 1×-2× moc příjemní. Při OPU (odběr vajíček) také moc hezký přístup. Nyní čekáme na kryo embryotransfer, který je kvůli koronaviru pozastaven. To ale není samozřejmě chyba CARu. Pokud bych měla jít znovu, určitě bych si Motol vybrala znovu.

Personál:

MUDr . Uhrová, MUDr. Čekal, MUDr. Lénertová, Alena Kočišková, Barbora Lipová DiS.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Projdete sice spoustou vyšetření a celý proces bude trvat asi maličko déle, než v soukromém CARu, ale všechna vyšetření jsou důležitá a dokáží odhalit možné problémy, které by se bez těchto vyšetření neodhalily.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Na první schůzku partnera:-), doporučení od svého gynekologa/gynekoložky.

28.11.19

Je to už nějaká doba, ale nejvíc si vybavuji sezení na chodbě a čekání. I když jsme byli objednaní na čas, pokaždé nás nechali čekat. Každé vyšetření kam jsme byli poslaní, mělo nepřiměřeně dlouhé čekací lhůty. A přesto, že je Motol velký, na některá vyšetření nás poslali třeba do Podolí - strašná nemocnice, i celý proces, 3× jsme museli vše opakovat, nejdřív dole na příjmu, pak sestře nahoře a nakonec doktorovi, evidentně nemají propojený systém, úplně zbytečná byrokracie a plýtvání lidskými zdroji, celkové tam dost pravěk. A pak si nás několik žen najednou odvedli jako „chovné krávy“ na vyšetření. A u mužů to bylo dost podobné, jeden po druhém museli navzájem před námi do místnosti, kde měli zachytit vzorek. Velice nedůstojné a ponižující!
Jedno vyšetření přímo v Motole mělo objednací lhůtu víc jak půl roku a těsně před ním nám byl termín změněn za další tři měsíce.
Ztratili jsme tam dva roky, aniž bychom zjistili to stěžejní, jestli vůbec můžeme mít děti…
Naštěstí jsme se pak přes známou dostali do Gennetu na Letnou a to se ani nedá slovy popsat ten rozdíl. Bohužel nikomu nemohu Motol doporučit. Není tam příjemné prostředí a jen se čeká. Lékaři sice vše napíši do zprávy, ale už jim nezbude čas s vámi mluvit a vše vysvětlit…

Personál:

Mudr. Nedělková

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Obrnit se trpělivostí, budete hodně čekat na chodbě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Svačinu a něco na čtení.

2604
22.10.19

Do CAR ve FN Motol jsem chodila 2* a pokaždé jsem měla štěstí na rychlé otěhotnění.

Paní doktorka Uhrová je milá a empatická, vše nám vysvětlila a celým procesem nás provedla.

Na začátku jsme obíhali „kolečko“ - já UTZ, průchodnost vejvocodů (jeden byl ucpaný) a odběry, manžel spermiogram + oba imunologie a genetika… Vše krom imunologie se dá v Motole, trvání kolečka okolo 6 týdnů. Ačkoli jsem neměla moc povzbudivé výsledky, prošťouchnutím vejcovodů se to nějak popostrčilo a já otěhotněla spontánně.

Podruhé jsme s ročním miminkem začali uvažovat nad druhým, znovu jsme se objednali, první MS po porodu přišla akorát tak, že jsme mohli rovnou začít dělat potřebná vyšetření (krom průchodnosti vejcovodů a genetiky jako viz výše). Vyšlo mi to ještě hůř než před tím, dohodli jsme se na IUI, vyzvedla jsem léky a měla čekat na další MS… no a ta už nepřišla.

Každopádně doporučuji, milý přístup od každého, paní doktorka je fakt skvělá. Jen se tam holt někdy čeká, je to velká nemocnice a paní doktorka je občas odvolaná jinam.

Personál:

MUDr. Eva Uhrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Být připravena na čekání:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Svačinu, pití, něco na ukrácení dlouhé chvíle

4154
10.08.19

Sice trošku sparťanské podmínky, ale byla jsem naprosto spokojená. Jediné, co je nepříjemné, je čekání a střídání personálu. Jinak vyšetření probíhalo postupně, aby se na vše přišlo a nic neurychlilo. Sestry na mě byly velmi milé, celkově na mě působily, že vědí, co dělají. Sama znám další dvě kamarádky, co mají z Motola miminko… Akorát žádné hogo fogo.

Personál:

MUDr. Uhrová

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Zavčas zavolat. Počítat s delší dobou, než se projde vyšetřením.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Dobrou náladu a odhodlání + věřit, že vše dobře dopadne.

1829
22.07.19

Za mě doporučuji! docházela jsem do Motola asi 2 roky, ošetřující lékařka MUDr. Uhrová byla skvělá a příjemná, ačkoliv dost často v poklusu, takže ne vždycky jsem se stihla na všechno zeptat, ale vždycky mi buď pak odpověděly sestřičky, nebo nebyl problém zavolat a paní doktorka poradila a zkonzultovala i po telefonu, další vysloveně milý byl Dr. Čekal, se kterým jsem se párkrát setkala, ostatní lékaři bych řekla neutrální. Sestřičky mi přišly všechny tři nadstandardně ochotné jak při návštěvách, tak po telefonu.
Je pravda, že na utz se občas čeká, ale neřekla bych, že nějak nestandardně, pokud jsem byla objednaná, tak většinou do 20 minut, jen jednou se mi stalo, že jsem čekala asi hodinu a půl kvůli nějakému problému při vizitách.
Oceňuji, že hned na začátku udělají nebo pošlou na všechny testy a vyšetření včetně průchodnosti vaječníků a imunologie, což sice trvá, než „posbíráte“, ale aspoň pak není léčba určená „od oka“ (Co vím, tak v mnoha centrech třeba na imuno neposílají hned, ale až po opakovaných neúspěších a pak se to ukáže jako zásadní problém)

258
13.07.19

S přístupem jsem byla spokojená, jen tam všechno dost trvá. Dlouhé objednací lhůty, dlouhé čekání, i když jsem byla objednaná, čekání na ranní ultrazvuky. Prostě čekání na čekání :-) Jinak ale bylo fajn, že udělají všechna vyšetření a postupují od nejméně invazivních výkonů, takže určitě pacienty netlačí do něčeho kvůli penězům. A asi jako všude, některý lékař je fajn, jiný tolik ne, ale s nikým vyloženě nepříjemným jsem se nesetkala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Obrňte se trpělivostí :-)

Anonymní
12.07.19

Rok a půl jsem docházela do Motola a rozhodne za mě nedoporučuju!! Na čáru jsou jen 2 doktorky, na konzultace se čeká třeba až 3 měsíce, protože je tam strašně moc lidí a když se potřebujete jen tak poradit, tak měsíce čekáš. Já chodila každý měsíc na ultrazvuk, aby mi řekli, kdy budu mít ovulaci - ráno jsem tam s poklidem čekala i 2 hodiny až přijdu na řadu. Navíc jsem brala léky na imunitu, měla jsem 2× krát vyšší imunitu než bych měla, takže všechny spermie moje tělo okamžitě zlikvidovalo..a jednu dobu jsem nechodila, protože jsem měla před svatbou, takže jsem otěhotnět nechtěla, ale brala jsem prášky na imunitu dále a přitom už x měsíců nezabíraly a je ani nenapadlo, že by mi to po nějaké době zase otestovali, jak se to dělá normálně. A furt dokola mě posílali na inseminaci..samozřejmě jsem neotěhotněla, protože tělo likvidovalo spermie vesele dále a já ztloustla 8kg, které nejdou dolu..Navíc sestřičky se chovaly podle toho, jak se vyspaly.. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Důvod, proč tam lidi chodí je jen ten, že se jedná o státní nemocnici a veškeré léky ohledně IVF jsou zdarma.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Velkou trpělivost nejen v čekárně, ale i v práci, kde budete neustále vysvětlovat, proč chodíte pozdě do práce