PRONATAL Repro s. r. o. České Budějovice

Centrum PRONATAL Repro vzniklo rekonstrukcí budovy v širším centru Českých Budějovic se záměrem nabídnout obyvatelům jižních Čech služby asistované reprodukce. Tým odborníků vedených MUDr. V. Špičkou provádí velmi úspěšně výkony v oblasti asistované reprodukce.

Hodnocení centra asistované reprodukce - PRONATAL Repro s. r. o. České Budějovice

Informace a kontakty

Typ zařízení: soukromé

Primář: MUDr. Vladimír Špička

Kraj: Jihočeský kraj

Adresa: Fráni Šrámka 1169/33, 370 01 České Budějovice

tel.: +420 386 354 890

URL: https://www.pronatal.cz/cs/centra/pronatal-repro

Pojišťovny:

  • Všeobecná zdravotní pojišťovna
  • Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky
  • Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
  • Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra České republiky
  • Revírní bratrská pokladna

Fotografie

Zkušenosti uživatelek s centrem PRONATAL Repro s. r. o. České Budějovice

Anonymní
22.08.19

Z jihočeských center se jedná o nejlepší volbu

Negativa: nemají tak širokou nabídku doplňkových služeb (IMSI, MASC, akupunktura), nenabízí příliš alternativ léčby.

Pozitiva: absolutně skvělý personál. Dr. Špička toho sice moc nenamluví, ale byli jsme s ním naprosto spokojeni. Sestry jsou velice profesionální, empatické, vyjdou vstříc a je na nich vidět, že vám strašně fandí. Klinika je dobře vybavená, musím vyzvednout pěkné toalety s bidetem. Nikdy jsme nečekali dlouho, než jsme přišli na řadu, víceméně se dařilo na čas objednání.

Největší plus: pomohli nám k miminku.

Personál:

MUDr. Špička

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Vyjet včas, doprava v ČB je dost špatná a klinika je hůře dostupná, než kdyby byla někde na periferii.
V případě nejasností se obraťte na sestry, vše vám vysvětlí a uklidní.

Anonymní
27.04.19

Do tohoto centra jsme docházeli přibližně 1 rok. Lékaři, sestřičky a paní embryoložka byli vždy velmi vstřícní, usměvaví a hlavně upřímní. Prošli jsme si jak IUI, tak IVF.
Jako první s námi prošel naši anamnézu a poté vyšetřil mě (krev, ultrazvuk, genetika) i manžela (krev, spermiogram, genetika). Již na začátku nám pan doktor sdělil naše reálné šance na otěhotnění, jak na přirozené početí (to nevyloučil), tak úspěšnost metod IUI i IVF. Nejprve jsme se rozhodli pro IUI, na které centrum nemělo smlouvu s mou pojišťovnou. Byla varianta dojet do Prahy nebo si IUI zaplatit. Když nevyšly IUI, rozhodli jsme se pro IVF. Celý postup nám pan doktor vysvětlil, upozornil na možná rizika, byl prostor na dotazy. Během stimulace jsem byla několikrát na ultrazvuku a podle toho se upravovaly dávky léků. Hodně jsem ocenila možnost konzultace s paní embryoložkou, která dobře poradila jaké metody by pro nás doporučila (a zároveň nám je vysvětlila) a co jí v našem případě připadá zbytečné.
Nikdy jsem neměla pocit, že bych zdržovala svými dotazy. Z chování personálu bylo cítit, že nám všichni přejí úspěch a že je zajímáme.
Při každém neúspěchu jsem ocenila pochopení u sestřiček, když jsem šla na krev (zda je hcg opravdu negativní) a když těhotenství konečně vyšlo, všichni měli upřímnou radost.
Nikdy jsem neměla dojem, že by z nás centrum tahalo zbytečně peníze. Velmi často na všechny vzpomínám a pokud bude v budoucnu opět potřeba pomoci s otěhotněním, bude českobudějovický Pronatal opět naše volba.

Personál:

MUDr. Špička, MUDr. Mayer, Ing. Kárníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Nebát se na cokoli zeptat (klidně i na vše, co vyčtete v různých diskuzích - taky jsem se ptala)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do centra:

Papírek s dotazy (člověk je trochu nervozní a snadno zapomene na co všechno se chtěl zeptat). Občanku, kartičku pojišťovny, dosavadní vyšetření.

Anonymní
26.02.19

Pro Jihočechy na první pokus nepovažuji Pronatal za špatnou volbu. Prostředí i personál příjemný, vyhovovaly mi krátké objednací lhůty a šlapalo to. Dítě se nám narodilo rok a dva dny od první schůzky, otěhotněla jsem i podruhé. Malá klinika, skoro rodinné prostředí, zjistíte, kde je problém, naučíte se v tom chodit a získáte první zkušenosti.

Nicméně zpětně už naše působení nepovažuji za tak růžové. První pokus vyšel, druhý naprosto nevyšel. To se stává, pochopitelně, ale od třetího pokusu jsme čekali něco víc, ne jen pasivitu ze strany centra, kdy nám bylo prakticky ihned nabídnuto zahájení třetí stimulace. O další specializované vyšetření jsme si museli zažádat sami („to je ve vašem případě zbytečné“ - no, nebylo), a na dotaz, jak by v našem případě postupovali během 3. pokusu, když ten druhý nedopadl dobře, padla i věta „Něco zkusíme a uvidíme.“ Což mi přijde po všech těch stresech a finančních výdajích trochu málo. Je toho samozřejmě víc a dalo by se to napsat podrobněji.

Třetí IVF jsme se proto rozhodli podstoupit jinde, kde nám jasně vysvětlili, jak budou v našem případě postupovat a proč. O všechny námi podstoupené „zbytečné“ testy měli zájem a podle toho se zařídili. Jestli to povede k porodu, netuším, ale mou důvěru získali. Dostala jsem jiné léky, na které mé tělo zareagovalo podstatně lépe. A tyto léky v Pronatalu nevedou, tam by mi akorát navyšovali již vysokou dávku Gonalu, na který evidentně mé tělo moc neslyšelo.

Když bych to shrnula, na Pronatal nevzpomínám ve zlém, máme díky ním dítě, i oni umí svou práci. Ale zpětně si uvědomuji, že se dá hned od začátku udělat něco víc. My měli výhodu tu, že úplně nemusíme řešit finance, ale v případě, že bych horko těžko šetřila na další cyklus IVF, radši bych jela jinam.

Personál:

Mayer, Špička

Doporučuji maminkám chystajícím se do centra:

Ve vlastním zájmu bych podstoupila všechny možné testy ještě před prvním IVF - imunulogie, genetika, fragmentace DNA spermií atd. V Pronatalu tato praxe totiž běžná není.