Eurofertil IVF Ostrava Vítkovice

IVF Ostrava – EuroFertil CZ a.s. využívá pro léčbu neplodnosti ty nejmodernější postupy a metody umělého oplodnění. Cílem programu je poskytnutí komplexní péče pro dosažení zdravého těhotenství. Tým je složen z klinicky zkušených specialistů, kteří poskytují osobní péči s porozuměním a respektem.

Hodnocení centra asistované reprodukce - Eurofertil IVF Ostrava Vítkovice

Informace a kontakty

Typ zařízení: soukromé

Primář: MUDr. Richard Lachčina

Kraj: Moravskoslezský kraj

Adresa: Závodní 2885/86, Ostrava 703 00

Telefon: +420 737 470 924

URL: https://www.eurofertil.cz/

Pojišťovny:

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna
 • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
 • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • Revírní bratrská pokladna

Zkušenosti uživatelek s centrem Eurofertil IVF Ostrava Vítkovice

3
10.05.20

2× IVF, 3 pokusy o embryotransfer a bez výsledku, výsledek: špatně provedené vyjmutí vajíček a tím došlo ke kolapsu vaječníků. Takže za mě „katastrofa“ a jen vyhozené peníze.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nemám co doporučovat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Dost peněz

954
12.06.19

Na kliniku jsme se s manželem obrátili po roce neúspěšné snahy o koncepci. První termín schůzky nám byl sjednán téměř okamžitě, za což jsem byla vděčná. Všichni víme, že čekací doby jsou někdy peklo. Zároveň se mě sestra zeptala, ke kterému doktorovi chci být přiřazena (MUDr. Lachčina, MUDr. Jaroš). Na první schůzce se v podstatě doktor doptával na náš zdravotní stav (jinak měl vše hlavní uvedeno ve vyplněném dotazníku). Prioritně nařídil odběry krve a kultivaci spermií. Na gynekologickou prohlídku se se mnou domluvil dle cyklu - tzn. na 10.den po periodě, a tak, aby již byly výsledky ze spermiogramu (trvají cca 14 dní, zasílají se emailem). Sestřičky byly opět laskavé, a snažily se nás objednat na požadovaný termín. Z manžela pocítily velkou nervozitu kvůli odběrům na spermiogram, tak mi doporučily si s ním o tom doma promluvit (vzorek se dá také donést osobně z domu apod., není pro chlapa nutné zavírat se do kabinky).
Na druhé schůzce manžel počkal v ordinaci, zatímco mě doktor vyšetřil ve druhé propojené místnosti. V tichosti udělal UTZ a vše okomentoval až před jeho ukončením. Když jsem mu poděkovala, překvapil mě milou odpovědí: „Poděkujete mi, až budete vozit kočárek.“ Poté nám poreferoval o výsledcích spermiogramu a navrhl další postup. Tak nás tedy čekalo všech 6 inseminací hrazených pojišťovnou.

Inseminace (IUI) probíhaly pokaždé stejně - kontrolní UTZ na velikost folikulu cca 10.-11. DC. Podle jeho velikosti doktor rozhodl, kdy k IUI dojde, a kdy se má píchnout Ovitrelle. V den IUI byl manžel na klinice 2 hodiny přede mnou dát vzorek a já se pak dostavila na požadovaný čas (časové rozmezí mezi předáním vzorku a samotnou inseminací je důležité pro separaci spermií v laboratoři - rychlejší od pomalejších. Samozřejmě jsem tento proces teď velmi zjednodušila. Určitě si to nechte vysvětlit doktorem). Pan doktor mi dal jinak zkontrolovat katetr se vzorkem s našimi osobními údaji. Po souhlasu, že je všechno v pořádku, jsme se odebrali na „kozu“. IUI nebolí. Může být malinko nepříjemné, kvůli rozšíření cesty vstupu do dělohy nástrojem a vložením katetru, ale vše trvá asi 30 sekund, takže se to dá vydržet. Pak mi doktor ukázal na monitoru, kde je vzorek v děloze umístěn (viděla jsem takovou bílou šmouhu). Takhle podrobně s okomentováním se ale provede pouze první IUI. U dalších již není třeba takových detailů. Víceméně na to už pak ani není čas, protože záleží, kolik se v jeden den sejde pacientek (když bereme v potaz, že každá žena se musí dostavit dle svého cyklu).

Někdy se stalo, že jsem přišla na řadu až hodinku po objednaném času. To je ale to nejmenší, co člověku vadí, pokud si na lékaře vyhradí celý den. Jestliže rády čtete, doporučuji si s sebou vzít knihu :-). K dispozici jsou ale také televize, které byly vždy zapnuté na nějakém zpravodajském kanálu.

Ještě bych ráda podotkla, že doktor také může naordinovat injekce Menopuru (5.-8.DC), které mohou zlepšit úspěšnost IUI. Přijde mi to jako taková předzkouška na IVF, kdy si žena otestuje, jak dobře si opíchá své bříško :-).

Po neúspěšných IUI nám doktor nabízel IVF. Já však odmítla s tím, že je to pro nás ještě brzy. Trochu mě zamrzelo, že najednou vypadal zklamaně, a hned v kartě hledal můj věk, který okomentoval tím, že mi bude 30, a že se pro nás podmínky mohou tím pádem zhoršit. Odpověď: „Promyslíme si to“ naštěstí stačila. Domluvili jsme se ještě na kontrolním spermiogramu a na vyšetření průchodnosti vejcovodů (existuje více typů vyšetření, pan doktor o nich velmi důkladně hovořil a konečné rozhodnutí nechal na mě). Vybrala jsem si vyšetření kontrastní pěnou, které se uskutečnilo přímo u pana doktora na již známé „koze“.

Dle výše uvedeného a zažitého, bych tedy kliniku obecně ohodnotila takto:

plusy

 • rychlý sjednaný termín
 • příjemné prostředí (barvité stěny, uklízeno, pohodlí, pitná voda apod.)
 • řádné informování pacientů (vysvětlení rizik, procesů, apod.). ALE - neberte to automaticky a také se hlavně ptejte. Jde hlavně o Vaše tělo…
 • dobrý pocit z lékaře (z individuálního hlediska)
 • pozitivní a vstřícný přístup personálu (sestřičky mi pokaždé přály štěstí, vysvětlovaly s trpělivostí aplikace injekcí, atd.)
 • cítila jsem se dobře, a před schůzkou jsem se nebála

mínusy

 • manželovi vadilo, když nás pan doktor nevzal hned na sjednanou hodinu (nicméně - tohle se prostě ovlivnit nedá. Kdo si počká, ten se dočká.)
 • trochu nátlak na IVF, ačkoli nebyl zjevný zdravotní problém (hlavně přece, ať už máte to miminko). Zde se trochu projevila chamtivost kliniky.
 • mě osobně mrzí, že je pan doktor skeptický vůči alternativním způsobům, jako je např. hormonální jóga, redukce stresu a zlepšení psychiky, detox apod. Při konverzaci o těchto věcech se bude hodně mračit :-).
 • návleky na boty při špatném počasí (čistě můj problém, nelíbí se mi to) :-)

Pokud u nás dojde k IVF, doufám, že budou naše zkušenosti podobné jako při IUI, a budeme spokojení.

Personál:

Primář Lachčina

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nenechejte se nutit do něčeho, na co se necítíte.
Trpělivost.
Pozitivní naladění.
Buďte upřímné v tom, jak se cítíte, a řekněte o tom lékaři (jak Vás např. tíží otázka neplodnosti, IVF, pokud jste zažily potrat, apod.).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Vyplněný dotazník, který najdete na webových stránkách kliniky.
Výsledky z již provedených předchozích testů, pokud nějaké máte.
Knihu ke čtení, pokud se protáhne čekačka na doktora.