ISCARE Centrum asistované reprodukce

Klinické centrum ISCARE I.V.F. a.s. poskytuje specializované lékařské výkony již od roku 1995. Toto centrum zahájilo svou činnost v lednu 1995 jako jedno z prvních nestátních center asistované reprodukce v ČR. Úspěšností léčby se centrum řadí po celou dobu své existence mezi přední špičková zařízení.

Hodnocení centra asistované reprodukce - ISCARE Centrum asistované reprodukce

Informace a kontakty

Typ zařízení: soukromé

Primář: MUDr. Jan Lacheta

Kraj: Hlavní město Praha

Adresa: Jankovcova 1569/2c, Praha 170 04

Telefon: +420 800 203 233

URL: http://www.iscare.cz/

Pojišťovny:

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
  • Revírní bratrská pokladna

Zkušenosti uživatelek s centrem ISCARE Centrum asistované reprodukce

Anonymní
29.07.19

Iscare byla moje první zkušenost s CAR a moje dojmy jsou velmi rozporuplné. Absolvovala jsem zde 4× IUI a 1× neúspěšné IVF. Co je děsivé, je množství se neustále střídajícího personálu. Za rok a půl, kdy jsem centrum navštěvovala, se několikrát proměnily všechny sestřičky, samy si stěžovaly na neustálé změny, chybí zde jakákoli kontinuita, plynou z toho chyby (např. mi neodebraly všechny požadované hodnoty z krve). Lékařů se na mě vystřídalo bezpočet, samozřejmě chápu, že jejich časové možnosti jsou omezené, pacientů hodně…ale jinde to jde jinak a lépe. Každý z lékařů tvrdil něco jiného, mnohdy jsem měla pocit, že si ani nepřečetli moji zdravotní kartu, prostě jste zde za zcela anonymního pacienta a co si nevyžebráte, to nemáte.

Velké čekací doby, běžně jsem čekala třeba 2 hodiny, prioritně vždy všichni skákali kolem cizinců a já si vždy připadala jako odpad. Nyní chodím už na jinou kliniku, kde jsem zatím před 2. IVF, takže zkušenost jinou týkající se odběru vajíček zatím nemám, ale velmi na mě nehezky působilo v ISCARE prostředí při odběru vajíček a transferu: naprostá nenanonymita, sedění a čekání někde v koutku na chodbě, pokoje po 4 ženách, nedostatek aspoň elementárního soukromí (to bych čekala možná ve státním, ale ne v soukromém). Rovněž objednání termínů bylo mnohdy nadlidským výkonem, běžně jsem strávila dopoledne opakovanými pokusy se provolat…

Personál:

MUDr. Drbohlav, MUDr. Burgetová, MUDr. Lenertová a další

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Trpělivost a pevné nervy.

Anonymní
17.07.19

S tímto centrem mám pozitivní i negativní zkušenost. Poprvé jsem zde otěhotněla na první IVF, tehdy jsem chodila k externímu lékaři, který s centrem spolupracoval, mudr. Reichovi. Psal se rok 2010 a vše bylo naprosto v pořádku, přístup personálu, byla jsem spokojená moc. O pár let později už pan doktor Reich nebyl v ČR a já přešla k mudr. Hulvertovi. Je to nepochybně odborník, ale nesmírně vytížený a nesedl mi, ani pak přístup samotného centra a já po dvou neúspěšných pokusech z centra odešla jinam.

Personál:

Mudr. Ivan Reich, Mudr. Jaroslav Hulvert

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Zjistit si maximum informací hlavně o ošetřujícím lékaři, nebát se ptát na všechno, co vás zajímá a nenechat se odbýt.

Anonymní
12.07.19

Velmi pozitivní!! Za mě centrum doporučuji! Příjemné prostředí, milé sestry! Docházela jsem ke „své“ doktorce, která byla milá a utěšovala mě, že miminko mít časem budu. Navíc je k dispozici i Dr. Malíčková, věnující se reprodukční imunologii - paní doktorka je špička ve svém oboru! Byla jsem i překvapená, že všechna vyšetření a konzultace byla zdarma i přesto, že se jednalo o soukromé centrum. Do IVF nás nikdo netlačil a nakonec nám to po prvním IVF vyšlo a my máme jednovaječná dvojčátka :)

Anonymní
05.06.19

Nedoporučuji, slečny/sestry na recepci často nepříjemné a neinformované. Ztratili moji krev na hormonální profil a zapomněli na testování pohlavně přenosných chorob (museli jsme se připomenout). Obecně mi nebylo řečeno spousta informací, musela jsem se doptávat a hledat na internetu. I přes objednání dlouhé čekání v plné čekárně. V den OPU nefungoval terminál na platební karty, odmítali udělat odběr bez zaplacení zálohy, díky tomu nenechali (na lačno, bez jídla i pití) čekat skoro dvě hodiny, při řešení jsme se nedočkali jediného „mrzí nás… Je nám líto“. Místo toho slečna na recepci celkem dost startovala. Pokoj pro 4, kdy skříňka na oblečení (tedy i převlékárna je na chodbě) a WC společné pro další pokoj také na chodbě. Jednorázové nepříjemné povlečení z materiálu, jako jsou roušky a oblečení na sál.

Nejhorší však bylo čekání na odběr jako takový, v noční košili vás pošlou do předoperační místnosti a tam na chodbě čekáte, okolo chodí sestry, doktoři, občas vezou pacienta - to mě vždy přemístili do sesterny JIP, abych neviděla, jak přehazují pacienty z lůžka na lůžko.. Místo toto jsem mohla pozorovat hekající pacienty po operaci na JIP. Samotná sestra mi řekla, že personálu se tento přístup také nelíbí a ať si stěžuji.

Po ET se nedělá automaticky odběr krve, pouze utz měsíc po ET, což je snad jediný CAR, který to takto má.

Kladné mohu říci pouze to, že nám ihned udělali všechny vyšetření jako genetika a imunologie (díky již známé diagnóze moji i partnera). Čekání na výsledky bylo dlouhé, to je ale asi všude. Čekala jsem však, že mi tedy bude znovu udělán hormonální profil, což se nestalo a hormony na stimulaci jsem dostala na základě skoro 3 měsíce starého hormonálního profilu.

V příběhu stimulace nejsou kontroly, což jinde jsou a podle toho se upravují léky atd. Náš první pokus zatím vypadá úspěšně. Zamrazená embrya si však necháme pro příště převézt do jiného CAR.

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Pevné nervy.