10 vánočních filmů, které nejspíš neznáte

Kouzelnou vánoční atmosféru dokonale podtrhují pohádky a filmy. Většinu z nich už možná znáte nazpaměť, na některé se rádi podíváte snad po sté. Připravili jsme si pro vás tipy na takové, které nejsou tolik známé, přesto stojí za pozornost.

Vánoční pohoda u pohádek s těmi, které máte nejraději. Zdroj: Iakov Filimonov / Shutterstock, Inc.Vánoční pohoda u pohádek s těmi, které máte nejraději. Zdroj: Iakov Filimonov / Shutterstock, Inc.

1. Louskáček a čtyři říše (2018)

Pohádkový příběh z dílny Walta Disney vás zavede do říše pohádkové fantazie. Spojení Vánoc a notoricky známého příběhu zasazeného do pohádkového motivu. Vynikající herci Morgan Freeman, Helen Mirren a Keira Knightley podávají excelentní výkony. Na tento film můžete od 1. 11. 2018 vyrazit s rodinou do kina.

2. Grinch (2018)

Zelená postavička mrzouta Grinche je vám možná dobře známá. V novém filmu nenávidí všechno a všechny, ale nejvíc Vánoce. Za každou cenu se je snaží zrušit, ale jeho plány překazí malá holčička Cindy. Jejich setkání oběma přinese nečekaná dobrodružství.

3. Trable o Vánocích (2015)

V americké komedii Charlotte (v podání Diane Keaton) touží po tom, aby se letos o Vánocích sešla celá její rodina. Ovšem nechybí řada překvapivých událostí, díky kterým bude vše vzhůru nohama. Tato oddechovka vás skvěle naladí tou pravou vánoční atmosférou.

4. Neděle u Tiffanyho (2010)

Celý příběh se odehrává v době vánočních svátků. Hlavní hrdinka je nejprve znázorněna coby mladá dívka, která každou neděli chodila se svou matkou do obchodu Tiffany’s v New Yorku. Vždy si s sebou nezapomněla vzít svého imaginárního kamaráda. Později už jako dospělá žena, která má těsně před svatbou, se opět setkává se svým „vysněným“ kamarádem, který ji přišel varovat. Nechybí pořádná dávka romantiky.

5. Polární expres (2004)

Pohádka vyniká už na první pohled originálním, až nadčasovým zpracováním. Skuteční herci zahráli postavy, které jsou počítačově vsazené do animované podoby. Hlavní roli vytvořil oblíbený americký herec Tom Hanks.

Blíží se Vánoce a Chris už přestává věřit na Santa Clause. V noci 24. prosince nastoupí do vlaku Polární experes, který ho odveze až na Severní pól. Jeho cesta plná dobrodružství bude bavit malé i velké diváky.

6. Rolničky, kam se podíváš (1996)

Svalovec Arnold Schwarzenegger se jako správný otec snaží splnit každé přání svého synka. Proto pro něj chce sehnat vánoční dárek, který dokonale rozzáří jeho oči. Jenže Turboman je vyprodaný!

7. Velká vánoční jízda (2011)

Animák ve 3D provedení se snaží se odpovědět na otázku, kterou pokládá nejedno dítě: „Jak jen to ten Santa dělá, že během jedné noci dokáže obdarovat všechny na světě?“ Vždyť má pomocníky, skřítky a své dva neposedné syny.

8. Ztracené Vánoce (2011)

Malý chlapec potkává na Štědrý večer tajemného muže s fantastický darem – dokáže změnit minulost. Film z anglického originálu Lost Christmas je moderní pohádkou o vykoupení a naději.

9. Legendární parta (2012)

Zlý Bubák se rozhodl vymazat Vánoce i další oblíbené svátky a zastavit ho musí parta hrdinů v čele se Santa Clausem. A protože to sami nezvládnou, povolají na pomoc ještě Jacka Frosta. Příběh plný dobrodružství baví děti i dospělé.

10. Pohádky pro Emu (2016)

Český film, který byl uvedený do kin v roce 2016, vypráví příběh o lásce a naději. Děj se odehrává v době adventu a hlavním hrdinou je pracovník imigračního úřadu. Jeho poklidný život ovlivní zpráva, že je otcem osmileté holčičky Emy. Její zraněná matka ho uvedla jako opatrovníka. Zvládne starý mládenec vychovávat malé dítě? V hlavní roli excelují Ondřej Vetchý a Aňa Geislerová.

Další tipy na vánoční filmy najdete v našich diskuzích

Jaký vánoční film nebo pohádka patří mezi vaše nejoblíbenější?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
27195
23.12.18 23:03

Polovinu jich znám… 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
23.12.18 09:17

Chybí mě tam Smrtonosná past :D :pankac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
65
22.12.18 19:40

Taky vetsinu znam a jeste mi tam taky chybi laska nebeska a prazdniny:)ale diky za tipy

 • Zmínit
 • Nahlásit
2084
21.12.18 14:46

Jako deti jsme se tesily na Vanocni prazdniny,ale musi tam byt ten stary dabing

 • Zmínit
 • Nahlásit
4198
21.12.18 14:15

@páájaa2 To je fakt, ale já znám i ty ostatní, co tu jsou v nabídce. :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
703
21.12.18 13:25

@Saffiraa že by Lásku nebeskou někdo neznal ? :think:

 • Zmínit
 • Nahlásit
20135
21.12.18 12:00

Díky za tip na Neděle u Tiffanyho, na ten jsem docela zvědavá. Ale to video je z úplně jiného (skoro bych řekla notoricky známého) filmu ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
4198
21.12.18 11:56

Chybí mi tam Láska nebeská :srdce:

 • Zmínit
 • Nahlásit
92
20.12.18 23:37

Většinu znám, ale i tak je tam pat dobrych tipů :)

 • Zmínit
 • Nahlásit
10418
20.12.18 11:44

No vetsinu znam :jazyk:

 • Zmínit
 • Nahlásit