Fakultní nemocnice Olomouc

Centrum asistované reprodukce Porodnicko-gynekologické kliniky Fakultní nemocnice Olomouc pomáhá neplodným párům více než 35 let. Centrum navazuje na tradice Výzkumné laboratoře lidské reprodukce, která byla založena v roce 1980. V roce 1984 se narodilo na olomoucké klinice, jako druhé v naší republice, dítě počaté technikami asistované reprodukce.

Má zázemí špičkového zdravotnického zařízení s komplexní vysoce specializovanou péčí na jednom místě. Odborný tým hledá co nejšetrnější a přesto efektivní řešení v léčbě neplodnosti. Nabízí jen nízké doplatky oproti jiným komerčním centrům.

V centru nabízí komplexní diagnostiku a léčbu příčin neplodnosti u obou partnerů:

 • léčba hormonálních poruch způsobujících neplodnost
 • léčba endometriózy
 • ambulantní hysteroskopie
 • indukce ovulace a monitorování cyklu
 • komplexní vyšetření spermiogramu
 • intrauterinní inseminace
 • mimotělní oplodnění (IVF)
 • moderní laboratorní postupy podle posledních trendů
 • vyšetření receptivity endometria
 • mikrochirurgické odebrání spermií (MESA/TESE)
 • preimplantační genetické testování
 • kryokonzervační program (mražení spermií, vajíček a embryí)
 • program dárcovství spermatu, vajíček a embryí

Hodnocení centra asistované reprodukce - Fakultní nemocnice Olomouc

Informace a kontakty

Typ zařízení: státní

Primář: MUDr. Jan Vodička

Kraj: Olomoucký kraj

Adresa: I. P. Pavlova 6, Olomouc 775 20

Telefon: +420 585 853 178

URL: https://car.fnol.cz/

Email: car@fnol.cz

Pojišťovny:

 • Všeobecná zdravotní pojišťovna
 • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
 • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
 • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
 • Revírní bratrská pokladna

Fotografie

Zkušenosti uživatelek s centrem Fakultní nemocnice Olomouc

240
11.03.20

FN Olomouc Car je nejlepší volba, kterou jsme si mohli vybrat, lidský přístup a první ivf za mnou, bohužel neúspěšně, ale to díky mému nízkému AMH. Takže to zkusíme podruhé a doufám, že se to povede. Dáme do toho vše.

Personál:

Pan doktor Vodička i pan doktor Hejtmánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nemusíte mít doporučení od gynekologa, super personál, nejlepší lékaři, pan doktor Vodička i pan doktor Hejtmánek. Moc nemusím Lattovou, jinak se snaží. Dělají vše pro to, aby se mimi podařilo. Co se týká finanční stránky, je FN Olomouc Car nejlepší

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Doklady a nebát se, ptejte se, čemu nerozumíte

Anonymní
23.02.20

Centrum asistované reprodukce FN Olomouc Car je úžasný i lékaři, kteří jsou uvedení

Personál:

Pan doktor Vodička i pan doktor Hejtmánek

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Je státní a je tam milý personál. Určitě, když se budete chystat do FN Olomouc Car, je potřeba se objednat a uvidíte dál. Snaží se udělat maximum, aby se umělé oplodnění podařilo. Co se týká finanční stránky je nejlepší

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Doklady žádanku od gynekologa a co vás trápí

22
14.12.19

S tímto centrem mám ty nejlepší osobní zkušenosti. V září 2018 jsme zde podstoupili naše první a úspěšné IVF, letos v květnu se narodil náš vysněný syn. Opravdu upřímně doporučuji, úžasný, ochotný personál, Mudr. Jan Vodička je opravdový odborník ve svém oboru. Dojížděli jsme 200 km v jednu stranu a toto rozhodnutí byla nejlepší věc v mém životě. Navštěvovali jsme i soukromé centrum v Ostravě, ale to nesahá ani po paty centru v FN Olomouc. Přístupem personálu jsem brala IVF, jako obyčejný malý zákrok a ještě s úsměvem, bez stresu.

Personál:

Mudr. Jan Vodička.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nečekejte! Běžte! Uvidíte, že tam budete chodit rády, tak jako já a hlavně Vám pomůžou k vysněnému miminku. Jsou to prostě odborníci!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Veškeré gyn. lékářské zprávy a partnera:-).

Anonymní
07.06.19

Pan doktor Hejtmánek je zlatý pan doktor, dokázal mi dát tolik potřebný optimismus a nakonec nám vyšel první pokus. Jen jsem nemusela paní doktorku Látovou, od té jsem šla vždy jak spráskaný pes.

Personál:

Hejtmánek, Latová

Anonymní
05.06.19

Super přístup, ochota, snaží se opravdu pomoct a dělají pro to maximum. Všem přeju mnoho úspěchů.

Personál:

Hejtmanek, Vodička

285
05.06.19

Do centra jsme se poprvé dostali v srpnu loňského roku. S přítelem jsme dojížděli přes 120 km, ale vzhledem k mé poruše srážlivosti jsme si moc vybírat nemohli. Přivítala nás milá sekretářka, lékaři, sestry i embryoložky. Vyšetření, která jsme podstoupili, byl přítelův spermiogram, konzultace a genetické testy z krve obou a můj ultrazvuk a odběr krve na hormony. Potvrzeno bylo PCOS s anovulací (předtím půl roku folikulometrie bez ovulace). Se stimulací na IVF jsem začala v listopadu, následoval OHSS 3. stupně, ale také 10 zamrazených blastocyst. V lednu 1. neúspěšný KET, v dubnu 2. KET, který byl úspěšný. Z CARu nás propustili koncem dubna, nyní čekám na 1. screening a jsem již v péči svého gynekologa. Všem z CARu v olomoucké fakultce jsem vděčná za naše první očekávané miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nebojte se na zeptat na cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Doklady totožnosti, partnera, absolvovana vyšetření.

27.02.19

Dobrý den, CAR ve FN Olomouc bych chtěla určitě doporučit všem, kteří nemají to štěstí přijít k miminku přirozenou cestou. Do centra jsme s manželem dojížděli skoro dva roky než se mi podařilo úspěšně otěhotnět. Každá jedna cesta znamenala pro nás dojíždění cca 120 km, ale to bylo to nejmenší. Všechna vyšetření a procedury jsme vždy s lékařem nebo lékařkou detailně probrali, vše trpělivě vysvětlili, do ničeho nenutili, spíše nastínili vždy všechny možnosti, které máme nebo nemáme. Absolvovali jsme celkem 3× IUI, 1× IVF + ET a 1× KET ve stimulovaném cyklu. Až ten poslední KET byl úspěšný a o prázdninách se s manželem těšíme na náš první přírůstek. :-) Ještě máme ve FN Olomouc 2 zamražená embrya, pro která se pak určitě někdy vrátíme! ;-) Držím moc palce všem ostatním, aby se také dočkali vytouženého miminka!!!

1224
18.02.19

S centrem jsem byla velice spokojená, udělali veškeré vyšetření a odběry, vždy vše řádně vysvětlili a odpověděli na otázky. Díky centru máme naši dceru a za chvilku jí přibude sestřička, obě pomocí FN Olomouc (první dcera pomocí IVF a druhá dcera pomocí KET). Nelituji ani toho cestování z Ostravy. Určitě bych doporučila ostatním.