EUROPE IVF International Centrum asistované reprodukce

EUROPE IVF International s.r.o., centrum asistované reprodukce, bylo založeno v roce 2010 se záměrem vybudovat soukromou kliniku poskytující komplexní léčbu poruch neplodnosti.

Toto centrum v současné době poskytuje následující metody:

 • IVF s darovanými vajíčky
 • IVF s darovanými embryi
 • IVF s darovanými spermiemi
 • IVF s vlastními vajíčky
 • Vyšetření průchodnosti vejcovodů
 • Hysteroskopie: vyšetření dutiny děložní přímo v ordinaci lékaře
 • PESA/MESA/TESE – Získání spermií chirurgickou cestou

Hodnocení centra asistované reprodukce - EUROPE IVF International Centrum asistované reprodukce

Informace a kontakty

Typ zařízení: soukromé

Primář: MUDr. David Kult

Kraj: Hlavní město Praha

Adresa: Nad Výšinkou 2868/2, Praha 150 00

Telefon: +420 257 225 751

URL: https://www.fertility-ivf.eu/

Pojišťovny:

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna
 • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
 • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • Revírní bratrská pokladna

Fotografie

Zkušenosti uživatelek s centrem EUROPE IVF International Centrum asistované reprodukce

23
19.01.20

Je jasné, že se chovají vstřícně, přeci jen jde jim o kšeft, že? To jako se musí nechat, že všechno funguje, ale známý tam byl na odběru, sperma mu odebrali a nechali si ho, ale nic mu nedali, že se jim vzorek malinko nezdá, že to neznamená, že by byl závadný, ale už přestali komunikovat. Trošku to působí dojmem, že aby neplatili dárcům, tak naberou vzorek a pak odmítnou, škoda, že nikde nepíšou chlapi svoje recenze, třeba je to jen podezření, ale i tak…

26.04.19

Vzhledem k situaci, kdy náš tlačil čas, jsme napsali dotaz k dárcovství vajíček do dvou reprodukčních center (EUROPE IVF International. a Pronatal Nord), zda bychom se mohli objednat na konzultaci. Odpovědi byly celkem rychlé, ale termín objednání konzultace neúprosný, tak kdo byl rychlejší, vyhrál. Pronatal byl časovou „výhrou“ (i ne přes kladné recenze z našeho okolí). Následovaly celkem 3 neúspěšné transfery, které se od sebe nelišily (nebyly dělány jakékoliv rozbory, otázky, rady, doporučení, podpora, co a jak, … celkem bezradná situace…)

Popsanou situaci jsme vylíčili v EUROPE IVF, do 5 dnů následovala konzultace, hormonální příprava, do dvou týdnů transfer… po dvou týdnech kontrola s pozitivním výsledkem… Z rychlého a profesionálního jednání byla cítit ochota pomoct v tíživé situaci. Na paní doktorku Baťkovou jsme chrlili jeden dotaz za druhým, ale velice srdnatě a vstřícně vzdorovala, odpovídala a radila, a ono to prostě vyšlo! Celému týmu musíme poděkovat za přístup i jednání…

Suma sumárum, pokud bychom se měli znovu rozhodovat, tak jedině EUROPE IVF International. Jediné bezvýznamné mínus je pražské parkování za 40. Děkujeme!

S.J., Česká republika

Personál:

MUDr. Baťková

23.04.19

Hledali jsme CAR a můj bývalý gynekolog mi dal brožurku do tohoto centra. Nemám tedy s čím srovnánat. Byli jsme pouze zde. Od začátku jsme byli velmi příjemně překvapeni. Příjemná atmosféra, žádné obrovské centrum, prostředí příjemné, rodinné, všichni byli velmi milí, ochotní, profesionální. S péčí od paní doktorky Švábíkové jsme byli nad míru spokojeni. Vše nám vždy maximálně vysvětlila, s metodami seznámila. Odjížděli jsme vždy s dobrým pocitem z konzultace. Paní doktorka vždy velmi rychle reagovala na emaily a spoustu věcí jsme díky nim vyřešili. Měla i upřímnou radost, že se nám IVF povedlo a že máme krásnou, zdravou dcerku. Loni v listopadu jsme si přišli pro “mrazáčka”, KET nakonec nedopadl, ale i díky přístupu paní doktorky jsme nepropadali panice. V únoru jsme si přišli pro poslední “mrazáčky”, ale to už jsme přešli k paní doktorce Baťkové, paní doktorka Švábíková odešla do jiného CARu - zprvu jsme byli zaskočení, přeci jenom jsme byli na paní doktorku Švábíkovou zvyklí, ale musím říct, že jsme nakonec stejně spokojení. Příjemný, ochotný, milý přístup. Komunikace po mailu taktéž fungovala. Vždy nám taky vše vysvětlila a respektovala nás. Za nás maximální spokojenost. Při IVF a 1. Ketu byl manžel při zavádění, při 2. ketu to nešlo, ale vše nám paní doktorka Baťková lidsky vysvětlila. Zaváděla nám 2 embryjka. Nyní jsem 10+3, jedno embryjko. Druhé se nechytilo, ale vše je zatím ok. Kdyby jsme chtěli další miminko, šli bychom do stejného CARu. Za nás opravdu maximální spokojenost.

Personál:

MUDr.Švábíková, MUDr. Baťková

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Neleknout se toho, že to není obrovská továrna na děti, prostředí tam tak nevypadá. Je to tam velmi rodinné, příjemné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Vzít si všechny potřebné zprávy a hlavně se nebát. Není to potřeba

13.04.19

Dobrý den, ráda bych napsala naší zkušenost s Europe IVF Int., když jsme před rokem hledali centrum, sháněla jsem info všude možně, tak třeba tohle někomu pomůže při rozhodování. Bude to delší, komu se to chce číst, prosím :-)))
Je mi 35, v dg endometrióza a Leiden mutace, manžel 29, zdravý a spermiogram skvělý. O dítě jsme se předtím snažili 3 roky. Tady jsme začali 04/2018, v 1. cyklu krátký protokol, 4 embrya, 1 na ET, 1 na KET bez úspěchu, 2 na KET s těhu, ale v 5tt missed abortion, následně revize. Teď 2. cyklus dlouhý protokol, dnes po OPU 3 vajíčka, dál se uvidí.
Věnovala se nám střídavě Dr. Adamcová (skvělá, lidská, vše vysvětlila..je tam ale bohužel jen úterky), Dr. Švabíková (která už tam ale není, ale prý je v jiném CAR, tak třeba někomu pomůže jinde, tu bych doporučila všema deseti, přišla mi, že kromě toho, že byla milá, což jsou veskrze všichni, tak tomu i nejvíc rozuměla a měla největší zkušenosti), Dr. Baťková (nastupovala v 08/2018, milá, vše vysvětlí atd., ale přijde mi, že v tom chvílemi ´není tak kovaná´, možná nemá tolik zkušeností, nevím. Měla pár seků např. když nám tvrdila, že úspěšnost KETu je 60procent, nebo teď před 2.cyklem tvrdila, že BUĎ začneme klasicky 2.cyklus a kdyby to nevyšlo, tak by doporučila MUDr. Malíčkovou, která dělá reprodukční imunologii v Iscare, ovšem to celé vyšetření a příp. léčba trvá cca půl roku, NEBO rovnou k Malíčkové s tím, že na 2.cyklus bysme tím pádem půl roku čekali.
Několikrát jsem se ptala, jestli není možné se objednat na tu imuno a mezitím zkusit teď nový cyklus a třeba po 1. nevydařeném ET jít tam a mít už mezitím zmražená a prý ne, buď a nebo. Nesedělo mi to, protože samozřejmě hrajeme o čas, zjišťovala jsem u Dr. Adamcové, která mi řekla, že to není standardní, ale ne nemožné a logické je nakonec rozehrát víc karet a napsala mi k Dr. Malíčkové žádanku a jsme obj na květen. Četla jsem tady zkušenost od paní, která jim vytýkala jistou pasivitu, že nenabízejí vyšetření sami od sebe, tak já mám zkušenost tuhle.
Já jsem ale hodně aktivní a vše zjišťuju a sama, takže když na to někdo nemá čas nebo chuť, tak chápu, že je to blbě, že třeba nenabízejí víc no. Za mě cokoli jsem navrhla nebo se na to ptala, tak jsem info dostala, až teď na ten sek Dr. Baťkové. Jinak já jsem v tom HODNĚ ponořená a zjišťuju vše možné, jednak to jsou nemalé peníze a nervy a čas a jednak prostě mám povahu, že se nad věcmi zamýšlím a řeším první poslední a tady jde o to největší, o moje tělo, které podstupuje nemalou zátěž a o naše potencionální dítě, takže já bych nesnesla ´továrny na děti´ typu Apolináře a některých velkých center, kde se nemůže člověk ani na nic moc zeptat a hned šup šup ven a když chce něco víc vysvětlit, hned je problémová pacientka´.
A tady se mi líbí, že se ptát můžu a necítím z nich stres. Ale ono je to těžký, protože i když je na to prostor a chuť, ve finále stejně nevíte, jestli Vám třeba tu kterou metodu doporučují, aby vydělali, nebo že může reálně pomoct. Např. embryoglue a asistovaný hatching..na netu ze zahraničních zdrojů jsem jistila, že neexistují žádné studie, které by prokazovaly, že tyto metody pomáhají nidaci, resp. ty, které existují, jsou sponzorovány výrobci těch laserů, kterými se AH dělá. Když jsem tohle nadnesla, bylo mi řečeno svorně všemi dr., že to je pravda, ale že podle jejich zkušeností to šanci zvyšuje cca o 5procent (AH+Eglue dohromady).
Takže je to nakonec asi o nějakém vnitřním pocitu z nich, o důvěře, a tu k nim tady mám, čistě pocitově no. Jinak taky jsem tady četla několikrát, že je to centrum, kde je hodně cizinců a že těm se věnují přednostně a Čech že jim na chodbě nestojí za pozdrav. Tak můžu potvrdit, že je tady cizinců tak 3/4 odhadem a že ano, jsou na ně hodně milí, resp. co je vidět, jsou jakési ´koordinátorky´, které s nimi mají smalltalky na chodbě a můžou se usmát.
Já jsem hodně citlivá a bylo by mi líto, kdyby se k nám chovali nemile, ale tak to není. Všichni, se kterými jsme byli v přímém kontaktu (dr., sestry, recepční..), byli na nás úplně stejně milí. Ad MUDr. Řežábek: u něj jsme byli nastěstí jen jednou na 2. UZV v rámci teď stimulace, medicínsky neměl co řešit, změřil folikuly a napsal další menopury, ale lidsky tragédie!!! Strašně nepříjemný, ani nám nepodal ruku, nepředstavil se, nic, já teď mám zlomený kotník a ortézu, pomalinku jsem se soukala na křeslo na UZV a nohu jsem měla ve vzduchu a on ji čapnul a narval mi ji do toho třmínku silou, až jsem vyjekla bolestí. Absolutně bez empatie, otázkama jsme ho obtěžovali, prostě děsný pocit z něj. (ještě prohodil, jaké je už 30 let v apolináři eso:-( .....tak to mě dorazil).
Vytkla bych jim, že na netu píší, že jsou k dispozici 24/7, což není pravda, člověk se dovolá po-pá 8-16, so dopoledne, takže když se třeba někdo rozhoduje podle toho, že 1. den MS má v neděli a potřebuje začít stimulovat, nebo je nejvhodnější den na ET právě neděle, musí se s tím počítat. Jinak ale komunikace dobrá, fungují na tel i po mailu.
Peníze: dvakrát ta ten rok změnili ceník, jednou navýšili a teď od 2019 navýšení něčeho + nové položky, např. 1000,– na ´dospávací pokoj´po OPU, nějakou super tenkou jehlu na OPU atd. My tam nechali 80 000,– za 1. cyklus a teď cca 60 000,– za 2., snad se aspoň něco oplodní. Existuje názor, že nejdůležitější pro úspěch je kvalitní laboratoř, do toho nevidím. Budova je to malá, tak kdoví, nevím, ale věřím, že to mají zmáknutý snad. Taky tady psala paní, že jim říkali, jak mají krásný embrya, ale že jim je nikdy neukázali. Tak nám ukázali zrychlený video 1. embrya na ET, jak se dělilo a dali nám fotku každého, co šlo na zamražení, to bylo hezký :-) Byly všechny hodnocený jako moc hezký. Nemyslím, že by to, že to nakonec nevyšlo, bylo jejich chyba. Pro mě osobně byl obrovský úspěch, že jsem po 3. KETu vůbec otěhotněla…Takže shrnuto podtrženo: (pro mě důležitý) atmosféra dobrá, pocit bezpečí (krom MUDr. Řež.), peníze (pro nás) hodně, kvalita z lékařského hlediska podle mě těžko hodnotitelná, myslím, že to bude ve všech CARech podobné. Ty technologie nemůžou být někde hypermoderní a někde sto let za opicema, to je hloupost, a pokud někdo nedělá v oboru, nepozná to. V celém procesu je tolik proměnných, že těžko hodnotit. A všichni víme, že i to nejlepší centrum, kde budete mít ty nejkrásnější embrya, nezajistí, že to vyjde :-) Za mě tenhle CAR vhodný k doporučení. Hodně štěstí všem!!!

Personál:

MUDr.Baťková, MUDr. Adamcová, MUDr. Řežábek

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

doklady, již provedená vyšetření

1921
18.02.19

S tímto centrem nemám až tak úplně špatnou zkušenost, ale jsou tam bohužel některé věci, kvůli kterým jsem se rozhodla od nich odejít a zkusit štěstí jinde. Nelíbilo se mi, že při transferu se mnou přítel nemůže být přítomný na sále. Před transferem (absolvovala jsem u nich tři) mi nikdy embryo reálně neukázali. Vždy mi akorát říkali, jaké máme krásně embryo, ale nakonec, když jsem se domohla nějakého konkrétního hodnocení, nebyla to až tak „krásná“ embrya. Nikdy se mnou nemluvil embryolog o tom, zda je opravdu nutný třeba asistovaný hatching atd. Nikdo neprojevil zájem mi udělat jakákoliv vyšetření. Imunologii nebo genetiku považovali za zbytečnou. Bohužel po třech nevydařených transferech jsem v toto centrum ztratila důvěru, když mi pokaždé tvrdili, jak to určitě vyjde atd.

Personál:

MUDr. Rapsa, MUDr. Baťková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Doklady a případně už udělané vyšetření.